انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت1403 - 12:08pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

ganbari عزیز ممنون از بیان تجربه تون البته اگه به نحو احسنت همه چیزش ساخته بشه چنس دستگاه خوبیه تو تفکیکش خیلی کارها میشه باهاش کرد بخاطر همین تفکیکش بود که مهندس حمید همین مدار رو پیشنهاد دادن وگر نه سایر پالسیها هم هستن که نمیشه این گزینه تفکیک رو روش نصب کرد

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 22 تیر1393 - 4:47pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون ganbari عزیز.
بله نکات شما همگی درست هستن! بابت نتیجه خوبی هم که گرفتین تبریک میگم.
در مورد خیس شدن لوپ و پایین اومدن گارد هم البته من تستی نکردم ولی بنظر میاد بدلیل پایین اومدن ظرفیت لوپ یا خازن لوپ باشه که در هر دو صورت گارد پایین میاد ولی طبیعتا دیگه خیلی خوب کار نمیکنه! همیشه هم گارد پایین به معنی کیفیت خوب لوپ نیست. گاهی حتی اتصالی در میانه سیم های لوپ هم میتونه ظرفیت رو پایین بیاره که منجر به کاهش گارد میشه ولی سنس ضعیف خواهد شد.

یکشنبه 22 تیر1393 - 4:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر دوستان @};-
وزن ایده آل برای لوپ 60 چقدر باید باشه؟
متاسفانه بنده نتونستم با لوپ 60 کار کنم و دستم داغون شد! :-L

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

یکشنبه 22 تیر1393 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش می کنم مهندس حمید جان.
نکات زیادی تو ابراتوری فلزیاب هست که دوستان خیلی چیزارو رعایت نمی کنند و باعث بی ثباتی دستگاه میشن.من هر فلزیابی که درست می کنم بعد درست کردن فلزیاب حتما ازش تست تو خاک و عملی می گیرم وحتما از شهر بیرون می برم تا در عمل ارزش اون ببینم. وگرنه تو خونه ویا حیاط نه میشه تست خوب گرفت نه میشه فلزیاب خوب و بد و با هم مقایسه کرد.به قول یه دوستم مگه شما می خواید تو خونه از فلزیابتون استفاده کنید!!!!!!!!!
تو این مدت کاوش خیلی چیزارو در مورد تفکیک چنس متوجه شدم که الان یکم خستم . بعدا همه اون نکات به ترتیب اینجا میگم.
یا حق

یکشنبه 22 تیر1393 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
تجربه ای با چنس

چند روز پیش با mdl 8500 بهمراه چنس رفته بودیم پیک نیک :D با mdl عزیز یه چرخی زدیم 2نقطه رو گرفت و مشخص کردم و بعد با چنس یه صفحه کشی کردیم اولی عمقش خیلی کم بود جالبه با لوپ 74 سانتی با فیلتر ایرون ماسک 3 بازم بوق تفکیک میزد براش :-? به بچه ها گفتم بکنید ببینم این آلت مجهوله چیه که بعد از کندن یه کاسه اهنی بی ارزش در اومد بعد بیرون چاله با لوپ 38 تستش کردم دیدم دقیق رو ایرون ماسک 3 خط سنس داشتیم ولی بوق نداشیم یعنی فیلترینگ اهن خوب کار میکرد ولی لوپ 74 قشنگ با ایرون ماسک 3 بوق قشگله رو میزد براش !!

نقطه دوم یه خورده بیشتر طول کشید تقریبا تو 80 سانتی زمین این ام دی ال لامصبم از بس قدرتمنده نمیشه تشخص داد که هدف تو چه عمقیه اخه خط سنس رو تا اخر پر میکرد باز چنس رو روشن کردم با لوپ 74 و 38 نمیزد هیچی رو :D اقا شروع کردیم به کندن حالا شانس ما یه سنگ های مخلوط با اهک و گچ میومد بیرون گفتیم خودشه این دوغاب هدفه :D خلاصه کندیم تا به مرز 80 سانت رسیدیم گفتم بزار با چنس چک کنم !چنس رو روشن کردیم دیدم حالا چنس بازی در میاره و دری وری میزنه اعصابم رو خورد کرد خلاصه یه خورده زدم تو سر و گوشش یه خورده حالش بهتر شد بردم تو چاله با لوپ 38 غیرتی تر از 74 :D رو ایرون ماسک 3 یه قری دادیم بهش تو چاله دیدم یه جا رو با اون بوق اخطاری که واسه اهن میزنه رو هشدار داد خلاصه همون جارو نگاه کردم یه فلزی دایره ای شکا به قطر 12 سانت پدیدار شد و هممون رو شگفت زده کرد :|

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

یکشنبه 22 تیر1393 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام و درود فراوان خدمت شما دوستان گلم من تازه امروز دست به کار شدم و chance رو مونتاژ کردم ولی موقعی که هر مدل لوپ از 1.5 اهم تا 3 اهم به مدار وصل میکنم مدار سنس نداره و Q3 به شدت داغ میکنه ولی موقعی که لوپ جدا می کنم دیگه داغ نمیکنه به نظر شما علتش چی می تونه باشه اینم عکس مدارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 22 تیر1393 - 3:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزيز از نظر من حلقه فريتی که شما پيچيديد اصلا مناسب چنس ني.ت

دوشنبه 23 تیر1393 - 8:34am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
یه نکته دیگه اینکه لوب 1در 1 حتما بسازید چون بیرون خیلی کارایی داره و به کاوشتون خیلی سرعت می بخشه فقط نکته رو حتما رعایت کنید و هیچ موقع دکمه زیرو رو وقتی لوبتون تو هواست نزنید چون دستگاه خیلی بی ثبات و بوق های الکل می زنه لوبتون بزارید روی زمین و عدد گارد و باریر مناسب انتخاب کنید ودکمه زیرو رو چند بار فشار دهید تا فلزیابتون بالانس بشه بعد به ارامی لوب به اندازه 20 سانت بازمین فاصله دهید و کاوش کنید .
یا حق دوستان

سلام دوستان
آقای قنبری عزیز ممنون از اشتراک تجربیات خوبتون
راستی خوشحال میشیم بازم نکات ارزنده چنس رو بگین.
ضمنا شما لوپتون رو شیلد کردین ؟
میشه لطفا عکسی از مدار و لوپ و... بذارین؟
حداکثر عمقی که با لوپ 1 متری و 60 گرفتین چقدر بود؟
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 23 تیر1393 - 9:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
ولا من خیلی خرج چنس کردم و خیلی روی لوپم کارکردم ولی روی زمین همش نویز کلافه کننده ای دارم .

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

دوشنبه 23 تیر1393 - 10:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود به دوستان.
بینا عزیز حتما عکس مدارو لوب هارو می زارم .من فقط خود دستگاه شیلد کردم ولوب ها هیچکدام شیلد نیستن .
نتایج لوب 1در 1 به این صورت است که یک سینی به قطر تقریبا 20 سانت تو خونه با باریر 5 وگارد 25(عدد گارد برای لوب 1در 1 -21 بود)توی 2.5 متر صدای بوق ممتد در میومد. یک کاسه استیل تو خونه عمق 1.60 سانت بیرون از خونه و تو جنگل همین کاسه رو تقریبا تو دومتر میزد.تست های زیادی گرفتم که همه اونها دقیقا یادم نیست ولی یه چیز خوب متوجه شدم که لوب 1در 1 خیلی بهتر از لوب 60 سانت شاید20 یا 30 درصد بهتر عمق زنی می کنه.
یک زنگوله برنجی که قبلا از زمین بیرون اوردم و ارزش تاریخی نداشت. تقریبا اندازه کاسه استیل بود با لوب 1در1 تقریبا از 80 سانت میزد .چیزی که من تو این مدت از چنس یاد گرفتم این بود که چنس استیل و طلا و فلزات با ارزش بیشتر از فلزات دیگه مثل اهن و ... حساسیت نشان میده .
نکته دیگه این بود که وقتی شما ایرون ماسک رو تو no میزارید عمق کاوشتون بمراتب بیشتر می شود به نظر بنده اگه ایرون ماسک رو به این صورت بگذارید و با استفاده از صدا و تفکیک کاوش کنید نتایج بهتری می گیرید.
نکته بعدی اینه که شما مثلا با لوب 60 با یه باریر و عدد گارد اگه اهن حذف کنید انتظار نداشته باشید که با همان تنظیمات برای لوب دیگر این اتفاق خواهد افتاد بلکه باید تنظیمات جدیدی برای لوب دیگر انجام داده تا اهن حذف شود وگرنه مثل دوستمون که گفتند سردر گم می شوید .

دوشنبه 23 تیر1393 - 11:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mohammad hatef , zagalo16 و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure