انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 3:22pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 359 , 360 , 361 , 362 , 363 , 364 , 365 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام دوستان مدار چنس منم تموم شده و لوپش رو هم با کابل ایفون 4 زوج که فویل داره درست کردم و فویلشو به منفی مدار وصل کردم
و داخل جعبه هم کامل فویل رو به بدنه جعبه چسبوندم و به منفی وصل کردم
شاید باورتون نشه که داخل خونه عدد گاردم روی 19 تنظیم میشه
و مدارمو 1 ساعت روشن گذاشتم تو خونه تست کردم بوق الکی نداره مونده بیرون توی دل خاک تستش کنم
عکسش رو میزارم هنوز جعبه رو ندادم طراحی کنن
بازم دست گل اقا حمید درد نکنه بابت این مدار خوب و با ثباتش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 29 تیر1393 - 10:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
ابی جان منتظر تستت روی خاک هستیم .انشاءالله حتی یه ذره نویز نداشته باشی.

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

یکشنبه 29 تیر1393 - 11:04pm
مدیر سایت
مدیر سایت

اگر فقط ذره ای لوپ با کیفیت ساخته بشه و مدار هم با فویل شیلد بشه در خارج از شهر آنقدر نویزی نخواهید داشت که اگر فلزی رو سنس کرد متوجه نشید !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 30 تیر1393 - 7:12am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:
با سلام دوستان مدار چنس منم تموم شده و لوپش رو هم با کابل ایفون 4 زوج که فویل داره درست کردم و فویلشو به منفی مدار وصل کردم
و داخل جعبه هم کامل فویل رو به بدنه جعبه چسبوندم و به منفی وصل کردم
شاید باورتون نشه که داخل خونه عدد گاردم روی 19 تنظیم میشه
و مدارمو 1 ساعت روشن گذاشتم تو خونه تست کردم بوق الکی نداره مونده بیرون توی دل خاک تستش کنم
عکسش رو میزارم هنوز جعبه رو ندادم طراحی کنن
بازم دست گل اقا حمید درد نکنه بابت این مدار خوب و با ثباتش

سلام دوستان
ابی جان ممنون از تجربه خوبتون.
راستی لطفا بگین لوپتون قطرش چقدره؟
چند متر سیم استفاده کردین ؟
دقیقا مشخصات نوشته شده روی سیم چیه ؟ و آیا 1 به 1 سری کردین سیمها رو؟
مقاومت و ظرفیت چقدر در اومده ؟
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 30 تیر1393 - 10:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مقاومت سیم 1 اهم در اومد بله به روش 1 به 1 سیم ها رو به هم وصل کردم

دوشنبه 30 تیر1393 - 10:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ابی جان من متعجبم چرا انواع کابل شبکه کت 5 و 6 رو تست کردم ولی مقاومت خیلی بالاتر میشه , مثلا یه تک رشته از 8 متر یکی از سیمها حدودا 2 اهمه و بقیه هم همین حدودا که اگر سری کنیم میشه 16 اهم ! و اگر دو به دو موازی و بعد سری کنیم میشه 4 اهم ! حالا نمیدونم جنس سیمهای من تفاوت داره و یا نحوه اتصال که اینقدر تفاوت حاصل میشه ؟! لطف کنید نوع سیم و شرکت سازندشو بزارید تا چک کنیم .

دوشنبه 30 تیر1393 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود .
دوستان من یه ازمایشاتی روی لوب چنس انجام دادم که اینجا ذکرش می کنم.
من یه لوب 20 سانت داشتم که گارد 19 کار می کرد وبا توجه به لوب بزرگی که گفتم با خیس شدن گاردش به 12 رسید و بردش خیلی کم.گفتم یه ازمایشی روی این لوب کوچیک انجام بدم ببینم چی میشه.(سنگ مفت گنجشک مفت)
خلاصه 7 تا باطری قلمی داشتم که شارز نداشت قسمت گرافیتی و قسمت کربنی اونارو بیرون اوردم و بودرشون کردم.به کربن یا همون سیاه رنگ مقداری اب اضافه کردم و حالت خمیری بیدا کرد و شروع کردم لوب با روزنامه بوشوندم واین خمیرو روی لوب و بشت لوب ملیدم با ولتمتر تست کردم که خمیر حالت رسانایی داشت بعد بودر گرافیت روی لوب ریختم و گذاشتم یکم خشک شد و بهش رنگ روغن زدم تا گرافیت محکم بشه.
خب حالا ببینید چه اتفاقی افتاد وقتی که قسمت شیلد لوب به گرافیت وصل می کردم و دستگاه روشن کردم. گارد دستگاه از 19 به 14 افت کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!
وبرد دستگاه تا نصف اون هم افت کرد :-o :-o :-o
گفتم بزار شیلد مدار قطع کنم ببینم چی میشه که در این حالت گارد مدار شد 20 ولی دستگاه خیلی نابایدار شد.و دو تا خانه همیشه بر می موند.و بردش به حالت اول برگشت. :D
حالا لطفا اساتید نظر بدن.وعلت این افت گارد و افت برد رو اگه میدونن توضیح بدن.به نظر بنده لوب این دستگاه قسمت اصلی مداره و اگه ازمایشات متعددی انجام بشه. میشه یه لوب با کیفیت ساخت.
ضمنن اگه بشه یه موادی بیدا کرد. خاصیت دی الکتریکش از هوا کمتر باشه وبشه اون لابه لای سیم ها مثل خمیر بمالیم تا خاصیت خازنی لوب کمترش کونیم به نظرم دیگه رو این دستگاه حرفی نیست.
یاحق

سه شنبه 31 تیر1393 - 11:20am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر دوستان @};-
بالاخره یه اسکلت سرهم کردم و چنس رو بردم بیرون و تست کردم.
فقط یک عدد لوپ 60 سانتی مسطح دوطرفه که قبلا توضیحاتشو دادم استفاده می کنم.
گارد از 21 جواب میده ولی برای کار روی خاک گاردو گذاشتم روی 40 و حساسیت هم 9 و حذف آهن هم no.
خاکی که دستگاه رو روش امتحان کردم بسیار سخت و پر املاح بود. ثبات عالی بود وبه هیچ وجه بوق اضافه نداشت.
با کم و زیاد کردن فاصله لوپ از زمین، ثبات به هم نمیخورد.
بنده از مهندس حمید عزیز تشکر ویژه میکنم. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

سه شنبه 31 تیر1393 - 11:55am
مدیر سایت
مدیر سایت

patriot نوشته است:
درود بر دوستان @};-
بالاخره یه اسکلت سرهم کردم و چنس رو بردم بیرون و تست کردم.
فقط یک عدد لوپ 60 سانتی مسطح دوطرفه که قبلا توضیحاتشو دادم استفاده می کنم.
گارد از 21 جواب میده ولی برای کار روی خاک گاردو گذاشتم روی 40 و حساسیت هم 9 و حذف آهن هم no.
خاکی که دستگاه رو روش امتحان کردم بسیار سخت و پر املاح بود. ثبات عالی بود وبه هیچ وجه بوق اضافه نداشت.
با کم و زیاد کردن فاصله لوپ از زمین، ثبات به هم نمیخورد.
بنده از مهندس حمید عزیز تشکر ویژه میکنم. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

دوست عزیز مگه با بالا بردن گارد و حساسیت عمق نفوذ و حساسیت دستگاه کم نمیشه ؟ خوب اگه کم بشه , پس ما اصلا نفوذ قابل قبولی از نظر عمق زنی نداریم که دستگاه برامون بازی دربیاره و الکی بوق بزنه :-? شما با گارد 40 ایا اصلا فلزی سنس کردی ؟ تو چه عمقی و اندازه فلز چند در چند بود ؟ تشکر

سه شنبه 31 تیر1393 - 12:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
سلام و درود .
دوستان من یه ازمایشاتی روی لوب چنس انجام دادم که اینجا ذکرش می کنم.
من یه لوب 20 سانت داشتم که گارد 19 کار می کرد وبا توجه به لوب بزرگی که گفتم با خیس شدن گاردش به 12 رسید و بردش خیلی کم.گفتم یه ازمایشی روی این لوب کوچیک انجام بدم ببینم چی میشه.(سنگ مفت گنجشک مفت)
خلاصه 7 تا باطری قلمی داشتم که شارز نداشت قسمت گرافیتی و قسمت کربنی اونارو بیرون اوردم و بودرشون کردم.به کربن یا همون سیاه رنگ مقداری اب اضافه کردم و حالت خمیری بیدا کرد و شروع کردم لوب با روزنامه بوشوندم واین خمیرو روی لوب و بشت لوب ملیدم با ولتمتر تست کردم که خمیر حالت رسانایی داشت بعد بودر گرافیت روی لوب ریختم و گذاشتم یکم خشک شد و بهش رنگ روغن زدم تا گرافیت محکم بشه.
خب حالا ببینید چه اتفاقی افتاد وقتی که قسمت شیلد لوب به گرافیت وصل می کردم و دستگاه روشن کردم. گارد دستگاه از 19 به 14 افت کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!
وبرد دستگاه تا نصف اون هم افت کرد :-o :-o :-o
گفتم بزار شیلد مدار قطع کنم ببینم چی میشه که در این حالت گارد مدار شد 20 ولی دستگاه خیلی نابایدار شد.و دو تا خانه همیشه بر می موند.و بردش به حالت اول برگشت. :D
حالا لطفا اساتید نظر بدن.وعلت این افت گارد و افت برد رو اگه میدونن توضیح بدن.به نظر بنده لوب این دستگاه قسمت اصلی مداره و اگه ازمایشات متعددی انجام بشه. میشه یه لوب با کیفیت ساخت.
ضمنن اگه بشه یه موادی بیدا کرد. خاصیت دی الکتریکش از هوا کمتر باشه وبشه اون لابه لای سیم ها مثل خمیر بمالیم تا خاصیت خازنی لوب کمترش کونیم به نظرم دیگه رو این دستگاه حرفی نیست.
یاحق

درود.

1- باید از مغزی باطری به عنوان گرافیت استفاده شه نه چیزه دیگه.

2. مغزی رو پودر میکنی نباید حالت خمیری داشته باشه.

۳- چنس داخل فروشگاه سایت رو اقا مجتبی با اسپری گرافیت شیلد کرده نتایج مثبت بوده.

۴- نباید اب اضافه میکردین.

۵-شیلد باید خیلی نزدیک به لوپ باشه.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

سه شنبه 31 تیر1393 - 3:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 359 , 360 , 361 , 362 , 363 , 364 , 365 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , underground و 106 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure