انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 9:46am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 378 , 379 , 380 , 381 , 382 , 383 , 384 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash99 نوشته است:
آره رضا جان وقتی سيم به شکل دايره و وصل به هم قرار ميگيره از نظر مگنت فضای داخلی رو تحت تاثير قرار ميده و يا ازنظر اينکه مس دارای سرعت پخش کندگی يون در فلزات هست به احتمال زياد دايره شدن سيم مسى باعث جذب يون از دو طرف باعث پرشدن فضای دايره شده و چنس سيم رو به شکل يک سينی پنجاه سانت سنس ميکنه هرچند اگه سينی واقعی مسی بود تا 3.60هم قابل سنس بود
تانظر دوستان چى باشه
ياحق

سلام و درود .
دوست عزیز وقتی یک شی فلز در حضور میدان مغناطیسی متغیر قرار می گیره .این میدان یک جریان کوچکی در فلز القا می کنه که ما به این جریانات کوچک که بصورت دایره ای در فلز سمتگیری می کنند جریان های گردابی می گوییم.حال شما این سیم رو در نظر بگیرید وقتی دوسر این سیم به هم وصل هست جریان ایجاد شده مسیر دایره ای شکل سیم را طی می کند.و این جریان القا شده خود ایجاد یک میدان مغناطیسی در خلاف جهت میدان مغناطیسی اصلی میشه وسبب افت میدان مغناطیسی اصلی حاصل از لوپ چنس میشه .وبه این صورت چنس سیم دایره ای شکل دو سر اتصال سنس می کنه .ولی وقتی دوسر سیم متصل نیست جریانات القا شده در مسیر های دایره ای کوچک جاری می شوند که این این جریانات با توجه به شعاع عملکرد کوچکشان میدان ضعیفی تولید می کنند واین دلیل میشه که چنس در فاصله کمی سیم رو سنس کنه.
یا حق

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 9:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام .اقا حمید من دستگاهمو ساختم .اما هنوز لوپ رو نساختم .وقتی دستگاه رو بدون لوپ روشن می کنم .اون خطهای پایین سمت چپ که مربوط به سنس هستش .کم و زیاد می شه .(پر و خالی می شه.) علت چیه .ایا طبیعیه ؟

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اونها علايم نويزه که روی مدار و از جمله سمت آپ امپ وارد ميشن و به معنای اصلی همان بى ثباتی هست اگه تعداد خانه ها از يکی بيشتر باشه مدارت بي ثباته بنده تنها با استفاده ازخازنهای 100نانوی عدسی و حد الامکان کوتاهی کامل پايه های قطعات به ثبات خوبی قبل از اتصال لوپ رسيدم ،،،،اگه امکانش هست عکس واضح از مدارت بزار ايرادادت مشخص بشه
ياحق

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 2:36pm
مدیر کل
مدیر کل

bina نوشته است:
سلام دوستان
حمید جان میشه لطفا راهنمایی کنین به جای آیسی های 7660- 7660s و 7662 دیگه از چه آیسی هایی میشه استفاده کرد؟
راستش اینورا نمیشه اینا رو پیدا کرد و سخته و خرید اینترنتی واسه یک آیسی هم به صرفه نیست.
یاحق

تا جاییکه من تحقیق کرده بودم ؛ شماره دیگری وجود نداره که قابل جایگزینی باشه! 7660 که البته متداول تر از این هست که گیر نیاد. ولی بحث سر شماره 7662 هست که آیسی اصلی ماست و کیفیتش هم خیلی بالاتر از 7660 هست. وقتی بدون این ایسی قرار باشه مدار درست کار نکنه دیگه بحث صرفه رو باید بذارین کنار و اینترنتی سفارش بدین! :D

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 2:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

من خودم از پایا خریدم به قیمت 5600 تومن

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 6:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی دوست من .من مدار رو بیرون جعبه و بذون شیلد دارم تست می کنم .یعنی ممکنه به خاطر این باشه.

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله تالار جان از فيبر گرفته تا منتاژ ،قطعات، طريقه ساخت لوپ ،کابل رابط،و شيد مدار ، و حتی اتصالات ريزى که ديده نميشن همشون باعت خلل در کار درست و نويز شديد ميشن ،،،شما عکس از مدارت بزار خيلی از ايرادها مشخص ميشه باور کنی يا نه مدار تی ال دومم فقط به خاطر يه قلع مردگی تو پايه يکی از آيسی ها ده دوازده روز الافم کرد تا اينکه با روش سامورايی علت رو پيدا کردم و حل شد

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به نظر من اين خط تفكيك براساس دو خاصيت رسانايي و مغناطيس شوندگي برنامه نويسي شده هر چه كه رسانايي يك فلز بيشتر و مغناطيس شوندگي كمتر باشه در گارد پايين سنسش بيشتره ودر طرف چپ السيدي نمايش داده ميشه هر چه كه رسانايي كمتر و مغناطيس شوندگي بيشتر باشه در گارد بالا زودتر و بهتر سنس ميشه ودر طرف راست السيدي نمايش داده ميشه

جمعه 7 شهریور1393 - 12:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان به نظر من گارد30استاندارد هست زیر عدد30برای هدف های متوسط زیر20برای سکه یابی 35تا40برای هدف های نسبتن بزرگ40تا45برای هدف های بزرگ دفینه یابی به کار میاد ~O)

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 8 شهریور1393 - 10:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان برای لوپ 1 در 1 چه سیمی و چند دور بپیچیم تا عالی دستگاه کار کنه

یکشنبه 9 شهریور1393 - 11:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 378 , 379 , 380 , 381 , 382 , 383 , 384 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mksss و 199 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure