انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 12:39pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 383 , 384 , 385 , 386 , 387 , 388 , 389 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza2490 نوشته است:
سلام.چند سوال داشتم؟ ~O)
1-کسی از سیم روکش تفلون استفاده کرده چه فرقی با سیم های دیگر داره از نظر عمق وثبات ؟
2-کسی از اسپری گرافیت استفاده کرده از نظر ثبات چقدر فرق می کنه واز همه مهم تر گارد قبل از اسپری وبعد از اسپری چند تا فرق می کنه؟
3-ضخامت اسپری گرافیت چند در میاد کسی میتونه از اسپری گرافیت روی کاغذ لوپ عکس از نزدیک بزاره؟
4-لوپ 60سانت باید چه عمقی برای فلز بزرگ بزنه؟
پیشا پیش تشکر @};-

کسی جوابی نداره @};- :x

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 17 شهریور1393 - 7:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:
reza2490 نوشته است:
سلام.چند سوال داشتم؟ ~O)
1-کسی از سیم روکش تفلون استفاده کرده چه فرقی با سیم های دیگر داره از نظر عمق وثبات ؟
2-کسی از اسپری گرافیت استفاده کرده از نظر ثبات چقدر فرق می کنه واز همه مهم تر گارد قبل از اسپری وبعد از اسپری چند تا فرق می کنه؟
3-ضخامت اسپری گرافیت چند در میاد کسی میتونه از اسپری گرافیت روی کاغذ لوپ عکس از نزدیک بزاره؟
4-لوپ 60سانت باید چه عمقی برای فلز بزرگ بزنه؟
پیشا پیش تشکر @};-

کسی جوابی نداره @};- :x

به این روش لوپ 60 سانتی درست کن دوست عزیز :-Q :-BD

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 17 شهریور1393 - 8:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تشکر دوست عزیزmnbvcxzaqwsx ولی سوال های من چیز دیگری بود @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 17 شهریور1393 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:
تشکر دوست عزیزmnbvcxzaqwsx ولی سوال های من چیز دیگری بود @};-

سیم تفلون اگه استفاده کنیم لوپ خیلی سنگین میشه چون سیم روکش تفلون همون سیم نسوزه که قطرش با روکش حدود 5 الی 7 میل میشه و زیاد جالب در نمیاد چون خسته ات می کند و گرون قیمت است .
گرافیت زدن بیشتر برای حذف پارازیت های پر تشعشع مناطق شهری و اطراف شهر است و برای مناطق بیابانی بدون دکل فشار قوی برق و دور از تشعشعات الکترومغناطیسی شهرها نیازی به گرافیت کاری لوپ نیست و مدار بدون نویز کار می کند.
و ضخامت گرافیت بستگی به سلیقه خودت داره و از نیم میل تا 2میل می تونی بهش ضخامت بدی.
لوپ 60 تا عمق 1.70 سانت الی 2متر برد داره .

دوشنبه 17 شهریور1393 - 9:51pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
mnbvcxzaqwsx عزیز توضیح کاملی بود ممنون
فقط موضوع اتصال گرافیت به شیلد مدار فراموش شده .
اینم اگه تصویری نشون بدی دوستان راحت میتونن کار کنن.
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 18 شهریور1393 - 7:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش می کنم بینا جان انجام وظیغه بود در مورد اتصال گرافیت به شیلد مدار باید عرض کنم اصلا نیازی به این کار نیست همان پاشیدن گرافیت بر روی مقوا های زیر و روی سیم کشی لوپ کافی است و به جایی نباید این گرافیت را متصل کنیم چون کار گرافیت به این صورت است که هنگامی که سیم کشی های لوپ در معرض بمب باران الکترونی حاصل از تشعشعات الکترو مغناطیس محیط شهری قرار می گیرند اتم های کربن موجود در گرافیت این ذرات الکترنی را که باعث پارازیت و بی ثباتی امواج جستجوگر سیم پیچ جستجو می شوند را به دام انداخته و جذب خود می کنند .
و مدار هم به صورت جدا بایک ورق ضخیم فویل آلومینیوم پوشش می دهیم البته اول مدار را داخل چند لایه روزنامه قرار می دهیم بعد با فویل پوشش میدیم برای اینکه جایی از کف مدار با فویل اتصالی پیدا نکند و فویل را با یک سیم کوتاه به زمین مدار متصل می کنیم. ~O)

سه شنبه 18 شهریور1393 - 11:51am

حمید خان سلام
من برد دلتا و brn و چنس و tl12000 رو با اخرین تغییرات مونتاژ کردم. فقط مونده کوئل که اصله کاریه.برای سیم رابط از کابل rg58 استفاده کردم.
طبق گفته ی شما بهترین سیم برای کوئل و لوپ سیم افشان معمولی برقه که بهترین جواب رو داده.خوب برای brn و چنس که مطمئنا باید از این نوع سیم استفاده کرد.ولی من میخوام برای دلتا و tl هم همین نوع سیم رو استفاده کنم.ایا میشه یا کلا کوئل هاشون فرق داره با brn و چنس؟یه سوال دیگه اینکه کلا کوئل تخت ساده بهتر جواب میده یا دو طرفه؟ و اگه امکانش هست اون نرم افزاره که برای ساخت کوئل گذاشته بودین دوباره بزارین؟
با تشکر فراوان

در ضمن یه سری مطالب علمی در مورد دفینهها و مدارات الکترونیکی دارم میخوام برای انجمن اپلود کنم ولی به دلیل حجم بالا نمیتونم.بیشترینش حدود 30 مگ هست .چی کار کنم؟

سه شنبه 18 شهریور1393 - 6:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خب مداراتی مثل چنس یا بی آر ان که دیجیتال هستن و تنظیمات محدود تری دارن ؛ به نوع لوپ هم حساس تر هستن! در صورتیکه با کمی تغییرات در تنظیم مدارات آنالوگ عملا راحت تر میشه اون ها رو با لوپ مورد نظر تطبیق داد. بنابراین من فکر میکنم برای استفاده مشترک این لوپها در مدارات دلتاپالس یا تی ال 12000 هم مشکلی نباشه. بخصوص که لوپ 400 میکرو هانری هم برای اکثر پالسی ها استاندارد هست. فقط مساله اهم لوپ بیشتر مطرحه که در چنس و بی آر ان باید کمی اهم پایین تر باشه. در خصوص اون مدارات بهتره اهم لوپ بالاتر از این باشه! حالا دیگه کسانی که اون مدارات رو ساختن باید نظر بدن که آیا با اهم پایین تر از 2 مشکل دارن یا نه؟
کوئل تخت دو طرفه یا عنکبوتی بنظر من از تخت ساده بهتره. حداقل برای چنس که قطعا بهتره! علتش هم بیشتر کم شدن حالت خازنی داخل لوپ هست که برای کیفیت تفکیک و سنس طلا لازم داریم. مساله سنس طلا در همه پالسی ها بدون استثنا به میزان خازن داخلی لوپ بستگی داره. در حالت دو طرفه هم بدلیل فاصله ای که سیمها از هم دارن ؛ حالت خازنی افت قابل ملاحظه ای نسبت به کوئل تخت معمولی داره. از طرف دیگه ساخت کوئل تخت معمولی بخصوص در مقیاس های بزرگتر معمولا به دقت و کیفیت کوئل دو طرفه در نمیاد. چون ساختش خیلی مشکل تر میشه! بنابراین تخت دو طرفه رو میشه خیلی بهتر هم دراورد و همین نظم بهتر در سیمها به افزایش کارایی منجر میشه.
نرم افزار محاسبه کوئل تخت هم در فایل مدار چنس که در پست اول موجود هست گذاشته شده. لطف کنین مجددا دانلود کنین. فایلش با پسوند mht هست که با اینترنت اکسپلورر باز میشه.

برای آپلود فایلهای حجیم تر از 4 مگ در انجمن راهی نیست! باید از آپلود سنتر های مختلف استفاده کنین و لینک دانلودش رو توی انجمن قرار بدین.

سه شنبه 18 شهریور1393 - 6:24pm

تو دلتاپالس اگه اهم كويل پايين باشه ماسفت شديدا داغ ميكنه و احتمالا بسوزه

سه شنبه 18 شهریور1393 - 8:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

HARWARD نوشته است:
و اگه امکانش هست اون نرم افزاره که برای ساخت کوئل گذاشته بودین دوباره بزارین؟

سلام دوست عزیز اینم 3 مدل مختلف ماشین حساب برای محاسبه اندوکتانس و قطر لوپ که برای اطمینان بیشتر می تونید از هر 3 مدل استفاده کنید :ymhug: :-Q

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 18 شهریور1393 - 8:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 383 , 384 , 385 , 386 , 387 , 388 , 389 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 157 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure