انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:13am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 490 , 491 , 492 , 493 , 494 , 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان چند روز چیه. والا بخدا من از زمستون 95 تو این انجمن عضوم.شما که ماشالله سایت دستتونه میتونید نگاه کنید تاریخ عضویت بنده رو.و دلیل اینکه تا حالا پست نذاشتم این بود که خودتونم در جریان این انجمن هستید... که پستی که میذاری پیغام میده میگه بعد از بررسی ناظر سایت پیام شما نمایش داده خواهد سد.. یا یه همچین چیزی... هر چیم پست میذاشتم تو انجمن نشون نمیداد... همش میگفت بعد از بررسی ناظر سایت........ تقصیر بنده نبود... تقصیر ناظر سایت هستش :D
بعدشم من رشته م برنامه نویسی نرم افزار کامپوتر و شبکه های کامپیوتری هستش و هیچ غرضی از این که مدارات رو میسازم ندارم...اول که عضو انجمن شدم فلزجو رو ساختم..هر چند از کسی کمک نمیتونستم بگیرم.. چون پستام ثبت نمیشد... فقط صفحات رو دنبال میکردم..با وجود اون هم ساختم...خیلیم شیک شد... :D ... فقط نمیدونم چرا به طلا و مس حساسیت خوبی نشون نمیداد اولش.. تا اینکه پهنای پالس رو کم کردم و فرکانس رو زیاد کردم بهتر شد... ولی هنوزم که هنوزه نفهمیدم تنظیمات دقیقش برای کاوش قبر و طلا چیه :-w

پنج شنبه 15 تیر1396 - 3:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

واسه همینم شاید اومدم سراغ مابقی مدارات..مثلا چنس تفکیک صدا داره..گفتم شاید با اون بشه فهمید نوع فلز چیه..کلا بخوام بگم..چندتا دستگاه میخوام واسه کاوش قبرستون... راستشو بخواین الان فقط فلزجو رو ساختم... ولی میخوام یه ردیاب و اسکن و یه نقطه زن دیگم بغل فلزجو داشته باشم باهم... واسه همینه این چند روز اخر یهو شلوغ کردم.. آخه این چند روز دیدم پستم گذاشته شد تو انجمن...سرم شلوغ شد یهوو :D
تو تایپیک ردیاب و اسکن هم مزاحمتون میشم مهندس حمید گل... بخدا فقط قصدم ساخت این چندتا مداره واسه اینکه تکمیل باشن وقتی میرم کاوش...انشالله موفق بشم و میشم با کمک شما دوست عزیز :YMPRAY:

پنج شنبه 15 تیر1396 - 3:59am
مدیر کل
مدیر کل

فلزجو از هر حیث برتری داره. هم برد و هم ثبات و هم تفکیک. تفکیک صوتی هم که میفرمایین در تون 11 و 12 فلزجو بصورت دقیق تر از چنس مشخص میشه. از نظر حساسیت به طلا و مس هم فلزجو بهتر هست. البته بستگی به لوپ و تنظیمات شما هم داره. اصولا فلزیاب های پالسی با مس مشکلی ندارن و فقط طلا اگر خیلی کوچک یا نازک باشه ضعیف سنس میشه که در همه پالسی ها به همین صورت هست. کلا اگر منطق علمی کار این فلزیاب ها رو درک کنین دیگه مثل خیلی از تازه کارها مرتبا از این مدار به اون مدار سوئیچ نمیکنین! بلکه خیلی بهتر و به نفع خود شماست اون طرحی که پتانسیل و قابلیتهای بیشتری داره رو انتخاب کنین و روی جزئیات ساخت و اپراتوری همون دستگاه کار کنین تا به نتیجه مطلوب برسین. اگر هم به روال تاپیکها توجه کنین متوجه انتخاب اکثر دوستان میشین. این چنس هم که ملاحظه میکنین حاصل بهینه سازی بنده بوده و در مورد عملکرد فنی و کارکرد عملیش به اندازه ای اطلاع دارم که بتونم در موردش نظر بدم. پس اگر ساختین و به مشکل نویزپذیری یا برد کم یا محدود بودن تنظیمات برخورد کردین دیگه مسئولیتش با خودتون هست.

پنج شنبه 15 تیر1396 - 3:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس از راهنمایتون...

یکشنبه 17 تیر1396 - 1:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان یک دستگاه چنس دارم میخام بفروشم بدون باطری 250هزار کسی خاست پیام بده
لوپ هم خاستید براتون درست میکنم

یکشنبه 18 تیر1396 - 1:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان و همه اساتید
من دو سه روز پیش مدار چنس رو طبق فایلی که مهندس حمید در صفحه اول همین تایپیک گذاشته بودن رو ساختم فقط یک جا اشتباه داشتم موقع جا زدن دیود ۴ uf5408 دقت نکردم و برعکس دیود رو جا زدم وموقع تست هیچ کدوم از ای سی ها رو جانزدم طبق همون توضیحاتی که مهندس حمید گفته بودن عمل کردم و بعد از روشن کردن مدار ترانزیستور Q2 که c945 هستش دود شد رفت هوا و بعد متوجه شدم دیود uf5408رو برعکس جا زده بودم دیود رو عوض کردم و یه دیود سالم رو جاش لحیم کردم و ترانزیستور رو هم دوباره عوض کردم این بار هم تا ولتاژ ۱۲ ولت به مدار دادم باز همون ترانزیستور سوخت به جز این دیود همه قطعات رو درست جا زدم و زیر فیبر هم اصلا اتصالی ندارم میخام بدونم مشکل کار از کجاست کدوم قطعه دیگه امکان داره سوخته باشه که این حالت پیش میاد ممنون میشم منو راهنمایی کنید :-s

پنج شنبه 29 شهریور1396 - 12:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم عکس مدار من

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 شهریور1396 - 12:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم عکس از زیر فیبر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 شهریور1396 - 12:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

جای ترانزیستور c945 روی مدار خالی چون ترانزیستور نداشتم میخام اول مشکل مدار رو پیدا کنم ببینم مشکل سوختن این ترانزیستور از کجاست بعد تزانزیستور سالم رو جا بزنم

پنج شنبه 29 شهریور1396 - 12:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

کسی نیست واقعا جواب من رو بده!!!

پنج شنبه 30 شهریور1396 - 1:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 490 , 491 , 492 , 493 , 494 , 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Resa , محمد 1900 و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure