انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 2:35am

پاسخ به موضوع  [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 127  بعدی
 sand banks 150 metal detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

و اینکه اون ولوم 10 دور 100 کیلو تو نقشه 10 کیلو هستش که جناب ایگون گفتند 100 کیلو بذارید .ولی سیم پایه های ولوم که جناب ایگون گفتند اصلا با نقشه فرق داره چون سیم وسط که تو پی دی اف هستش باید به کناری برچسب ولوم 10 دور بخوره چرا اینطوریه؟ بعد اون پتانسیومتر 100 کیلو هستش میگه روی 580 کیلو تنظیم کنید نمی دونم والا شاید منظورش همون 58 کیلو بوده 8-}

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 4 مهر1393 - 4:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس ناصر شما هم تشریف اوردید جناب پویا 83 که جواب نمیدند شما به من بگو اون پتانسیومتر 100 کیلو تو پایه 1 و 2 580 کیلو اهم داره ؟

جمعه 4 مهر1393 - 4:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
سلام مهندس ناصر شما هم تشریف اوردید جناب پویا 83 که جواب نمیدند شما به من بگو اون پتانسیومتر 100 کیلو تو پایه 1 و 2 580 کیلو اهم داره ؟

سلام اسد جان
اون پتانسيومتر رو 100 كيلو بزن و مولتي ترن ده دور رو هم 100 كيلو ميتوني استفاده كني هم 20 كيلو
براي سنس ابتدا ولوم مولتي ترن رو يك دور بچرخون بعد پتانسيومتر 100 كيلو بايد در يك جا به تق تق و از اون به بعد بايد بوق ممتد داشته باشه در بين اين دو حالت بزار بعد ده دور رو بچر خون تا در آستانه قرار بگيره
براي راه اندازي بايد c2 رو متناسب با مدارت بزاري براي من در 47 نانو جواب داد براي شما ممكنه 33 نانو جواب بده
اون خازن ومقاومت نزديك آيسي 3 هم بايد درست باشه تا توكو راه بيفته خازني كه به پايه 3 و6 و مقاومتي كه به پايه 6 و 8 آيسي3 وصل هست مقدارش 33 نانو و 1.5 اهم ويا اينكه 16 كيلو و 1 نانو
اون مقاو مت تفكيك رو كه به پايه 6 و 7 آيسي 7 وصل ميشه رو حتما بزن وترانزيستور قدرتت رو هم tip 41 بزن

جمعه 4 مهر1393 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در مورد توكو دوستان كافيه يك سلف بشكه اي كوچك رو تا جايي باز كنند تا مقدارش بشه 11 اهم و ديگه به ميكرو هانريش كاري نداشته باشند من خودم ازروي يك مدار تلفن اين سلف رو در آوردم و بازش كردم تا شد 11 اهم وروي مدار زدم وكار كرد متاسفانه سلف سنج دم دستم نبود تا ظرفيتش رو بفهمم :-?

شنبه 4 مهر1393 - 12:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohandes1 نوشته است:
در مورد توكو دوستان كافيه يك سلف بشكه اي كوچك رو تا جايي باز كنند تا مقدارش بشه 11 اهم و ديگه به ميكرو هانريش كاري نداشته باشند من خودم ازروي يك مدار تلفن اين سلف رو در آوردم و بازش كردم تا شد 11 اهم وروي مدار زدم وكار كرد متاسفانه سلف سنج دم دستم نبود تا ظرفيتش رو بفهمم :-?

مرسی ناصر جان :ymhug: اقا ناصر میشه پایه توکو قسمتی که دیود و سلف وصله و قسمت دیگه که سلف و خازن به هم وصلند روی عکس مشخص کنید به نظر من جای اون دوتا شاید برعکس باشه جواب نمیده فقط رو عکس هم بنویسید کافه تشکر @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 4 مهر1393 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نحوه نصب توكو:
پیوست:
to ko.JPG

شنبه 4 مهر1393 - 12:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نكته مهم
دوستان بايد در بين مدار و باتري حتما رگولاتور 12 ولتي بزارند چون tip 41 بشدت نسبت به ولتاژ بالاتر از 12 ولت حساس هست واگه ولتاژ ورودي به مدار بيشتر از 12 ولت باشه حتي يكدهم ولت بيشتر باشه tip داغ ميكنه وميسوزه

شنبه 4 مهر1393 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اسد جان
اگه شما از 2n5460 استفاده كرده ايد فكر ميكنم اشتباهي جا زده ايد بايد قسمت تخت به طرف بلندگو و پايه وسطش به طرف بالا نصب بشه مثل شكل زير

آخرین بار توسط mohandes1 در شنبه 4 مهر1393 - 12:56am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

شنبه 4 مهر1393 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohandes1 نوشته است:
نحوه نصب توكو:
پیوست:
to ko.JPG

مرسی ناصر جان همین که جواب میدید نشان معرفت شما هستش یکی دو تا از دوستان حتی جواب سلام ما رو تو خصوصی ندادند ولی تو مدار TL12000 صد بار از من سوال پرسیدند و من حتی دو شب بیدار موندم تمام قطعات اصلی مدار تی ال رو مشخص کردم تمام مقاومت و خازنها رو دونه به دونه چک کردم در اختیار دوستان گذاشتم وگر نه میتونستم به کسی نگم محرمانه باشه البته اقای هدایتی هم مدار رو در اختیار من گذاشتند. هر کی میاد تو این سایت از اطلاعات من و دوستان استفاده میکنه ولی اگه خودش چیزی اندکی بلد باشه ولی جواب نده حرامش باشه هر جا دستگاه میزنه فقط میخ پیدا کنه :D انشالله خیلی بی معرفی من فقط گفتم عکس مدارت رو بذار اومدی پیام رو خوندی رفتی . ولی خدایی اقا ناصر ادم صااق و درستکاری هستش . اگه چیزی داشته باشه هیچ گاه دریغ نمی کنه

شنبه 4 مهر1393 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohandes1 نوشته است:
اسد جان
اگه شما از 2n5460 استفاده كرده ايد فكر ميكنم اشتباهي جا زده ايد بايد قسمت تخت به طرف بلندگو و پايه وسطش به طرف بالا نصب بشه

ناصر جان با اهمتر که تست گرفتم پایه وسط میشه سورس که پایین سمت رگولاتور 12 میشه و پایه گیت هم سمت ایسی 6 میشه و پایه درین هم سمت بالا طرف TR6 میشه چون اگه با اهمتر تست کنید باید گیت از یه طرف به هر دو پایه راه بده و از طرف دیگه راه نده گه میشه پایه گیت و هچنین دو پایه سورس و درین از هر دو طرف راه نده و طرفی که اهمتر پایه گیت از هر دو طرف راه میده اون پایه ای که اهمش بیشتر باشه میشه سورس

شنبه 4 مهر1393 - 1:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 127  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 218 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure