انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 2:32pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 382 , 383 , 384 , 385 , 386 , 387 , 388 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ولتاژ 15 ولت حداکثر ولتاژی هست که بطور مطمئن میشه به این مدار داد. بشرطی که آیسی 1 رو 7662 گذاشته باشین. وگرنه 7805 مشکلی با ولتاژ 15 نداره.

سلام حمید جان ولتاژ 12 ولت برای چنس خوبه چه از نظر عمق یا چه از نظر ثبات یا ولتاژ 15 ولت؟

جمعه 14 شهریور1393 - 2:49pm
مدیر کل
مدیر کل

ولتاژ 12 از هر لحاظ بهتر هست! ولتاژ 15 قدرت رو بیشتر نمیکنه فقط بی ثباتی بوجود میاره.

جمعه 14 شهریور1393 - 3:18pm

حمید جان من یکمی گیج شدم.
چجوری با سیم افشان کوئل عنکبوتی بسازیم؟یعنی باید روکشش رو در بیاریم یا همینطور سیم رو بپیچیم؟ و این ضخامتی که شما گفتین ضخامت یکی از رشته های سیم افشانه یا ضخامت کلیشه؟
برای شیلد کوئل و کابل رابط از همون اسپری گرافیت باید استفاده کرد؟

جمعه 14 شهریور1393 - 5:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سیم افشان دارای روکش دوست من

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

جمعه 14 شهریور1393 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.چند سوال داشتم؟ ~O)
1-کسی از سیم روکش تفلون استفاده کرده چه فرقی با سیم های دیگر داره از نظر عمق وثبات ؟
2-کسی از اسپری گرافیت استفاده کرده از نظر ثبات چقدر فرق می کنه واز همه مهم تر گارد قبل از اسپری وبعد از اسپری چند تا فرق می کنه؟
3-ضخامت اسپری گرافیت چند در میاد کسی میتونه از اسپری گرافیت روی کاغذ لوپ عکس از نزدیک بزاره؟
4-لوپ 60سانت باید چه عمقی برای فلز بزرگ بزنه؟
پیشا پیش تشکر @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

جمعه 14 شهریور1393 - 7:45pm
مدیر کل
مدیر کل

HARWARD نوشته است:
چجوری با سیم افشان کوئل عنکبوتی بسازیم؟یعنی باید روکشش رو در بیاریم یا همینطور سیم رو بپیچیم؟ و این ضخامتی که شما گفتین ضخامت یکی از رشته های سیم افشانه یا ضخامت کلیشه؟

دوست من این همه ما روی این مسائل بحث کردیم و حتی تصاویر گویایی در طول تاپیک گذاشته شده! با این حساب فکر نمیکنم جای اینجور سوالات باقی مونده باشه.
بهرحال در جواب شما باید عرض کنم ؛ لوپ رو همیشه باید با سیم روکشدار درست کرد! وگرنه که سیمها به هم اتصال پیدا میکنن و دیگه لوپ درست کار نمیکنه. منظور من هم از ضخامت ؛ کل مغزی سیم که مسی هست بود. عرض هم کردم زیاد سخت نگیرین. سیم برق نازک که همه جا پیدا میشه نتیجه بسیار خوبی داده! پس لازم نیست از سیم ویژه ای استفاده کنین. بنده خودم روی لوپ تاکید و حساسیت خاصی دارم. اما پس از چندین تست به این نتیجه رسیدم که حتی تفلون بودن روکش سیم تاثیر زیادی نداره. برعکس اگر روکش تفلون باشه ولی خیلی روکش نازکی باشه ؛ نسبت به سیمی که روکش ضخیم تر پلاستیک داره جواب ضعیف تری میده.
در خصوص کابل رابط لوپ که مشخص هست خود سیم باید شیلد باشه! گرافیت ربطی به این قسمت نداره. شما میتونین از کابل RG-58 برای اتصال لوپ استفاده کنین. این کابلها خودشون دارای شیلد هستن! اما برای شیلدخود لوپ تنها راه فعلا استفاده از اسپری گرافیت هست که جواب خوبی داده.

جمعه 14 شهریور1393 - 8:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
HARWARD نوشته است:

دوست من این همه ما روی این مسائل بحث کردیم و حتی تصاویر گویایی در طول تاپیک گذاشته شده! با این حساب فکر نمیکنم جای اینجور سوالات باقی مونده باشه.
بهرحال در جواب شما باید عرض کنم ؛ لوپ رو همیشه باید با سیم روکشدار درست کرد! وگرنه که سیمها به هم اتصال پیدا میکنن و دیگه لوپ درست کار نمیکنه. منظور من هم از ضخامت ؛ کل مغزی سیم که مسی هست بود. عرض هم کردم زیاد سخت نگیرین. سیم برق نازک که همه جا پیدا میشه نتیجه بسیار خوبی داده! پس لازم نیست از سیم ویژه ای استفاده کنین. بنده خودم روی لوپ تاکید و حساسیت خاصی دارم. اما پس از چندین تست به این نتیجه رسیدم که حتی تفلون بودن روکش سیم تاثیر زیادی نداره. برعکس اگر روکش تفلون باشه ولی خیلی روکش نازکی باشه ؛ نسبت به سیمی که روکش ضخیم تر پلاستیک داره جواب ضعیف تری میده.
در خصوص کابل رابط لوپ که مشخص هست خود سیم باید شیلد باشه! گرافیت ربطی به این قسمت نداره. شما میتونین از کابل RG-58 برای اتصال لوپ استفاده کنین. این کابلها خودشون دارای شیلد هستن! اما برای شیلدخود لوپ تنها راه فعلا استفاده از اسپری گرافیت هست که جواب خوبی داده.

سلام ببخشید آقا حمید اگر سوالم تکراریه نمره این سیم برق افشان باید چند باشه؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 16 شهریور1393 - 5:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ولتاژ 12 از هر لحاظ بهتر هست! ولتاژ 15 قدرت رو بیشتر نمیکنه فقط بی ثباتی بوجود میاره.

سلام حميد جان
ممنون از پاسختون ولي دستگاهي كه آقا مجتبي عكسشو گذاشتند از ولتاژ ١٨ استفاده كردند پس طبق فرمايش شما افزايش ولتاژ بيشتر از ١٢ باعث بي ثباتي بيشتر مدار ميشه و در قدرت هم تاثيري نداره پس استفاده از ١٨ ولت در چنس آقا مجتبي چه لزومي داره؟ :-\
با تشكر @};-

یکشنبه 16 شهریور1393 - 11:35pm
مدیر کل
مدیر کل

امیر جان نمره سیمش رو نمیدونم! دوستان ظاهرا به نمره سیم هم اشاره کردن. مهم این هست که ضخامت مغزیش همون باشه که عرض کردم. کلا سیم برق نازک بنظرم فقط یک مدل هست که استفاده میشه و همون برای ساخت لوپ مناسبه.

دوشنبه 16 شهریور1393 - 12:42am
مدیر کل
مدیر کل

hamid80 عزیز ؛ چنس نسخه فروشگاه جند تغییر جزئی داره و در مورد ولتاژ هم بحث قدرت نیست! بیشتر بحث نمایش ولتاژ باطری هست.

دوشنبه 16 شهریور1393 - 12:44am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 382 , 383 , 384 , 385 , 386 , 387 , 388 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 184 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure