انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 6:53am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 424 , 425 , 426 , 427 , 428 , 429 , 430 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash99 نوشته است:
!د!! نداره بنده هم نزديک به 800هزار تومان انواع سيم رو خريدم و ساختم با بهترين حالت ممکن اما نشد که نشد مدار بدی نيست اما به عمقى که شما ميگی (4.50)نميشه رسيد حالا خدا بهت داده باشه خيالی نيست آرزوی همه موفقيت شماست اما يا شما عمق رو اشتباه کردی يا واقعا جنس بزرگه مثلا 3*3به تورت خورده اما مقايسه گرت با چنس واقعا شدنی نيست حالا اگه تفکيک بحث ما بود خوب حتی کرمی عزيز هم با جی پی مقايسه کردند و شايد بهتر از جى پی بوده

دوست عزیز حرف شما متین.ولی مساحت جایی که بوق داشت 2در2 بود .بنده خودمم ماندم.والا بنده فقط اون چیزی رو که خودم دیدم عرض می کنم . و از طرف اون دوستم نقل قول کردم همین :ymhug:

جمعه 27 آذر1393 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
2840644 نوشته است:
سلام دوستان امشب یک سورپرایز دارم براتون بالاخره بعد از تلاش فراوان امشب موفق شدم لوپ 1*1 رو برای چنس بسازم که اینکار رو به وسیله داکتهای برق با سایز 4 سانتی انجام دادم که بسیار راحت سیم از داخلش میچرخه به اینصورت که با 11 دور سیم 1.5 افشان طوری پیچیده میشن که این 11 دور کاملا کف این داکت رو پر میکنه که اینکار باعث میشه سیمها بصورت صاف کنار هم قرار میگیرن و فاصله مغزی سیمها با هم در هر ردیف 1 میلیمتر میشه که با چسب چوب بنده بعد از چیدن سیمها کنار هم روی سیمها رو عایق کردم که سیمها از کنار هم خارج نشن و این دقت به نتیجه ای شگفت اور منتهی شده که بنده در داخل خونه با این لوپ با گارد 100 و باریر 7 تونستم یک عدد در کتری کوچک رو در ارتفاع 1.5 متری بزنم که متاسفانه فقط به اندازه 2 سانتیمتر بیشتر نتونستم جابجاش کنم چون یکسره دستگاه سنس میکرد امیدوارم هوا خوب باشه بتونم ببرمش بیرون و تست کنم و نتایج رو براتون بذارم

سلام ودرود دوست عزیز فقط مشکل این مدار نویزش هست و بس.
باید به اطلاع دوستان برسونم که بنده با این دستگاه با لوپ 1در1 جایی رو زدم و دستگاه فقط بوق ممتد میزد .خلاصه بعد از یک ساعت علافی در محل و تست های پی در پی با تجربه ای که داشتم عمق فلز تقریبا تو 4.5 متری گفتم.ولی دوستان با توجه به ساده بودن دستگاه زیاد بهش اعتماد نکردن.وحفاری نکردن.الان سه ماهی از اون روز می گذره ودیشب یکی ازون ادمارو دیدم گفت که اون دستگاهت واقعا عالیه...پرسیدم برا چی میگی شما که قبولش نداشتین.خلاصه ماجرا رو گفت و گفت ما دو سه روز همون جارو با یه دستگاه گرت جی تی ای 4500 با لوپ تو باکسش زدیم و تعجب کردم که با گرت هم همونجا که شما گفتی زد و اپراتورش تقریبا عمق جنس 5 متر گفت این در حالی بود که ما اصلا ماجرای دستگاه شمارو بهش نگفته بودیم. بیشتر اون ادما میگن اونجا باید درب ورودی داشته باشه و تومولوس هست.حالا ما هم داریم رو مدار زمین شناسی کار می کنیم تا درستش کنیم .اگه خدا بخواد کارش یکسره خواهیم کرد :ymhug:
منظورم این بود که اگه کسی واقعا با نویز این مدار کنار بیاد واقعا محشره

دوست عزیز این مدار تو هوا 3 متر رو نهایتا به زور بزنه بعد چطور زیر خاک 4.5 متر زده :-? شاید تو 50 سانتی فلز جدید باشه که هر دو اشتبه کردید .برید حدود 80 سانت حفاری کنید دوباره دستگاه بزنید نتیجه رو اعلام کنید موفق باشید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 27 آذر1393 - 2:18am
مدیر کل
مدیر کل

بردی که دوستمون فرمودن غیر ممکن نیست!!! لوپ 1 در 1 طبق تئوری میتونه فلز مس بسیار بزرگ رو در هوا تا 3 متر بزنه. اگر حالت دفینه ای وجود داشته باشه تا حدود 1.5 برابر افزایش برد طبیعی هست و مختص به این فلزیاب هم نیست. دوستانی که مدام به تست در هوا اکتفا میکنن باید بارها در خاک چیزهای قدیمی پیدا کرده باشن و مقایسه کرده باشن تا تفاوت رو متوجه بشن. این مدار هم از قدرت نفوذ خوبی برخورداره. اگر هم اون فلز واقعا درب فلزی و احتمالا از آلیاژ آهن بوده باشه که دیگه افزایش برد بالایی براش بوجود میاد و دیگه باید گفت هر مدار دیگه ای هم باشه اونو میتونه با این لوپ بالای 4 متر بزنه! بخصوص اگر آهن بصورت عمودی در خاک قرار داشته باشه پالسی ها قوی تر سنسش میکنن!!! ;) :D پس شرایط خیلی تعیین کنندست. تا وقتی هم حفاری نشه مشخص نمیشه. شاید هم اصلا هیچی اونجا نباشه ولی اکثر فلزیاب ها اون نقطه رو سنس کنن! :D اینجور مسائل در فلزیابی حرفه ای متعارف هست.

جمعه 27 آذر1393 - 2:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با حرفهای مهندس کاملا موافقم !! یک تیغ اره اهن بر وقتی بصورت افقی قرار میگیره ضعیف سنس میشه ولی بصورت عمود بر لوپ باشه قویتر سنس میشه !! یک سکه تو زمین قویتر از بیرون خاک سنس میشه !! در کل رطوبت کم خاک مفید واقع میشه.

جمعه 27 آذر1393 - 2:51am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون علی جان. بله مطلب شما کاملا درسته.
کلا در خصوص مطلب سنس بهتر فلزات بصورت عمودی توسط پالسی ها که یک مدت بعنوان نکته ای افسانه ای در انجمن مطرح میشد ؛ در مدار جدید خودم هم تستهایی رو انجام دادم و متوجه شدم کلا فلزات آهنی بصورت عمودی واقعا بهتر و قویتر سنس میشن! این نکته ربطی به مدار یا حتی لوپ نداره و بدلیل خواص مغناطیسی آهن هست. پس مدارات پالسی تا اینجا که بنده بررسی کردم تفاوتی در این زمینه نداشتن و یکسان عمل میکنن. چون اصول کاری همشون یکسان هست! دقت کنین اون دوستانی هم که روی این قضیه مانور میدادن همیشه از فلزات آهنی مثل انبردست و غیره اسم میبردن ولی هیچوقت کسی ادعا نکرد و نمیتونه بکنه که فلزی مثل مس توسط فلزیاب پالسی بصورت عمودی قویتر سنس میشه! :D

جمعه 28 آذر1393 - 3:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام و درود به دوستان.
خوب بنده این مساله رو نمی خواستم تو انجمن مطرح کنم .چون طبیعتا باور کردن این عمق برای دوستان دور از ذهن هست.جناب اسدف دستگاه جی تی ای 4500 دو تا لوپ داره که یکیش لوپ توباکس هستش و دیگری لوپ 45 سانتی معمولی.طبیعتا اگر چیزی در 80 سانتی باشه دستگاه با لوپ کوچک که تا 2 متر برد مفید داره باید اشکار می کرد ولی این دوستم گفت که فقط با لوپ توباکس سنس داشت و با لوپ کوچک نمی زد.پس فرضیه بودن جنس 1.5 متر باطله.حالا بعد ساخت دستگاه زمین شناسی اونجارو یه چک می کنم ببینم ماجرا چی هست .حتما دوستان رو در جریان می زارم.
ضمنن دوست عزیز بنده امکان نداره جنسی تو 50 سانت باشه واشتباه بزنم.چون سه تا لوپ برای چنس دارم یکی لوپ1در1 دومی لوپ60 وسومی لوپ30 سانتی که همه اینارو فقط برای عمق زنی استفاده می کنم.
یاحق @};-

جمعه 28 آذر1393 - 12:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من هیچوقت فریب مارک رو نخورید بنده دوستانی دارم که با یکسری دستگاه با اسمهای ناشناخته رفتن و به نتیجه هم رسیدن بعد که دستگاهشونو برسی کردم دیدم همون مدار tl هست حالا شاید کسانی باشن که حتی با لورنز هم نتونن کاری بکنن مهم اپراتوری حرفه ای و دقیق هست شاید با brn هم کسی بتونه به نتیجه برسه بنده صحبتهای جناب قنبری رو هم تایید میکنم اصلا هم از چنس بعید نیست یک قضیه ای هم که هست بنده دیروز ای سی 7660 روی سیستمم بود که با 7662 زاپنی تعویضش کردم و دستگاه رو با ولتاز 18 ولت راه اندازی کردم خیلی عالی شد و تاثیر زیادی داشت در ضمن زحمات جناب حمید عزیز هم تشکر میکنم که واقعا خالصانه زحمت میکشن

جمعه 28 آذر1393 - 1:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید .تو شماتیک اصلی که اندی منتشر کرده یه فیش داره به اسم x2 . می خوام بدونم این فیش به کجا وثل می شه و کارش چیه.مرسی

جمعه 28 آذر1393 - 1:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب در مورد X2 قبلا سوال شده و خیلی مشخص هم هست! این کانکتور برای پروگرام میکرو روی خود مدار پیش بینی شده که من نیازی ندیدم روی فیبر قرارش بدم. چون میکرو رو فقط یک بار پروگرام میکنیم و دیگه کاری با پروگرام نداریم که بخوایم براش کانکتور روی فیبر بذاریم. ضمن اینکه گذاشتن کانکتور اضافی فیبر رو کمی بزرگتر هم میکنه.

جمعه 28 آذر1393 - 4:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقای قنبری ما هم منتظر نتیجه حفاری هستیم و من هم با صحبت های اقا حمید موافق هستم بیشتر کسانی که چنس رو میسازن در دل خاک اگه تستش کنن و تمرین کنن میتونن به نتایج خوبی برسن ولی ما تو زمین های نم ناک و پر از املاح و ذرات نمیتونیم با چنس کار کنیم چون باید حساسیت رو پایین بیاریم تا به ذرات و سفال رگه معدنی و گل پخته حساس نشه که در نهایت عمق زنی مدار هم کم میشه ولی تو زمین های خشک میشه خوب جواب گرفت
و بیشتر کسانی که مدار رو میسازن تمرین کافی نمیکنن و امکان داره هدف واقعی رو رد بدن دونست اپراتوری دستگاه و تمرین کردن سر زمین از ساختن مدار خیلی مهم تر هست من یک مثال از دلتا پالس بزنم بار اولی که بعد از ساخت مدار اقای محمود بخت اور مدار دلتا پالس رو ساختم و برای چندین بار سر زمین رفتم و چون تجربه نداشتم اون اوایل نمیتونستم رو زمین بالانسش کنم ولی بعد از تمرین و یاد گرفتن اپراتوری دستگاه و فهمیدن بوق های سطحی از بوق های تو عمق امکان نداشت که یک فلز رو نتونم تو زمین پیدا کنم به نظر من آقای قنبری کامل درست میگن و نتیجه عمقی رو هم که گفتن به نظر من باید درست باشه حالا ببینیم بعد حفاری نتیجه چی هست با تشکر

جمعه 28 آذر1393 - 11:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 424 , 425 , 426 , 427 , 428 , 429 , 430 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 132 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure