انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 12:03pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 484 , 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان مخصوصا مهندس حمید

:D :x :) :) :) :) :) :) مشکل بوق ممتد درست شد!!

من مدارم رو تست کردم ، مشکلی نداشت ولی من قبلا فکر میکردم در صورتی که هنوز لوپ و آی سی 7662 و 7816 و 5534 تو مدار نباشه نباید بوق ممتد داشته باشیم که اشتباه فکر میکردم .البته این رو بگم مهندس حمید باید اون راه اندازی اولیه مدار که دربارش توضیح دادن رو ویرایش کنن چون طبق اون من داشتم اشتباه میکردم.اون قسمتی که مهندس گفتن "در این مرحله بوق ممتد داریم" که باید اصلاح بشه به " تا زمانی که مدار تکمیل نشده بوق ممتد دارم".

مهندس من به این صورت تست کردم >>>>>>> اون سه تا آی سی (7662-7816-5534) رو نصب نکردم ولی چون خروجی آی سی 7816 یا همون 6 میخوره به پایه 18 میکرو (MISO ) من یک مقاومت 47 کیلو ورداشتم یه طرف زدم به منفی و یه طرف هم با پراب وصل کردم به پایه 18 میکروکنترلر .برای این که ببینم میکرو واکنشی نسبت به این پایه نشون میده یا نه .با زدن پراب هم بوق ممتد قطع میشد و هم خط پایینی چندتا پر میشد.
مهندس به نظر شما این آزمایش نشون دهنده صحت مدار هست؟ البته میدونم باید خود آی سی ها جایگذاری بشه و خود لوپ هم نصب بشه بعد اونوقت میشه کامل تست کرد ولی با همین آزمایش میشه تا حدودی فهمید که قسمت مونتاژ درست صورت گرفته؟

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 2:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستانی هم که از صدای بوق ممتد خسته شدن ~X( ~X( ~X( ~X(
میتونن با ولتمتر بفهمن خروجی صدا قطع شده یا نه
پراب مشکی ولتمتر رو بزنن به منفی و قرمز(مثبت) رو بزنن به پایه 16 میکرو
مولتی متر رو روی حالت ولت متر DC قرار بدید .بعد مقدار ولتاژ مولتی متر نشون دهنده مقدار صداست.

VOLUME 0 >>0 V

VOLUME 1>>>>> 0.043 V

VOLUME 2>>>>>>>>>>>>0.08 V

VOLUME 3>>>>>>>>>>>>>>>>>>>0.15 V

VOLUME 4>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>0.3 V

VOLUME 5>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>0.6 V

VOLUME 6>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>1.2 V

VOLUME 7>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>2.4 V

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 2:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان خسته نباشید
علت ضعیف بودن صدا دستگاه از چی میتونه باشه هر بلندگویی از نوع معمولی 8 اهم تا پیزو با موازی کردم مقاومت 100 اهم برای پیزو استفاده کردم ولی باز صدای بوق دستگاه خیلی ضعیف هست و هر چقد فلزی رو نزدیکتر میکنی کمتر هم میشه ؟

جمعه 13 اسفند1395 - 12:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

johnlewis نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید
علت ضعیف بودن صدا دستگاه از چی میتونه باشه هر بلندگویی از نوع معمولی 8 اهم تا پیزو با موازی کردم مقاومت 100 اهم برای پیزو استفاده کردم ولی باز صدای بوق دستگاه خیلی ضعیف هست و هر چقد فلزی رو نزدیکتر میکنی کمتر هم میشه ؟

سلام دوست عزیز
شما اول با ولتمتر چک کن ببین پایه 16 میکرو طبق اون پست قبلی شما درسته ؟بعدش اگه درست بود این قطعه ها رو چک کن R14 R 7 Q7

جمعه 13 اسفند1395 - 7:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز من تست بالا رو انجام دادم البته بدون لوپ هیچ ولتاژی در خروجی نداشتم و در هر 8 حالت هم ولتاژ 0 ولت بود آیا تست مد نظر شما با لوپ هست یا بدون لوپ خیلی ممنون

شنبه 14 اسفند1395 - 12:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

johnlewis نوشته است:
سلام دوست عزیز من تست بالا رو انجام دادم البته بدون لوپ هیچ ولتاژی در خروجی نداشتم و در هر 8 حالت هم ولتاژ 0 ولت بود آیا تست مد نظر شما با لوپ هست یا بدون لوپ خیلی ممنون

شما پراب مشکی ولتمتر رو بزن به منفی و قرمز رو به پایه 16 میکرو. لوپ رو وصل کن و یه فلزی به سیم پیچ نزدیک کن.این حالت برای موقعی هست که شما مطمئنی بوق ممتد یا سنس داری ولی صدای اسپیکر کم هستش.

شنبه 14 اسفند1395 - 8:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تمام مراحل رو انجام دادم تست بالا هم درست بود و با ولوم 7 هم 2/5 ولت داشتم ولی همچنان صدا کمه مقاومت ها و ترانزیستور هم چک شدن که همشون سالم و مقدارشون هم درست هست

شنبه 14 اسفند1395 - 9:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

johnlewis نوشته است:
تمام مراحل رو انجام دادم تست بالا هم درست بود و با ولوم 7 هم 2/5 ولت داشتم ولی همچنان صدا کمه مقاومت ها و ترانزیستور هم چک شدن که همشون سالم و مقدارشون هم درست هست

خوب دیگه کاری نداره که فقط قسمت R14 به بعد رو چک کن از روی شماتیک نگاه کنی بهتره.لحیم سرد هم بشه اینجوری میشه.

یکشنبه 15 اسفند1395 - 2:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید خسته نباشید

شما گفتین که مقاومت از حدود 1 اهم شروع میشه ولی اگه سیم افشان 1 اگه استفاده کنم برای لوپ 60 مقاومت کل در میاد 68. اهم .این باعث نمیشه عملکرد ضعیف بشه یا ماسفت های خروجی داغ کنن؟

یکشنبه 15 اسفند1395 - 7:28pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
مطالبی که بعدها در جریان مدار فلزجو مطرح کردیم در اینجا هم صدق میکنه! بنابراین استفاده از سیم افشان برای ساخت لوپهای کوچک رو اصلا توصیه نمیکنم. تنها تفاوتی که وجود داره این هست که در مدار چنس امکان تنظیم عرض پالس یا قدرت دستگاه وجود نداره. لذا اگر بخواین از قدرت بیشتری بهره بگیرین چاره ای نیست جز اینکه مقاومت لوپ رو پایین بیارین. باقیش دیگه بخودتون بستگی داره که بین قدرت و ثبات کدوم رو بیشتر مدنظر داشته باشین. بهرحال پیشنهاد من استفاده از سیم لاکی 0.8 هست.

یکشنبه 15 اسفند1395 - 7:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 484 , 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 118 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure