انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 9:46pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 , 493 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
بله . شما ساختی؟
نسبت به قبلی فرقی کرده یا نه؟

یکشنبه 6 فروردین1396 - 4:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این هم عکس های بیشتر از ورژن 0.4

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 6 فروردین1396 - 4:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

reza68 نوشته است:
بله . شما ساختی؟
نسبت به قبلی فرقی کرده یا نه؟

این ورژن از ورژن های اولیه چنس هست و تغییراتی که خود اندی بعدن گذاشته تو پی دی اف تو این ورژن پیاده نشده!
در کل فایلی که مهندس حمید گذاشتن تو صفحه اول رو بسازی خیلی بهتره تا ورژن 0.4 . من خودم تغییرات رو اوایل وارد نکردم و از همون مدار اصلی اندی استفاده میکردم که کار نکرد مدار و موقعی مدار جواب داد که تغییرات رو انجام دادم . شما اگه میخوای این ورژن (0.4 ) رو بسازی! باید فایل هگز همون ورژن رو استفاده کنی .این ورژن اشکالای خیلی زیادی داشته که اصلاح شده و ورژن مورد استفاده تو سایت 1.21 هست که آخرین ورژن هستش و تازه این ورژن هم اشکال زیاد داره چه برسه بخوای با اون قبلی ها بری کاوش!!!

یکشنبه 6 فروردین1396 - 4:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید و دوستان .
من چنس رو با یه لوپ 45 و سیم 0.75 افشان تک رشته پیچیدم و ظاهرن لوپ خوبیه و عدد گارد هم تا 21 پایین اومد در صورتی که من روی همین نئوپان سیم 0.8 لاکی پیچیدم و عدد گارد به زور تا 29 میومد .
نتایج تست هم تقریبا مثل قبل بودش !
فیبر فایبر گلاس 20 در 30 از 95 !
ظرف روغن لحیم (کوچک) از 45 !
نهایت برد زیر 2 متر !
ثباتش عالیه ولی بردش خیلی کمه ! اگه من لوپ 1 در 1 رو بسازم با همین مدار تا 3 متر عمق میشه دسترسی داشت؟
یا اگه تغییراتی میشه داد تو مدار بگین من انجام بدم؟
دیگه نمیدونم چجوری دوستان با این لوپ سکه 500 تومانی رو از 45 زدن ! واسه من از 27 به پایین میزد!

دوشنبه 14 فروردین1396 - 2:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم تصویر لوپ 45
سیم رابط رو من RG59B استفاده کردم و طولش 2 متر هست که من قبلا هم توضیح دادم که یه کابل استریوی دو مغزی با شیلد بدون فویل که طولش 2 متر بود رو نصف کردم یعنی 1 متر کردم باز نتایج همونی شدش که بود.یعنی اگه این کابل RG59 رو هم 1 متر کنم باز هم فرقی نمیکنه!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 14 فروردین1396 - 4:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه تست ولتاژ هم گرفتم با مولتیمتر victor vc97
ولتاژ ترمینال لوپ زمانی که لوپ در مدار بود 1.2 ولت (ac)
ولتاژ ترمینال لوپ در حالتی که لوپ در مدار نبود 2.1 ولت (ac)
عادیه این ولتاژ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوشنبه 14 فروردین1396 - 4:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید من چند تا تست دیگه هم انجام دادم ولی فرقی نکرد!
مقاومت موازی لوپ رو دوتا 680 بستم (340اهم) حساسیت بیشتر شد ولی برد فرقی نکرد که هیچ! تازه کم تر هم شد !
مقاومت لوپ رو ایندفعه سری کردم (1.3 کیلو) فقط بوق ممتد !!
دوباره سری موازی کردم تا نزدیک 800 اهم ، که هم برد میومد پایین هم بوق بیشتر میزد !!
این تست ها رو هم تو حیاط و هم توی خونه انجام دادم که تاثیری تو برد نداشت
یعنی این مدارو بکشی از 25 سانت به بالا سکه 500 رو نمیزنه ! و فیبر مسی 20 در 30 رو از 95 به بالا !
تفکیک مدار خوبه سکه طلا رو هم میزنه ولی تنها مساله برد کم هستش که خواهش میکنم کمک کنین.

سه شنبه 15 فروردین1396 - 2:49pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
من اون چیزی که میدونستم عرض کردم. چیز دیگری بنظرم نمیرسه. ضمن اینکه ظاهرا فیبری که زدین فیبر طراحی شده بنده نیست و ممکنه درش اشکالی وجود داشته باشه که نمیتونم در موردش اظهار نظر کنم.

سه شنبه 15 فروردین1396 - 4:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون
این فیبری که بالای صفحه آپلود کردم برای ورژن 0.4 هستش و اصلا من اون رو مونتاژ نکردم . من فیبر شما رو مونتاژ کردم و تنها تغییری که دادم اون سلف L1 هستش که اتصال کوتاه هم کردم ولی فایده نداشت تو برد !! که قاعدتا نبایدم تاثیری داشته باشه.!!
من تمام نکات شما رو خوندم و حتی تا صفحه 300 تمام مطالب رو دنبال کردم . !! تنها چیزی که مطرح هستش اینه که همونطوری که شما فرمودین اشکال از لوپ نیست و از مدار هست.حالا من هر کاری از دستم براومد انجام دادم ولی نمیدونم دیگه چکار کنم.
اگه امکان داره از کسانی که چنس دم دستشون هست یه تست ولتاژ بگیرن که من با مدار خودم مقایسه کنم ببینم ولتاژ خروجی لوپ من کمه یا خوبه ؟ بهترین روش شاید همین باشه یا اگه راه حل دیگه ای هست من انجام بدم تا سریع تر عیب رو برطرف کنم.مهندس حمید من به علت کمبود وقت نمیتونم یکی دیگه بسازم یا فلزجو رو تموم کنم والا این کار و میکردم و مزاحم شما نمیشدم.

سه شنبه 15 فروردین1396 - 7:44pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اون سیم پیچ مشکلی نداره میتونه اتصال کوتاه بشه و در برد تاثیری نداره. از روی ولتاژهایی که فرمودین بنظر من نمیشه چیز زیادی متوجه شد. ممکنه برد کم شما بدلیل معیوب بودن ADC باشه! این قطعه دارای بخش انالوگ داخلی هست که اگر عیب کرده باشه برد خیلی کم میشه. همین مساله در مورد آپ امپ هم میتونه باشه. همینطور مقاومتهای اطراف اپ امپ رو باید بررسی کنین چیزی رو اشتباه نذاشته باشین.

سه شنبه 15 فروردین1396 - 9:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 , 493 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: GMD , mikimaus , zagalo16 و 140 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure