انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 اردیبهشت1403 - 12:46am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 433 , 434 , 435 , 436 , 437 , 438 , 439 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

reza2490 نوشته است:
systembbp نوشته است:
خسته نباشید مهندس. من با لوپ 60 دیشب تو یه باغ خارج شهر کار میکردم.گارم 25 باریر 6 لوپ رو روی زمین میگذاشتم زیرو میزدم بعد 5 الی 10 سانت بالا می آوردم و سرچ میکردم. 7 ثانیه بدون مشکل کار میکردم بعد 7 ثانیه چند تا خونه پر میشد که مجبور میشدم دوباره به همین طریق هر 7 ثانیه بالانس کنم.لوپم با اسپری گرافیت شیلد شده بود که مقاومتش هم 1 الی 3 اهم بود.مشکل از کجاست؟
البته با وجود این مساله 3 بار طلا قایم کردم توی 40 متر جا و پیداش کردم :(
ممنون

دوست عزیز شما باید تو همون فاصله ای که می خای کاوش کنی بالانس کنی حدود15سانت ولوپتو به صورت حلالی حرکت بدی که فاصلش تعغیر نکنه وهمین تور لرزش ایجاد نشه لوپت باید محکم باشه که لرزش نداشته باشه
این دستگاه به امواج رادیویی وبرق خیلی حساسه اگه از فیش سه پین استفاده می کنی اونو ریگلاژکن تا خوب اتصال داشته باشه خلیلی تاثیر داره
لوپ هم اگه کیفیت نداشته باشه بازم خیلی تاثیر داره

ممنون.همه این موارد رو رعایت کردم.مساله اینجاست که بعد از دقیقا 7-8 ثانیه چند تا خونه پر میشد که مجبور میشدم دوباره به همین طریق هر 7 ثانیه بالانس کنم. شما اگه تو 15 سانتی بالانس کنی توی همون فاصله هم کار کنی که دست که به زمین نزدیک شه سنسش بالانست به هم میخوره و اگه از زمین دورتر شه مشکلی پیش نمیاد.در ضمن تو 7-8 ثانیه اول اگر دستم تکون هم میخورد بوق اضافی اصلاً نداشتم و عالی کار میکرد.

جمعه 12 دی1393 - 1:03pm

باسلام
من با کویل 45 و 60 که براتون نمایش دادم تست کرم نتایج به این صورت شد:
البته تو طبقه دوم خونه
کویل 45
گارد 40 و بایر 1
سکه 500 تومانی 43 سانت
فیبر مسی 11*14 90 سانت

کویل 60
گارد 40 و بایر 1
فیبر مسی 11*14 110سانت

ولی تفکیک و حذف آهنش خوب نیست

جمعه 12 دی1393 - 3:33pm
مدیر کل
مدیر کل

systembbp عزیز خسته نباشین.
اگر دقیقا بعد از تایم مشخصی که فرمودین دستگاه از بالانس خارج میشه ؛ مشکل از داخل مدار شماست! این بر هم خوردن بالانس بصورت بازه زمانی مشخص قاعدتا به نویز ارتباطی نداره. در صورتیکه شما از رگولاتور 12 برای مدار استفاده نکرده باشین و باطریتون هم قوی نباشه احتمال این مساله بیشتر میشه. قویا توصیه میکنم برای تغذیه کل مدار رگولاتور 7812 بذارین. علاوه بر این خازنهای مدار رو هم بررسی کنین. گاهی اوقات ایراد در خازنها سبب بروز اختلالات دوره ای در یک مدار میشه!

جمعه 12 دی1393 - 4:34pm
مدیر کل
مدیر کل

mohammad far عزیز خسته نباشین.
لوپهای قشنگی درست کردین. ولی گارد 40 اونم برای لوپ عنکبوتی خیلی بالاست! لوپ عنکبوتی نباید گاردی بالاتر از 30 داشته باشه وگرنه قسمت اعظم مزیت خودش رو از دست میده. طبیعتا با گارد 40 دیگه تفکیک و حتی حذف آهن عملکرد خوبی نخواهد داشت. این دو عملکرد بیشتر تا محدوده گارد 30 قابل قبول هستن. البته سایر مشخصات لوپ مثل ظرفیت و مقاومت هم در محاسبات داخلی انجام شده اثر داره.

جمعه 12 دی1393 - 4:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
systembbp عزیز خسته نباشین.
اگر دقیقا بعد از تایم مشخصی که فرمودین دستگاه از بالانس خارج میشه ؛ مشکل از داخل مدار شماست! این بر هم خوردن بالانس بصورت بازه زمانی مشخص قاعدت!

ممنون مهندس.من باطری 12 ولت خشک استفاده میکنم.تو حالت فول شارژ هو 12.5 ولته.از رگلاتور هم به همین خاطر استفاده نکردم.قبلا یادتون باشه یه سری باطریمو اشتباه زدم + - رو که c8 ترکید.ممکنه c22 c7 d3 u2 هم آسیب ببینن یا موارد دیگه ای.من توی خونه هم تست کردم توی هوا با لوپ 30 بعد 12-14 ثانیه نمودار سنسم شروع پرش کرد.ممنون از راهنماییتون

جمعه 12 دی1393 - 6:59pm

با سلام خدمت مهندس حمید
با گارد 30 هم کارمیکنه ولی ثباتش خوب نیست فکر کنم محل تستم خوب نباشه
هم سقف کوتاهه هم کف ایزوگام با روکش المینیومه
دوتا دسگاه قبلی هم که درست کرده بودم هم توی این محل درست کار نمی کرد
فکر کنم ببرمش بیرون معلوم میشه از اینجاست یا نه
مهندس پیشنهاد شما در مورد لوپ های من چیه؟میتونید کمکی بکنید :-\

جمعه 12 دی1393 - 9:20pm

مهندس جان دستگاه من با کریستال زیر 12 کار نمیکنه تند تند ریست میشه
اینم تنضیمات فیوز هاش
cksel =1111
sut= 11
boden = disable
bodlevel =4000mv
bootrst =disable
bootsz1 = 00
ckopt= disable
spien = enable
wdton =disable
disable reset pin = yes
اگر اشکالی هست بفرمایید

جمعه 12 دی1393 - 9:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم systembbp عزیز.
اصولا بدون رگولاتور ممکنه بعد از مدتی بالانس به هم بخوره چون ولتاژ باطری هم به مرور پایین میاد و البته به باطری شما هم بستگی داره. بهمین جهت توصیه کردم و میکنم که ترجیحا باطری رو 18 ولت بگیرین و جلوش رگولاتور 12 بذارین.
از این گذشته اگر سابقه خرابی اونجوری داشتین ؛ معلوم نیست خازنهای مدار شما کاملا سالم باشن! معیوب شدن خازن هم خیلی اوقات جوری نیست که مدار کلا کار نکنه. بلکه درست و میزون کار نمیکنه! همین هم تشخیص معیوب بودن رو مشکل میکنه. ولتاژ ها رو هم که توضیح داده بودم بررسی کنین که در رنج درست قرار داشته باشن. اگر 12- شما خارج از رنج مجاز بود یا نوسان داشت ممکنه مشکل از آیسی 1 باشه. البته قبلش بهتره خازن 2 رو هم چک کنین.

جمعه 12 دی1393 - 10:18pm
مدیر کل
مدیر کل

mohammad far عزیز شما باید اول ببینی لوپ شما با چه گاردی شروع به کار میکنه. بعد از تشخیص این مساله با چند شماره بالاتر گذاشتن معمولا بین 5 تا 10 شماره جواب خوبی بدست میاد. ولی اگر محیط شما دارای چنین مشکلی برای تست بوده خب کلا مناسب تست فلزیاب نیست! پس اونجا تست گرفتن فایده نداره. اگر هم بخواین تست قابل قبولی بگیرین باید لوپ کوچکتر از 30 سانت باشه. لوپهای بزرگتر فقط در محیط باز و عاری از فلز درست جواب میدن. لوپ شما هم از نظر ظاهری که مشکلی نداشت. گارد حداقلی مشخص میکنه که کیفیت لوپ شما در چه حدی هست. ضمن اینکه کیفیت کابل اتصال لوپ رو هم جدی بگیرین که خیلی تاثیر داره!
در مورد فیوز بیت های شما هم شک دارم که درست باشن! چندتاش بنظر من ایراد داره. حالا نمیدونم این چه برنامه ای هست ولی مشخصا اگر disable reset pin = yes باشه که میکروی شما قفل میشه و دیگه مجدد قابل پروگرام نیست! مگر اینکه معنیش در اون برنامه برعکس باشه! :D
در خصوص کریستال هم قرار نیست کریستال دیگری استفاده بشه! کریستال درست که مدار و قسمت تفکیک باهاش میزون کار بکنه همون 11.0592 هست. 12 دیگه خیلی زیاده و مشخصا تفکیک درست کار نخواهد کرد! این مساله در انجمن روسی هم تجربه شده بود. حالا شما ظاهرا برعکس فرمودین! اتفاقا با کریستالی که خیلی با مقدار اصلی اختلاف داره نباید درست کار کنه. نه با 12 به بالا! :D بنده هم اگر نوشتم حدود 11 کار میکنه به معنی اختلاف جزئی بود. وگرنه 12 دیگه کاملا خارج از رنج مجاز کریستال این مدار هست. کریستال اصلی در بازار رایجه چون کاربردی هم هست. اگر با اون کریستال مشکلی دارین یا مشکل از خود کریستاله یا میکرو رو درست پروگرام نمیکنین.

جمعه 12 دی1393 - 10:28pm

مهندس حمید
با پروگرامر tnm 2000 پروگرام میکنم
درمورد disable reset pin = yes پایه ی reset میکرو را فعال یا غیر فعال میکنه
در مورد شیلد دستگاه نظرتون چیه بازم شیلد بشه یاهمون خوبه
با تشکر

جمعه 12 دی1393 - 10:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 433 , 434 , 435 , 436 , 437 , 438 , 439 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mehdighz , Saeidpor2 و 180 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure