انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 2:07am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 364 , 365 , 366 , 367 , 368 , 369 , 370 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
mnbvcxzaqwsx عزیز اصولا 32 متر سیم 1.2 میل مقاومتش بیشتر از نیم اهم نمیشه! فرقی هم نمیکنه چطور بپیچین چون مقاومت مساله ای هست که به ضخامت و نوع سیم و طولش بستگی داره. اما اگر ضخامت کلی با احتساب روکش 1.2 میل باشه طبیعیه که مغزیش خیلی نازک میشه و مقاومت بالا میره. ضخامت سیمهایی که ما در این تاپیک اشاره کردیم در واقع مربوط به مغزی سیم میشه. یک احتمال دیگه هم این هست که شما صفر اهم متر رو حساب نکرده باشین و مثلا حدود 1 اهم اضافه نشون داده باشه! برای متوجه شدن این خطای اهم متر باید همیشه ابتدا دو سر پراب اهم متر رو به هم متصل کرد و دید بجای صفر چه عددی نشون میده؟ این عدد رو همیشه از اندازه گیری نهایی باید کسر کنین تا مقاومت دقیق تر اندازه گرفته بشه.
در هر صورت حتی اگر مقاومت واقعا 1.7 اهم باشه مشکلی نیست و طبق تستهایی که شده حداقل تا 2 اهم افت برد محسوسی بوجود نمیاد.

سه شنبه 6 مرداد1393 - 2:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از راهنمایتون آقا حمید فکر کنم مشکل از همون اهمتر باشه چون با میکرو متر ضخامت کابل اندازه گرفتم با روکش 2.5 میل و مغزی 1.2 البته رو سیم نوشته kerman zar cable co 1*1mm2 به نظر شما مهندس حمید عزیز 32 متر از این کابل برای لوپ 50 کافیه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 7 مرداد1393 - 10:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم عکس لوپ 50 سانتی من که اهمترم این مقدار رو نشون میده البته روش کلی وقت گذاشتم تا این شکلیش کردم :-B :ymsmug:

سه شنبه 7 مرداد1393 - 10:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
اینم عکس لوپ 50 سانتی من که اهمترم این مقدار رو نشون میده البته روش کلی وقت گذاشتم تا این شکلیش کردم :-B :ymsmug:

دوستن من بسیار عالی ساختینش :ymapplause: :ymapplause: :-BD

با چه چیزی ساختینش. میشه نحوه اتصال و متریال لوپ رو بفرمایید. روش چی زدی؟؟

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

سه شنبه 7 مرداد1393 - 1:15pm
مدیر کل
مدیر کل

mnbvcxzaqwsx عزیز واقعا خسته نباشین! :ymapplause: شکل قالب لوپ شما تحسین برانگیز هست. لطف کنین بفرمایین از چی استفاده کردین و اون فیشی که روی لوپ وصل کردین از چه نوعی هست؟ اگر فلز بزرگ داخلش استفاده شده باشه اختلال ایجاد میکنه!
در مورد مقاومت هم همون اشکال از مولتی متر شماست. این نوع مولتی متر کلا دقت جالبی نداره. بنظر من مقاومت لوپ شما باید در حد چند دهم اهم باشه. بنظر میاد سیم مناسبی هم باشه ولی اگر مقاومتش خیلی کم در بیاد بیشتر بدرد لوپ بزرگتر میخوره. برای لوپ 50 سیم کمی نازک تر باشه بهتره. البته اگر مشکل بی ثباتی بیش از حد نداشته باشین ایرادی نیست.
در مورد متراژ سیم هم فکر میکنم تقریبا مناسب هست. اگر قدرت سنس خوبه و تفکیک هم درست کار میکنه دیگه نیاز نیست بهش دست بزنین.

سه شنبه 7 مرداد1393 - 6:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فکر کنم اون اون فیش مال پشت محفظه تلویزیون CRT هستش. روش رو هم بتونه کاری کرده. اون لوله ای که به لوپ وصل میشه هم مربوط به جاروبرقیه.

سه شنبه 7 مرداد1393 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش می کنم لطف دارین آقا حمید و سهیل عزیز :ymblushing: متریال خیلی خاصی به کار نبردم و با یه سری لوازمی که تو هر شهری پیدا میشه که عکساشو برا درک بهتر میذارم :ymhug: :-Q

چهارشنبه 7 مرداد1393 - 12:43am
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی کار کردین mnbvcxzaqwsx عزیز. خسته نباشین. ممنون از توضیحات شما. :ymhug:

چهارشنبه 7 مرداد1393 - 1:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون. (با اینکه نمیشه اسمتو صدا زد)

چهارشنبه 7 مرداد1393 - 1:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بسیار عالی کار کردین mnbvcxzaqwsx عزیز. خسته نباشین. ممنون از توضیحات شما. :ymhug:

خواهش می کنم مهندس حمید عزیز انجام وظیفه بود :ymblushing: :D

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 7:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 364 , 365 , 366 , 367 , 368 , 369 , 370 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali..bgh , Google , Majestic12 , mikimaus و 100 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure