انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 9:45pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 427 , 428 , 429 , 430 , 431 , 432 , 433 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
آدم واقعا نمیدونه با شما چکار بکنه! ضمن تشکر از دوستان عزیز باید عرض کنم شما صاف گذاشتین من مدار خودم رو منتشر کنم بعد برد چنس برای سکه شد 55 سانت؟! =)) چطور تا حالا همچین بردی در کار نبود؟! :D
علی جان من فکر میکنم شما احتمالا به تکنیک بالایی در زمینه ساخت لوپ رسیده باشین! وگرنه با لوپهایی که بنده و دوستان ساختیم نمیشه به این راحتی به چنین بردی رسید دیگه چه برسه بوق ممتد هم داشته باشیم! وگرنه مدار که همون هست و فرقی نمیکنه. بخش لوپ کلا از اهمیت زیادی برخورداره.
چیزی که بنده بهش رسیدم برد حداکثر 100 سانت برای فیبر مسی 15 در 15 و با لوپ 45 سانتی هست! ولی بصورت بوق ممتد نیست. برای همین عرض کردم 90 هم باشه خوبه.

مهندس جان نه فروشندام نه بلف زن !! نه احتیاج به تملق گویی دارم نه مادی!!
نقشه همون نقشه هست !! دوست دارم به سوالم جواب بدی ایا قدرت مدار همون قدرت اولیه که طراح جناب اندی به اون دست یافته بود ؟ ایا کیفیت قطعات موجود در ایران همون قطعاتی هست که طراح اصلی از اون استفاده کرده؟
اکثر قطعات موجود بازار از لحاظ کیفیت بسیار بسیار با هم اختلاف فاحشی دارن بخاطر همین قطعات انتخابی رو از شاسیهای اوراقی باز کردم از هیچکدوم ترانزیستورهای موجود در بازار استفاده نکرده ام !! اگر هم اون قطعه در اوراقی نداشتم از چندین مدل موجود در بازار بهترینها رو انتخاب کرده ام !!
بیش از 10 لوپ با سایزهای 45 و 60 با سیم لاکی و افشان با دور و اهم های مختلف درست کرده ام فقط مشکلم اسپری گرافیت هست که ندارم که اینهم با خرید یه بسته پودر گرافیت 35000 هزار تومان حل شده و در روزهای اینده تست با شیلد گرافیت انجام خواهم داد و فیلم هم خواهم گذاشت @};-

سه شنبه 1 دی1393 - 12:14am
مدیر کل
مدیر کل

علی جان شما چرا ناراحت شدی؟ خداوکیلی کسی تا حالا گفته بود چنس سکه رو 55 سانت میزنه؟! برای همین جای تعجب داشت. بنده هم عرضم این هست خوشحال میشم شما با همون شرایطی که فرمودین عنایتی هم به مدار بنده بکنین ؛ فکر کنم اینجور که شما میگین اون دیگه باید سکه رو 60-70 سانت بزنه!!! :D
در خصوص کیفیت قطعات هم بحث درستی هست ولی دیگه تاثیرش آنچنانی نیست. روی همین مدار من چند مدل آپ امپ و ADC و 7662 رو تست کردم! ولی تفاوت قابل ملاحظه ای نداشته. قطعه دیگری هم نمیشه گفت تاثیری در برد داره. بخصوص که منشا قطعاتی که وارد ایران میشه اکثرا از کانالهای مشابهی هست. ولی هر لوپ و کابلی رو که تست کردم نتیجه کمی فرق داشته! خب این خودش نشون میده که قسمت لوپ اهمیت بیشتری داره.
در مورد برد مدار اصلی چنس در انجمن روسی هم میتونین ملاحظه کنین که بردش 20 درصد کمتر از مدار فعلیه. اگر منظورتون این بود که برد مدار اصلی بیشتره که خیر اصلا چنین چیزی نیست و فیلمهاشو هم خودشون بارها توی یوتیوب گذاشتن و میتونین مقایسه کنین.

سه شنبه 1 دی1393 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس منظور من این بود که مداری که تغییر یافته دست جنابعالی بود خیلی قدرتمند تر از طرح نمونه اصلی هست !!
مدار بنده هم چند ماه پیش یک سکه رو تو 30تا حداکثر 40 نمیزد و استدلالم هم این بود که مدار بیشتر از 2متر برد نداره ولی با بی خوابی تغییر شکل ساخت لوپ و قطعات به قدرتهای بیشتری دست یافتم . و به شما قول میدهم برای سکه به 60 سانت دست پیدا خواهم کرد !!

سه شنبه 1 دی1393 - 12:49am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ali222 جان لطفا عكسي ازپشت و روي مدار و لوپ بذارين.
يادمه چند روز پيش از نويز و بي ثباتي مدار ميگفتين و الان همه اينا مرتفع شده خوشحال ميشيم بقيه دوستان رو هم راهنمايي كنين.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 2 دی1393 - 10:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali222 نوشته است:
مهندس منظور من این بود که مداری که تغییر یافته دست جنابعالی بود خیلی قدرتمند تر از طرح نمونه اصلی هست !!
مدار بنده هم چند ماه پیش یک سکه رو تو 30تا حداکثر 40 نمیزد و استدلالم هم این بود که مدار بیشتر از 2متر برد نداره ولی با بی خوابی تغییر شکل ساخت لوپ و قطعات به قدرتهای بیشتری دست یافتم . و به شما قول میدهم برای سکه به 60 سانت دست پیدا خواهم کرد !!

60 سانت خیلیه داداش. :D :D :D لورنز همچین بردی نداره.اگه قراره رو مدار کاری صورت بگیره باید فقط تو نرم افزارش بشه برد رو زیاد کرد که اونم دست ما نیست. ;)

سه شنبه 2 دی1393 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
ali222 نوشته است:

60 سانت خیلیه داداش. :D :D :D لورنز همچین بردی نداره.اگه قراره رو مدار کاری صورت بگیره باید فقط تو نرم افزارش بشه برد رو زیاد کرد که اونم دست ما نیست. ;)

من دیگه اصراری ندارم بخواهید باور کنید یا نکنید !! یه کم زمان یک گوشی کیفیت بالا یک یه کم حوصله از طرف شما به این شبهات پایان خواهد داد !!

سه شنبه 2 دی1393 - 4:48pm

حمید نوشته است:
خیلی ممنون سامان عزیز.
تبریک میگم این سیم رو پیدا کردین! با توجه به توضیحاتی که دادین بنظر میاد خیلی سیم خوبی باشه. بد نیست عکسش رو هم بذارین که به دوستان کمک بشه. ولی حیف که قطرش زیاد هست و اینجوری مقاومتش خیلی کم در میاد! در ضمن من که نوشته بودم حتی برای لوپ کوچک بین 30 تا 40 متر سیم نیاز هست تا ظرفیت 400 میکرو بدست بیاد. اشکالی هم نداره میتونین باز هم از این سیم بهش اتصال بدین و خیلی خوب و ظریف لحیم بزنین و روشو چسب بزنین. فقط ایرادی که باقی میمونه مساله اهمش هست که خیلی کم در میاد. البته من با سیم 1.2 میل یک لوپ معمولی درست کرده بودم مقاومتش 0.3 اهم بود. ماسفت Q3 بشدت داغ میکرد و کار هم میکرد ولی اصلا جوابدهی مطلوب نبود! لوپ شما با سیمی که گفتین هم همین حدود در میاد. اینجور باشه سیمی که شما گرفتین خیلی ضخیم هست و جواب خوبی نمیده. بنظر من بهتره همین سیم رو با حدود نصف این ضخامت پیدا کنین تا اهم خوبی بدست بیاد. در اون صورت حدود 1 اهم درست در میاد.

سلام اقا سامان میشه منو در مورد پروگرام کردن چنس راهنمایی کنید
ممنون

سه شنبه 2 دی1393 - 6:58pm

حمید نوشته است:
آدم واقعا نمیدونه با شما چکار بکنه! ضمن تشکر از دوستان عزیز باید عرض کنم شما صاف گذاشتین من مدار خودم رو منتشر کنم بعد برد چنس برای سکه شد 55 سانت؟! =)) چطور تا حالا همچین بردی در کار نبود؟! :D
علی جان من فکر میکنم شما احتمالا به تکنیک بالایی در زمینه ساخت لوپ رسیده باشین! وگرنه با لوپهایی که بنده و دوستان ساختیم نمیشه به این راحتی به چنین بردی رسید دیگه چه برسه بوق ممتد هم داشته باشیم! وگرنه مدار که همون هست و فرقی نمیکنه. بخش لوپ کلا از اهمیت زیادی برخورداره.
چیزی که بنده بهش رسیدم برد حداکثر 100 سانت برای فیبر مسی 15 در 15 و با لوپ 45 سانتی هست! ولی بصورت بوق ممتد نیست. برای همین عرض کردم 90 هم باشه خوبه.

سلام مهندس جان شرمنده من چند بار از شما و دوستان درخواست کردم واسه پرروگرام کردن چنس راهنماییم کنن اما کسی کمک نکر اگه میشه لطف کنید ما را راهنمایی کنید
ممنون

سه شنبه 2 دی1393 - 7:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزيز در مورد چيش ميخواي بدوني توضيحات که کامل هستن در مورد پروگرام کردن
با چه پروگرامري ميخواي اي سي رو پروگرام کني؟

سه شنبه 2 دی1393 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا انتظار تو فایل صفحه اول که آقا حمید زحمت کشیدن کامل روش پروگرام کردن رومعلوم کردن شما کافی یک بار با پروگرامر خودتون فیوز بیت ها رو درست تنظیم کنید و تیک پروگرام فیوز رو هم یادتون نره بزنید و اخرین ورزن 121 رو لود کنید و پروگرام کنید

سه شنبه 2 دی1393 - 11:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 427 , 428 , 429 , 430 , 431 , 432 , 433 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mehdighz , mikimaus , Saeidpor2 و 135 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure