انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 1:01pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 365 , 366 , 367 , 368 , 369 , 370 , 371 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جون فرکانس سر لوپ بدون اینکه لوپ وصل بشه چقدره؟

با ویکتور ۸۸ سی اندازه گرفتم ۲ ممیز ۴۵ کیلو هرتز نشون میده @-)

مالتی متر اشکال داره؟(تازه خریدمش)

یا فرکانس سر لوپ فقط ۲۴۵ هرتز هستش؟

سپاسگذارم.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 4:01am
مدیر کل
مدیر کل

سهیل جان فرکانس خروجی لوپ این مدار رو شما نمیتونی با فرکانس متر درست اندازه بگیری! پالس های اصلی تقریبا 200 هرتز هستن و 8 پالس کوچکتر از نظر فاصله ای که با هم دارن حدود 12 کیلوهرتز هستن! چنین ترکیبی اون هم بصورت پالس های سوزنی اصلا توسط فرکانس متر قابل بررسی نیست. فقط با اسکوپ میشه متوجه شد دقیقا به چه صورتی پالس میزنه. تصاویر موج خروجی لوپ روی اسکوپ رو هم بطور مفصل قبلا در تاپیک گذاشتم.
بهرحال همینکه فرکانس دارین نشون میده احتمالا مشکلی در خروجی پالس ها نیست و فرکانس هم بطور ثابت تولید میشه و رقمش صرفا به کریستال میکرو بستگی داره. فرکانس خوب و حسابشده ای هم هست.

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 4:11am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان عید فطر همه مبارک
حمید جان نور ال سی دی مدار من قطع شده ممکنه راهنمایی کنین از چی میتونه باشه؟
آیا مقاومت 10 رو بجای 1.5 کیلو زیاد بزاریم مثلا 3 کیلو آیا ایرادی در مدار بوجود میاد یا فقط نورش کم میشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 12:42pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم بینا جان. در خصوص نور ال سی دی فکر میکنم خیلی تا بحال توضیح دادم! اگر نور ال سی دی قطع شده که احتمالا از خود ال سی دی هست. پایه 15 و 16 این ال سی دی ها مختص نور هست و کارکردش ربطی به بقیه قسمتهای ال سی دی نداره. یعنی اگر مثلا ولتاژ بالای 5 ولت به اون دو تا پایه داده باشین نورش میسوزه ولی چیزهای دیگش کار میکنه. اگر خیلی براتون مهم باشه و ال سی دی ایراد داشته باشه باید عوضش کنین.
مقاومت 10 عملا میتونه هر مقداری بالای 1 کیلو داشته باشه. هر چه بیشتر باشه نور کمتر میشه و اشکالی هم نداره.

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 3:15pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون مهندس حميد عزيز.
راستش نور ال سي دي گاهي وقتا قطع و وصل ميشد و وقتي با دستم پايه هاي كانكتور رو فشار ميدادم روشن ميشد .
منم با هويه لحيمهاش رو محكم كردم ولي ديگه روشن نميشه واسه همين فكر كردم از مقاومت 10 باشه.
بهرحال از توضيحات شما سپاسگذارم.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 4:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اساتید .تو فایل شماتیک مهندس حمید(صفحه اول) پایه های مثبت خازن های عدسی معلوم نیست یعنی+ نزدن.من از کجا میتونم بهمم که پایه مثبته کدومور میخوره؟؟؟ممنون @};- @};- @};- @};- @};- @};-

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 11:56pm
مدیر کل
مدیر کل

سجاد جان واقعا خسته نباشین! برادر من اینجوری میخوای فلزیاب بسازی؟ :D بنده طوماری توضیحات رو در اون فایل نوشتم یعنی خسته میشدم مثبت و منفی خازن عدسی رو هم در صورت نیاز ذکر کنم؟! بهرحال ؛ نه عزیز من هیچ خازن عدسی مثبت و منفی نداره و به این خازنها اصطلاحا بدون پلاریته گفته میشه. کما اینکه روی خود خازنهای عدسی هم هیچوقت مثبت و منفی رو مشخص نکردن! پس از هر جهتی نصب کنین مشکلی نداره.
پلاریته یا مثبت و منفی مخصوص خازنهای الکترولیت یا تانتالیوم هست. خازنهای عدسی ؛ ام کا تی ؛ پلیستر و مولتی لایر و بعضی انواع دیگه از نوع بدون پلاریته هستن.
مقاومتها هم جهت ندارن! گفتم که یه موقع مجدد نپرسین! :D
برعکس در نصب ترانزیستور ها ؛ دیود ها ؛ آیسی ها و البته باطری باید به جهتشون دقت کنین!!!

جمعه 9 مرداد1393 - 1:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
. مقومت ها نیز دارای قطب مثبت و منفی هستند.(رنگ طلایی جهتد منفی هستش.)

حمید خان مزاح میفرمایند.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

جمعه 9 مرداد1393 - 1:30am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

شرمنده مهندس حمید که من این سوالو پرسیدم....مقاومتو میدونستم جهت ندارهه ولی این خازن عدسیارو نمیدوونستم.دیگه اگه ما از این سوال ها میکنیم و موجب ناراحتیت میشیم به بزرگی خودت ببخش.دیگه سواده دیگه :دی / اتفاقا خدا وکیلی من تا اون فابل وردرو دیدم و دیدم مخصوصا تک به تک کلید دستگاه رو اونوجوری توضیح دادی پیش خودم گفتم خدا پدر مادرشو بیامرزه مثل اینکه از حال من خبر داشته....خلاصه مهندس و بقیه اساتید بزرگی کنن منو تو ساخت این فلزیاب منو یاری کنن...که برادری میکنن در حقمون اگه جایی هم از این تیپ سوالا پرسیدیم...مارو تحمل کنید.. با سپاس @};- @};- @};-

جمعه 9 مرداد1393 - 1:35am
مدیر کل
مدیر کل

سهیل عزیز من چه مزاحی میکنم؟! شما مثل اینکه تصمیم دارین این دوستمون رو کلا از راه بدر کنین! :D وگرنه مشخصه که مقاومت جهت نداره. :D

جمعه 9 مرداد1393 - 1:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 365 , 366 , 367 , 368 , 369 , 370 , 371 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mehdighz و 132 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure