انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 6:52pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 453 , 454 , 455 , 456 , 457 , 458 , 459 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از دوستان عزیز و مهندس حمید عزیز بابت راهنمایتون باز مدار رو چک میکنم و اگه شد یه مدار جدید میزنم

چهارشنبه 12 اسفند1393 - 1:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام .مهندس من یه مدار دیگه با دقت مونتاژ کردم دیگه بوق ممتد ندارم ولی با لوب 30 سانت با سیم لاکی شدید بوق اضافی دارم .میکرو رو یه بار دیگه بروگرم کردم ولی خوب نشد عدد گارد هم از 20 تا 99 امتحان کردم فایده نداشت .بنظر مهندس عزیز چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با تشکر

پنج شنبه 14 اسفند1393 - 10:43pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اگر منظور شما این هست که مدارتون سنس داره ولی بوقهای اضافی دارین ؛ باید عرض کنم متاسفانه این مدار به همین صورته!!! در واقع نویز پذیری این مدار بسیار بالاست و هر چه از لوپ بزرگتر هم استفاده کنین بدتر میشه. طبیعتا این مشکل در منزل که امواج مزاحم زیاده خیلی بیشتر خودشو نشون میده ولی در محیط طبیعت کمتر میشه. برای تست داخل منزل هم باید جایی رو پیدا کنین که نویز کمتر باشه. شیلد گرافیتی لوپ هم میتونه کمی نویز رو کمتر کنه.

پنج شنبه 14 اسفند1393 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون مهندس جان .تشکر از جوابت مدار من بدون وصل کردن لوب هم درجه سنسش تا 3 خانه بر میشه و تک بوق میزنه بنظرت ایرادش کجاس؟

پنج شنبه 14 اسفند1393 - 11:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خب پس مشخض میشه مشکل نویز دارین! وقتی مدار بدون اتصال لوپ هم خانه های سنسش بیشتر از 1 خانه پر میشه به این معنیه که نویز موجود در محیط روی خود مدار داره اثر میذاره! شما باید به تمیزی مونتاژ فیبرتون دقت کنین و در نهایت سطح زیر فیبر رو کاملا تمیز کنین. برای تست داخل منزل هم جای کم نویز تر رو انتخاب کنین. از ادابتور هم برای تست اصلا استفاده نکنین که نویز زیادی روی مدار میندازه! در نهایت بهتره کل مدار رو داخل فویل آلومینیوم قرار بدین و البته دقت کنین با مدار اتصالی نداشته باشه. شیلد فویل الومینویم جلو اثر نویز روی مدار رو میگیره ولی متاسفانه بیشتر بخش نویز که از طریق لوپ وارد مدار میشه با این روش قابل حذف نیست.

جمعه 14 اسفند1393 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون مهندس عزیز بس مدار مشگلی نداره؟

جمعه 14 اسفند1393 - 12:14am
مدیر کل
مدیر کل

asadof عزیز نمیدونم منظور شما واقعا به این مدار بود؟! در این مدار که اگر حتی 18 ولت هم استفاده بشه احتمال سوختن 7662 وجود داره! کلا ولتاژ 12 براش مناسب هست. مگر اینکه بعد باطری از رگولاتور 7812 استفاده کنین که در اون صورت دیگه فرق نداره باطری 18 باشه یا 24 و البته 18 کفایت میکنه.

جمعه 14 اسفند1393 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
asadof عزیز نمیدونم منظور شما واقعا به این مدار بود؟! در این مدار که اگر حتی 18 ولت هم استفاده بشه احتمال سوختن 7662 وجود داره! کلا ولتاژ 12 براش مناسب هست. مگر اینکه بعد باطری از رگولاتور 7812 استفاده کنین که در اون صورت دیگه فرق نداره باطری 18 باشه یا 24 و البته 18 کفایت میکنه.

ببخشید اقا اشتباه اومدیم X_X منظور مدار انجمن بود :ymblushing:

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 14 اسفند1393 - 12:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. مهندس جان من مدار رو شیلدکردم و انواع کابل استفاده کردم بازم بوق اضافی دارم و درجه سنس 5 تا 6 خانه پر میشه .بدون لوپ بوق اضافی ندارم ولی وقتی لوپ وصل میشه بوق اضافی دارم .با گارد 30بوق ممتد دارم ولی با گارد 35دیگه بوق ممتد ندارم بایر رو هم از 1تا 20 گذاشتم خوب نشد گارد هم تا 99 رفتم بازم بوق اضافی دارم لطفااا مهندس و دوستان کمک کنند چیکار کنم بوق اضافی نداشته باشم؟؟؟؟؟

یکشنبه 17 اسفند1393 - 9:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشی سعید جان.
عرض کردم که بیشتر نویز از طریق لوپ وارد مدار میشه. هر چقدر هم لوپ بزرگتر باشه نویزش بیشتره! بوق اضافی هم بدلیل اثر نویز هست که بیشترش بخاطر نویز برق شهر و وسائل برقیه. اگر محیط تست رو عوض کنین قطعا نتیجه بهتر میشه.
از طرف دیگه لوپی که گارد شروع به کارش 30 باشه زیاد مناسب کار این مدار نیست. سعی کنین لوپی درست کنین که گارد شروعش حدود 20 باشه. وقتی بوق ممتد دارین یعنی گارد باید بالاتر بره. در عین حال روی گارد بالاتر تاثیر نویز باز هم بیشتر میشه! بنابراین از نظر نویز هم بهتره لوپی که میسازین بتونه با گارد پایین تر کار کنه. البته کیفیت کابل اتصال لوپ هم در گارد شروع تاثیر داره. کلا هر چقدر گارد شروع به کار لوپ پایین تر باشه برای این مدار بهتر هست.
در شرایط محیط طبیعت که حداقل نویز برق وجود نداره ؛ بوق اضافه خیلی کمتر میشه. ولی ممکنه کلا حذف نشه! دیگه باید باریر رو بالاتر ببرین تا بوق اضافه از بین بره. البته پوشش دادن کل لوپ با صفحه گرافیت هم اندکی در حذف نویز کمک میکنه.
غیر نکاتی که عرض کردم دیگه کار دیگری نمیشه کرد. قبلا هم عرض کردم این مدار بدلیل نداشتن سیستم فیلتر نویز هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری بشدت به اثر نویز حساسه و به ویژه با لوپهای بزرگ وضعیت مشکل تری هم پیدا میکنه. اگر همه نکات رو رعایت کنین نتیجه خیلی بهتر میشه ولی ایده ال نمیشه. طراحی مدار و برنامه هم به همین صورت هست و نمیشه درش دست برد. به همین علت توصیه کردم بهتره طرح بنده رو بسازین که هم بسیار با ثبات تر هست و هم قویتر و هم راحت تر!

یکشنبه 17 اسفند1393 - 10:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 453 , 454 , 455 , 456 , 457 , 458 , 459 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: reza2000 و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure