انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:12pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 370 , 371 , 372 , 373 , 374 , 375 , 376 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان من یک پروگرمر و برد برد تهیه کردم.ولی متاسفانه نرم افزاری که باهاش پروگرم میکنن رو ندارم.تو نت هم تقریبا گشتم ولی سر در نیوردم که چی ب چی هست.اگه کسی این نرم افزار رو داره برای من لینکشو میزاره یا اسمشو بگه....اگه آموزشش هم بود که دیگه عالی میشه.ممنون

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 11:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس من باطریمو که به بردم وصل کردم و u4 رو جا زدم ال سی دی روشن شد و ولتاژی که رو صفحه بود 11.4 بود در صورتی که باطریم 13.15 نشون میده ولتاژش.بازرم هم یک سره صدا داشت.سوال دوم اینکه دفعه دوم که خواستن باطریمو وصل کنم برعکس زدم مثبت منفی رو متاسفانه و خازنی که تو شکل نشون دادم خراب شد فک میکنم و 2 تکه از فیبرم هم مسش کنده شد.چه کنم مهندس؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 1:55pm
مدیر کل
مدیر کل

systembbp عزیز شما اگر دیود 3 رو درست نصب کرده بودین نباید اینطور مشکل پیش میومد! چون اون دیود مخصوص محافظت هست. مشکل اینه که متاسفانه بعضی دوستان مثل شما باطری آمپر بالا استفاده میکنن و حواسشون نیست برعکس هم وصل میکنن و اصلا یادشون میره که چک کنن ببینن درست وصل کردن یا نه! وگرنه در عرض چند ثانیه هیچوقت چنین اتفاقی نمیفته که حتی خطوط مسی هم بخوان ذوب بشن! بارها عرض کردم باطری آمپر بالا مشکلی نداره بشرطی که برعکس وصل نکنین!!! در واقع این یک مطلب مشخصی هست که باید باطری در تمام مدارات در جهت صحیح وصل بشه.
در مورد نمایش ولتاژ روی ال سی دی که در فایل کامل توضیح دادم باید پتانسیومتر مربوطه رو طوری تنظیم کنین که ولتاژ نمایش داده شده با ولتاژ واقعی باطری مساوی بشه.
اون خازن رو هم که باید عوض کنین. شما همه آیسی ها رو خارج کنین و مراحل ولتاژ گیری رو مجدد طی کنین. احتمال داره آیسی های شما هم اسیب دیده باشن.

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 3:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان من وقتی پروگرمر رو به میکرو وصل میکنم و میخوام حافظشو پاک کنم همچین ارور میده. چی میگه این.در ضمن لطف میکنین بگین که پایه های پروگرمر دقیقا به کدوم پایه های میکرو میخوره؟؟؟ممنون @};- @};-

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 6:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sajad1372 نوشته است:
دوستان من وقتی پروگرمر رو به میکرو وصل میکنم و میخوام حافظشو پاک کنم همچین ارور میده. چی میگه این.در ضمن لطف میکنین بگین که پایه های پروگرمر دقیقا به کدوم پایه های میکرو میخوره؟؟؟ممنون @};- @};-

دوست عزيز
يك كريستال 12مگا هرتز به پايه هاي 9 و 10 ميكرو وصل كن وبعدا بزار روي پروگرمر
بعداز پروگرم كردن اين كريستال رو جدا كن
موفق باشي

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 6:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس ممنون از توجهتون.من دیود رو طبق پی دی اف شما درست نصب کردم جهتش رو!الان هم آیسی 7805 و خازن 2200 و دیود3 رو عوض کردم مدارم طبق توضیحات شما کار کرد و خدا رو شکر همه چی درست بود.فقط یه لحظه ال سی دی قاطی کرد و یه دفعه یه سری اجق وجق نشون داد.باطری رو قطع وصل کردم و درست شد.یه بارم طبق عکس 2 که میگذارم 2 تا مربع هی میومد و میرفت و بازر هم یه بوقایی زد اما چند ثانیه بعد دو تا مربع رفت و طبق عکس شماره 2 یه مربع بصورت چشمک زن میاد و میره و خیلی مواقع هم کلا مربع برای چند دقیقه میره .این موارد طبیعی هستند؟پشت مدارم هم که قطع شده بود با پایه مقاومت لحیم کردم(ایرادی وارد نیست به این کارم؟روش رو هم چسب حرارتی بزنم خوبه یا دیگه دست کاریش نکنم؟)بازم ممنون با زحمات شما و پوزش بابت مزاحمتهام

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 6:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

sajad1372 نوشته است:

دوست عزیز روی پروگرامرها مثل این عکس مشخصه هر آیسی چه جوری قرار میگیره.موقع پروگرام کردن هم یه قسمتی هست که Isp freq رو توی نرم افزار پروگرامر تنظیم میکنی .توی port setting مربوط به پروگرامرت bit per second رو باید تنظیم کنی.فکر میکنم مشکل از این 2 مورد هست.البته من از الکترونیک هیچ سررشته ای ندارم.ببخشید اگه راهنماییم درست نبود

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 6:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

من پروگرمرم از ایناست که مثل یه فلش مموری هست پایه های روشو اینطوری وصل کردم درسته؟؟

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 6:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز اینشو بلد نیستم

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 6:46pm
مدیر کل
مدیر کل

systembbp عزیز اون دو تا مربع که میفرمایین در ردیف پایین گاهی میان و میرن مربوط به سنس هستن و جزئی از عملکرد عادی مدار هست! :D علت گاه به گاه بودنش هم تاثیر نویز هست که در شرایط تست معمولی کاملا عادیه. فکر نمیکنم مدار شما ایراد خاصی داشته باشه.

جمعه 16 مرداد1393 - 1:48am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 370 , 371 , 372 , 373 , 374 , 375 , 376 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Weder و 126 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure