انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 7:55am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 389 , 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محمد کیا نوشته است:
عرض سلام خدمت تمام دوستان زحمت کش خصوصا استادان گرامی بند تعدادی از صفحات چنس مطالعه کردم اما دقیق‌ تعداد شیارها و عمق شیارها برای لپ 50 سانت تخت دو طرفه را نمی دانم ممنون میشیم راهنمای فرماید و یا صفحه مشخصی اگه هست نفرمایید نگاه کنم

دوست عزیز شما از هر تعداد شیار می تونی استفاده کنی ولی باید فرد باشه.بنده از 11شیار استفاده کردم .هر چه قدر تعداد شیار ها کمتر باشه تمرکز میدان در مرکز لوپ بیشتر میشه و تفکیک بهتری خواهی داشت مخصوصا حذف اهن خوب تر کار می کنه.بنده پیشنهاد می کنم از 11شیار استفاده کنی.برای تقسیم شیار ها نیز می تونی 360 رو تقسیم بر 11 کنی و زاویه و فاصله هر شیار نسبت به شیارقبل از خودش بهتر بدست میاد و لوپت تمیزتر در میاد .
یا حق

چهارشنبه 9 مهر1393 - 7:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ببخشید یک سوال
من از باطری اسیدی استفاده میکنم که ولتاژش بین 13.12 و 12.5 هست
به نظر شما اساتید از رگ.لاتور استفاده کنم؟
این ولتاژ به مدار صدمه میزند؟

چهارشنبه 9 مهر1393 - 7:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

zilan نوشته است:
ببخشید یک سوال
من از باطری اسیدی استفاده میکنم که ولتاژش بین 13.12 و 12.5 هست
به نظر شما اساتید از رگ.لاتور استفاده کنم؟
این ولتاژ به مدار صدمه میزند؟

با اجازه اساتید
اگه از ای سی 7660 استفاده کردی رگوله کنی بهتره.

چهارشنبه 9 مهر1393 - 9:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون

چهارشنبه 9 مهر1393 - 9:30pm

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و همه دوستان گرامی . جناب مهندس حمید اگه اجازه بدید دو مورد مطرح می کنم :
1- لوپ چنس رو با سیم افشان سمنان که از قبل داشتم درست کردم که مقاومتش حدود 1 اهم شد ، گارد دستگاه پایین اومد و سنس هم بهتر شد .
2- در صورت استفاده از سیم با روکش pvc سمنان به قطر 0.75 برای کویل 45 دقیقا چند دور باید بپیچم.
3- سوال اخر در مورد تعوری عملکرد چنس هست . جناب مهندس مدار چنس با همه سادگی از قدرت و حتی تفکیک خوبی برخوردار هست در حالی که بخش سنس اولیه دستگاه فقط به عهده op37 و چند قطعه دیگه هست که در بسیاری از فلزیابهای دیگه وجود داره که به این میزان کارایی نداره . از طرفی بخش تفکیک بیشتر جای سوال داره که اولا چطور فقط از طریق ورودی r16 این کار انجام میشه و دیگه اینکه سمپل گیری و موج مرجع از کجا جهت تفکیک در مدار تولید و یا استقاده میشه ؟

بسیار سپاس گذارم
پیروز و سربلند باشید .

پنج شنبه 9 مهر1393 - 12:30am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
من بک لایت ال سی دی مدارم روشن نمیشد واسه همین کمی باهاش ور رفتم .
درست نشد که هیچ حالا روی ال سی دی حروف نامشخص و قاطی نشون میده .
حالا این مشکل به خود ال سی دی بر میگرده یا به مدار؟
ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 10 مهر1393 - 9:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام دوستان
من بک لایت ال سی دی مدارم روشن نمیشد واسه همین کمی باهاش ور رفتم .
درست نشد که هیچ حالا روی ال سی دی حروف نامشخص و قاطی نشون میده .
حالا این مشکل به خود ال سی دی بر میگرده یا به مدار؟
ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن.
یاحق

بینا جان اگه با این حال مدارت سنس داشته باشه. یعنی اگه مدار روشن کنی و زیرو رو بزنی بالانس شه بعد سنس داشته باشی مشکلت از اتصالات ال سی دی هست.که این اتفاق برای مدار من رخ داد که فهمیدم از اتصالات السیدی هست.ولی اگه سنس نداشته باشی بگو تا مشکل ببینیم از کجاست؟
یا حق

پنج شنبه 10 مهر1393 - 11:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
اقایون فایده نداره چنس رونسازین برادرانه میگم،پولتون رودور نریزین، من 470تومان خرج کردم توی هوا خوب میزنه،ولی روی زمین نویز داره،.

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

جمعه 11 مهر1393 - 1:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

taghy نوشته است:
اقایون فایده نداره چنس رونسازین برادرانه میگم،پولتون رودور نریزین، من 470تومان خرج کردم توی هوا خوب میزنه،ولی روی زمین نویز داره،.

دوست عزیز شما ازش نتیجه نگرفتین دلیل بر بد بودنش نیست.این واقعیته که چنس نویز داره ولی برای مبتدی ها و اونایی که از اپراتوری چیزی نمیدونن.به نظر بنده قبل از اینکه برا کاوش با هر فلزیابی بری بیرون تو یه محیط باز و تو خاک یکم با فلزیابت ور بری تا قلقش دستت بیاد.
من نمیدونم چرا دوستان از این فلزیاب به اون فلزیاب می پرن و اخرشم پول و وقت با ارزش خودشون از دست میدن .اگه فقط رو یه فلزیاب تمرکز کنید و روش کار کنید به نتیجه بهتری می رسید .
من با همین چنس به نتایج خوبی رسیدم.در ضمن دوستان از فلزیاب دلتا پالس خیلی ناراضی بودن ولی الان با همین فلزیاب یه کاسه استیل با لوپ 60 سانتی تو 180 راحت سنس می کنه.یه سینی استیل به قطر 25 تو 2.5 متر سنس می کنه و بالانس دستگاه هم اصلا به هم نمی خوره.البته تو خونه بیرون از خونه مطمعنن بیشتر از اینا هست.من فقط با دلتا و چنس کار می کنم .بعضی از دوستان به ساخت فلزیاب معتاد شدن و حاضرن در ماه دو سه تا انواع مختلف بسازن و هر کدوم هم یه گوشه میندازن اصلا استفاده نمی کنند.و اخرشم وقت با ارزش خودشون از دست میدن.من قبلا نیز گفتم انشالا یه فیلم از تست تو خاک از این دو تا فلزیاب میگیرم تا ببینید. تفاوت انچنانی تو سنس هوا و زیر زمین نیست.
به امید روزی که هیچ فاصله طبقاتی نداشته باشیم.یا حق

جمعه 11 مهر1393 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت شما دوست عزیز از زحمات شما هم سپاسگذارم من این مدار رو ساختم و با بهترین قطعات مونتاژ کردم و فقط مشکلش این بود که سر زمین خیلی شلوغ کار میکرد نمیشد متوجه شد چی رو داره سنس میکنه همش صداهای الکی داشت اگه امکان داره از مدارتون یه عکس بزارین شاید جایی از مدار من مشکل داره یا یه قلقی داره که من نمیدونم این قلق رو اگه مطمان بشم که تا یک متر تفکیک میکنه و صداهای الکی نداره دوباره مونتاژش میکنم چون مداری رو که درست کرده بودم فقط یک بار سر زمین بردم که موقع برگشت یه مشکلی پیش اومد که از دستش دادم

جمعه 11 مهر1393 - 3:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 389 , 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 112 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure