انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 9:06pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 428 , 429 , 430 , 431 , 432 , 433 , 434 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان تا حالا کسي با کابل 8*1.5 واسه چنس لوپ درست نکرده ببينيم ارزش کار کردن داره؟

چهارشنبه 3 دی1393 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستي دوستان من پودر گرافيت درست کردم چطور ميتونم باهاش اين لوپم رو شيلد کنم؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 3 دی1393 - 11:13pm
مدیر کل
مدیر کل

mhak عزیز خسته نباشی.
البته اگر داخل قالب چوبی رو میتونستین به نوعی برش بدین و خالی کنین و چیزی شبیه فرمان ماشین در بیارین طبیعتا هم سبک تر میشد و هم کار شیلد با گرافیت شاید کمی راحت تر! ولی باز هم زیاد فرق نمیکنه. بنظر من یکی از روشهای خوب میتونه این باشه که شما قسمتی که دور تا دور لوپتون دارای سیم هست رو با چیزی مثل چسب پهن کاغذی پوشش بدین و سپس روی اون چسب کاغذی رو بطور سرتاسری زیر و رو اسپری بزنین. قسمتهای میانی لوپ نیازی نیست و گرافیت بیخودی مصرف میشه. پروسه خشک شدن گرافیت حدود 10 دقیقه طول میکشه. بعدش با اهم متر مقاومت 1 سانت رو اندازه بگیرین اگر خیلی بیشتر از 1 کیلو اهم بود نشون میده اسپری گرافیت شما زیاد کیفیت خوبی نداره! لذا میتونین یک بار دیگه بصورت لایه دوم هم گرافیت بزنین. این باعث میشه کمی مقاومتش پایین تر بیاد و شیلد قوی تری بشه. ولی در حد همین دو لایه کفایت میکنه و دیگه نتیجه نهایی به کیفیت گرافیت شما بستگی خواهد داشت. در نهایت هم جهت جلوگیری از خراش پیدا کردن این لایه گرافیتی باید دوباره با یک چسب پهن قسمت گرافیت رو پوشش بدین که این بار میتونین از مدلهای دیگری چسب هم استفاده کنین که به سلیقه خودتون قشنگتر در بیاد. این روشی هست که جواب داده و سایر دوستان هم که با گرافیت کاری مشکل دارن میتونن از این روش استفاده کنن.
اما در خصوص پور گرافیت بنده نظری ندارم و باید اول شبیه به اسپری درش بیارین و برای تست روی کاغذ بزنین و بذارین خشک بشه و سپس اون قسمت تست مقاومت با اهم متر رو انجام بدین ببینین مقاومتش چقدر هست. اگر مثلا بالای 10 کیلو اهم باشه میشه گفت تقریبا تاثیری در شیلد نداره و زحمت بیهودست! در واقع برای پروسه تولید چیزی شبیه به اسپری گرافیت باید تستهای زیادی صورت بگیره تا بشه در این زمینه به نوعی خودکفایی رسید! بنده خوشحال میشم اگر شما و دوستانی که این روش رو پیاده کردن نتیجه رو بطور مشخص گزارش کنن تا به امید خدا بتونیم جایگزین خوب و مناسبی برای اسپری گرافیت کمیاب و گران و اغلب بی کیفیت پیدا کنیم! چون در حال حاضر لوپ دستگاههای حرفه ای دنیا اکثرا با همین روش گرافیت شیلد میشه و اگر بخوایم به نتایج حرفه ای نزدیک بشیم باید حتما روی این موضوع سرمایه گذاری خاصی بکنیم.

پنج شنبه 3 دی1393 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دیگه حرفی نمیمونه جز اینکه بگیم صدساله شی الهی مهندس عزیز

پنج شنبه 3 دی1393 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
دوستان تا حالا کسي با کابل 8*1.5 واسه چنس لوپ درست نکرده ببينيم ارزش کار کردن داره؟

یعنی واقعا کسی با این کابل لوپی درست نکرده عجبا؟ :-?

پنج شنبه 3 دی1393 - 12:59am

سلام 1.5*8 یعنی 8 رسته سیم 1.5 کاور شده به وسیله pvc یا هر ماده دیگه اون که رو کابل نوشته احتمالا شماره کابل یا کد متراژ هستش ضمنا دوستان عزیژ میتونن برای مهم کردن کابل به لوپ از گلند تابلویی یا گلند دنباله دار استفاده کنن

پنج شنبه 4 دی1393 - 4:36pm

سلام .یه برنامه واسه فلزیاب به زبان bascom avr تو اینترنت پیداکردم .ببینید میشه ازش استفاده کرد؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 5 دی1393 - 3:26pm

محل اقامت: کردستان
جدا ادم متاسف میشه چهارصد صفحه و چهار هزار پست و هنوز کسی به نتیجه نرسیده
برای فلزیابی اسباب بازی که بعضی سایتها تا دو میلیون به مشتری غالب میکنن
فلزیابی که کاملش رو تک کیت جعبه شده و با دو لوپ چهارصد میفروشه !!!
متعجبم از این انجمن و سطح اطلاعات افرادش
شرکت طلیعه کاوش بهترین پالسی رو که حرفه ای هم هست میفروشه یک و هفتصد
ایا این فلزیاب کاردستی فروشش به دومیلیون توهینی به شعور و خرد نیست ؟؟!
برد مونتاژ شده همین اسباب بازی رو دویست وپنجاه از اذرکیت بخرید عاقلانه تر نیست ؟؟؟
کمی تفکر خوب است

جمعه 5 دی1393 - 7:33pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

جناب پیام شما بدلیل درفشانی های پی در پی طی چند روز اخیر و در تاپیکهای مختلف تحریم میشین! صبر و تحمل و سکوت کردن امثال من هم حدی داره که متاسفانه همیشه امثال شما ازش سوء استفاده کردین! مطلبتون رو فرمودین همه هم میتونن بخونن و سانسوری هم درکار نیست. برخلاف اکثر جاها از جمله همون جایی که در واقع شما بهش تعلق خاطر دارین! ولی اینکه صحبتهای شما تا چه حد ممکنه به کسی کمک بکنه ؛ دیگه افکار عمومی باید نظر بدن.
طرح فلزیاب چنس هر چه که بوده توسط بنده انتخاب و روش کار شده. تمامی کسانی که به نوعی کیت یا کامل شده این دستگاه بقول شما کاردستی رو با هر قیمتی عرضه کردن و میکنن ؛ عملا نون سفره خودشون رو از حاصل زحمات چند ماهه بنده روی این مدار دارن در میارن و تازه نوچه هایی امثال شما رو هم برای مبارزه با من و امثال من روانه میکنن! دریغ از اینکه خودشون قادر به محاسبه یا تغییر اصولی حتی یک مقاومت در مدار باشن. که اگر میتونستن اینقدر ادعاهای کذبشون گوش فلک رو کر نمیکرد!
در مورد اینکه احتمالا طبق کنایه شما چنس با قیمت بالا در این انجمن گذاشته شده ؛ بارها توضیح شفاف دادم و عرض کردم که قیمت محصولی در فروشگاه انجمن بیش از هر چیز به نظر اقا مجتبی بستگی داره. همین داستانهای افرادی نظیر شما هم باعث شده که ایشون هم دیگه رغبتی به ارائه نداشته باشن. لذا میبینید که چنس هیچوقت بطور رسمی و با معرفی خود بنده بصورت محصول فروشگاه فلزجو مطرح نشده و نخواهد شد! هر کسی میتونه خودش این مدار رو با هزینه ای کم بسازه. وانگهی خوبه ما مداری که خودمون روش کار کردیم و عمومیش کردیم بنا به درخواست خود بچه های انجمن برای فروش هم گذاشتیم. اما حساب دیگرانی که حاصل زحمت ما رو میفروشن چی میشه؟ چطور وجدان و انصاف افرادی مدعی نظیر شما اجازه میده تشریف بیارین بابت این همه زحمت با طعنه و کنایه مستقیم بنده و انجمن رو زیر سوال ببرین اما هیچوقت نمیگین حساب اون کسانی که در واقع طرح رو از بنده میدزدن و میفروشن چی میشه؟ از این گذشته این مطلب خودش بیش از هر چیز نشون میده که طرح تا چه حد ممکنه کارامد باشه یا بقول شما کاردستی باشه! دوست عزیز مدار و طرح در همین نت بسیاره. چرا دقیقا تک تک طرحهای بنده رو به نوعی مورد سرقت قرار میدن؟ اگر تفکر خوبه پس شما روی این موضوع هم فکر کن. اونوقت هم متوجه کارایی خود طرح میشی و هم توانایی بنده!
در ضمن چنس حتی اگر کاردستی هم باشه ؛ باز قابلیتهایی داره که در هیچ یک از مدارات متعارف قابل ساخت وجود نداشته. این یک واقعیته. اون نسخه ای هم که دیگران مشغول فروشش هستن دقیقا نسخه عمومی منتشر شده توسط بندست که هیچ کار جدیدی نتونستن روش انجام بدن. در حالیکه نسخه فروشگاه فلزجو شامل جزئیات خوب دیگری هم بود که دیگه بخاطر انواع سوء استفاده هایی که طی چند ماه از حاصل تلاش من صورت گرفت عمومیش نکردم! کافیه یک سرچ در گوگل بزنین تا متوجه بشین چند سایت و فروشگاه و وبلاگ یا به اصطلاح انجمن! دقیقا بعد از جوابدهی طرح چنس توسط ما اقدام به ارائه این مدار با قیمتهای مختلف کردن و نه تنها تمامی تغییرات ما رو بدون کم و کاست و زحمت اضافی کپی کردن ؛ بلکه حتی از توضیحات دقیق و عینی بنده در معرفی دستگاه و تبلیغات و حتی تولید فیلمهای آموزشی هم استفاده کردن!!! بنده کم و بیش اوضاع و احوال این وقایع رو با دقت دنبال میکنم تا حداقل درس و تجربه ای باشه برای آینده کاری خودم که ظاهرا باید همیشه با اینجور افراد کم سواد ولی بشدت مدعی مواجه باشم.
حالا هم که بصورت یک کار جدید و مجانی اقدام به طراحی و شروع یک پروزه کم نظیر فلزیاب کردم ؛ امثال شما در تاپیکهای مختلف وارد میشین و قصد کار شکنی دارین. یک روز میگین میکروی AVR بدرد فلزیاب نمیخوره! یک روز میگین فلزیابی قابل اعتماده که پالسش با 555 تولید شده باشه!!! حرفی که صد در صد نشانه بیسوادی هم در زمینه الکترونیک و هم سیستمهای دیجیتال هست. برخی دوستان هم که تحرکاتشون در بعضی تاپیکها مشخصا در ارتباط با پروژه فلزیابی هست که بنده شروع کردم! حالا خدا کنه هدف اصلیشون نوعی رقابت یا انجام کاری خوب به نوبه خودشون باشه. ولی میدونم که متاسفانه در مواردی اینطور نیست! بهرحال به شما و امثال شما عرض میکنم ؛ همیشه دو چیز در تمامی کارهایی که در زندگیم کردم برای من عامل انگیزشی بسیار قوی بوده. یکی موفقیت و تایید توسط دیگران و یکی هم به چالش کشیده شدن توسط دیگران! دو چیز متناقض که همیشه به من انگیزه مثبت داده و دوستان هم طی این 2 سال شاهد بودن. پس اگر هدف شما و امثال شما نا امید کردن باشه به نتیجه نمیرسین. بنده هدفی دارم که واقعا مثبت و به نفع همه هم هست و تا حد توان در راستای هدف خودم حرکت میکنم. شما هم اگر چیزی در چنته داشتین باید تا بحال 1 صدم اینها مطلبی بروز میدادین که بدرد کسی بخوره.
در مورد طلیعه کاوش و یا سایر شرکتهای معلوم الحال اینچنینی هم اگر مطلب چیزی بود که شما گفتین ؛ این همه علاف و مالباخته فقط بابت همین دستگاهها نداشتیم! دیگه چه برسه کسی بخواد باهاشون بره در کوه و بیایان هم نتیجه ای بگیره. اصولا کسی که از طلیعه کاوش یا اذرکیت اسم میبره پروندش برای من واضح تر از این هست که حتی بخوام شک کنم یک ذره قصد خیر داشته باشه!
بله تفکر هم واقعا خوبه ولی بازی با افکار عمومی که امثال شما انجام میدین خوب نیست. اگر تفکر خوبه شما دیگران رو وادار به تفکری به نفع خودت نکن! تفکری درسته که نظرات مثبت و منفی و مخالف هم رو مورد مطالعه و مقایسه قرار بده و خودش به نتیجه برسه.

جمعه 5 دی1393 - 9:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقای متفکر باهوش از خود راضی بین این همه کلاه بر دار ک انواع اقسام دستگاه های اشغال رو دارن غالب میکنن ب مردم هیچ کس هم نمیتونه ثابت کنه!!!!!این انجمن ی طلا ی خالص بشمار میاد!!!!
تمام کسانی ک توی این انجمن عضو هستن ب خودشون می بالند چرا ک علاوه بر این ک ی دستگاه خوب ک مورد سلیقه خودشون هست رو با قیمت بسیار کم درست میکنن؛خیلی اطلاعات الکترونیکی زیادی رو یاد میگیرند!!!!ک این رو مدیون اساتیدی همچون اقا حمید هستیم.
کسانی ک دوست دارند این انجمن از هم بپاشه این رو بدونند ک این انجمن روز ب روز بزرگتر میشه و ب تعداد اعضای اون اضافه تر میشه؛واز همه مهمتر دستگاه های ک مختص همین انجمن ساخته شده وباز هم ساخته خواهند شد :D
شما هم بهتر برگردی صفحه های قبل رو هم بخونی تا بفهمی ک چند نفر این دستگاه رو ساخت وازش نتیجه گرفتن وافرادی هم تازه شروع ب ساخت کردن وخواهشا چشم بسته حرف نزنید!!! X( X(
لین انجمن تا افرادی مثل اقا حمید رو داره همیشه پا بر جا خواهد ماند :ymhug: :D

جمعه 5 دی1393 - 9:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 428 , 429 , 430 , 431 , 432 , 433 , 434 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , parparvazsofi و 104 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure