انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:29pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 264 , 265 , 266 , 267 , 268 , 269 , 270 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و خسته نباشید مهندس حمید عزیز.ممنون از اینکه جواب دادین.
پس با توجه به جواب های شما پس نفوذ امواج مغناطیسی در خاک کمتر از هوا است .پس می شود اینطوری گفت که انرزی امواج مغناطیسی حاصل از کویل فلزیاب صرف جهت گیری کاتوره های مغناطیسی در ذرات زمین میشود واین کمی از قدرت فلزیاب می کاهد.وبه اصطلاح تلفات مغناطیسی داریم.
ما در ترانسفورماتور خوندیم که تلفات هسته ترانس نسبت مستقیم با فرکانس کاری ترانس دارد وهرچه فرکانس بیشتر باشد این تلفات نیز بیشتر می شود.پس می توان نتیجه گرفت که برای همین هست که برای برد بالا در فلزیاب از فرکانس پایین تر استفاده می شود.چون تلفات انرزی مغناطیسی کمتر است.
اساتید اگر اشتباهی در بیانات من دیدید خوش حال می شم اصلاح کنید.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 6:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس هوشیار خسته نباشی.
بله دقیقا ما این روش رو در خطوط انتقال استفاده می کنیم برای کمتر کردن خاصیت خازنی که در بررسی سیستمهای قدرت می تونید بیشتر برای این روش ترانس پوز اطلاعات کسب کنید. دوستان یا حق موفق باشید

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 6:57pm
مدیر کل
مدیر کل

mo.sanaiy نوشته است:
سلام مهندس حمید جان من یه مشکل اساسی دارم من مدارو تکمیل کردم فقط به جای 680 اهم دو وات 660 اهم سه وات گذاشتم وقتی مدارو روشن می کنم و لوپ وصل نیست یه صدای ممتد میاد و وقتی لوپ رو وصل میکنم صدا قطعو وصل میشه و هیچ سنسی اتفاق نمیوفته و وقتی دوباره قطع میکنم لوپو صدا قطع میشه و خط داخل نمایشگر پر می مونه من تنظیمات رو هم تغییر دادم ولی تغییری ایجاد نشد فکر می کنید مشکل از کجاست فقط به دلیل اینکه مالتی متر من سلف سنج نداره نمی تونم ظرفیت سیم پیچ رو دقیق تنظیم کنم احتمال داره مربوط به لوپ باشه یا اینکه مشکل از جای دیگریست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/// :(( :(( :(( :(( :(( :((

دوست عزیز شما قبلا هم فرمودین مدارتون مشکل داره اما با این توضیحات اصلا نمیشه متوجه شد اشکال از کجاست! مثلا هر یک از ایسیهای شما یا قطعات متصل بهشون ایرادی داشته باشن میتونه همچین مشکلی پیش بیاد و هیچ چیزی سنس نمیشه!
مشکل مدار شما هم نه ارتباطی به مقاومت سر لوپ داره و نه ظرفیت لوپ. این مقادیر فقط اندکی روی کیفیت کارکرد و فلزیابی تاثیر دارن ولی بهیچ وجه در کار کردن یا نکردن مدار تاثیر ندارن. فقط در مورد کابل لوپ دقت کنین با بعضی کابلها کلا جواب نمیده! اگر از کابل اتصال لوپتون مطمئن نیستین فعلا با دو رشته سیم معمولی وصلش کنین.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 7:12pm
مدیر کل
مدیر کل

هشیار عزیز خیلی ممنون از شما بابت توضیحات و طرحی که ارائه دادین. البته خیلی از مسائلی که در خصوص خطوط انتقال برق یا ترانسفورماتورها وجود داره بطور مستقیم ربطی به لوپ فلزیاب پالسی نداره یا یه اون شکل تاثیری نداره چون سیستم در اینجا نه انتقال برق هست و نه با امواج سینوسی سر و کار داریم! وقتی پای پالس اون هم در یک سیم پیچ به میان میاد مسائل خاص خودش رو پیدا میکنه. با این حال مساله خازن داخل لوپ یک مساله مهم هست.
در مورد طرح پیشنهادی شما بنده میتونم تایید کنم که کیفیتش بهتر از لوپ اولیه هست و ظرفیت خازنی میتونه اندکی کمتر در بیاد. ولی من شک دارم این تفاوت در حدی باشه که ارزش پیدا کنه این لوپ رو که قالب سخت تری داره درست کنیم. در عین حال توجه داشته باشین که خیلی بهتره در صورت پیچیدن لوپ روی چنین قالبی ؛ جهت پیچیدن سیمها بر خلاف جهت شیب شیارها باشه! چون اگر در جهت موافق شیب پیچیده بشه احتمال لیز خوردن و شل شدن سیمها موقع پیچیدن زیاد میشه.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان که شیلد کردن میتونند مجددا نحوه صحیح شیلد کردن لوپ با گرافیت رو توضیح بدن؟

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 8:35pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ali222 نوشته است:
دوستان که شیلد کردن میتونند مجددا نحوه صحیح شیلد کردن لوپ با گرافیت رو توضیح بدن؟

دوست عزیز تا اینجایکه دوستان گفتن بدین صورت : مرحله اول با چسب پانسمان روی سیم رو بپوشونید و روشو اسپری گرافیت میزنی و میزاری تا اسپری گرافیت خشک بشه , بازم میتونی همین مرحله رو دوباره تکرار کنی برای اطمینان بیشتر , مرحله اخر بعد از خشک شدن گرافیت , با اسپری رنگ روشو رنگ میزنی که گرافیت با خراش کنده نشه , موفق باشی

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 8:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
ali222 نوشته است:

دوست عزیز تا اینجایکه دوستان گفتن بدین صورت : مرحله اول با چسب پانسمان روی سیم رو بپوشونید و روشو اسپری گرافیت میزنی و میزاری تا اسپری گرافیت خشک بشه , بازم میتونی همین مرحله رو دوباره تکرار کنی برای اطمینان بیشتر , مرحله اخر بعد از خشک شدن گرافیت , با اسپری رنگ روشو رنگ میزنی که گرافیت با خراش کنده نشه , موفق باشی

حالا مشکل اینجاست دسترسی به اسپری گرافیت ندارم میخوام از گرافیت زغال دینام که پودر کردم و اون رو با ماده ای چسبناک قاطی کنم استفاده کنم . ایا دوستان این مورد ازمایش کردن؟ ایا رضایت بخش بوده؟
مشکل دوم پوشاندن لوپ دوطرفه فیبر mdf هست در این مورد چه تجربه ای دارید؟
بعد این گرافیت باید به زمین مدار متصل بشه یا نه؟

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 9:38pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ali222 نوشته است:
ارتین نوشته است:
ali222 نوشته است:

حالا مشکل اینجاست دسترسی به اسپری گرافیت ندارم میخوام از گرافیت زغال دینام که پودر کردم و اون رو با ماده ای چسبناک قاطی کنم استفاده کنم . ایا دوستان این مورد ازمایش کردن؟ ایا رضایت بخش بوده؟
مشکل دوم پوشاندن لوپ دوطرفه فیبر mdf هست در این مورد چه تجربه ای دارید؟
بعد این گرافیت باید به زمین مدار متصل بشه یا نه؟

علی جان ، ظاهرا , پودرهای گرافیتی غیر از اسپری گرافیت با تست دوستان جواب خوبی نداده , بنظرم همون قسمت سیم کویل پوشونده بشه کافیه , تا نظر دیگر دوستان چی باشه ؟, احتاج به اتصال گرافیت به زمین مدار نیست , موفق باشی

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 9:46pm

ممنون حمید جان بنده با اینکه چندین بار مدار و آی سی ها رو تست کردم باری دیگر تست میکنم میشه لطف کنی برای سیم 1 میل یه تعداد دور و قطر بهم بدی تا ظرفیت 400 باشه تا حداقل از بابت لوپ خاطرم راحت باشه ممنون

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 10:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mo.sanaiy نوشته است:
ممنون حمید جان بنده با اینکه چندین بار مدار و آی سی ها رو تست کردم باری دیگر تست میکنم میشه لطف کنی برای سیم 1 میل یه تعداد دور و قطر بهم بدی تا ظرفیت 400 باشه تا حداقل از بابت لوپ خاطرم راحت باشه ممنون

خدا به حمید جان صبر بده :D ,
دوست عزیز مشخصات کویل 60 سانتی
قطر داخلی 55.5 سانت , 18 دور سیم 1 میل , معادل 34 متر , تعدا شکافها 31 , فاصله شکافها از هم در قسمت بیرونی لوپ 6 سانت , عمق شکاف هم 2.25 سانت , موفق باشی

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 264 , 265 , 266 , 267 , 268 , 269 , 270 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Weder و 112 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure