انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:44am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 462 , 463 , 464 , 465 , 466 , 467 , 468 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حامد نوشته است:
سلام اقا حمید خوبی خسته نباشی من کل مدارو اماده کردم روشن شد کل ولتاژ گیری ها هم درست انجام دادم وقتی دستگاه روشن میکنم بعد از چند دقیقه Q3خیلی داغ میکنه طوری که دست میزنم دستم میسوزه ویه صدای ویز ویز از طرفای Q3میاد ولی صدای Q3نیست وروی مانیتور یک مربه خیای کوتاه یعنی بعضی وقتا چشمک میزنه ممنون میشم بازم راهنمای بکنید

Q3 , Q9: ترانزیستورهای قدرت ماسفت در این مدار در شرایط عادی داغ نمیشن و لذا نیاز به هیت سینک ندارن. اما در صورت استفاده از لوپ با مقاومت خیلی کمتر از 1 اهم یا ظرفیت بسیار پایین ؛ ترانزیستور 3 ممکنه کمی داغ بشه که در این صورت میشه با قرار دادن یک هیتسینک کوچک حرارتش رو پایین آورد. در جا زدن این ترانزیستورها و همینطور 7805 باید توجه داشته که قسمت هاشور زده روی فیبر بمعنی تیغه فلزی این قطعات هست و لذا جهت نصب مشخص میشه.
مربعی هم که چشمک میزنه نمودار سنس هست.موردی نداره.بخاطر نویز 1 خونه پرش داره

جمعه 27 فروردین1394 - 3:00am

سلام اقا حمید بابت جواب سوال ازت ممنونم مشکل دقیقا از لوپ بود الان مشکل لوپ کاملا حل شده مشکلش اتصال تو دور سیم پیچه لوپ بودQ3الان دیگه داغ نمیکنه یه مشکل دیگه پیدا کرده وقتی لوپو میزنیم سنس داره فقط هر چند ثانیه یبار صدای بوق دستگاه در میاد گارد (50)باریرر (روی20)صدای بوق دستگاه همچنان چند ثانیه یکبار در میاد وقتی که لوپو اژ دستگاه جدا میکنی سه مربع پر میشه بعد بر میگرده 2 ثانیه یکبار!؟
ممنون میشم اگه بازم رهنمایی کنی.

جمعه 28 فروردین1394 - 11:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
http://www.sheypoor.com/%D9%84%D9%88%D8 ... 55599.html

شنبه 29 فروردین1394 - 8:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا پرستو چرا مدار فلز جو رو نمیسازی به نظر من ساختن مدار فلز جو از مدار چنس راحت تره اگه اولین بارتون هست که میخواهید مدار فلزیاب بسازید ساختن مدار فلزجو برای شما راحت تره

یکشنبه 30 فروردین1394 - 11:17pm
مدیر کل
مدیر کل

خدمت دوستانی که از بنده در خصوص ساخت چنس یا مقایسش با مدار فلزجو سوال میکنن باید عرض کنم دیگه از این به بعد هیچ لزومی برای ساخت مدار چنس وجود نداره! درسته که بنده حدود 1.5 سال قبل این طرح رو به همه پیشنهاد دادم و خودم هم چندین ماه روش کار کردم و در مجموع تجربه ای بسیار خوب و ارزشمند بود ؛ اما با ارائه مدار فلزجو و رسیدن به مرحله ای که الان درش هستیم دیگه هیچ مزیتی برای مدار چنس در برابر اون مدار وجود نداره. هم قدرت و هم ثبات مدار فلزجو بمراتب بیشتر هست و از نظر تمامی تنظیمات لازم و کمک کننده هم بمراتب کامل تر و حرفه ای تره و قسمت تفکیکش هم دقیق تر هست و در عین حال حذف آهن بهتری هم داره. ساخت اون مدار هم بنظر من واقعا راحت تر هست و قطعات رایج تری داره و جمع و جور تره و نسبت به قدرتی که داره مصرف باطریش میتونه حتی کمتر از مدار چنس هم باشه! لذا در هیچ زمینه فنی مدار چنس نسبت به مدار ما نکته مثبتی نداره که دلیلی برای ساختش وجود داشته باشه. البته این تازه مربوط به تا اینجای کار هست و احتمال پیشرفت و بهتر شدن اون پروژه در آینده کاملا وجود داره.
بنابراین بنده شخصا دیگه نمیتونم بابت مداری که دیگه مورد تایید من نیست پشتیبانی لازم رو انجام بدم. چون واقعا در زندگیم چیزی رو که بهش اعتقاد نداشته باشم دنبال نمیکنم و به کسی هم توصیه نمیکنم. واقعیت هم اینه که ما در طرح فلزجو الان خیلی جلوتر از مسائل فنی پیاده شده در چنس هستیم. طی این چند ماه هم وجود چنس صرفا از لحاظ تفکیکش کمی مورد توجه بود که با نسخه های جدید برنامه مدار فلزجو به نحو بسیار مطلوب و قوی کاملا پوشش پیدا کرد.

دوشنبه 30 فروردین1394 - 12:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خدمت دوستانی که از بنده در خصوص ساخت چنس یا مقایسش با مدار فلزجو سوال میکنن باید عرض کنم دیگه از این به بعد هیچ لزومی برای ساخت مدار چنس وجود نداره! درسته که بنده حدود 1.5 سال قبل این طرح رو به همه پیشنهاد دادم و خودم هم چندین ماه روش کار کردم و در مجموع تجربه ای بسیار خوب و ارزشمند بود ؛ اما با ارائه مدار فلزجو و رسیدن به مرحله ای که الان درش هستیم دیگه هیچ مزیتی برای مدار چنس در برابر اون مدار وجود نداره. هم قدرت و هم ثبات مدار فلزجو بمراتب بیشتر هست و از نظر تمامی تنظیمات لازم و کمک کننده هم بمراتب کامل تر و حرفه ای تره و قسمت تفکیکش هم دقیق تر هست و در عین حال حذف آهن بهتری هم داره. ساخت اون مدار هم بنظر من واقعا راحت تر هست و قطعات رایج تری داره و جمع و جور تره و نسبت به قدرتی که داره مصرف باطریش میتونه حتی کمتر از مدار چنس هم باشه! لذا در هیچ زمینه فنی مدار چنس نسبت به مدار ما نکته مثبتی نداره که دلیلی برای ساختش وجود داشته باشه. البته این تازه مربوط به تا اینجای کار هست و احتمال پیشرفت و بهتر شدن اون پروژه در آینده کاملا وجود داره.
بنابراین بنده شخصا دیگه نمیتونم بابت مداری که دیگه مورد تایید من نیست پشتیبانی لازم رو انجام بدم. چون واقعا در زندگیم چیزی رو که بهش اعتقاد نداشته باشم دنبال نمیکنم و به کسی هم توصیه نمیکنم. واقعیت هم اینه که ما در طرح فلزجو الان خیلی جلوتر از مسائل فنی پیاده شده در چنس هستیم. طی این چند ماه هم وجود چنس صرفا از لحاظ تفکیکش کمی مورد توجه بود که با نسخه های جدید برنامه مدار فلزجو به نحو بسیار مطلوب و قوی کاملا پوشش پیدا کرد.

مهندس گرامی شما همین توضیحات رو اگه بشه توی صفحه ی اول تاپیک قرار بدین و مثلا بگین اگه کسی واسه کسب تجربه میخواد میتونه بسازه اما کلا توصیه نمیشه.چون دوستان ممکنه کل تاپیک رو نخونده شروع به ساختش کنن و اینجوری وقت و هزینشون هدر بره @};-

دوشنبه 31 فروردین1394 - 12:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کاملا درست میفرمایند مهندس ازهیچ نظری چنس قابل قیاس باسیستم جدیدفلزجونیست نه تنهاچنس بلکه تمام مدارات پالسیه انجمن.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 12:57pm
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
دوستان عزیز پیرو فرمایشات مهندس حمید بنده هم این رو اضافه کنم
تا حالا شده که خیلی از دوستان چون تازه وارد هستن و وارد انجمن میشن و تاپیکهارو میبینن دیگه به تاریخ و آپدیت تاپیکها دقت نمیکنن و سریع میرن سراغ تاپیکهایی که فقط تعداد صفحات بالا دارن و دیگه به تاریخ اون تاپیک دقت نمیکنن!
خیلی از دوستان چون بنده در ساخت چنس فعالیت داشتم و اتفاقا اون روزها هم چنس نسبت به مدارات دیگر منتشر شده بهتر بود و ما هم تلاش زیادی درساختن انواع و اقسام لوپ داشتیم و خلاصه فعالیت زیادی توی این تاپیک داشتیم و از عملکرد چنس هم نسبت به سایر سیستمهای دستساز رضایت نسبی داشتیم هنوز هم فکر میکنن این تاپیک فعاله و بصورت خصوصی خواستار مشاوره و کمک در ساخت چنس هستن و چون هردو مدار چنس و فلزجوپای رو مهندس حمید توی انجمن گذاشتن اکثرا اشتباه میگیرن و میان سراغ این پروژه.
دوستان عزیز بنده تجربه ی ساخت چنس با بهترین کیفیت ممکن رو دارم و تجربه ی ساخت فلزجوپای رو هم دارم.
صادقانه و دوستانه و برادرانه خدمتتون عرض کنم که فلزیاب چنس هیچ گونه حرفی در برابر سیستم فلزجوپای مهندس حمید نداره و از هر نظر فلزجوپای دارای برتری هست و لذا بنظر من چنس هرگز توان رقابت و مقایسه با فلزجوپای رو نداره و بهتره دوستان اگر قصد ساخت فلزیاب چه برای کسب تجربه چه برای استفاده دارن نسبت به ساخت فلزجوپای اقدام کنن و این رو از من و سایر دوستان که تجربه ی ساخت این دو فلزیاب رو دارن پذیرا باشن.
اینجا هم لینک فلزیاب حرفه ای پالسی فلزجو رو میزارم و امیدوارم دوستان تازه وارد هم به این نکات توجه لازم رو داشته باشن.
viewtopic.php?f=8&t=2182

به مهندس حمید عزیز هم عرض کنم باتوجه به اینکه هیچ نکته ی نگفته ای درباره ی فلزیاب چنس وجود نداره و در لابلای صفحات این تاپیک هم تمام پرسشهای ممکن درباره ی ساخت و مشکلات احتمالی با پاسخهای کامل و مکرر وجود داره اگر صلاح میدونن این تاپیک رو قفل کنن و این موضوع بسیار هم بسود دوستان و عزیزان تازه وارد خواهد بود و احتمال سردرگمی و اشتباه رو کمتر میکنه
پیروز باشید.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 31 فروردین1394 - 2:35pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
در پست اول تاپیک چنس هم توضیحاتی در این خصوص اضافه کردم تا برای کسانی که تازه تصمیم به ساخت میگیرن مشخص باشه.
البته دوستان نباید فراموش کنن که ما بسیاری از مسائل بخصوص در مورد لوپ و کابل و شیلد و گرافیت رو شاید برای اولین بار در تاپیک چنس تجربه کردیم و لذا مطالعه مبحث چنس از نظر آموزشی کماکان دارای ارزش زیادی هست.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 2:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد حمید عزیز
استاد میشه از مدار چنس تفکیکشو حذف کنیم و فقط حذف اهن داشته باشه که ثباتشم بیشتر بشه اگر حذف اهنشم از کار افتاد مهم نیس اینو میخوام بدم به یکی برا کاووش داشته باشه نمیخوام اونجوری بی ثبات و نویز پذیر باشه
اگه میشه لطفا راهنمایی کنید
ممنون از جنابعالی

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 4 اردیبهشت1394 - 2:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 462 , 463 , 464 , 465 , 466 , 467 , 468 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure