انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 9:06am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 377 , 378 , 379 , 380 , 381 , 382 , 383 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من برای چنس لوپ با کابل برق 5 در75 ساختم سیمرو متری 8000 تومان خریدم و 5 دور پیچیدم شد 1 اهم باور نمیکنید که ثباتش عالی شد این سیم هم خیلی نرمه مونده سر زمین تست ازش بگیرم

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebi-gold نوشته است:
دوستان من برای چنس لوپ با کابل برق 5 در75 ساختم سیمرو متری 8000 تومان خریدم و 5 دور پیچیدم شد 1 اهم باور نمیکنید که ثباتش عالی شد این سیم هم خیلی نرمه مونده سر زمین تست ازش بگیرم

ابی جان 5 دور برای کویل چند سانتیمتری پیچیدی؟

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ابى جان بهترين جنس از کابل 5*75/. رو بنده ديروز از قزوين که برای کاری رفته بودم متری 2000تومن گرفتم داداش يا ببهت انداختن يا من اشتباه کردم و منظور شما کلش 8000تو من شده ؟؟؟؟؟

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 10:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن ابی جان بنده 8متر گرفتم و بعد از سرى براى فرم 1*1 اهم شد 1.9/،،،،،،،،،هشت متر گرفتم شد 16000تومن واسه تى ال خريدم

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خیلی ممنون رضا جان زحمت کشیدین.
در این تست بنظر من سنس طلای 3.5 سانتی از فاصله 35 سانت با لوپ 28 و گارد 17 اهمیت خاصی داره! فقط لطف کنین بفرمایین شماره درجه تفکیکش چند بوده؟
در مورد نظر شما در خصوص ارتباط شماره گارد و بزرگی فلز این مطلب میتونه درست باشه! البته توجه داشته باشین تنظیم گارد صرفا مربوط به تاخیر قسمت گیرنده برای ارزیابی سیگنال هست. روی پالس های ارسالی تاثیری نداره. اما بهرحال این یک قاعده کلیه که فلزاتی مثل طلا در گارد پایین تر بهتر سنس میشن. برای تست بهتر لازمه طلا با مقیاس بزرگی مورد تست قرار بگیره! در عین حال توجه داشته باشین لوپ شما نسبتا کوچک هست و ارتباط میزان گارد در مورد لوپهای بزرگتر به همین نسبت در مورد فلزات بزرگتر صدق میکنه!

تشکر مهندس حمید عزیز @};-

درمورد سنس طلای 3.5 سانتی از فاصله 35 سانت با لوپ 28 و گارد 17 نمی دونم از نظر شما کمه یا زیاد ولی باید بگم که شرایط خانه ما توری هست که وقتی برق وسله دستگاه نویز داره اون فاصله 35 بدون نگاه کردن به صفحه ال سی دی متوجه میشم ولی قبل از این یک بار تست کردم وبرق را قطع کردم بدون حتی پرش یک انتن توی 50سانتی همین طلا را میزد وحدود 2خط پر میشد یعنی اگه دستگاه نویزی نداشته باشه هر چیزی را میشه 20درصد بیشتر زد
سکه 500تومانی را 35 بدون نویز میزنه!
شماره درجه تفکیکش خط اول هست بعضی طلا ها را روی خط 2و3میزنه من متوجه شدم که شکل ظاهری چند فلز هم نوع را به شکل های دیگری تفکیک می کنه شما یک فویل المینیومی کوچک و بزرگ را تست کنید متوجه میشید که روی یک خط نیستند.
من یک تست دیگه کردم که قابل توجه هست شما یک سیم مسی حدود 0/5میل حدود یک متر را بدون اینکه سرشو وصل کنید لوپ به زور میزنه ولی وقتی سرشو به هم اتصال میدی به صورت دایره مثل فلز بزرگ تا فاصله 1تا1.5متر میزنه اگه می شد این امواج لوپ را میدید خیلی خوب میشد روش کار کرد
تشکر @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آره رضا جان وقتی سيم به شکل دايره و وصل به هم قرار ميگيره از نظر مگنت فضای داخلی رو تحت تاثير قرار ميده و يا ازنظر اينکه مس دارای سرعت پخش کندگی يون در فلزات هست به احتمال زياد دايره شدن سيم مسى باعث جذب يون از دو طرف باعث پرشدن فضای دايره شده و چنس سيم رو به شکل يک سينی پنجاه سانت سنس ميکنه هرچند اگه سينی واقعی مسی بود تا 3.60هم قابل سنس بود
تانظر دوستان چى باشه
ياحق

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

يه اصل کلی هم هست که ميگه اگه لوپ شما يک سکه رو 35سانت روی هوا زد باتوجه به فاصله لوب تا زمين اگه ده سانت باشه و اگه واقعا زير خاک هم همون 35سانت رو سنس کنه بنابراين ده سانت فاصله لوپ با زمين کسر و 25سانت عمق نهايی و کاووش واقعی هست اما نکته اينجاست که فلزاتيکه بيش از صدسال در خاک مدفون شدن دارای هاله اى از يونهای آزادشده از نوع فلز هستن که اگه مثلا مقدار پخش يون در طول زمان زياد باشه اين يونها محيط و خاک اطراف رو تحت تاثير قرار ميدن از جمله اينکه خاک را تا چند سانت بالاتر از جنس را آلوده کرده و به خاک ماهيت جنس را ميدهند و بيشتر اين ماهيت زدگی بيشتر به سمت بالا و به سمت شمال مقناطيسی هست چون کشش و جاذبه مقناطيسی درسته باعث کشش فلز اصلى نميشه اما يونها يا گاز فلز رو حتا تا چند متر به سمت خودش ميکشه و از آنجا که کره زمين به صورت مايل هست و مايل به دور خودش ميچرخه بلتب شمال مقناطيسی بيرون از دل خاک قرار داره به همين خاطر يونها مثل هوا پيما که در حال بلند شدن از زمين هست از زمين با زاويه چهل و پنج درجه خارج ميشه ،،از اصل خارج نشم آره دوستان بنابراين اگه اين مزيت آلودگی رو به 25 سانت اضافه کنيم واقعا ميشه گفت فلزياب چنس يا هر فلزياب ديگه همان 35سانت رو برای جنس قديمی و عمق بالا برای جنس بزرگتر به همراه داره هرچند مرطوب بودن زمين برای چنس نعمت خوبيه که جنس رو مرطوب و باعث سولفاته يا يون زدگی کنه
يا حق

پنج شنبه 5 شهریور1393 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنابراين دوستان اگه مثلا جايی رو با نقطه زن گرفتن حتما اونجارو ملاک حفاری قرار ندهند و به سمت شمال و جنوب هم تا يکى دو قدم سرچ کنند و اگه نقطه سنس ديگری نبود نسبت به به حفاری اقدام کنند اما اگه رو به سمت شمال مقناطىسی که بار + داره باز به بوق و سنس رسيدن دوباره چند قدم به جلو سرچ کنند اگه سنسی در کار نبود به عقب بر گشته و از قانون رديابی تبعيت نموده و تصميم به حفاری کنند اين کار برای جنوب مقناطيسی ة صدف ميکنه اما برای يونهای منفى ،،،،شايد با گفتن اين حرف يه عده بگن غلطه اما خيلی شده جايی بوق خورده مثل ردياب اما شاهد پوچ بودن شدن خيلى ها و ملاک رو بر ذرات يا سفال پخته پودر شده گرفتن
توصيه های ايمنی رو جدی بگيريد

پنج شنبه 5 شهریور1393 - 12:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

يونهای آزاد شده مثبت فلز به سمت جنوب مغناطيسی که دارای بار مغناطيسی منفی هست ميرن و بلعکس بارها و يونهای منفی فلز به سمت شمال مغناطيسی که بار مغناطيسی مثبت داره کشيده مشه

پنج شنبه 5 شهریور1393 - 12:52am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
حمید جان میشه لطفا راهنمایی کنین به جای آیسی های 7660- 7660s و 7662 دیگه از چه آیسی هایی میشه استفاده کرد؟
راستش اینورا نمیشه اینا رو پیدا کرد و سخته و خرید اینترنتی واسه یک آیسی هم به صرفه نیست.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 8:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 377 , 378 , 379 , 380 , 381 , 382 , 383 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 188 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure