انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:37pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 416 , 417 , 418 , 419 , 420 , 421 , 422 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

mhak عزیز اگر 10 اهم باشه که عالیه! ولی عجیبه که با این مقاومت چطور سنس نمیشه؟ چنین چیزی برای شیلد لوپ میتونه ایده ال باشه! حالا باز هم شما تست کنین اگر همه چی درست بود باید ببینیم این دقیقا چی هست و اسمش چیه که دوستان بتونن تهیه کنن.
برای ساخت لوپ هم دقیقا متوجه نشدم چه نیازی به این کار هست؟ لوپ عنکبوتی که خیلی راحت درست میشه!

دوشنبه 9 آذر1393 - 2:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
mhak عزیز اگر 10 اهم باشه که عالیه! ولی عجیبه که با این مقاومت چطور سنس نمیشه؟ چنین چیزی برای شیلد لوپ میتونه ایده ال باشه! حالا باز هم شما تست کنین اگر همه چی درست بود باید ببینیم این دقیقا چی هست و اسمش چیه که دوستان بتونن تهیه کنن.
برای ساخت لوپ هم دقیقا متوجه نشدم چه نیازی به این کار هست؟ لوپ عنکبوتی که خیلی راحت درست میشه!

چون اينطوري واسه شيلد کردنش راحت تر ميشه کار کرد فکر کردم به خاطر فاصله چوبي بين سيم ها ظرفيت خازني لوپ کمتر ميشه پس همون عنکبوتي رو ميسازم ديگه .ممنون از شما مهندس گرامي

دوشنبه 9 آذر1393 - 2:17am
مدیر کل
مدیر کل

بین سیمها اگر چوب باشه ایرادی نداره! ولی هوا کمی بهتر از این هست که هر چیز دیگه ای بین سیمها قرار بگیره. در مجموع از نظر ظرفیت خازنی تاثیرش جزئی هست. فقط وقتی لوپ خیلی بزرگ بشه بدلیل افزایش طول سیم و مساله مجاورت بیشتر کمی مساله خازنی بالا میره.

دوشنبه 9 آذر1393 - 2:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به استاد عزیزم ودوستان گرامی امروز هوا یکم بهترین بود دستگاه رو بردم بیرون من سعی کردم بهترین کیفت مونتاژ رو داشته باشم قطعات رو هم دقیقا عین لیست گذاشتم لوپم رو هم دقیقا طبق لیست پیچیدم فقط چون اوسیلیسکوپ نداشتم فقط تونستم اهمش رو اندازه بگیرم حدود یک اهم شد البته اهم مترم هم کیفیتش خیلی پایین بود دقیق نشون نمیداد ولی طبق فایل مهندس عزیز برای لوپ 45سانت عنکبوتی 22دور سیم 1*1معمولی سیم کشی ساختمان استفاده کردم دستگاه رو هم خیلی تمیز با فویل المنیومی عایق کردم سر زمین به اون صورت بوق اضافی ندارم گاردم از 24به پایین بوق ممتد داره ولی بالاتر بوق اضافی ندارم ولی برد دستگاه خیلی کمه یه بیل رو از نیم متر زیر خاک به زور سنس میکنه لطفا راهنماییم کنید مشکلم کجاست هر جور تنظمات گارد رو هم امتحان کردم

دوشنبه 10 آذر1393 - 7:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
شما گارد رو چند درجه بالاتر ببرین و تست کنین. تنظیم باریر رو هم چک کنین. شاید کابل اتصال لوپتون هم مناسب نباشه. در عین حال شیلد لوپ با فویل میتونه برد رو خیلی کاهش بده!

دوشنبه 10 آذر1393 - 8:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس عزیز فقط من کابل لوپ که همون کرمان هست رو دو متر گرفتم چون دستگاه رو تو کیف گذاشتم رو شونم اویزون میکنم ایراد داره? چون گفته بودید یک متر بیشتر نباشه واینکه من یه لوپ 1*1با لوله پلیکا دارم میتونم از اون برای این دستگاه استفاده کنم واگه میشه چند دور سیم از چه نوعی استفاده کنم خیلی ممنون از شما بابت کمکتون

دوشنبه 10 آذر1393 - 9:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید یادم رفت بگم من لوپ رو شیلد نکردم خود دستگاه رو شیلد کردم

دوشنبه 10 آذر1393 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kiansk نوشته است:
لوپم رو هم دقیقا طبق لیست پیچیدم فقط چون اوسیلیسکوپ نداشتم فقط تونستم اهمش رو اندازه بگیرم حدود یک اهم شد البته اهم مترم هم کیفیتش خیلی پایین بود دقیق نشون نمیداد ولی طبق فایل مهندس عزیز برای لوپ 45سانت عنکبوتی 22دور سیم 1*1معمولی سیم کشی ساختمان استفاده کردم

مقاومت لوپی که شما ساختید حدود 0.3 اهم بیشتر نیست. شاید بهتر باشه سیم نازکتری استفاده کنید :-B

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

دوشنبه 10 آذر1393 - 9:19pm
مدیر کل
مدیر کل

کابل لوپ هر چه طولانی تر بشه تاثیر منفی داره. هم در افزایش ظرفیت خازنی و بالا رفتن عدد گارد و هم بی ثباتی و هم کاهش حساسیت! لذا باید تا جاییکه ممکن هست کابل اضافی استفاده نشه. با این حال 2 متر هم قابل قبول هست. بشرطی که کیفیت کابل خوب باشه!
مقاومت لوپ در حدود 1 اهم جواب خوبی میده. اگر خیلی زیر 1 اهم بیاد باعث بی ثباتی مدار میشه.
برای لوپ 1 در 1 هم تقریبا 11 دور سیم مناسب هست. روکشدار باشه و ضخامت مغزی بین 1 تا 1.2 میل بنظر من بهترین نتیجه رو میده.

دوشنبه 10 آذر1393 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kiansk نوشته است:
سلام به استاد عزیزم ودوستان گرامی امروز هوا یکم بهترین بود دستگاه رو بردم بیرون من سعی کردم بهترین کیفت مونتاژ رو داشته باشم قطعات رو هم دقیقا عین لیست گذاشتم لوپم رو هم دقیقا طبق لیست پیچیدم فقط چون اوسیلیسکوپ نداشتم فقط تونستم اهمش رو اندازه بگیرم حدود یک اهم شد البته اهم مترم هم کیفیتش خیلی پایین بود دقیق نشون نمیداد ولی طبق فایل مهندس عزیز برای لوپ 45سانت عنکبوتی 22دور سیم 1*1معمولی سیم کشی ساختمان استفاده کردم دستگاه رو هم خیلی تمیز با فویل المنیومی عایق کردم سر زمین به اون صورت بوق اضافی ندارم گاردم از 24به پایین بوق ممتد داره ولی بالاتر بوق اضافی ندارم ولی برد دستگاه خیلی کمه یه بیل رو از نیم متر زیر خاک به زور سنس میکنه لطفا راهنماییم کنید مشکلم کجاست هر جور تنظمات گارد رو هم امتحان کردم

دوست من آیا شما آهن رو در مود حذف گذاشتین که بیل رو کم میزنه ؟ آخه بیلها معمولا آهنی هستند .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 10 آذر1393 - 12:09am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 416 , 417 , 418 , 419 , 420 , 421 , 422 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 69 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure