انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 8:07pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 486 , 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

البته طبق تستهایی که من داشتم این دو آپ امپ از نظر برد تفاوت محسوسی با هم ندارن! مگر اینکه 5534 شما مشکلی داشته یا درست تست نگرفتین. ولی بهرحال در مجموع OP37 آپ امپ بهتری هست.
تمام اون چیزی که بنده انجام دادم در همون فایلهای پست اول تاپیک قرار داره. مطلب دیگه ای نیست.

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 9:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
البته طبق تستهایی که من داشتم این دو آپ امپ از نظر برد تفاوت محسوسی با هم ندارن! مگر اینکه 5534 شما مشکلی داشته یا درست تست نگرفتین. ولی بهرحال در مجموع OP37 آپ امپ بهتری هست.
تمام اون چیزی که بنده انجام دادم در همون فایلهای پست اول تاپیک قرار داره. مطلب دیگه ای نیست.

خیلی ممنونم از شما مهندس حمید . من تست میکنم نتایج رو دوباره اعلام میکنم .

جمعه 4 فروردین1396 - 12:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید و دوستان عزیز @};-

یه چند تا عکس از مدار و لوپ هایی که تست کردم باهاشون.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 5 فروردین1396 - 7:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اون لوپ بالایی که با سیم 0.8 پیچیدم نسبت به اون لوپ پایینی که لوپ 40 ساده بود برد بیشتری داشت ولی خیلی خوب در نیومد آخه اولا جنسش نئوپان بود و دوما اینکه درهم پیچیدم.
اون سیم پیچ بزرگ مدار رو هم اتصال کوتاه کردم تاثیر خاصی تو برد نداشت.میکرو رو هم عوض کردم . کابل لوپ هم از نوع استریو با دو مغزی و بدون فویل هستش . قبلا که با فویل بسته بودم افتضاح بود و زود عوضش کردم .
op amp رو هم op37G گذاشتم و ثباتش بهتر شده ولی برد نسبت به 5534 کمی کمتر شده !
آی سی آنالوگ به دیجیتال رو هم قبلا یه دونه داشتم در حد 300 میلی آمپر جریان میکشید ! الان که عوض کردم فرقی نکرد تو برد فقط جریان مدار شده در حد 100 میلی آمپر!
مهندس حمید شما گفتین برد کمه و مربوط به لوپ نمیشه! ولی من فکر میکنم از لوپ باید باشه و صد البته تست داخل خونه.دارم یه لوپ درست میکنم با سیم 0.75 افشان با سایز 45 و یه لوپ یک متری مربع با سیم 1 افشان معمولی.به نظر شما خوبه اینجوری؟؟؟ چون سیم لاکی سرویس میکنه!! من قبلا هم تو هنرستان هم تو دانشگاه (دانشگاه فنی انقلاب شماره 1 ) سیم پیچی کار کردم و هم مغازه البته با دستگاه کار میکردیم نه دست !
فلزجو رو عشقه البته اگه این چنس بذاره!

شنبه 5 فروردین1396 - 8:16pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
بهتره کابل اتصال رو از نوع کواکسیال بدون فویل مثل کابل آنتن کرمان یا RG58 بذارین و کانکتور فلزی هم استفاده نکنین. این مسائل برای پالسیها عمومیت دارن.
تست داخل خونه با لوپهای نسبتا بزرگ هیچوقت جواب خوبی نمیده و بخصوص برای چنس که بسیار نویزپذیر هم هست نتیجه حتی بدتر میشه! اگر اصرار دارین در منزل دستگاهتون رو تست کنین باید از لوپ 20 سانتی یا حتی کوچکتر استفاده کنین.
لوپ با سیم لاکی بهتر از افشان جواب میده. فقط برای لوپ بزرگ باید از سیم افشان استفاده کنین.
من عرض کردم با وجود مدار پالسی فلزجو که در تمامی جهات برتر از چنس هست هر چقدر وقتتون رو روی این مدار بذارین بیهودست!

شنبه 5 فروردین1396 - 8:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
از دوستان کسی مدار چنس جدید رو ساخته؟

یکشنبه 6 فروردین1396 - 10:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
بهتره کابل اتصال رو از نوع کواکسیال بدون فویل مثل کابل آنتن کرمان یا RG58 بذارین و کانکتور فلزی هم استفاده نکنین. این مسائل برای پالسیها عمومیت دارن.
تست داخل خونه با لوپهای نسبتا بزرگ هیچوقت جواب خوبی نمیده و بخصوص برای چنس که بسیار نویزپذیر هم هست نتیجه حتی بدتر میشه! اگر اصرار دارین در منزل دستگاهتون رو تست کنین باید از لوپ 20 سانتی یا حتی کوچکتر استفاده کنین.
لوپ با سیم لاکی بهتر از افشان جواب میده. فقط برای لوپ بزرگ باید از سیم افشان استفاده کنین.
من عرض کردم با وجود مدار پالسی فلزجو که در تمامی جهات برتر از چنس هست هر چقدر وقتتون رو روی این مدار بذارین بیهودست!

خیلی ممنونم مهندس حمید
تست رو امروز تو حیاط انجام دادم خیلی بهتر بود نسبت به نویز پذیری داخل خونه و البته با باتری ماشین !!
بله فلزجو بهتره! ولی من دوست دارم کوثر آرم رو هم درست کنم اونم بعد امتحانای ترم نه الان!

یکشنبه 6 فروردین1396 - 3:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

reza68 نوشته است:

سلام دوست عزیز
کدوم مدار جدید ؟ تو سایت فلزجو هست یا خودسایت اندی؟

یکشنبه 6 فروردین1396 - 3:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
reza68 نوشته است:

یکشنبه 6 فروردین1396 - 4:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این مدار چنس ورژن 0.4 هستش اینم pcb

یکشنبه 6 فروردین1396 - 4:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 486 , 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mikimaus , Roverc2 و 78 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure