انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 10:59pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 , 397 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
ganbari نوشته است:
این هم عکس از دستگاه من.سومی و دومی فقط چنس هست با لوپ 1در 1 و 60 سانت و 20.وعکس اول دلتا پالس و مینلب اکسپلورر 2 هم هست.که من کلا با چنس و دلتا کار می کنم .یاحق

سلام دوستان
مهندس حميد عزيز ممنون از توضيحات شما
بايد عرض كنم كه همه فرمايشات شما متين و درسته و توقع دوستان شايد كمي زياد باشه ولي من اعتقاد دارم كه هر كاري ممكنه و قطعا راهي بايد باشه.
آقاي قنبري عزيز ممنون بابت توضيح و عكس شما
راستي براي لوپ چه كابلي استفاده كردين با چه ظرفيت و مقاومتي؟
ميشه نتايج تست خاك هم بگين؟
ياحق @};-

بینا جان والا فکر کنم قبلا همه چیز مو به مو توضیح دادم .والا مقاومتش دقیق یادم نیست.ولی ظرفیتش همون400 میکروهست.تست ها تو خاک فعلا تو عمق کم برا چیز های کوچیک مثل سکه انجام دادم که به اینصورت هست.وقتی مثلا یک سکه رو تو 30 سانت دفن می کنم .با لوپ60 وقتی می خوام سرچ کنم اگه لوپ رو رو زمین قرار بدین و زیرو رو بزنی بعد از بالانس شدن در این حالت کمی از قدرت فلزیاب می کاهدو شاید اصلا نتونی سکه رو سنس کنی ولی اگه لوپ رو تو فاصله مثلا50 سانت از زمین بالانس کنی.وقتی لوپ رو به طرف زمین ببری اول شروع به سنس زمین می کند ولی باید تا جایی لوپ رو به زمین نزذیک کنی که زمین رو سنس نکنه وبا این حرکت شما بالانس دینامیک دستگاه کنترل می کنید .یعنی اگه بعد از چند دقیقه باز فلزیاب تو استانه صدا قرار گرفت شما باید لوپ ببری بالا و زیرو رو بزنی و همین روش ادامه دهی .با این روش عمق کاوش فلزیاب بالا میره ولی اگه رو زمین بزاری بالانس کنی شاید خیلی چیزارو از دست بدی. توصیه بنده اینه وگرنه خیلی از چیزا رو تو سرچ از دست میدید.
بعدا تست هایی تو خاک برا اجسام بزرگ و عمق زیاد میگیرم که دوستان حتما در چریان فرار میدم. یا حق موفق باشید

جمعه 11 مهر1393 - 11:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اقای قنبری راست میگن من دفعه اولی که تغییرات نهایی رو اقا حمید لطف کردن از روی همون مدار رو ساختم و لوپ رو هم دقیق ۴٠٠ میکروهانری و لوپ تخت درست کردم که یک سکه رو از ۴٠ سانت راحت با تفکیک تشخیص میداد ولی بعد که سر زمین رفتم دیدم همه جا سنس میکنه که عدد باریرم رو روی ۴ گذاشتم و عدد گاردم رو بالاتر بردم و لوپ رو ٢٠ سانت از زمین فاصله دادم که دیدم موقع کاوش دیگه مدار ساکت شد وچون قلق مدار دستم نبود و زیاد باهاش کار نکرده بودم به یک صدای بوق حسی شدم که شاید ۴ بار از روش رد شدم دیدم بوقش یک بوق ثابته و مدار رو روی حذف اهن نبردم بعد از ٧٠ سانت حفاری یک داس زنگ زده قدیمی در اومد یعنی داس رو با لوپ 50 تونسته بود از ٩٠ سانت با ٢٠ سان هم فاصله لوپ از زمین سنس کنه پس این مدار نفوذ خوب رو داره ولی باید سر زمین فقط باهاش تست کنید و قلق هاشو به دست بیارین من دارم برای یکی از دوستانم مونتازش میکنم و این دفعه لوپ رو هم شیلد میکنم تا ببینم نتایج بهتر میشه یا نه

شنبه 12 مهر1393 - 8:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و خسه نباشید؛ اقا ابی چنس به سفال حساسه سوالیه که چندین بار از بچها پرسیدم همشون میگن فکر نکنیم جواب قطعیو شما بدین هست یا نه؟

یکشنبه 12 مهر1393 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقای قنبری میشه خواهش کنم در مورد دلتا پالسی که ساختین یه توضیح بدین. مشخصات لوپی که باهاش کار میکنین و فرکانس کاری و تستی که تو خاک گرفتین چی بوده. خواهش میکنم فقط تست خاک. فکر میکنم پنل دستگاهتون رو من طراحی کردم و فایلش رو گذاشتم. مبارکتون باشه. امیدوارم موفق باشین
@};-

یکشنبه 13 مهر1393 - 7:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
میشه بفرمایین هزینه ساخت این دستگاه حدودا چند میشه؟

یکشنبه 13 مهر1393 - 12:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقای مقدسی عزیز خوب نمیشه گفت که به سفال حساس نیست اون رو هم میشه با تست زیر خاک فهمید اگر شما با این چنس زیاد کار کنی به خیلی از نکاتش پی میبری خوب هر دستگاهی خلاصه یک بدی داره و یک خوبی نمیشه گفت که دستگاهی دست ساز میشه ساخت که به سفال حساس نباشه با اپراتوری و تمرین کردن و تشخیص بوق دستگاه میشه با این نکات پی برد البته شما استاد ما هستی ببخش این نکات رو گفتم بیشتر برای روشن شدن موضوع این نکات رو مطرح کردم

یکشنبه 13 مهر1393 - 12:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
سلام دوستان
میشه بفرمایین هزینه ساخت این دستگاه حدودا چند میشه؟

با باطری خوب و شارژر و ساخت لوپ و اسکلت 300

یکشنبه 13 مهر1393 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مقدسی نوشته است:
سلام و خسه نباشید؛ اقا ابی چنس به سفال حساسه سوالیه که چندین بار از بچها پرسیدم همشون میگن فکر نکنیم جواب قطعیو شما بدین هست یا نه؟

سلام و درود .
با اجازه اساتید.دوست عزیز اقای مقدسی جان.این مداراتی که تو نت می بینی به سنگ و سفال .حتی تغیر رطوبت خاک حساسه ولی این رو من با قطعیت میگم شاید پیشرفته ترین فلزیاب ها نیز این مشکل داشته باشن ولی بقیه چیز ها دیگه به اپراتور بر می گرده که تشخیص بده سفال است یا چیز دیگه چنس ما به تغییر جنس خاک شروع به سنس می کنه .که در این لحظه اپراطور باید تشخیص بده که جنس خاک عوض شده و کمی دورتر از محل سنس باید دکمه زیرو زده شه تا با خاک منطقه بالانس شه.در مورد سفال و اجر نیز همه فلزیاب ها اینا رو تو عمق کم سنس می کنند یعنی باید خیلی به لوپ نزدیک کنی .ولی بنده تا حالا با چنس سفالی در حین کاوش سنس نکردم ولی سنگ های زیادی سنس کردم که با تفکیک چنس میشه فهمید .یعنی اگه ایرون ماسک تو1 بزاری این سنگ ها حذف میشن.
یا حق.موفق باشید

دوشنبه 14 مهر1393 - 12:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر اقاقنبری سوال دراین مورد بود که بچهها دستگاه اصلا نمیسازند ویا اینکه اصلا با دستگاه ساخته خود به کاوش نمیرند شاید بیکارند که میازند یا سنشون قد نمیده چند روز رو تو بیابون باشند یا اینکه کارشون الکترونیکه یکی گفته میتونی بسازی مثلا 3متر بزنه تکفیک هم داشته باشه ازروی بی اطلاعی گفتن میسازیم ولی خدایش تجربه میخواد دستگاه ساخته شده رو باید خودش کار کنه تا قلقش دستش بیاد الان نزدیک یک ساله میخوام چنس درست کنم نتونستم ده تا دستگاه انالوگ درست کردم همه شبیه هم یه دونه دیجیتالی درست نکردم انشاالله دراولین فرصت درست کنم یه جوک هم بگم که اوج فاجعه رو زمانی فهمدم که دوتا کارگر افغانی در صف نانوایی به هم میگفتن که این خراب شده دیگه جای زندگی نیست

دوشنبه 14 مهر1393 - 7:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مقدسی نوشته است:
با تشکر اقاقنبری سوال دراین مورد بود که بچهها دستگاه اصلا نمیسازند ویا اینکه اصلا با دستگاه ساخته خود به کاوش نمیرند شاید بیکارند که میازند یا سنشون قد نمیده چند روز رو تو بیابون باشند یا اینکه کارشون الکترونیکه یکی گفته میتونی بسازی مثلا 3متر بزنه تکفیک هم داشته باشه ازروی بی اطلاعی گفتن میسازیم ولی خدایش تجربه میخواد دستگاه ساخته شده رو باید خودش کار کنه تا قلقش دستش بیاد الان نزدیک یک ساله میخوام چنس درست کنم نتونستم ده تا دستگاه انالوگ درست کردم همه شبیه هم یه دونه دیجیتالی درست نکردم انشاالله دراولین فرصت درست کنم یه جوک هم بگم که اوج فاجعه رو زمانی فهمدم که دوتا کارگر افغانی در صف نانوایی به هم میگفتن که این خراب شده دیگه جای زندگی نیست

خواهش می کنم مقدسی جان.شما درست می فرمایید .خیلی از دوستان با این کار وقط خودشون تلف می کنند و اصلا به کاوش واقعی نمیرن .با چند تا تست تو خونه میگن فلان مدار خوبه فلان مدار بده این در حالی هست که کاوش واقعی کیفیت مدار رو تو شرایط مختلف بیان میکنه و راه حل مشکلات خودت باید پیدا کنی.
در مورد مدارات انالوگ یک مزیت خوب و یک ایراد بزرگ دارن.مزیتش این هست که واقعا مانور زیادی رو مدار میتونی بدی و قطعات زیادی جایگزین کنی.وایرادش همان انالوگ بودن وناثیرات محیطی هست.مثل سرما و گرما.در مقابل یک سیستم دیجیتال کاملا برعکسش هست.شما اگه برنامه نویسی متوسط بدونین می تونید این فلزیاب های انالوگ به راحتی دیجیتالش کنید. بیس همون مدار باشه ولی بیشتر کارارو به میکرو بسپاری.جوکتون هم واقعیته که نمیشه چشم بست
یا حق

دوشنبه 14 مهر1393 - 9:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 , 397 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , Mohammad5357 , saeed19955 , Saeidpor2 و 193 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure