انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 11:59pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 406 , 407 , 408 , 409 , 410 , 411 , 412 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
behnam karami نوشته است:
سلام دوستان.باتشکر از مهندس حميد بابات زحماتي که بابت اموزش اين مدار کشيدن من هم بعد ازچند وقت در گيري بخاطره گير اوردن اي سي 7816موفق شدم اين مدار را بسازم من بعده يه مشورت با اقا حميد تصميم گرفتم از فيبر دو.ر و استفاده کنم و به طرف فيبر را کلا زمين مدار قرار داددم و تا حدودي هم در کم کردن نويز تاثير داره تو اين مدار من اولش در قسمت فرستنده مدار برا خازن ها رنج صد نانو از خازن هايه پلي استر استفاده کردم که نتيجه زياد جالب نبود يعني وقتي حتي لوپ را به مدار وصل نميکردم دستگاه همش دارايه صر و صدا بود و وقتي هم که لوپ را وصل ميکردم به هيچ جه نميتونستم عدد گارد را از 30پايينتر بيارم و البته من دوتا خازن الکتر وليت 220 ميکر و را هم عوضشون کردم چون امتحانشون کردم نشتي داشتن و بعده عوض کردن خازن هايه پلي استر با خازن هايه مولتي لاير و عوض کردن اون دوتا خازن الکترو ليتي دستگاه خيلي پايدار تر شده و گارده دستگاه را حتي تا 14هم کم ميکنم مدار درست کار ميکنه البته با لوپ ساده 60 سانتي يعني لوپم تخت نيست فقط يه نکته اي برام جالبه اونم اينه که مدار من با سيم نمره يک و لوپ 60سانت و اهم1.5ناپايادره و در حالي که با سيم نمره 50واهم حدود2اهم مدار خيلي بهتر کار ميکنه.برد مداره من با لوپ 60سانتي معمولي (غير تخت)و سيم نمره 50 يه تيکه فيبر مسي 15*15حدود 110سانت يه سيني استيل30 سانتي حدود 180و يه سکه 100تومني زرد رنگ حدود 40سانت با تفکيک قابل قبول و حذف اهن غير قابل قبول سنس ميکنه که البته دستگاه بوسيله لوپ يکم نويز ميگيره که قراره برا درم تو کارخونه ذوب مس کار ميکنه و تو کار خونشون از پودر گرافيت استفاده ميکنن يه نيم کيلويي برا م بياره تا باهاش يه لوپ تخت بسازم که وقتي ساختم نتيجه را حتما مينويسم.با تشکر

سلام دوسته من.پودر گرافیت رو چجوری یرای لوپ تخت استفاده میکنی. خشک نمیشه بریزه.اگه میشه برامون توضیح بده

جمعه 23 آبان1393 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ali222 نوشته است:
استاد حمید و دوستان
نقش دیود D1 و D5 که به بیس و امیتر ترانزیستورها بسته شده تو مدار چی هست؟؟
مدار من در سر لوپ بیشتر از 140 ولت نداره دلیلش چی میتونه باشه ؟ با دو اهمتر دیجیتال هم گرفتم همین 140 ولت هست !چند مدل 9640 هم انداختم همینه ؟
یه تکه برد مدارچاپی 13*13 تو 1/10 سانت و سکه 50 تومانی تو 40 سانت میزنه.
ولتاژ لوپ بقیه دوستان چند هست؟

فکر میکنم دیود های 1 و 5 بیشتر به جهت بایاسینگ صحیح و جلوگیری از جریان بازگشتی در بخش درایور ماسفت ها استفاده شده.
اندازه گیری ولتاژ شما اگر با اسکوپ خوب انجام شده باشه معتبره. وگرنه با مولتی متر نمیشه ولتاژ اینجور پالسها رو درست اندازه گرفت. بهرحال ولتاژ نهایی پالس باید حدود 200 الی 250 ولت باشه. پایین بودنش میتونه به دلیل بالا بودن ظرفیت یا مقاومت لوپ باشه. همونطور که عرض کردم اندازه گیریش با ولتمتر کار کاملا اشتباهی هست!
بردی هم که گرفتین اگر با لوپ 60 بوده باشه خوب و درست هست.

ولتاژ دو سر لوپ دلتا پالس را با اهمتر دیجیتال گرفتم دقیق بوده ! ولی چنس الان 130 تا 140 ولت نشون میده
لوپ 45 سانت و اهم 1/2-- یک/دو

شنبه 23 آبان1393 - 12:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد عزیز من برد رو مونتاژ کردم ولتاژم سر جامپر 5ولت درسته ولتاژ L1وL2 هم 12ولت درسته ولی میکرو رو که جا میزنم ردیف بالای ال سی دی فقط یک ردیف مربع میاد وL3هم اصلا ولتاژ ندارم میکرو رو دادم بیرون پروگرم کردن احتمال داره از ایراد پروگرم باشه در ضمنا فقط ایسی میکرو و 7662رو جا گذاری کردم لطفا راهنماییم کنید ممنون

شنبه 23 آبان1393 - 1:17am
مدیر کل
مدیر کل

علی جان وقتی عرض میکنم ولت متر درست نشون نمیده لابد تست کردم که میگم! ببینید ولت متر در رنج AC بر اساس فرمول خاصی اعلام ولتاژ موثر رو انجام میده. یعنی چیزی که ولتمتر اعلام میکنه در واقع ولتاژ RMS هست نه اون ولتاژ پالس نهایی که شما توقعش رو دارین! هر ولتمتری هم رنج فرکانسی قابل قبول خودش رو برای نمایش همون ولتاژ موثر داره. پس اینجور پالسها رو ولتمتر های مختلف یکسان نشون نمیدن. فرکانس پالس و پهنای پالس اصلی 12 ولت هم که در مدارات مختلف فلزیاب متفاوت هست باعث میشه که اندازه گیری از این مدار فلزیاب تا دیگری باز هم متفاوت باشه. در عین حال در چنس اصلا سیستم پالسها به منظمی سایر مدارات پالسی موجود نیست. بهرحال راه اندازه گیری ولتاژ خروجی فلزیاب های پالسی این نیست و باید حتما از اسکوپ استفاده بشه. هیچ راه دیگه ای نداره.
بردی که شما گرفتین هم با توجه به سایز لوپ 45 بسیار خوبه! اگر ولتاژ شما در حد 100 ولت کمتر از حالت عادی این مدار بود ؛ افت برد محسوسی باید بوجود میومد که نتایج تست شما اصلا چنین چیزی رو نشون نمیده.

شنبه 23 آبان1393 - 1:24am
مدیر کل
مدیر کل

kiansk عزیز ؛ یک ردیف مربع همیشه نشاندهنده اشکال در پروگرام میکرو یا خود میکرو و اتصالاتش یا ایراد در کریستال یا اتصالات ال سی دی هست. اینها رو چک کنین اگر همه درست بود پس فقط مشکل میتونه از میکرو باشه. اگر جایی دادین که پروگرام کنن حتما گوشزد کنین که قسمت فیوز بیتها رو درست پروگرام کنن. توضیح در این مورد داخل فایل ذکر شده.

شنبه 23 آبان1393 - 1:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد من وقتی به طرف گفتم طبق فیوز بیتهای فایل تنظیم کنه گفت برنامم اتوماتیکه فیوزبیتها خودش تنظیم میشه ولی من الان تمام نکاتی رو که فرمودید رو بررسی میکنم ولی چرا سر L3ولتاژ ندارم

شنبه 23 آبان1393 - 1:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برنامه که نمیدونه شما کدوم فیوزها رو میخواین :D
مشکلت از فیوزبیته
وقتی بدی بیرون پروگرم کنن این چیزا رو هم داره چون بیشترشون فیوزها رو یا تنظیم نمیکنن یا بلد نیستن تنظیم کنن
برا مدار چنس حتما باید فیوزبیتها رو تنظیم کنه تا مدارت شروع به کار کنه

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

شنبه 24 آبان1393 - 5:56am
مدیر کل
مدیر کل

بله درسته! در میکروهای AVR باید حتما فیوز بیت درست تنظیم و پروگرام بشه. وگرنه تنظیمات پیش فرض فیوز بیت در برنامه تقریبا برای هیچ پروژه ای درست جواب نمیده!
در مورد ولتاژ سر L3 هم مشخصا مشکل ولتاژ 12- رو دارین. حالا یا مشکل از آیسی 7662 و قطعات متصل بهش هست یا مشکل در سیمکشی خط 12- ولت. البته ابتدا باید مشکل میکروتون حل بشه بعد ولتاژ 12- رو بررسی کنین. چون فرکانس اسیلاتور آیسی 7662 توسط میکرو تولید میشه!

شنبه 24 آبان1393 - 4:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد عزیز من امروز یک میکروی دیگه گرفتم دادم پروگرم کنه مشگل من از فیوز بیتها نیست مشگل من اینه که اصلا فایل هگزی که تو فایل 121 هست اصلا تو میکرو کپی نمیشه ظرفیتش بیست کیلو بابت نشون میده ولی همین که میزنه تو آیسی کپی بشه سریع پنجره بسته میشه یه برنامه دیگه رو امتحان کرد ببینه آیسی مشگل نداره راحت کپی شد میکرو سالمه لطفا راهنماییم کنید ایراد کارم از کجا میتونه باشه پروگرم آیسی پروژه ای شده برام

یکشنبه 25 آبان1393 - 7:31pm
مدیر کل
مدیر کل

چنین مشکلی اصلا نباید پیش بیاد! اگر میکروی شما سالم باشه و فایل رو هم درست کپی کرده باشین و پروگرامر و برنامه هم مشکلی نداشته باشن و بخصوص تنظیم برنامه پروگرامر هم روی اتمگا8 باشه ؛ بهیچ وجه این مساله پیش نمیاد.
در ضمن فیوز بیت رو حتما درست تنظیم کنین! تحت شرایط خاصی با بعضی فیوز بیتها فایل هگز با حجم بالا پروگرام نمیشه! اگر ایشون قبلا برای کسی چیز دیگه ای رو پروگرام کرده و فیوز بیت تغییر داده نشده حتما باید اول فیوز بیت رو تنظیم کنین.

یکشنبه 25 آبان1393 - 7:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 406 , 407 , 408 , 409 , 410 , 411 , 412 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Resa و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure