انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 7:09pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من تو یه سایت دیدم که این مدار رو مونتاژ کرده بود و روی جعبه برای هر کدوم از مربع های روی ال سی دی یک چیز نوشته بود رو یه جا نوشته بود اهن یه جا نوشته بود برنج یه جا نوشته بود طلا و یه جا نوشته بود نقره که این مربع رو هر کدوم از این نقاط وا میستاد همون جنس زیر زمین بود البته این هم بگم شاید تو خاک اون کشور این تفکیک جواب بده شاید تو خاک ما اجر و سفال نزارن که این تفکیک درست کار خودشو انجام بده چون رطوبت منطقه ما خیلی بالاست دوستم gp3500 داره و من هم ۱۲۰۰۰. دو تایی با هم کار میکنیم ولی باز تو بعضی از مناطق gp3500 هم کم میاره و ذرات رو میزنه البته الان دیگه متوجه شدیم چکار کنیم

جمعه 11 مهر1393 - 3:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من فقط بخاطر این مدار تفکیک دار دست ساز میخوام که اگه دوستم نباشه و یا کار داره و نمیتونه با من بیاد من یه دستگاه تفکیک دار داشته باشم در کنار ۱۲۰۰۰ فقط تا ۱ متر هم تفکیک کنه کافی چون من تو عمق زیاد کار نمیکنم اگه جایی تو مونتاژ به مشکل خوردم اینجا مطرح میکنم تا با کمک شما و مهندس حمید و دوستان دیگه به نتیجه خوبی برسیم

جمعه 11 مهر1393 - 3:39pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
متاسفانه موضوع نويز پذيري چنس ايراد بزرگي براش محسوب ميشه و اگه اين مشكل رو نداشته باشه بخاطر تفكيكش مدار خوبيه.
من هم لوپم رو با گرافيت شليد كردم و هم مدار رو ولي بازم نويز دارم.
البته قطعا راهي براي ثبات و رفع نويز مدار وجود داره ولي بايد اساتيد كمك كنن بخصوص آقا حميد عزيز.
آقاي قنبري عزيز ميشه شما هم در مورد مدار و لوپت توضيح بدي و عكس بذاري؟
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 11 مهر1393 - 3:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
ganbari نوشته است:
taghy نوشته است:
اقایون فایده نداره چنس رونسازین برادرانه میگم،پولتون رودور نریزین، من 470تومان خرج کردم توی هوا خوب میزنه،ولی روی زمین نویز داره،.

دوست عزیز شما ازش نتیجه نگرفتین دلیل بر بد بودنش نیست.این واقعیته که چنس نویز داره ولی برای مبتدی ها و اونایی که از اپراتوری چیزی نمیدونن.به نظر بنده قبل از اینکه برا کاوش با هر فلزیابی بری بیرون تو یه محیط باز و تو خاک یکم با فلزیابت ور بری تا قلقش دستت بیاد.
من نمیدونم چرا دوستان از این فلزیاب به اون فلزیاب می پرن و اخرشم پول و وقت با ارزش خودشون از دست میدن .اگه فقط رو یه فلزیاب تمرکز کنید و روش کار کنید به نتیجه بهتری می رسید .
من با همین چنس به نتایج خوبی رسیدم.در ضمن دوستان از فلزیاب دلتا پالس خیلی ناراضی بودن ولی الان با همین فلزیاب یه کاسه استیل با لوپ 60 سانتی تو 180 راحت سنس می کنه.یه سینی استیل به قطر 25 تو 2.5 متر سنس می کنه و بالانس دستگاه هم اصلا به هم نمی خوره.البته تو خونه بیرون از خونه مطمعنن بیشتر از اینا هست.من فقط با دلتا و چنس کار می کنم .بعضی از دوستان به ساخت فلزیاب معتاد شدن و حاضرن در ماه دو سه تا انواع مختلف بسازن و هر کدوم هم یه گوشه میندازن اصلا استفاده نمی کنند.و اخرشم وقت با ارزش خودشون از دست میدن.من قبلا نیز گفتم انشالا یه فیلم از تست تو خاک از این دو تا فلزیاب میگیرم تا ببینید. تفاوت انچنانی تو سنس هوا و زیر زمین نیست.
به امید روزی که هیچ فاصله طبقاتی نداشته باشیم.یا حق

جناب قنبری این مشکل تنها مختص بنده نیست همه این مشکل رودارند. اگر شما واقا به این نتایج رسیدید پس یه فیلم چند دقیقه ای از کاوش چنس برروی زمین بزارید و بگید چطوری مشکل نویز چنس رو برطرف کردید.

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

جمعه 11 مهر1393 - 5:04pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مدارهاي مونتاژ شده توي نت از نظر ثبات از مدار ماها بهتره.
توي اين لينك دقت كنين چطور چنس با ثبات خوب براي هر فلزي آهنگ خاصي ميزنه و لوپش هم خيلي معموليه.
http://www.youtube.com/watch?v=THM6_DXe9Ww
ياحق

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

جمعه 11 مهر1393 - 6:17pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب بینا دیگه از شما که از قدیمیهای انجمن هستین و در جریان روال کارها بودین چنین اظهار نظری بعید بود! فیلمی که اشاره کردین قدیمیه و بنده هم حتی قبل از شروع به کار اولیه روی مدار چنس این فیلم به همراه چند فیلم دیگه رو دیدم و در انجمن هم به این فیلمها اشاره کردم! خب شما باید دقت کنین آیا شرایط کاری چنس ما با این فیلم تناسبی داره؟ شما میدونین فیبر مسی که در تصویر میبینید با چنس ما و همین لوپ بین 1.5 تا 2 برابر در فاصله بیشتری سنس میشه؟ همین رو میتونین در مورد سکه هم ملاحظه و مقایسه کنین! ما ضریب تقویت گیرنده رو نزدیک به 2 برابر کردیم و در مجموع میزان قابل ملاحظه ای بردش بیشتر شده. شما اگر واقعا فقط نویز براتون مهم باشه خب بسادگی میتونین مقاومت 25 رو کمتر بذارین. اثر نویز به همون نسبت کمتر میشه و البته بردش هم پایین میاد! ولی مشکلی که هست اینه که شما برد بالا هم میخواین!!! چنین مسائلی در همه فلزیاب ها کم و بیش وجود داره و در مورد این مدار راهش شیلد مناسب هست. کسی که نمیتونه مدار و بخصوص لوپ رو بدرستی شیلد کنه تقریبا باید قید این مدار رو بزنه! این رو از خیلی قبل اشاره کرده بودم. علت تاثیر نویز هم صرفا وجود تفکیک در مداره که نیاز به پردازش دقیق سیگنال داره و لذا نمیشه از فیلترهای حذف کننده در ورودی مدار استفاده کرد چرا که تفکیک و حتی سنس رو در این مدار کلا مختل میکنه. وگرنه فکر میکنین همین طراح چرا در طرح قدیمی تر خودش این فیلترها رو گذاشته و اینجا این کار رو نکرده؟ آیا یادش رفته؟! یا فکر میکنین در جریان مراحل طراحی توی انجمن روسی این همه اشاره شد که این مدار نویز پذیری داره چرا طراح کار خاصی صورت نداد و در موردش هم همین توضیحاتی رو داد که من خلاصه خدمتتون عرض کردم؟ سیستم این مدار اینطوره و کسی که نویز رو دوست نداره و نمیتونه کاریش بکنه باید بره سراغ مدارات بدون تفکیک! کش دادن این بحث بیش از این راه به جایی نمیبره. بخصوص که همه چیز درون مدار نیست. عملکرد چنس به کیفیت لوپ و شیلد خوب فوق العاده بستگی داره. همونطور که دیدین نفرات زیادی در نهایت به نتیجه خیلی خوبی رسیدن و نویز هم ندارن.
از طرف دیگه بعضی از دوستان متاسفانه بشکل غیر معقولی توقع دارن وقتی مدار دارای تنظیم درجه حساسیت هست ؛ حتما روی حداکثر درجه حساسیت بشه باهاش کار کرد!!! ببخشید این دیگه واقعا احمقانست! ما این مشکل رو در توباکس ساشو هم داشتیم و عجیب بود که اکثر دوستان توقع داشتن در حالت حداکثر تقویت بشه با دستگاه کار کرد در صورتیکه پر واضحه هر چقدر قدرت یا حساسیت یک فلزیاب بیشتر بشه ناپایدار تر هم خواهد شد و در تمام فلزیاب های پیشرفته دنیا هم بدون استثنا این مطلب صادقه! پس توقع کار کردن روی حداکثر قدرت یا حساسیت تحت همه شرایط اصلا توقع درست و معقولی نیست. اینجا هم در چنس ما تنظیم مهمی بعنوان باریر داریم که همون درجه حساسیت هست و میشه بسته به شرایط این عدد رو بالاتر برد تا مشکل بوق های اضافی حل بشه. بخصوص که ما از نظر مداری میزان تقویت رو تا حد ممکن بالا بردیم و لذا از نظر تنظیم نرم افزاری در اکثر موارد لازمه که درجه حساسیت رو خودتون با تنظیم باریر پایین بیارین. اگر مدار دوستان حتی با باریر 10 هم نتونه درست و با ثبات و ساکت کار کنه شک نداشته باشین که ایراد اساسا از دستگاه خودشون هست.

جمعه 11 مهر1393 - 7:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود.
بنده نیز با استاد حمید موافقم .دوستان وقتی میرن سر زمین و تست عملی انتظار دارن باریر دستگاه تو 2 یا 1 بزارن یعنی حساسیت بالاو عمق زیاد که در این حالت معلومه که نویز دستگاه بیشتر میشه.ببینید بنده هیچ ادعایی ذر مورد مدار خودم ندارم .مدار بنده در حالت کاوش یکی دو تا خانه پرو خالی میشه که من این حالت صفر در نظر میگیرم.وقتی صدا بوق ممتد شنیدم از روی مسیر سه چهار بار عبور میکنم که اگه جنسی وجود داشت دستگاه با بوق ممتد خانه ها کمی ثابت می مانند و خالی نمیشن که در این حالت شما حنس دارین سنس می کنید.در کل فلزیاب چنس باید باریر و گار هر دو سر زمین تنظیم بشن.شما اگه بوق های اضافی دارید خوب باریر کمتر بکنید تا این بوق ها حذف بشن .من نمیدونم دوستان از این فلزیاب چه انتظاری دارن!کل این فلزیاب با 500تومن جمع میشه شایدم کمتر .حالا دوستان می خوان از این فلزیاب کار لورنز بکشن.
بینا جان من قبلا عکس از مدارم گذاشتم ولی باشه عیب نداره اینجا هم میزارم واز لوپ ها .من هیچکدوم از لوپ ها رو شیلد نکردم تنها تفاوتی که مدار بنده با مدار شماها داره یکی فیش اتصال لوپ هست که من خیلی فیش امتحان کردم ولی فیش ها بعد از چند روز مرغوبیت خود رو از دست می دادند و با کمترین تکان سنس داشتم اخرش هم از خیر فیش گذشتم و سیمها رو مستقیما به لوپ ها وصل می کنم .دومین تفاونش اینه که من بلندگو رو بیرون از مدار نصب کردم یعنی بیرون از شیلد مدارم.سوم هم شاید سیم اتصال لوپ هست که من از RG58استفاده کردم که گارد دستگاه یک واحد کم کرد.
ختم کلام چنس دستگاه نویز بذیری هست .من منکرش نیستم ولی با تنظیمات بهتر میشه این نویز کاهش داد.من به دوستان قول دادم که تست زیر خاک بگیرم وفیلمش میزارم ولی هنوز باران اجازه نداده ولی حتما به قولم عمل می کنم.
یا حق

جمعه 11 مهر1393 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هیچ کاری نشد نداره دوستان از بین بردن نویز این مدار برای دانشمندان سخت افزار و نرم افزار که کار کشته اند و برای شرکت ها و برند های معروف دنیا کار می کنند مثل آب خوردنه و به راحتی با یک برنامه نویسی چند ساعته نویز این مدار رو در نطفه خغه می کنند \M/ برین تو بگردین تو اینترنت شاید یکی از این نابغه ها رو پیدا کردین که تعدادشونم تو دنیا انگشت شماره پیدا کردین و این مشکلو واسش بیان کنید شاید عشقش کشید :D و مشکل این مدار رو حل کرد :YMPEACE:

جمعه 11 مهر1393 - 8:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این هم عکس از دستگاه من.سومی و دومی فقط چنس هست با لوپ 1در 1 و 60 سانت و 20.وعکس اول دلتا پالس و مینلب اکسپلورر 2 هم هست.که من کلا با چنس و دلتا کار می کنم .یاحق

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 11 مهر1393 - 9:19pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
این هم عکس از دستگاه من.سومی و دومی فقط چنس هست با لوپ 1در 1 و 60 سانت و 20.وعکس اول دلتا پالس و مینلب اکسپلورر 2 هم هست.که من کلا با چنس و دلتا کار می کنم .یاحق

سلام دوستان
مهندس حميد عزيز ممنون از توضيحات شما
بايد عرض كنم كه همه فرمايشات شما متين و درسته و توقع دوستان شايد كمي زياد باشه ولي من اعتقاد دارم كه هر كاري ممكنه و قطعا راهي بايد باشه.
آقاي قنبري عزيز ممنون بابت توضيح و عكس شما
راستي براي لوپ چه كابلي استفاده كردين با چه ظرفيت و مقاومتي؟
ميشه نتايج تست خاك هم بگين؟
ياحق @};-

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

جمعه 11 مهر1393 - 10:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , Taaak و 120 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure