انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 7:48pm

پاسخ به موضوع  [ 1264 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 127  بعدی
 sand banks 150 metal detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان نظر بدن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

دوشنبه 7 مرداد1392 - 11:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مدار که بنظرم چیز خاصی نداشت ولی شکل موج های صفحه 4 خوب بود

سه شنبه 8 مرداد1392 - 3:42am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
من این مدار را کار کرده ام درسته مدار خیلی قدیمی میباشه ولی قدرت نفوذش عالیه بیشتر از انچیزی را که تو هوا میزنه داخل زمین میزنه ترانزیستورهاش پیدا نمیشه من از مشابه هاش استفاده کردم قسمت سختش toko مدار میباشه که اصلا پیدا نمیشه این قسمتش را نیز حل کردم مداری که ساختم یک سکه پنجاه تومانی را با لوپ قطر 27 cmتقریبا 35cmاشکار میکنه وبا لوپ 90 cmیک بشقاب 15*15 مفرغی را2متر اشکار میکنه تا 2.5 متر ما با این مدار وسایل مفرغی از زمین برداشته ایم مدار خیلی جالبیست به ذرات و سفال حساسیت انچنانی که مزاحم کار ما شود ندارد تو هوا تا 3متر برد دارد خود مدار تفکیک نداره ولی من تفکیک هم گذاشته ام

شنبه 12 مرداد1392 - 11:37pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

aygon84 نوشته است:
سلام
من این مدار را کار کرده ام درسته مدار خیلی قدیمی میباشه ولی قدرت نفوذش عالیه بیشتر از انچیزی را که تو هوا میزنه داخل زمین میزنه ترانزیستورهاش پیدا نمیشه من از مشابه هاش استفاده کردم قسمت سختش toko مدار میباشه که اصلا پیدا نمیشه این قسمتش را نیز حل کردم مداری که ساختم یک سکه پنجاه تومانی را با لوپ قطر 27 cmتقریبا 35cmاشکار میکنه وبا لوپ 90 cmیک بشقاب 15*15 مفرغی را2متر اشکار میکنه تا 2.5 متر ما با این مدار وسایل مفرغی از زمین برداشته ایم مدار خیلی جالبیست به ذرات و سفال حساسیت انچنانی که مزاحم کار ما شود ندارد تو هوا تا 3متر برد دارد خود مدار تفکیک نداره ولی من تفکیک هم گذاشته ام

سلام دوست عزیز
ممکنه لطفا کل تغییراتی که دادی توی یک فایل بذاری و توضیحات بیشتری بدی.
اگه بشه عکسهایی از مدار هم بذار لطفا.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 12 مرداد1392 - 11:44pm
مدیر سایت
مدیر سایت

aygon84 نوشته است:
سلام

سلام برادران ، عبادات قبول
آقای aygon84 دوست عزیز از توضیحات شما در مورد این مدار خرسند شدیم و جای امیدواری داشته که شما تونستید از این مدار نتیجه بگیرید ، درخواست میکنم که در مورد قطعات کمیاب این مدار بیشتر بفرمائید و آیا میشه این مدار رو در این انجمن پیگیری و به نتیجه رسوند ؟ متشکریم @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 13 مرداد1392 - 1:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همگی دوستان
هر چه قدر سعی کردم نتونستم عکس مدار را اپلود کنم لیست قطعات جایگزین شده را مینویسم بقیه هم تو فایل مدار هست باز اگه مشکلی بود در خدمتیم
مداری که من ساخته ام قویتر از بیشتر مداراتی که تو سایتهای مختلف به قیمت زیادی میفروشند میباشه از روی تجربه میگم دوس دارم تموم انهایی که تو این کارند موفق شوند پیدا کردن اشیای قدیمی از دل خاک با فلزیابی که خودت ساختی خودش عالمی دارد
بجای
tr1 BC 214 از BC327
tr3 bc 184 از BC 337
tr4 E11 از 2N5459
tr6 E176 از 2N5460 تا سری 65 میشه استفاده کردیا از2N3828
حالا میمونه قسمت toko
دو روش داریم یکی استفاده از یک باطری 9 ولتی که روش راحتیه ولی در انصورت نیاز به دو باطری برای مدار داریم
روش دیگه استفاده ازیک سلف استوانه ای 8 میکرو هانری یک خازن104 عدسی ویک دیود
برای ساختن toko پایه منفی دیود را به یک پایه خازن وصل میکنیم این میشه یک پایه toko که این پایه به دیود روی مدار وصل میشه پایه مثبت دیود را به یک پایه سلف وصل میکنیم این میشه پایه دوم پایه دیگر خازن وسلف را به هم وصل میکنیم این هم میشه پایه سوم toko

یکشنبه 13 مرداد1392 - 4:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام برادر ما منتظریم چون دستگاهی شما ساختید بهترینه

یکشنبه 13 مرداد1392 - 4:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
اقای مقدسی شما که 12 رگولاترو دارین دیگه اینو میخواین چیکار

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

یکشنبه 13 مرداد1392 - 6:13pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
سلام دوست عزیزآقای آیگون، لطفا برای ساخت این مدار اول یه عکس از مدارت بزار و بعدش توضیحات تکمیلی بزارید آقای مقدسی لطف کردن از مدارشون عکس و فیلم گذاشتن ،و قابل توجه محمد عزیز؟ باتوجه به توصیف آقای آیگون از این مدار حتی اساتید هم مشتاق میشن بسازنش چه برسه به آقای مقدسی و من و بقیه دوستان

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

یکشنبه 13 مرداد1392 - 11:09pm
مدیر سایت
مدیر سایت

aygon84 نوشته است:
سلام به همگی دوستان
هر چه قدر سعی کردم نتونستم عکس مدار را اپلود کنم لیست قطعات جایگزین شده را مینویسم بقیه هم تو فایل مدار هست باز اگه مشکلی بود در خدمتیم
مداری که من ساخته ام قویتر از بیشتر مداراتی که تو سایتهای مختلف به قیمت زیادی میفروشند میباشه از روی تجربه میگم دوس دارم تموم انهایی که تو این کارند موفق شوند پیدا کردن اشیای قدیمی از دل خاک با فلزیابی که خودت ساختی خودش عالمی دارد
بجای
tr1 BC 214 از BC327
tr3 bc 184 از BC 337
tr4 E11 از 2N5459
tr6 E176 از 2N5460 تا سری 65 میشه استفاده کردیا از2N3828
حالا میمونه قسمت toko
دو روش داریم یکی استفاده از یک باطری 9 ولتی که روش راحتیه ولی در انصورت نیاز به دو باطری برای مدار داریم
روش دیگه استفاده ازیک سلف استوانه ای 8 میکرو هانری یک خازن104 عدسی ویک دیود
برای ساختن toko پایه منفی دیود را به یک پایه خازن وصل میکنیم این میشه یک پایه toko که این پایه به دیود روی مدار وصل میشه پایه مثبت دیود را به یک پایه سلف وصل میکنیم این میشه پایه دوم پایه دیگر خازن وسلف را به هم وصل میکنیم این هم میشه پایه سوم toko

دوست من خيلي خوبه اين اطلاعاتي كه ارائه كرديد ، خواستم بگم آيا شما pcb قابل اعتماد و درست از اين مدار داريد كه دراينجا قرار بديد ، خلاصه اين بخش مخصوص شماست لطفا در تكميل اطلاعات اين بخش از ابتداي ساخت تا پايان اين بخش رو همراهي بفرمائيد .. سپاسگذاريم @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 13 مرداد1392 - 11:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1264 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 127  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 و 111 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure