انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:46pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 387 , 388 , 389 , 390 , 391 , 392 , 393 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
ممنون وسپاسگذارم از توجه وتوضیحات شما که همون طور که انتظار میرفت بسیار جامع وکامل وشیوا بیان شده بود @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 26 شهریور1393 - 1:23am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
آقا mamad13 از شما دیگه انتظار نمیره ، بارها اصول و قطعات مناسب ساخت لوپ در این بخش توضیح داده شده ! اگر از سیم مناسبتر و روش تخت عنکبوتی لوپ رو بسازید و عدد گار مناسب رو پیدا کنید نتیجه بهتر خواهد شد ;)

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 27 شهریور1393 - 7:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی جان من لوپ با سیم لاکی دارم خیلی خوب جواب میده ولی دیدم دوستان از سیم افشان جواب بهتری گرفتن منم گفتم بسازم ببینم چه جوریه
یه بار یه لوپ با سیم کواسیال ساختم خیلی با قدرت بود و ثباتشم عالی بود باید دوباره بسازم یه بارم مدار گری ساختم خیلی نویز داشت یه دونه نویز گیر تلفن روش انداختم خیلی خوب شد باید رو چنسم امتحان کنم
طبق ازمایشات که رو مدارایه محبوب سایت انجام دادم چنس بهترین واکنشو به طلا تو خاک داشت :D

پنج شنبه 27 شهریور1393 - 1:18pm

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و همه دوستان که بدون منت یافته های خودشون در سایت قرار میدن تا همه استفاده کنند. پس از ساختن دلتا پالس 2 همراه مدار تفکیک که البته با دقت و حوصله ساختمش به پیشنهاد یکی از دوستان مدار چنس شما رو شروع به ساخت کردم البته پس از مطالعه حدود 400 صفحه تاپیک به صورت دقیق و در همان ابتدا و بدون مشکل دستگاه روشن و پس از تنظیم شروع به سنس کرد . در اوین تست با لوپ 45 سانتی دو رو و سیم 1 میل تونستم یه فیبر مسی 20*17 حدود 110 سانت بزنم با گارد 29 و باریر 2 . محیط تست کارگاهی شهری . اما دو تا مشکل دارم :
1) احساس می کنم سیستم نسبت به طلا ضعیف عمل می کنه
2) سیستم Iron Mask حتی در حالت 3 باز هم اهن رو سنس می کنه و دستگاه ناپایداره
لطفا راهنمایی کنید . هر سوال یا کمکی هم از دست حقیر بر بیاد کوتاهی نمی کنم .
پیروزی و سربلندی همه دوستان رو ارزو دارم و باز همه ازهمه بخصوص مهندس حمید کمال تشکر رو دارم .

جمعه 27 شهریور1393 - 1:24am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم دوست عزیز خسته نباشید. نتیجه تست شما از نظر برد بسیار خوب بوده و در واقع باید به همین مقدار قدرت بشه دست پیدا کرد.
1- مساله سنس طلا بارها مطرح شده و توضیحات زیادی در موردش عنوان کردیم. این مساله بستگی به کیفیت لوپ و کابل لوپ و همینطور عدد گارد در این دستگاه داره. مثلا شاید گارد 29 برای سنس طلا زیاد مناسب نباشه. برای سنس بهتر طلا باید گارد رو کمی پایین تر بذارین. این عدد به لوپ و کابل اتصال شما هم بستگی داره. کابل اتصال لوپ رو هم اصلا دستکم نگیرین چون در سنس طلا موثره! مثلا کابل RG58 کابل خوبیه. وجود فلزات مزاحم در اطراف هم میتونه باعث بشه فلزاتی نظیر طلا با قدرت کمتری سنس بشن. در هر صورت باید توجه داشته باشین اصولا در پالسی ها طلا به خوبی برخی فلزات دیگه سنس نمیشه. ولی برای دفینه هایی از جنس طلا بدلیل وجود مغناطیس و حالت حفره ای داخل زمین معمولا مشکل بزرگی نیست و تقریبا باید نزدیک به مس سنس بشه.
2- سیستم حذف آهن در این مدار جوری نیست که بطور کامل روی آهن ساکت باشه! بلکه در حالات خاصی بخصوص وقتی آهن حوالی مرکز لوپ هست ؛ قسمت صوتی ساکت میشه درحالیکه نمودار سنس پر شده و نشون میده که فلزی وجود داره و از این طریق متوجه میشین که آهن هست. با حرکت دادن لوپ یا آهن گهگاه تک بوق هایی هم شنیده میشه که برای این مدار طبیعیه. اما جوری هست که میشه براحتی متوجه شد! گزینه 3 هم برای حذف آهن زیاد مناسب نیست چون خیلی فلزات دیگه رو هم ممکنه حذف کنه. اگر همه چیز درست باشه گزینه 1 کافی هست. برای تست هم حتما از آهن خالص استفاده کنین. مثلا ابزار آلاتی نظیر انبردست براحتی حذف میشن. کیفیت لوپ شما و تنظیم گارد شما هم در حذف آهن موثره و با توجه به اینکه این نکات در مورد مشکل اول شما هم مشترکا وجود داره ؛ فکر میکنم کلا باید لوپ و کابل لوپ و تنظیم گارد رو بیشتر مورد بررسی قرار بدین.

جمعه 28 شهریور1393 - 3:37am

بسیار سپاس گذارم از اینکه جواب دادین و با حوصله راهنمایی کردین . منظور من از سنس اهن در ماسک 3 این بود که اصلا هیچ اهنی رو حذف نمی کنه و بوق کامل دارم ضمن اینکه امروز متوجه شدم که در ماسک 3 طلا به طور کامل حذف شده ولی مس، آهن و الومنیوم رو به راحتی سنس میکنه. اما طلا در وسط و نزدیک به لوپ یک بوق بسیار بم داره . عدد گارد از 30 پایین تر نمیاد و سیم اتصال لوپ هم RG58 با شیلد الومینیوم و به طول تقریبا 1.4 متر هست . البته چون سیم نمره 1 برای لوپ کم داشتم در دونقطه مجور به وصله زدن با لحیم شدم ، ممکن مشکل ایجاد کنه و ایا ممکن در زمان مونتاژ قطعه ای جابجا یا با مشکل نصب شده باشه که این حالت رو ایجاد کنه ضمن اینکه نمودار سنس هر از چند گاهی چند خونه پر میشه و دوباره به برمی گرده (پرش داره ) خواهش دیکه هم داشتم اگر ممکنه حدود تقربی سنس فلزات مختلف رو رو نمودار VDI نشون بدین.
بسیار سپاس گذارم و نتیجه رو پس ار تست قرار خواهم داد تا دوستانی که احیانا به این مشکل بر می خورن استفاده کنن
پیروز و سربلند باشید

جمعه 28 شهریور1393 - 3:18pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب دوست عزیز لوپی که با گارد زیر 30 کار نمیکنه اصلا لوپ خوبی نیست! باید جوری میساختین که حتی گارد 20 هم جوابگو باشه. در این زمینه خیلی زیاد صحبت کردیم که چه مشخصاتی برای بالا بردن کیفیت لوپ لازم هست. البته بد نیست کابل رو هم عوض کنین چون همه کابلها حتی با کد شناسه یکسان کیفیتشون یکی نیست.
پر و خالی شدن نمودار سنس در مدار شیلد نشده چنس مساله طبیعی هست و خیلی راحت به شما بگم این مدار بدون شیلد تقریبا بدرد نمیخوره! خود مدار رو باید داخل فویل آلومینیوم شیلد کنین و لوپ رو هم در نهایت اسپری گرافیت بزنین تا کارایی مدار چندین برابر بشه.
اعداد تفکیکی که بنده دیدم به این صورت بودن: آلومینیوم خانه اول یا دوم از راست ؛ آهن 4 از راست ؛ مس 6 از راست ؛ برنج و مفرغ تقریبا وسط ؛ طلا سمت چپ.

جمعه 28 شهریور1393 - 3:32pm

مهندس جان متشکرم ، موارد رو اصلاح و نتیجه رو اعلام می کنم

جمعه 28 شهریور1393 - 3:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
نرم افزار معرفی شده در فایل راهنمای ساخت چنس پروگرامر من رو نمیشناسه(stk500) .لطفا نحوه تنظیمات فیوز بیت ها رو توی محیط avr studio توضیح بدید
متشکر

یکشنبه 30 شهریور1393 - 3:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mrmr16 نوشته است:
بله همینه که تویه عکس هستش . از فروشگاه های قطعات الترونیک . البته همشون ندارن باید بگردی . شاید تویه فروشگاه های لوازم صوتی فروشی هم باشه

اين فيش ها رو (كانكتورهاي نظامي ) از سايت http://www.nikushop.com/ ميتوني د سفارش بديد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 31 شهریور1393 - 10:48am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 387 , 388 , 389 , 390 , 391 , 392 , 393 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure