انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 3:15am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 263 , 264 , 265 , 266 , 267 , 268 , 269 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان و مهندس حمید گرامی
من از تست برگشتم.همه جوره تست گرفتم براتون از200 سانتی تا 310 سانتی متر.اندازه سینی استیل موجود در تست به قطر 47 سانتیمتر هستش و اندازه برد مسی مورد تست در فیلمها 50 سانت هستش.به دلیل استفاده از دوربین با کیفیت حجم فیلمها که 12 تا هستش شده 1.4گیگا بایت .حالا باید حجمشون رو بیارم پایین تا بتونم آپلود کنم.منتظر باشین یا حق @};-

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

جمعه 5 اردیبهشت1393 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان من الان 2 روزه میرم بیرون و هر 2 بار جنس سنگ زده. چرا!
چیکار باید کرد!
درضمن بالانس زود بهم میریزه!
صدای تفکیک هم دارم اما عمق نفوذ کنه

شنبه 5 اردیبهشت1393 - 1:45am

سلام حمید جان بابت راهنمایی هات واقعا ممنونم من در پایه ی 5 ولتاژ -12 دارم و الان یه مشکل دیگه دارم قبل از اینکه لوپ رو وصل کنم خط نشانه ی روی صفحه نمایش پره و هیچ صدایی ندارم ولی وقتی لوپ وصل میشه شروع به یک سری صدا میکنه و اون خط بالا پایین میره ولی هیچی سنس نمیکنه و من تمامی تنظیمات رو هم امتحان کردم ولی باز هم تاثیری نداره

شنبه 6 اردیبهشت1393 - 11:51am

سلام دوستان بنده یه مشکل دیگه هم دارم میشه راهنمایی کنید ظرفیت لوپ رو چه جوری باید حساب کرد ؟

شنبه 6 اردیبهشت1393 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
mo.sanaiy نوشته است:
سلام دوستان بنده یه مشکل دیگه هم دارم میشه راهنمایی کنید ظرفیت لوپ رو چه جوری باید حساب کرد ؟

سلام دوست عزیز ظرفیت رو باید با مولتی متری که سلف سنج داشته باشه بگیری مثل وکتور 88

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 6 اردیبهشت1393 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان

من دسترسی به اسپری گرافیت ندارم ولی مقدار زغال استارتر دینام گیر اوردم میخوام بکوبم و بصورت پورد در بیارم و از اون برای شیلد کردن لوپ استفاده کنم. یه مشکل دیگر هم اینه که لوپ رو روی فیبر MDF پیچیدم حالا بنظرتون این ماده شیلد کننده رو چطور درست کنم و راه شیلد کردن این لوپ چطوره؟

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 12:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود.
اساتید لطفا راهنمایی فرمایید.یک سوالی داشتم در مورد ضریب نفوذ پذیری مغناطیسی مواد!
با توجه به این که ضریب نفوذپذیری هوا یا همان رلوکتانس مغناطیسی بیشتر از خاک است. پس با این حال چون اساس کار فلزیاب های پالسی با استفاده از افزایش یا افت میدان مغناطیسی است.پس باید نفوذشان در خاک نسبت به هوا بهتر باشدو در خاک بهتر عمل کند ولی اکثر دستگاه ها افت میکند !!!!
اساتید لطفا راهنمایی کنید. ایا بنده اشتباه می کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 5:29pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز ضریب نفوذ در هوا از سایر مواد بیشتر هست! کما اینکه تمامی امواج در هوا با افت کمتری منتشر میشن و تا مسافت بیشتری پیش میرن. در خصوص مغناطیس هم همینطوره و وجود مانع میتونه کمی امواج مغناطیسی رو ضعیف کنه. شما میتونین حتی با یک آهنربا هم از پشت موانع تست کنین که قابلیت جذب آهنش کمی ضعیفتر میشه. بهرحال حتی اگر این تضعیف کم باشه و براحتی قابل اندازه گیری نباشه ؛ ولی مطمئنا تقویت هم نمیشه!
اما مشکلی که در خصوص سنس فلز داخل خاک هست اتفاقا همینه که خاک هم کمی حالت مغناطیسی داره و از طرفی بخشی از امواج انواع فلزیاب رو بازتاب میده که بسته به نوع فلزیاب منجر به افت برد میشه و در واقع فلز تحت اون شرایط سخت تر قابل تشخیص هست تا در هوا.
از طرف دیگه همین خاک وقتی فلزی رو در بر میگیره هم اون قسمت دارای حفره میشه و هم فلز خواص مغناطیسی و الکترو استاتیکی به مرور زمان پیدا میکنه که خودش موجب افزایش قدرت سنس توسط فلزیاب ها میشه.
در مجموع برای فلز جدید میشه گفت همه فلزیاب ها کم و بیش در خاک افت برد دارن. اما برای دفینه بعضی ها بردی مطابق هوا میزنن و بعضی هم تا حد 1.5 برابر قویتر از سنس در هوا میتونن اون دفینه رو در خاک بزنن! که خوشبختانه طبق مجموع اطلاعات رسیده از تستهای انجام شده توسط کاربران مختلف بنظر میاد فلزیاب چنس هم یکی از همین فلزیابهاست.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 5:48pm

سلام مهندس حمید جان من یه مشکل اساسی دارم من مدارو تکمیل کردم فقط به جای 680 اهم دو وات 660 اهم سه وات گذاشتم وقتی مدارو روشن می کنم و لوپ وصل نیست یه صدای ممتد میاد و وقتی لوپ رو وصل میکنم صدا قطعو وصل میشه و هیچ سنسی اتفاق نمیوفته و وقتی دوباره قطع میکنم لوپو صدا قطع میشه و خط داخل نمایشگر پر می مونه من تنظیمات رو هم تغییر دادم ولی تغییری ایجاد نشد فکر می کنید مشکل از کجاست فقط به دلیل اینکه مالتی متر من سلف سنج نداره نمی تونم ظرفیت سیم پیچ رو دقیق تنظیم کنم احتمال داره مربوط به لوپ باشه یا اینکه مشکل از جای دیگریست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/// :(( :(( :(( :(( :(( :((

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 6:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بردوستان
مهندس حمید من لوپهای مختلفی ساختم و سبک های مختلف رو آزمایش کردم و همانطور که شما فرمودید لوپ پیشنهادی شما بهترین نتیجه رو میده . و همین برش ها و ایجاد شیار رو یشاسی لوپ باعث کاهش اثر خازنی میشه و کیفیت لوپ رو بالا میبره .و اما ما در علم انتقال همین مبحث رو داریم که ظرفیت خازنی خطوط رو کم کنیم به این بحث ( ترانس پوز ) میگن در خطوط انتقال برق در فواصل مختلف ترانس پوز را اجرا میکنند و اما در انتقال سیگنالهای مخابراتی در گذشته به یک مرکز مخابراتی یا یک روستا به علت ظرفیت خازنی ایجاد شده تماس منتقل نمیشد که مهندسین شرکت بل در دستورالعملهاشون گفته اند از ترانس پوز ( زیکزاک خط ) استفاده کنید به این صورت که سیم ها روی تیر ها موقعیتشونو با هم تعویض میکردند ( به صورت ضربدری ) و این کار نتیجه ی مطلوبی را حاصل میکرد . و اما نکته ای که باعث کیفیت ترانس پوز میشه این هست ترانس پوز به صورت ضربدری انجام بشه که در لوپ ما من به این فرمول رسیدم که دوستان باید حتما رعایت کنند ( ضخامت شاسی لوپ = عرض برشها ) یعنی مثلا برای ام دی اف سه میل باید با تیغه ی سه میلی متر برشها زده بشه و اما نکته بسیار مهمتر اینکه شرکت بل گفته شما حق ندارید روی یک تیر و در کنار هم دو یا سه ترانس پوز اجرا کنید بلکه در هرمحل یک ترانس پوز بزنید و برای خط دیگه در روی تیر دیگه ترانس پوز اجراکنید ( انتقال بوق با سیم مسی به شکل هوایی در حدود 20 سال پیش در مراکز مخابراتی اجرا میشد )
و اما من با بهرگیری از این بحث پیشنهاد میکنم که شاسی لوپ به این شکل ساخته بشه تا نقاط ترانس پوز شیفت پیدا کنه و عملکرد بهتری داشته باشیم و چون ماهیت و توجیه امواج الکترومغناطیسی بسیار سخت هست خودم فکر میکنم یک دوران و پیچشی در میدان ایجاد میشه مثل خان لوله ی تفنگ و شاید باعث برد بیشتر بشه .
درهرصورت دوستانی که با روش فعلی مثلا لوپ 60 ساختن و حالا در نظر دارن لوپی دیگر بسازن همین روش من رو تست کنند و نتیجه رو با هم مقایسه کنند .
خسته نباشید .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 6:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 263 , 264 , 265 , 266 , 267 , 268 , 269 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Mohammad5357 , Reza.t , Reza8003 , اولدوز و 121 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure