انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 11:31pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 463 , 464 , 465 , 466 , 467 , 468 , 469 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیر نمیشه. در ضمن قسمت حذف اهن از قسمت تفکیک معمولی خیلی حساس تر هست. هر چند جفتش در ارتباط با هم هستن ولی حذف آهن سریع تر میتونه به مشکل بخوره. بهرحال متاسفانه راهی نداره. طبق تجربه راهی که بنده هم در طراحی پیمودم باید عرض کنم در اینجور مدارات بیشتر قلق ها رو باید در برنامه نویسی و به شیوه دیجیتال پیاده کرد که در چنس در ساده ترین حد پیاده شده و اصلا برای نویز فکری صورت نگرفته. لذا تنها راه قطعی و موثر برای مواجهه با نویز در مدار چنس استفاده از تکنیکهای شیلد برای لوپ و البته خود مدار هست! چون با توجه به حساسیت بالای ADC که در این مدار استفاده شده ؛ خود مدار هم نویز پذیری محسوسی از محیط اطراف داره.

شنبه 5 اردیبهشت1394 - 1:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون استاد حميد عزيز بابت پاسخ گويي شما
استاد حتي راهي نداره كه بشه چنتافيلتر نويز گير تو ورودي مدار طراحي بشه كه لاقل نويز رو بدون شيلد كم كنه.......
مخلص كلام يه جوري از اين مدار كه بلا استفاده مونده استفاده كنيم :-\ :-\

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 2:47pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
این کار رو بنده قبلا بارها تست کردم. ظاهرا در انجمنهای خارجی هم تلاشهایی در این زمینه شده بود. ولی یا کل عملکرد مدار مختل میشه و درست کار نمیکنه و یا اصلا هیچ تاثیری روی حذف نویز نداره! در سیستم دیجیتال باید با روشهای خاصی کار کرد که بشه نویز رو پوشش داد. متاسفانه جناب اندی یا از این روشها آگاهی نداشته و یا محدودیت حافظه میکروی اتمگا 8 بهش اجازه نداده که بتونه پیاده کنه. حتی از فرکانس کارکرد نهایی میکرو هم استفاده نشده و لذا سرعت عمل کافی برای انجام بعضی پردازش ها رو نمیتونه داشته باشه. بهرحال در بعد مداری کاری که واقعا موثر باشه نمیشه انجام داد. تنها راه حل قطعی شیلد هست. از طرف دیگه چون این سیستم اصولا برای لوپ کوچک طراحی شده بود ؛ مساله نویز کمتر خودش رو نشون میداد و لذا شاید طراح خیلی هم احساس نیاز نکرده که روی این موضوع کاری صورت بده. بدون تغییر برنامه هم نمیشه مدار رو تغییر داد.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 3:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
این کار رو بنده قبلا بارها تست کردم. ظاهرا در انجمنهای خارجی هم تلاشهایی در این زمینه شده بود. ولی یا کل عملکرد مدار مختل میشه و درست کار نمیکنه و یا اصلا هیچ تاثیری روی حذف نویز نداره! در سیستم دیجیتال باید با روشهای خاصی کار کرد که بشه نویز رو پوشش داد. متاسفانه جناب اندی یا از این روشها آگاهی نداشته و یا محدودیت حافظه میکروی اتمگا 8 بهش اجازه نداده که بتونه پیاده کنه. حتی از فرکانس کارکرد نهایی میکرو هم استفاده نشده و لذا سرعت عمل کافی برای انجام بعضی پردازش ها رو نمیتونه داشته باشه. بهرحال در بعد مداری کاری که واقعا موثر باشه نمیشه انجام داد. تنها راه حل قطعی شیلد هست. از طرف دیگه چون این سیستم اصولا برای لوپ کوچک طراحی شده بود ؛ مساله نویز کمتر خودش رو نشون میداد و لذا شاید طراح خیلی هم احساس نیاز نکرده که روی این موضوع کاری صورت بده. بدون تغییر برنامه هم نمیشه مدار رو تغییر داد.

قربونه معرفتت استاد حمید عزیز

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 4:17pm

ببخشید یه سوال داشتم، فعلا آی سی 7662 که ولتاژ منفی 12 رو میسازه دردسترس ندارم ولی فعلا برای تست میشه خط -up رو از یه منبع تغذیه دیگه تامین کرد؟
به طور کلی آی سی 7662 کار دیگه ای به جز تامین ولتاژ منفی 12 انجام میده یا نه؟

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

claudia_nlor نوشته است:
ببخشید یه سوال داشتم، فعلا آی سی 7662 که ولتاژ منفی 12 رو میسازه دردسترس ندارم ولی فعلا برای تست میشه خط -up رو از یه منبع تغذیه دیگه تامین کرد؟

اگه از یه منبع کاملا رگوله شده باشه بله میشه استفاده کرد
این ای سی یک معکوس کننده ولتاژه دوست عزیز شاید دلش بخواد کار دیگه هم انجام بده اما از دستش برنماد طفلکی :D

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 10:07pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب mhak درست فرمودن. بنده فقط این رو اضافه کنم که بله آیسی 7660 یا 7662 برای این مدارات فلزیاب یک کار دیگه هم انجام میده و اون تولید نویز هست!!! :D بعد هم باید کلی تلاش کرد که همین نویز روی قسمتهای حساس مدار فلزیاب تاثیر نذاره! البته این مشکل در این مدار که بهینه کردیم تقریبا رفع شده.

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 10:37pm

حمید نوشته است:
جناب mhak درست فرمودن. بنده فقط این رو اضافه کنم که بله آیسی 7660 یا 7662 برای این مدارات فلزیاب یک کار دیگه هم انجام میده و اون تولید نویز هست!!! :D بعد هم باید کلی تلاش کرد که همین نویز روی قسمتهای حساس مدار فلزیاب تاثیر نذاره! البته این مشکل در این مدار که بهینه کردیم تقریبا رفع شده.

پس اگه من یه رگولاتور 7912 بذارم به همراه یه باتری دیگه کاملا کار 7662 رو انجام میده؟

mhak نوشته است:
claudia_nlor نوشته است:

اگه از یه منبع کاملا رگوله شده باشه بله میشه استفاده کرد
این ای سی یک معکوس کننده ولتاژه دوست عزیز شاید دلش بخواد کار دیگه هم انجام بده اما از دستش برنماد طفلکی :D

پایه 7 ، 7662 پایه اسیلاتوره که به میکرو وصله. فکر کردم شاید اون مشکلی پیش بیاره ولی وقتی دیتاشیتو خوندم متوجه شدم که یه فرکانسی از میکرو میگیره که ریپل ولتاژ رو کم کنه. درست متوجه شدم یا برداشتم از روند کاری آی سی غلطه؟

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 9:44am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز شما سوالی پرسیدین ما هم جوابی دادیم! دیگه قرار نشد بریم دوباره روی مدار کار کنیم! :D عرض کردم ساخت این مدار رو دیگه توصیه نمیکنم.
7660 یا 7662 میتونه با اسیلاتور داخلی کار کنه و میتونه با اسیلاتور خارجی هم کار کنه. در این مدار به جهت راندمان بالاتر از اسیلاتور خارجی استفاده شده که توسط میکرو تولید میشه. طبیعتا چون یک خروجی از میکرو هست و کاربرد دیگری نداره ؛ در صورت حذف آیسی میتونه آزاد باشه.

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 12:36pm
آنلاین
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوست عزیز شما سوالی پرسیدین ما هم جوابی دادیم! دیگه قرار نشد بریم دوباره روی مدار کار کنیم! :D عرض کردم ساخت این مدار رو دیگه توصیه نمیکنم.
7660 یا 7662 میتونه با اسیلاتور داخلی کار کنه و میتونه با اسیلاتور خارجی هم کار کنه. در این مدار به جهت راندمان بالاتر از اسیلاتور خارجی استفاده شده که توسط میکرو تولید میشه. طبیعتا چون یک خروجی از میکرو هست و کاربرد دیگری نداره ؛ در صورت حذف آیسی میتونه آزاد باشه.

کاملا موافقم دانشمند حمید عزیز ساخت این مدار با توجه به فلزیاب پر قدرت فلزجو دیگه فایده ای نداره تعجب می کنم هنوز بعضی ها دنبال ساخت چنین مداری هستند و احتمال میدم این افراد به خاطر دمو نبودن فایل هگز ش دنبال ساخت این مدار هستند :-?

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 12:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 463 , 464 , 465 , 466 , 467 , 468 , 469 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: azari , mnbvcxzaqwsx و 125 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure