انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 5:29am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 423 , 424 , 425 , 426 , 427 , 428 , 429 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

من گوشیم افتاد تو آب یکی دیگه گرفتم چند روز نتونستم بیام تو سایت من اون روز با لوپ ١*١جایی رو گرفته بودم رفتیم کندیم تو عمق ۴٠سانتی یه قوطی اسپری در اومد دوستان با لوپ ١*١اصلا تفکیک نداره با لوپ ۴۵هم اصلا عمق نمیزنه همون قوطی اسپری روبه زور میزد نمیدونم چیکار کنم لوپ ۶٠درست کنم یا نه از یه طرف هزینه بر میداره از یه طرف اگه جواب بده ارزشش رو داره از دوس تانی که لوپ ۶٠ درست کردن و برای کار بیرون شهر بردن راهنماییم کنید در ضمن دوستان من به اون صورت نویز ندارم فقط عمق ندارم ترکا یه مثل دارن میگن زبون لال رو مادرش بهتر میدنه چنس هم زبونشو باید پیدا کرد

شنبه 22 آذر1393 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من ديروز چنس رو با دوتا لوپ چهل عنکبوتي و شصت بسکت البته بدون شيلد وقاب بردم واسه تست اون جايي رو که فلز دفن کرده بودم رو چون مسافر اومده بود نتونستم برم تست رفتم کنار رودخونه يه قوطي راني خارجي رو با لوپ چهل زير ماسه خيس خيس از پنجاه سانتي سنس ميکرد وچون چيز ديگه نتونستم تست بگيرم برگشتم البته يه قوطي رنگ هم بود که تقريبا از يه متري سنسش کرد

شنبه 22 آذر1393 - 11:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ضمن تشکر صمیمانه از تلاشهای مهندس حمید جهت تلاش ویژه روی این مدار .
دوستان علی الرغم تلاشهای بسیار برای ساکت کردن نویزهای چنس متاسفانه هنوز نتیجه ی رضایت بخش حاصل نشده است . یکی از دلایل این نویز تغییرات انجام گرفته روی آن در جهت افزایش برد هست . که البته معمولا هم همینطور است با تقویت یک مدار میزان نویز پذیری و ناپایداری افزایش می یابد . و عملا کارکردن با اون سخت و خسته کننده خواهد بود و معمولا بعد از چند بار تست و تلاش ، استفاده کننده خسته شده و مدارو به گوشه ای میندازه ( دلیل این حرف را میتوان براحتی درک نمود کاربران بسیاری مدارو ساختند ولی کسی ازش راضی نیست و نتایج تست یا کار خودرو اعلام نمی فرمایند . یا شایدم کم لطفی میکنند )و منتظر فرجی در آینده میشه . تا لحظه نگارش این متون ، این قسمت 75116 بار مورد بازدید واقع شده و 4252 نظر به ثبت رسیده که نشانگر محبوبیت مدار هست .
حال با این اوصاف چاره چیست ؟ چون واقعا انرژی و هزینه ی زیادی برای این مدار صرف شده است .
- بازگرداندن مدار به حالت اولیه ( حالت اولیه حالتی است که آقای اندی مخترع آن پیشنهاد داده است ) و بررسی میزان نویز مدار که در این حالت برد کاهش می یابد . ( البته داشتن یک مدار با برد کم و تفکیک ولی با ثبات بمراتب از یک مدار پر سروصدا بهتر است ) اگر در حالت اولیه هم نویز وجود داشت . عقل سلیم حکم میکنه مدار را در موزه ی شخصی نگه داری کنید .
- بازگرداندن مدار به حالت اولیه و تست با لوپهای ساخته شده و یادشت و بهره برداری از نتایج آن و اعمال تغییرات بصورت قطعه به قطعه و مرحله به مرحله و یاداشت نتایج و سپس کشف قطعه یا قطعاتی که ناصحیح تغییر داده شده اند .
- بازنگری در طراحی فیبر و یا حتی جدا جدا ساختن فیبر ( منظور برای هر بلوک یا چند بلوک مدار فیبری طراحی شده و سپس ماژول ماژول بهم وصل شوند و یا از یک حفاظ فلزی بین بلوکها استفاده گردد )
- از لوپهای بزرگ مثل 1در 2 یا 1ونیم در 2و نیم برای کاوش استفاده گردد . و اهم لوپ کمی بالاتر انتخاب گردد تا اثر سیگنالهای ناخواسته کاهش یابد .
- از یک مدار اتو zero استفاده گردد تا در فواصل معین خودش مدار را ریست کند و یا با شناسایی فرکانسهای نویز یک فیلتر برای حذف آن طراحی و در قسمت صوتی نصب گردد .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 22 آذر1393 - 11:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام خدمت مهندس عزیز با تشکر از زحمات شما که به خاطر این مدار تا اینجا متحمل شدید مهندس عزیز منم با نظر hoshyar191موافقم چنس مدار خیلی خوبیه حیفه به خاطره نویزی که دستگاه داره اونو کنار بذاریم من الان به اون صورت نویز ندارم اونم به خاطر اینه که گاردوباریر رو زیاد بالا بردم که در این صورت هم عمق زنیم به شدت کاهش پیدا میکنه که عملا دستگاه رو بی مصرف میکنه از شما خواهش میکنم یه حرکته انتحاری روی این مدار انجام بدید که زحمات خودتون ودوستان که تا اینجا رو این مدار کشیدیدبه هدر نره به نظر من هم اگر کمی از برد مدار رو به خاطر از بین بردن نویز از دست بدیم ارزشش رو داره

دوشنبه 24 آذر1393 - 7:28pm
مدیر کل
مدیر کل

مساله نویز در همه فلزیاب ها یک مساله بسیار جدی هست. برای حذف نویز راههای زیادی وجود داره ولی متاسفانه هر اون چه که به مدار بستگی داره بدلیل نیاز به تغییر در محاسبات برنامه اصلا در کنترل ما نیست! مقداری از روشهای حذف نویز هم به شیوه محاسبات برنامه بستگی داره که بنده در فلزیاب جدید خودم تا حدودی بهش رسیدم. در واقع هر چه که هست در این فلزیاب های دیجیتال تا حد زیادی به برنامه نوشته شده بستگی پیدا میکنه. پس در مورد چنس کار زیادی نمیتونیم بکنیم.
اما مساله ای که در خصوص افزایش برد عنوان شد تا حدودی تاثیرگذار هست ؛ هر چند که کم کردن میزان تقویت به کاهش برد هم منجر میشه! بهرحال تنها کاری که در مدار از این حیث انجام شده ؛ ضریب تقویت گیرنده هست و چند بار هم عرض کردم برای کم کردن یا رسوندش به حالت اولیه میتونین به راحتی مقاومت 25 رو کاهش بدین. میزان کاهش رو هم میتونین خودتون تست کنین و از مقاومت 1 یا 2 رنج کمتر استفاده کنین. سایر تغییرات انجام شده در جهت افزایش برد نبوده و اتفاقا در جهت افزایش ثبات و کاهش نویز بوده! اگر سری به انجمن روسی میزدین خودتون متوجه میشدین که مدار اصلی حتی خیلی بیشتر از این مشکل نویز رو داشت و همه کسانی که ساختنش از این مشکل شکایت داشتن. پس این نکته ای نیست که مربوط به مدار ساخته شده ما باشه.
طریقه اصلی حذف نویز هم که در این مدار و البته اکثر مدارات فلزیاب مورد توجه هست مساله شیلد کردنه. در این مورد هم زیاد بحث داشتیم و دوستان خودشون باید روی این موضوع بیشتر کار کنن. گاهی بعضی لوپها یا بعضی کابلها بهتر جواب میده که دیگه این رو فقط با تست میشه متوجه شد.

دوشنبه 24 آذر1393 - 8:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید بنده کاری به تفکیک ندارم اگر Clone PI بسازیم باز هم با توجه به تجربیاتتون همین مشکلات چنس وجود داره یا نه؟
از لحاظ قدرت چی ؟ ایا Clone PI میتونه از لحاظ عمق با چنس در حالت کنونی رقابت کنه؟ کدوم ورژن Clone PI از لحاظ عمق زنی و ثبات در زمین خوب هست؟

سه شنبه 24 آذر1393 - 1:58am
مدیر کل
مدیر کل

قطعا همونطور که ساختار مدار Clone Pi هم نشون میده ؛ نویز پذیریش در حد قابل ملاحظه ای کمتر از چنس هست! از حیث قدرت هم تفاوت محسوسی وجود نداره. حتی وجود ماسفت منفی هم بر خلاف اون چیزی که خیلیا تصور میکنن گاهی هیچ تفاوت قابل اندازه گیری در سنس ایجاد نمیکنه! در یک کلام از نظر نویز کلون قطعا بهتر هست. ولی این رو هم در نظر داشته باشین که در نوعی از کلون پای از همین ADC به شماره 3201 استفاده شده. این مبدل انالوگ به دیجیتال از نوع 12 بیتی هست که فرض کنیم از 11 بیتش بطور کامل داره استفاده میشه. خب با توجه به ولتاژ رفرنس 5 ولتی در این مبدل ها ؛ عملا سطح ولتاژ 5 ولت تقسیم بر 2 به توان 11 میشه تا حداقل پله های ولتاژی قابل سنس بدست بیاد. پس از انجام این کار به عدد 2 میلی ولت میرسیم!!! یعنی ملاک هر پله تشخیصی ما قراره 2 میلی ولت در 5 ولت باشه. این از نظر من غیر ممکن هست. چون من روی هر مداری با هر اسکوپی تست گرفتم حتی بین زمین این طرف تا اون طرف مدار حداقل 2-3 میلی ولت نویز وجود داشته! این معناش اینه که شما نیاز به یک طراحی فیبر عالی اون هم نه از نوع تک رو و همین طور شیلد اصولی و کامل دارین تا اجازه ندین نویز حتی در حد 2 میلی ولت روی خود مدار بیفته. این در شرایطی هست که همیشه بیشترین بخش نویز از بیرون مدار و توسط لوپ وارد میشه! پس نتیجه میگیریم استفاده از مبدل 12 بیتی تقریبا بیفایدست و نتیجه دهیش تا حد زیادی به کیفیت فیبر و مونتاژ و شیلد بستگی خواهد داشت. و اگر محاسبات برنامه بدون در نظر گرفتن این مسائل بر اساس همون 12 بیت انجام بشه ؛ در عمل و در حین کاوش نتیجه زیاد خوبی نمیتونیم داشته باشیم. اینها مسائلی هست که بنده طی این مدت روش کار کردم و در مدار جدید خودم تونستم به پایین ترین سطح نویز در مقابل اکثر مدارات موجود برسم. لذا بنظر من صبر کنین اون طرح حاضر بشه. قطعا مدارش از کلون ساده تر و ساختش راحت تر اما امکاناتش بیشتره و تفاوت برد محسوسی هم بین این مدارات وجود نداره.

سه شنبه 24 آذر1393 - 2:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان امشب یک سورپرایز دارم براتون بالاخره بعد از تلاش فراوان امشب موفق شدم لوپ 1*1 رو برای چنس بسازم که اینکار رو به وسیله داکتهای برق با سایز 4 سانتی انجام دادم که بسیار راحت سیم از داخلش میچرخه به اینصورت که با 11 دور سیم 1.5 افشان طوری پیچیده میشن که این 11 دور کاملا کف این داکت رو پر میکنه که اینکار باعث میشه سیمها بصورت صاف کنار هم قرار میگیرن و فاصله مغزی سیمها با هم در هر ردیف 1 میلیمتر میشه که با چسب چوب بنده بعد از چیدن سیمها کنار هم روی سیمها رو عایق کردم که سیمها از کنار هم خارج نشن و این دقت به نتیجه ای شگفت اور منتهی شده که بنده در داخل خونه با این لوپ با گارد 100 و باریر 7 تونستم یک عدد در کتری کوچک رو در ارتفاع 1.5 متری بزنم که متاسفانه فقط به اندازه 2 سانتیمتر بیشتر نتونستم جابجاش کنم چون یکسره دستگاه سنس میکرد امیدوارم هوا خوب باشه بتونم ببرمش بیرون و تست کنم و نتایج رو براتون بذارم

پنج شنبه 27 آذر1393 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

2840644 نوشته است:
سلام دوستان امشب یک سورپرایز دارم براتون بالاخره بعد از تلاش فراوان امشب موفق شدم لوپ 1*1 رو برای چنس بسازم که اینکار رو به وسیله داکتهای برق با سایز 4 سانتی انجام دادم که بسیار راحت سیم از داخلش میچرخه به اینصورت که با 11 دور سیم 1.5 افشان طوری پیچیده میشن که این 11 دور کاملا کف این داکت رو پر میکنه که اینکار باعث میشه سیمها بصورت صاف کنار هم قرار میگیرن و فاصله مغزی سیمها با هم در هر ردیف 1 میلیمتر میشه که با چسب چوب بنده بعد از چیدن سیمها کنار هم روی سیمها رو عایق کردم که سیمها از کنار هم خارج نشن و این دقت به نتیجه ای شگفت اور منتهی شده که بنده در داخل خونه با این لوپ با گارد 100 و باریر 7 تونستم یک عدد در کتری کوچک رو در ارتفاع 1.5 متری بزنم که متاسفانه فقط به اندازه 2 سانتیمتر بیشتر نتونستم جابجاش کنم چون یکسره دستگاه سنس میکرد امیدوارم هوا خوب باشه بتونم ببرمش بیرون و تست کنم و نتایج رو براتون بذارم

سلام ودرود دوست عزیز فقط مشکل این مدار نویزش هست و بس.
باید به اطلاع دوستان برسونم که بنده با این دستگاه با لوپ 1در1 جایی رو زدم و دستگاه فقط بوق ممتد میزد .خلاصه بعد از یک ساعت علافی در محل و تست های پی در پی با تجربه ای که داشتم عمق فلز تقریبا تو 4.5 متری گفتم.ولی دوستان با توجه به ساده بودن دستگاه زیاد بهش اعتماد نکردن.وحفاری نکردن.الان سه ماهی از اون روز می گذره ودیشب یکی ازون ادمارو دیدم گفت که اون دستگاهت واقعا عالیه...پرسیدم برا چی میگی شما که قبولش نداشتین.خلاصه ماجرا رو گفت و گفت ما دو سه روز همون جارو با یه دستگاه گرت جی تی ای 4500 با لوپ تو باکسش زدیم و تعجب کردم که با گرت هم همونجا که شما گفتی زد و اپراتورش تقریبا عمق جنس 5 متر گفت این در حالی بود که ما اصلا ماجرای دستگاه شمارو بهش نگفته بودیم. بیشتر اون ادما میگن اونجا باید درب ورودی داشته باشه و تومولوس هست.حالا ما هم داریم رو مدار زمین شناسی کار می کنیم تا درستش کنیم .اگه خدا بخواد کارش یکسره خواهیم کرد :ymhug:
منظورم این بود که اگه کسی واقعا با نویز این مدار کنار بیاد واقعا محشره

پنج شنبه 27 آذر1393 - 10:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

!د!! نداره بنده هم نزديک به 800هزار تومان انواع سيم رو خريدم و ساختم با بهترين حالت ممکن اما نشد که نشد مدار بدی نيست اما به عمقى که شما ميگی (4.50)نميشه رسيد حالا خدا بهت داده باشه خيالی نيست آرزوی همه موفقيت شماست اما يا شما عمق رو اشتباه کردی يا واقعا جنس بزرگه مثلا 3*3به تورت خورده اما مقايسه گرت با چنس واقعا شدنی نيست حالا اگه تفکيک بحث ما بود خوب حتی کرمی عزيز هم با جی پی مقايسه کردند و شايد بهتر از جى پی بوده

پنج شنبه 27 آذر1393 - 11:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 423 , 424 , 425 , 426 , 427 , 428 , 429 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 155 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure