انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 8:54pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 384 , 385 , 386 , 387 , 388 , 389 , 390 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چند نکته رو برای حذف نویزهای این مدار متذکر می شوم که مهندس حمید می تونن در طراحی ورژن جدید مدار چنس پیاده کنند تا دیگه نویزی نداشته باشیم
در کل به نظر بنده بیشتر نویز مدار به احتمال زیاد مربوط به قسمت مبدل آنالوگ به دیجیتال است که عواملی مانند 1-فرکانس های محیط شهری و محیطی2-نواسانات پردازش میکرو کنترولر.
که میشه از روش هایی که می گم برای حذف این سری نویزها استفاده کرد:مسیر سیگنال آنالوگ تا حد امکان کوتاه و از سیم های شیلد دار برای انتقال سیگنال آنالوگ استفاده بشه- قسمتهای آنالوگ باید دارای زمینی جداگانه باشند که در آخر این زمین آنالوگ با زمین دیجیتال با یک سیم به هم متصل شوند-مسیر سیگنال آنالوگ را از مسیر سویچینگ دیجیتال حتی المکان جدا کنیم-پایه AVCC در میکرو کنترلر باید توسط یک فیلتر پایین گذر LC به VCC متصل بشه-پایه VREF میکرو را به یک خازن 100NF به زمین مدار متصل کنیم. :-?

سه شنبه 18 شهریور1393 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم شکل فیلتر پایین گذر LC که برای شما کشیدم :ymhug:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 18 شهریور1393 - 9:31pm

نه حمید جان منظورم این بود که برای هر 4تاش از کوئل مدل عنکبوتی استفاده کنم و سیمش هم سیم برف افشان معمولی باشه.وگر نه ظرفیت و مقاومت کوئل هر مدار که مسلما با هم فرق داره و نمیتونیم مثلا کوئل چنس رو هم برای BRN استفاده کنیم.

خیلی ممنون از اینکه به این سرعت جواب میدین

راستی اقا حمید یه سوال فنی.شما رشته و مدرک تحصیلیتون چیه؟سطح علمی خیلی بالایی دارین؟در یادگیری االکترونیک از چه کتابهایی استفاده کردین؟ من خیلی به این رشته علاقه دارم ولی متاسفانه نتونستم اون طور که باید یاد بگیرم حداقل در حد لیسانسی که گرفتم؟

سه شنبه 18 شهریور1393 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیزmnbvcxzaqwsx تشکر ~O)
ایا این تعغیراتی که گفتی را در عمل انجام دادی وجواب داده؟
اگر ممکنه خودتون زحمت بکشید در طراحی ورژن جدید مدار چنس پیاده کنند تا دیگه نویزی نداشته باشیم نباید همه زحمتها را به گردن مهندس حمید بندازیم
ما منتظریم :YMPRAY:

لوپ 60 تا عمق 1.70 سانت الی 2متر برد داره .!!!دراین مورد که گفتید چه فلزی را میزنه به چه اندازه ایا یک در حیات 3در3راچقدر میزنه؟
تشکر @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 18 شهریور1393 - 10:47pm
مدیر کل
مدیر کل

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
چند نکته رو برای حذف نویزهای این مدار متذکر می شوم که مهندس حمید می تونن در طراحی ورژن جدید مدار چنس پیاده کنند تا دیگه نویزی نداشته باشیم
در کل به نظر بنده بیشتر نویز مدار به احتمال زیاد مربوط به قسمت مبدل آنالوگ به دیجیتال است که عواملی مانند 1-فرکانس های محیط شهری و محیطی2-نواسانات پردازش میکرو کنترولر.
که میشه از روش هایی که می گم برای حذف این سری نویزها استفاده کرد:مسیر سیگنال آنالوگ تا حد امکان کوتاه و از سیم های شیلد دار برای انتقال سیگنال آنالوگ استفاده بشه- قسمتهای آنالوگ باید دارای زمینی جداگانه باشند که در آخر این زمین آنالوگ با زمین دیجیتال با یک سیم به هم متصل شوند-مسیر سیگنال آنالوگ را از مسیر سویچینگ دیجیتال حتی المکان جدا کنیم-پایه AVCC در میکرو کنترلر باید توسط یک فیلتر پایین گذر LC به VCC متصل بشه-پایه VREF میکرو را به یک خازن 100NF به زمین مدار متصل کنیم. :-?

خیلی ممنون از توجه شما دوست عزیز.
حرف شما درست بود بشرطی که در مورد این مدار صدق میکرد! ولی خواهشا به مدار بیشتر دقت کنین و ببینین چند سیگنال آنالوگ به میکرو وصل شده؟ تنها سیگنال آنالوگ ولتاژ باطری هست که برای اندازه گیری ولتاژ باطری و نمایش روی صفحه استفاده میشه و هیچ تاثیری در عملکرد فلزیابی مدار نداره! پس این تغییر هیچ تاثیری در کارکرد و مساله نویز نخواهد داشت. سیگنال دریافتی توسط گیرنده بوسیله یک مبدل آنالوگ به دیجیتال خارجی بصورت اطلاعات دیجیتال سریال در میاد و به میکرو ارسال میشه. اطلاعات دیجیتال در اون مسیر هم طبیعتا تحت تاثیر نویز نمیتونن قرار بگیرن چون دیجیتال هستن!

سه شنبه 18 شهریور1393 - 11:12pm
مدیر کل
مدیر کل

HARWARD نوشته است:
نه حمید جان منظورم این بود که برای هر 4تاش از کوئل مدل عنکبوتی استفاده کنم و سیمش هم سیم برف افشان معمولی باشه.وگر نه ظرفیت و مقاومت کوئل هر مدار که مسلما با هم فرق داره و نمیتونیم مثلا کوئل چنس رو هم برای BRN استفاده کنیم.

خیلی ممنون از اینکه به این سرعت جواب میدین

راستی اقا حمید یه سوال فنی.شما رشته و مدرک تحصیلیتون چیه؟سطح علمی خیلی بالایی دارین؟در یادگیری االکترونیک از چه کتابهایی استفاده کردین؟ من خیلی به این رشته علاقه دارم ولی متاسفانه نتونستم اون طور که باید یاد بگیرم حداقل در حد لیسانسی که گرفتم؟

خب در اون صورت که مشکلی نیست! کوئل عنکبوتی در هر صورت برای پالسی ها از کیفیت بالاتری برخورداره.
خواهش میکنم. من لیسانس سخت افزار دارم. ممنون شما لطف دارین. :ymhug: ولی بهرحال بیشتر چیزهایی که ما بلدیم بصورت تجربی بدست اومده. اونم سالها قبل از دوره دانشگاه! کتاب هم در دوره نوجوانی بیشتر کتاب های آقای بخت آور رو مطالعه میکردم. باقی کار دیگه کار کردن روی مدارات و پروژه های مختلف هست. و شاید مهم تر اینکه بجای ساختن سریع مدارات متعدد اگر روی جزئیات یک مدار با ارزش بیشتر وقت بذارین هم نتیجه دهی اون مدار بهتر میشه و هم چیزهای بیشتری یاد میگیرن! :D

سه شنبه 18 شهریور1393 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حميد عزيز به نظر من اساس كار اين مدار چنس باساير مدارات متفاوته در واقع ارتباط داره با تعداد فريم هاي پالس زني
اين مدار دو نوع شكل موج در هر فريم ميفرسته يك شكل موج كه 8 تا پالس پشت سر هم كه عرض پالسها تغيير ميكنه و فريم ديگه 8 تا موج دندان اره اي هست كه دامنه آخري بزرگتر هست در واقع پالس زني ماسفتها تابع اين فريمهايي هست كه از ميكرو به صورت سريال فرستاده ميشه و مسلمه كه فريم اول براي اينه كه پالس در زمين نفوذ كنه چون عرض پالس بيشتر ميشه و در نتيجه جريان گذرنده از لوپ در پالس آخري از فريم اول زياد هست و برمقاومت داخلي لوپ غلبه ميكنه در اين لحظه هست كه بايد فريم دوم فرستاده بشه كه فريم اطلاعات هست
اون پالس دندان اره اي بزرگتر در حكم بيت شروع يا همون صفر درپرو توكل spi هست و هفت تاپالس ل بعدي هم نمونه هاي لازم براي انتيگرا لگيري و تفكيك در dsp هست البته به نظر من آقاي اندي با محاسبه اي كه در برنامه قرار داده صوت خروجي رو تابعي از ورودي اين هفت پالس فريم دوم قرار داده برنامه بصورت لايو هر داده اي رو كه از مبدل ديجيتال به آنالوگ در اين بازه 7 پالس ميگيره به خروجي صوتي ميده البته باتوجه به حلقه مولد صوت در برنامه براي هر فلز مقداري متفاوت براي فركانس وعرض پالس قسمت صوتي قرار داده ميشه
به نظرم بشه برنامه متفوتي براش نوشت البته نياز به اسيلوسكوپ هست
واما تريشهلد نرم افزاري سيستم صد در صد ولتاژ رفرنسش بين صفر تا 5 ولت هست كه اين مسئله بازه رو كاهش ميده كه بايد به صورت نرم افزاري اين بازه افزايش پيدا كنه تاحساسيت فلزياب زياد بشه و براي افزايش ثبات بايد در برنامه از فيلترهاي فاير استفاده بشه تا اعوجاج ونويز سفيد كاملا حذف بشه همون كاري كه در آمپليفاير ها وسيتمهاي گرانقيمت
براي ديسكو ها در كشورهاي خارجي استفاده ميشود تا كيفيت صوت بالا بره
البته خروجي ماسفتها خودش يك سيستم آنالوگ هست درسته كه روند پالس زني از طريق ميكرو توليد ميشود ولي پالس برگشتي از لوپ تحت تاثير محيط تغيير شكل ميدهد و ads اين پالسهاي تغيير يافته رو تبديل به ديجيتال ميكنه كه خودش جاي كار داره بايد اين پالسها بعد از تقويت op37 دوباره به فيلتر فاير داده بشه و شكل موج خروجي صاف تر بشه و بعد به مبدل ديجيتال به آنالوگ داده بشه :-?

سه شنبه 18 شهریور1393 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:
اگر ممکنه خودتون زحمت بکشید در طراحی ورژن جدید مدار چنس پیاده کنند تا دیگه نویزی نداشته باشیم نباید همه زحمتها را به گردن مهندس حمید بندازیم

لوپ 60 تا عمق 1.70 سانت الی 2متر برد داره .!!!دراین مورد که گفتید چه فلزی را میزنه به چه اندازه ایا یک در حیات 3در3راچقدر میزنه؟
تشکر @};-

خواهش می کنم
این تغییرات که گفتم هنوز انجام ندادم فقط به فکرم خطور کرد ولی به زودی سر اولین فرصت این تغییرات رو روی یک مدار جدید اعمال می کنم و نتیجه رو به انجمن اعلام می کنم .
در رابطه با سوال شما که لوپ 6 آیا در حیاط رو از 3 متری سنس می کنه باید عرض کنم که شاید تو هوا سنس کنه و در خاک شاید نتونه و باید از لوپ 1 در 1 استفاده کرد ولی در کل هر لوپی طبق شکل زیر یک عمق مغناطیسی مخصوص به خود دارد و فقط تا آخرین حد مرزی عمق امواج خود می تونه سنس کنه و بیشتر از این مرز نمی تونه سنس کنه حتی اگر فلز مورد سنس به بزرگی در حیاط باشد.

چهارشنبه 18 شهریور1393 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:

تشکر @};-

خواهش می کنم
این تغییرات که گفتم هنوز انجام ندادم فقط به فکرم خطور کرد ولی به زودی سر اولین فرصت این تغییرات رو روی یک مدار جدید اعمال می کنم و نتیجه رو به انجمن اعلام می کنم .
در رابطه با سوال شما که لوپ 6 آیا در حیاط رو از 3 متری سنس می کنه باید عرض کنم که شاید تو هوا سنس کنه و در خاک شاید نتونه و باید از لوپ 1 در 1 استفاده کرد ولی در کل هر لوپی طبق شکل زیر یک عمق مغناطیسی مخصوص به خود دارد و فقط تا آخرین حد مرزی عمق امواج خود می تونه سنس کنه و بیشتر از این مرز نمی تونه سنس کنه حتی اگر فلز مورد سنس به بزرگی در حیاط باشد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 18 شهریور1393 - 12:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزيز فراموش نكنين كه درسته با لوپ بزرگتر قدرت عمق زني افزايش پيدا ميكنه ولي حساسيت به فلزات كوچك هم از بين ميرود
پس بهترين لوپ همون لوپ 60 سانت هست كه هم فلزات كوچك وهم فلزات بزرگ رو سنس كنه
البته اگه فركانس دورو بر500 هرتز باشه فكر ميكنم با لوپ بزرگتر به فلزات كوچكتر هم حساسيت كافي بدست بياد ويا اينكه قدرت عمق زني فلزياب بقدري زياد باشه كه بالوپ 60 سانت به عمق زني دلخواه رسيد در اينصورت فلزات كوچكتر هم از دست نميرند

چهارشنبه 18 شهریور1393 - 12:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 384 , 385 , 386 , 387 , 388 , 389 , 390 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Taaak , zagalo16 و 113 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure