انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:20am

پاسخ به موضوع  [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 ... 127  بعدی
 sand banks 150 metal detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
mohandes1 نوشته است:
اسد جان
اگه شما از 2n5460 استفاده كرده ايد فكر ميكنم اشتباهي جا زده ايد بايد قسمت تخت به طرف بلندگو و پايه وسطش به طرف بالا نصب بشه

ناصر جان با اهمتر که تست گرفتم پایه وسط میشه سورس که پایین سمت رگولاتور 12 میشه و پایه گیت هم سمت ایسی 6 میشه و پایه درین هم سمت بالا طرف TR6 میشه چون اگه با اهمتر تست کنید باید گیت از یه طرف به هر دو پایه راه بده و از طرف دیگه راه نده گه میشه پایه گیت و هچنین دو پایه سورس و درین از هر دو طرف راه نده و طرفی که اهمتر پایه گیت از هر دو طرف راه میده اون پایه ای که اهمش بیشتر باشه میشه سورس

اسد جان اگه ماسفت شما 2n5460 هست مثل هموني كه گفتم وصل كنين تا كار كنه وگرنه يا بوق خواهد زد ويا تقتق
ولي اگه از ماسفت اصلي مدار استفاده كنين همونطور مثل pcb اصلي نصب كنين

شنبه 4 مهر1393 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohandes1 نوشته است:
asadof نوشته است:
mohandes1 نوشته است:
اسد جان
اگه شما از 2n5460 استفاده كرده ايد فكر ميكنم اشتباهي جا زده ايد بايد قسمت تخت به طرف بلندگو و پايه وسطش به طرف بالا نصب بشه

ناصر جان با اهمتر که تست گرفتم پایه وسط میشه سورس که پایین سمت رگولاتور 12 میشه و پایه گیت هم سمت ایسی 6 میشه و پایه درین هم سمت بالا طرف TR6 میشه چون اگه با اهمتر تست کنید باید گیت از یه طرف به هر دو پایه راه بده و از طرف دیگه راه نده گه میشه پایه گیت و هچنین دو پایه سورس و درین از هر دو طرف راه نده و طرفی که اهمتر پایه گیت از هر دو طرف راه میده اون پایه ای که اهمش بیشتر باشه میشه سورس

اسد جان اگه ماسفت شما 2n5460 هست مثل هموني كه گفتم وصل كنين تا كار كنه وگرنه يا بوق خواهد زد ويا تقتق
ولي اگه از ماسفت اصلي مدار استفاده كنين همونطور مثل pcb اصلي نصب كنين

باشه ناصر جان همون شکل شما رو جا میزنم تست میکنم مرسی @};-

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 4 مهر1393 - 1:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان دقت كنند كه ترتيب پايه هاي 2n5460 برعكس ماسفت اصلي مدار هست يعني جاي گيت و درين برعكس E176هست
اسد جان مثل اين شكل وصل كن پايه سمت چپ رو به بالا وصل كن
پیوست:
2N 5460.JPG

موفق باشي @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 4 مهر1393 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی ناصر جان من به روش شما عمل میکنم @};-

شنبه 4 مهر1393 - 2:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان بلاخره من به کمک اقا ناصر مدار رو راه انداختم با لوپ معمولی شبکه یه سینی استیل 60*60 رو تو 1.5 متر زد. و اینکه همان طور که جناب ناصر جان گفتند ولی کمی صداش فرق داره و اینکه باید دقیق تنظیم بشه و این طور نیست که منتاژ کنید مدار راه بیافته بلکه باید اون مقاومت و خازنها رو هم تنظیم کنید تا تکو راه بیوفته ولی از نظر ثبات فوق العده خوبه فقط باید روش کار کنیم تا جواب بگیریم یه خورده دنگ و فنگ داره :D

شنبه 5 مهر1393 - 5:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ناصر جان به نظرم تو طبقه صوت باید یه سری مقاومت تغییر بدیم تا صداش مثل مدار جناب ایگون بشه

شنبه 5 مهر1393 - 5:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان اقای اسدف چرا یهو میری جاده خاکی داداش من چند روزه نمیام سایت اگه دقت کنی میبینی که ایدی من خاموش بوده تو اون چند روزی که شما پیام میدادی بهم این رو دیگه باید متوجه شده باشی من یه جا دارم کار میکنم و تو جنگل بودم حتی موبایل انتن نمیده چه برسه که بیام تو نت من این مدار رو ساختم و اقا ناصر هم به من خیلی کمک کرد تا راه انداختمش ولی خودم هم خیلی سر و کله زدم تا بتونم راه بندازمش خدا رو شکر که مدار شما راه افتاد

شنبه 5 مهر1393 - 11:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehdi 2014 نوشته است:
سلام خدمت دوستان اقای اسدف چرا یهو میری جاده خاکی داداش من چند روزه نمیام سایت اگه دقت کنی میبینی که ایدی من خاموش بوده تو اون چند روزی که شما پیام میدادی بهم این رو دیگه باید متوجه شده باشی من یه جا دارم کار میکنم و تو جنگل بودم حتی موبایل انتن نمیده چه برسه که بیام تو نت من این مدار رو ساختم و اقا ناصر هم به من خیلی کمک کرد تا راه انداختمش ولی خودم هم خیلی سر و کله زدم تا بتونم راه بندازمش خدا رو شکر که مدار شما راه افتاد

سلام من جاده خاکی نرفتم دوست عزیز منظور من شما نبود من اینقدر سواد دارم که پیام ارسالی رو نگاه کنم ببینم کی پیام رو خونده که البته دوتا پیام فرستادم شما تا دیشب نخونده بودید . منظور من کسی دیگه بود همون موقع انلاین شد پیام رو خوند ولی جوابی نداد البته از کسی هم طلبکار نیستیم ولی تویی که میایی یاد میگیری میری و از مدار سایت استفاده میکنی وظیفه تو هستش در همون اندازه هم اطلاعات بدی تویی که صد تا سوال میپرسی همه با جون دل راهنماییت میکنند . ولی یه سوال رو حال نداری جواب بدی :( ولی بلاخره با کمک ناصر جان عزیز مدار رو راه انداختم باز قربون معرفت اقا ناصر که قلق رو گفتند من ازش تشکر میکنم مهدی جان ناراحت نشو منظور من شما نبود :ymhug:

شنبه 5 مهر1393 - 4:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آقا اسد حق داره ، خيلي از دوستان هستن كه اطلاعات مفيدي دارن ولي به خاطر فروش كيت ها بصورت شخصي بازاريابي ميكنن و اطلاعات و تغيراتي رو كه با علم خودشون بهش رسيدن در اين مكان بازگو نميكنن البته اين زرنگي نيست چون يادمون بايد باشه كه خيلي چيزهارو بي منت و بي هزينه از اين مكان علمي و آموزشي و با مرام و معرفت بالاي خيلي از اساتيد محترم آموختيم و داريم لذتش رو مي بريم ، خدا هم به كساني كه بي منت كمك ميكنن جواب و نتيجه عمل خيرشون رو خواهد داد ، دوستان قدر خودتون رو بدونيد و به هم كمك كنيد .. علي يارتون @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 5 مهر1393 - 12:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب دوستان کسانی که مدار سند باک رو ساختند . جواب نگرفتند یه کار انجام بدند یه ولوم حدود 50 کیلو به جای مقاومت ایسی 3که به پایه 5و6 وسر دیگه به پایه8و9 میخوره وصل کنند و ولوم رو کم و زیاد کنند تا نتیجه بگیرند اگه باز جواب نداد اون خازن 1 میکرو رو رنجش رو تغییر بدند مثلا 33 نانو بذارند بعد ولوم رو بچرخونند .باز جواب نداد 100 نانو بذارند حتما جواب میگیرند و تنظیم دقیق این دوتا حتما تو عمق هم تاثیر داره این فعلا تا اینجا بقیه رو هم باید روش کار کنم از جناب مهندس ناصر عزیز هم جهت راهنمایی تشکر میکنم :ymhug: @};-

یکشنبه 5 مهر1393 - 1:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 ... 127  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 167 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure