انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:28am

پاسخ به موضوع  [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 127  بعدی
 sand banks 150 metal detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
خدمت دوستان عرض کنم ساخت مدار دست ساز از نوع فلزیاب خیلی وسوسه آوره ،پس دوستان از لحن حرف زدنم ناراحت نشید چون محیط دوستانه هستش اینرو میگم لطفا هرکسی هرمداری میزاره و حرفی میزنه لطفا مدرکی چیزی رو کنه و پای کمک و همکاریش بمونه ،خوب وقتی میگیم مداری فلزی رو تو ۲ یا ۲.۵میزنه حالا بر فرض تو هوا بچه ها ذهنشون کشیده میشه این طرف پس دوستان برای حرفشون سند و مدرک ارائه کنن لطفا منکه فقط بابت خاصیت سنس نکردن سفال و املاح و ثبات علاقمند به ساخت این مدار شدم ولی اول سند لطفا و باز هم لطفا

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

یکشنبه 13 مرداد1392 - 11:31pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ARASH05550 نوشته است:
خدمت دوستان عرض کنم ساخت مدار دست ساز از نوع فلزیاب خیلی وسوسه آوره ،پس دوستان از لحن حرف زدنم ناراحت نشید چون محیط دوستانه هستش اینرو میگم لطفا هرکسی هرمداری میزاره و حرفی میزنه لطفا مدرکی چیزی رو کنه و پای کمک و همکاریش بمونه ،خوب وقتی میگیم مداری فلزی رو تو ۲ یا ۲.۵میزنه حالا بر فرض تو هوا بچه ها ذهنشون کشیده میشه این طرف پس دوستان برای حرفشون سند و مدرک ارائه کنن لطفا منکه فقط بابت خاصیت سنس نکردن سفال و املاح و ثبات علاقمند به ساخت این مدار شدم ولی اول سند لطفا و باز هم لطفا

بله جناب آرش شما كاملا درست ميفرمائيد ؛ ولي كسي كه اين كاره باشه با ديدن مدار متوجه ميشه كه اين مدار چندمرده حلاجه ، آيا قدرت داره يا نه ، و اينكه قابل تقويت هست يا نه
دوست خوبمون آقايaygon84 اولين كسي بوده كه تابحال اومده و گفته از اين مدار نتيجه گرفته و ابعاد و مترا‍ژ رو هم بيان كرده كه تابحال كسي همچين كاري نكرده ، حتي ايشون مشكلاتي در بعضي قطعات مدار بوده كه خودشون تونستن مشكلات قطعات رو حل بكنن ، كه اين كار خيلي قابل تحسين بوده ، بنده اميدوارم دوستان و اساتيد به اين مدار با ديد بهتري نگاه كرده و با كمك دوست خوبمون آقاي aygon84 بتونيم اين مدار رو بسازيم و مثل ايشون به نتيجه برسيم به اميد خدا . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 13 مرداد1392 - 11:48pm
مدیر سایت
مدیر سایت

aygon84 نوشته است:
سلام به همگی دوستان
هر چه قدر سعی کردم نتونستم عکس مدار را اپلود کنم لیست قطعات جایگزین شده را مینویسم بقیه هم تو فایل مدار هست باز اگه مشکلی بود در خدمتیم
مداری که من ساخته ام قویتر از بیشتر مداراتی که تو سایتهای مختلف به قیمت زیادی میفروشند میباشه از روی تجربه میگم دوس دارم تموم انهایی که تو این کارند موفق شوند پیدا کردن اشیای قدیمی از دل خاک با فلزیابی که خودت ساختی خودش عالمی دارد
بجای
tr1 BC 214 از BC327
tr3 bc 184 از BC 337
tr4 E11 از 2N5459
tr6 E176 از 2N5460 تا سری 65 میشه استفاده کردیا از2N3828
حالا میمونه قسمت toko
دو روش داریم یکی استفاده از یک باطری 9 ولتی که روش راحتیه ولی در انصورت نیاز به دو باطری برای مدار داریم
روش دیگه استفاده ازیک سلف استوانه ای 8 میکرو هانری یک خازن104 عدسی ویک دیود
برای ساختن toko پایه منفی دیود را به یک پایه خازن وصل میکنیم این میشه یک پایه toko که این پایه به دیود روی مدار وصل میشه پایه مثبت دیود را به یک پایه سلف وصل میکنیم این میشه پایه دوم پایه دیگر خازن وسلف را به هم وصل میکنیم این هم میشه پایه سوم toko

دوست عزیز تشکر از شما ، میشه لطف کنید عکسی از مدارتون رو بزارید ، اگه اینجا up نشد تو سایت دیگه زحمت بکش up کن ، لینکشو بزار ، ضمنا لطف میکنی درباره کویلش هم توضیح میدن ، با چه قطرسیم و چند دور ، قطر کویل ، ظرفیت و اهم کویل چند باید باشه ؟ ایا ic های MC14011CP و MC14011BCP بیرون موجود هست ؟ حساسیت دستگاه به مس چطوره ؟ بازم تشکر

یکشنبه 13 مرداد1392 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

aygon84 عزیز قسمت تفکیکش رو هم بفرمایین که چطور تفکیک گذاشتین ممنون میشم

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

دوشنبه 13 مرداد1392 - 12:17am
مدیر کل
مدیر کل

ارتین جان ایسی هایی که فرمودین همون ایسی 4011 معروف هستن. ولی در مورد ایسی 3 این مهم هست که از نوع غیر بافر شده باشه! یعنی آخر شمارش نباید B داشته باشه وگرنه اصلا جواب نمیده!
کلیت این مدار چیزی فراتر از یک پالسی معمولی نیست.

دوشنبه 13 مرداد1392 - 12:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان
خیلی هارو مشناسیم که چندین ساله دنبال مداری هستند که لااقل 1.5 تا 2 متر برد واقعی داشته باشه هزینه های زیاد صرف میکنند تا شاید به نتیجه برسند بدتر از انکه خیلی ها هستند که بدون یک فلزیاب ساده الکی فقط با بیل و کلنگ تو این کار مشغولند من هیچ توقعی ندارم ولی به انهایی بدون دستگاه کار میکنند این مدار را توصیه میکنم مدار انچنان پیچیده و هزینه داری نیست
در مورد ای سی 4011bcp از همون 4011cp استفاده میکنیم کلیه ای سی های این مدار به راحتی پیدا میشه
نمره سیمپیچ 47.5 میباشد اکه پیدا نکنید از 0.5 استفاده میکنیم من از 0.5 استفاده کردم
لوپ کوچک مدار را 33cm با 27 دور سیم درست کردم ویک لوپ 90cm دایره ای با 11 دور سیم لاکی 0.5 درست کردم

دوشنبه 13 مرداد1392 - 2:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام این هم تصاویر sandbanks
http://upload7.ir/images/13671861882603780138.jpg
http://upload7.ir/images/39202707485249338222.jpg
http://upload7.ir/images/65545493486640419707.jpg

دوشنبه 14 مرداد1392 - 4:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام شرمنده باز میپرسم برد اصلی مدار با قطعات اعلام شده با لپ بزرگ درخاک چقدره و آیا از ‏BRN‏ خودمون قویتره ؟

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 14 مرداد1392 - 8:39am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ارتین جان ایسی هایی که فرمودین همون ایسی 4011 معروف هستن. ولی در مورد ایسی 3 این مهم هست که از نوع غیر بافر شده باشه! یعنی آخر شمارش نباید B داشته باشه وگرنه اصلا جواب نمیده!
کلیت این مدار چیزی فراتر از یک پالسی معمولی نیست.

بنده به ایران میکرو سفارش داده بودم پارسال بود برای ساخت توباکس که 4011 برام ارسال کنن ولی اونها 14011 رو ارسال کردن که یک پایه بیشتر از 4011 داره و نتونستم در مدار استفاده کنم ، فکر میکنم همین آی سی باشه اگه باشه که خوبه من دوتاشو دارم :YMPRAY:
درضمن بنده احساس میکنم این مدار بهتر از BRN میشه برای افزایش بردش تلاش کرد تا قوی تر بشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 14 مرداد1392 - 8:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آیگون جان بابت عکسها ممنونم ازت ،بابت تفکیک هم اگه نظر و توضیحاتت رو بدی ممنونت میشم

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 14 مرداد1392 - 9:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 127  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 146 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure