انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 10:28am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 375 , 376 , 377 , 378 , 379 , 380 , 381 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام مجدد
سهیل جان ممنون
راستی شما لوپ و مدارت رو شیلد و گرافیت کاری کردین ؟
ممکنه عکس کلی از دستگاه - مدار و لوپات بزاری؟
لوپ 1 متری رو با چه سیمی ساختی و مقاومت و ظرفیتش چقدر شده؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 3 شهریور1393 - 9:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یه لوپ یک در یک ساختم .(۴۰۶ میکرو هانری یک و نیم اهم بدون سیم رابط. یه کابل ۵ رشته و یه کابل ۳ رشته رو کنار هم دقیق گذاشتم بدون هیچ گونه تابی برداره و به حوصله وارد شیرینک کردم بعد اتمام کار متوجه شدم که ظرفیتش کمه و دو رشته سیم هم با سلیقه فراوان به اون اظافه کردم سیم ها مسی قلع اندود هستند )سیم رابط rg58 قلع اندود. چنس با گارد ۱۵ با این لوپ کار میکنه. بردش یه سر بیل رو از فاصله میگرفت (دقیق اندازه نگرفتم) عدد گارد رو به ۳۵ رسوندم بردش در کمال تعجب حدود ۲۵ درصد افزایش یافت . (البته واسه سر بیل)
. بنده فقط مدار رو شیلد دو لایه کردم و بیرون اصلا نویز ندارم..

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

دوشنبه 3 شهریور1393 - 9:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سهيل جان بيزحمت يه عکس واضح از داخل مدارت بزار و يه فيلم کوتاه از سنس با فرم 1*1 ممنون ميشم

دوشنبه 3 شهریور1393 - 12:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash99 نوشته است:
سهيل جان بيزحمت يه عکس واضح از داخل مدارت بزار و يه فيلم کوتاه از سنس با فرم 1*1 ممنون ميشم

مدار رو شیلد پیچیدم. ولی سعی میکنم دوربین پیدا کنم.

دوشنبه 3 شهریور1393 - 1:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash99 نوشته است:

مدار رو شیلد پیچیدم. ولی سعی میکنم دوربین پیدا کنم.

دوشنبه 3 شهریور1393 - 1:39pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون سهیل عزیز. به نکته خوبی اشاره کردین!
جدا از تفکیکی که روی دستگاه وجود داره ؛ از روی تاثیر گارد در حداکثر میزان برد سنس اون هدف خاص میشه به مطالبی پی برد! مثلا اگر گارد رو خیلی بالا ببرین و هدف قویتر سنس بشه به احتمال قریب به یقین هدف از خانواده آهن هست! :D اگر چیزی مثل طلا باشه دقیقا برعکس روی گاردهای پایین تر نتیجه خوب میده و هر چه گارد بالاتر بره ضعیف تر میگیره یا اصلا سنس نمیشه. طبیعتا در کنار گزینه حذف آهن و تفکیک نموداری خود دستگاه بنظر من حداقل در خصوص آهن میشه به قطعیت به تشخیص درست رسید و برای سایر فلزات هم حدسهایی داشت! البته باید توجه داشت شما بخصوص برای بررسی مساله تفکیک نیاز به تمرین زیاد با این فلزیاب دارین.

دوشنبه 3 شهریور1393 - 4:56pm

سلام به همه دوستان
من تازه یه دستگاه چنس تهیه کردم دیشب یه 10 دقیقه باهاش کار کردم تو بیابون بعد مشکلی که برام پیش اومد اینه که هر کاری که کردم نشد که فلز سنس کنم یعنی فلز رو که به لوپ میچسبوندم هم هیچ بوقی نمیزد گارد و باریر و آیرون ماسک رو هم تغییر دادم ولی باز فایده یی نداشت. با لوپ تفکیک کار می کردم
البته تنها مشکل ظاهری دستگاه اینه که فیشی که از باطری میاد به دستگاه وصل میشه کوچکتر از مادگی دستگاه هستش و با یه کش میبندم آیا مشکل کار همین فیش باطریه یا چیز دیگه ست؟

دوشنبه 3 شهریور1393 - 6:35pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین!
خب ابتدا باید بفرمایین شما دستگاهتون رو از چه طریقی تهیه کردین؟! چون بهرحال کسی که دستگاه رو برای شما ساخته بطور دقیق میدونه که چکار کرده و در بعضی موارد مربوط به ساخت فقط خود ایشون میتونه به شما کمک کنه!
در خصوص مشکلی که شما میفرمایین ؛ اگر دستگاه روشن میشه و صفحه ال سی دی بالا میاد قطعا دیگه مشکل از باطری نیست. بیشتر احتمال میدم خروجی لوپ شما از محل مدار تا فیش یا سیم لوپ و روی خود لوپ قطعی پیدا کرده باشه که با بر طرف شدن قطعی لوپ مجددا به کار میفته. احتمال دیگه این هست که خروجی لوپ شما به مدت طولانی اتصالی کرده باشه که در این صورت احتمال آسیب رسیدن به مدار وجود داره!

دوشنبه 3 شهریور1393 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب دستگاه شیلد شد در جایی تست زدم نگید صدا میده بوق الکی میزنه تو حیاط که ماشین و اهن در اطراف زیاد بود
لوپ 60 بسیار عالی بدون صدا کار کرد و خوب اندازه برد دستگاه هم جالب بود فکر کنم برای دفینه یا فلز بزک عالی باشه

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

دوشنبه 3 شهریور1393 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزيزيکه توی خصوصى منو کچل کردی بابا به پير به پيغمبر با گوشی امکان آپ فيلم چنسم رو ندارم شما از کسی ديگه بخواه ،،،دوستان خواهشا يه قطعه فيلم بزاريد واسه اين دوستمون که اسمش رو نميگم مرسی

دوشنبه 3 شهریور1393 - 9:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 375 , 376 , 377 , 378 , 379 , 380 , 381 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 169 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure