انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 10:45am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 260 , 261 , 262 , 263 , 264 , 265 , 266 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقاي abasazad دوست عزيز
ظاهر فلزيابتون كه بيسته حالا اگه فيلم هم بزارين عالي ميشه
واسم يه سوال پيش اومد كه آيا شما مدار رو تغيير دادين يا از همين pcb هست كه دوستان استفاده كرده اند
ولي اگه اين pcb باشه نبايد فرقي بين مدار شما و مدار دوستان باشه مگر اينكه شما از لوپ بهتري استفاده كرده باشين :-?
ضمنا يك پيشنهاد به دوستاني كه مدار رو آماده دارند لطفا با يك لوپ استاندارد ساخت كارخونه تست كنيد ونتايج رو اعلام كنين
من كه هنوز شروع به ساخت نكرده ام
بايد ضربتي دست بكار شم آخه مدار من دوفيبره هست ويكمي فرق ميكنه
منتظرم آيسيها برسند
اگه آقاي abas azad از روي مدارشون هم عكس بزارند خوب ميشه :-?
دوستاني هم كه از لوپ معمولي استفاده ميكنند شكل لوپ رو به صورت بيضي شكل در بيارند تا صداهاي اضافه از مدار كم بشه :YMPEACE:

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 11:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان جهت تهیه جعبه میتونند به این سایت مراجعه کنند بیش از صدها مدل جعبه در اندازه های مختلف . فروش اینترنتی و تک فروشی هم داره . دوتا کاتالوگ داره دانلود کنید و مدل جعبه تون رو انتخاب کنید .
http://fadakpcb.com/

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 11:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید جان ، برای شارژ باطری 12 ولت 2.8 امپر از شارژ ردیاب میشه استفاده کرد ؟ میخام موقعه ای که باطری شارژ کامل شد ، جریان اداپتور اتومات قطع بشه و یه چراغ زردled هم که موقع شارژ باطری روشن بودبا شارژ کامل خاموش بشه لطفا راهنمای کنید که چجوریه این کار رو انجام بدم ؟ ضمنا من یه باطری 12 ولت دارم که یه خازن mkt 630 ولت و یه پل دیود kbp208 داره و سرش هم از این سوکت های برق هست که پشت رادیو داره , و با سیم برق رادیو مسقیم به برق 220 ولت وصل میشه و باطری رو شارژ میکنه و احتیاج به اداپتور هم نداره , از این روش میشه برای شارژ باطری 12 ولتی چنس استفاده کرد ؟ لطف کنید در مورد نحوه تبدیل دو تا باطری 12 ولت که میشه 24 رو به 18 ولت راهنمایی کنید , ایا بنظر جنابعالی استفاده از دو تا باطری 12 ولت برای چنس بهتره , یا احتیاج نیست ؟ با تشکر

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 12:38am
مدیر کل
مدیر کل

بله از اون ادابتور میشه برای شارژ باطری 12 ولت استفاده کرد ولی در مسیر سیم مثبت یک مقاومت 4.7 اهم 2 وات باید قرار بدین.
این مساله که فرمودین میشه شارژر اتوماتیک و نیاز به مدار جداگانه داره. به این راحتی و بدون مدار نمیشه درست کرد.
در مورد شارژر برقی که فرمودین بله میشه ولی اصلا مطمئن نیست و احتمال آسیب دیدن باطری بالا میره. بهتره از ادابتور های سوئیچینگ استفاده کنین که مطمئن تر هستن.
برای چنس بهترین ولتاژ 12 هست. میتونین باطری رو 18 یا حتی 24 بگیرین و جلوش از رگولاتور 12 ولتی 7812 استفاده کنین که چند بار توضیحشو دادیم.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
abasazad نوشته است:
ali222 نوشته است:
متشکرم koorosh جان @};-
حالا میخواد هر شماره سیمی نازکی استفاده کرده باشه خوبه !! اهم خیلی بالاست مگر اینکه مقاومت موازی رو با کویل مچ کرده باشه که تغییر مقدار این مقاوت هم کارکرد ضعیف مدار رو بهمراه داره.

دوست گل من فیلم میزارم تا قانع بشین.من ادعایی که کردم اثبات میکنم.دوست من اصلا توی 2.5 متر بوق سنس که ممتد میشه و گراف تا 60 درصد پر میشه.اصلا 2.5 متر که متراژی نیست براش. تا فردا فیلم رو میزارم تا لذت ببرین بعد برین دنبال لوپهای با کیفیت. در ضمن من مقاومت R13 رو تغییر دادم که این رو هم به مهندس حمید با رنجش ارسال کردم.یا حق @};-

باسلام
دوست عزیز از اینکه در مورد این مدار این همه دارید تلاش میکنید واقعا جای تقدیر داره،اما اینکه فرمودید: مقاومت13راتغییر دادید و مقدارش را برای مهندس حمید ارسال کردید چه منظوری را میرسونه؟ یعنی نمشد همینجا بصورت عمومی اعلام کنید تا همه اونو تست کنند و ازش استفاده کنند؟
بنده از شما خواهش میکنم مشخصات کامل این لوپ وهمینطور تغییرات انجام داده شده برروی مدار را اعلام کنید تا همه دوستان استفاده کنند.
باسپاس

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 1:09am
مدیر کل
مدیر کل

فکر میکنم ایشون فرمودن مقاومت 13 رو همون 390 گذاشتن! ولی کم بودن مقاومت 13 مطمئنا به افزایش برد منجر نمیشه اگر به کاهش برد منجر نشه! از نظر من 680 اهم مقدار بهتری هست و البته اگر مدار دقیقا با 12 ولت تغذیه بشه تفاوت محسوسی بلحاظ برد با این دو مقاومت نخواهد بود. یک احتمال دیگه هم این هست که بدلیل بالا بودن مقاومت لوپشون مقاومت 390 بهتر جواب داده. در صورتیکه من فرض رو بر این گذاشتم که مقاومت لوپ حداکثر 1 اهم باشه و بر همین اساس رقم 680 رو مناسب تر دیدم.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 2:38am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
فکر میکنم ایشون فرمودن مقاومت 13 رو همون 390 گذاشتن! ولی کم بودن مقاومت 13 مطمئنا به افزایش برد منجر نمیشه اگر به کاهش برد منجر نشه! از نظر من 680 اهم مقدار بهتری هست و البته اگر مدار دقیقا با 12 ولت تغذیه بشه تفاوت محسوسی بلحاظ برد با این دو مقاومت نخواهد بود. یک احتمال دیگه هم این هست که بدلیل بالا بودن مقاومت لوپشون مقاومت 390 بهتر جواب داده. در صورتیکه من فرض رو بر این گذاشتم که مقاومت لوپ حداکثر 1 اهم باشه و بر همین اساس رقم 680 رو مناسب تر دیدم.

کاملاً با فرمایش شما موافقم مهندس حمید درمورد مقاومت لوپ و مقاومت 390 که دوستمون استفاده کردن ، ولی دوستان درآخر همه باید طبق نتیجه نهایی و کارشناسی شده مهندس حمید عمل کنن تا بهترین نتیجه رو بگیرن و مدارشون آسیب نبینه ، در ثانی شیلد اصولی لوپ با اسپری گرافیت هم باید حتماً انجام بشه تا اثرات زمین مقداری کنترل بشه و دستگاه سنس و ثبات بهتری رو داشته باشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 7:24am
مدیر سایت
مدیر سایت

نقل قول:
ali222 نوشته است:
متشکرم koorosh جان @};-
حالا میخواد هر شماره سیمی نازکی استفاده کرده باشه خوبه !! اهم خیلی بالاست مگر اینکه مقاومت موازی رو با کویل مچ کرده باشه که تغییر مقدار این مقاوت هم کارکرد ضعیف مدار رو بهمراه داره.

دوست گل من فیلم میزارم تا قانع بشین.من ادعایی که کردم اثبات میکنم.دوست من اصلا توی 2.5 متر بوق سنس که ممتد میشه و گراف تا 60 درصد پر میشه.اصلا 2.5 متر که متراژی نیست براش. تا فردا فیلم رو میزارم تا لذت ببرین بعد برین دنبال لوپهای با کیفیت. در ضمن من مقاومت R13 رو تغییر دادم که این رو هم به مهندس حمید با رنجش ارسال کردم.یا حق @};-

دوست خوبم آقای abasazad
با توجه به مقاومت 2.5 که لوپ شما داشته ، شما ظرفیت لوپ رو دقیقاً روی چند میکرو تنظیم کردید ؟ متشکرم از پاسخ شما

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 7:27am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
اتفاقا من با لوپ 2 اهم شرکتی تست کردم و گارد زیر 30 جواب داد .
واقعا این چنس آقا حمید یه چیز دیگه هست.
البته من مقاومت 13 رو هم 680 گذاشتم.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 8:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اتفاقا من مقاومتهای متعددی از 300 تا 1کیلو بصورت چنذ تا چند تا سری امتحان کردم همون 680 بهترین بود .
در ثانی فکر نکنم ای کیو دوستان اینقدر پایین باشه که نتونند بهترین رنج مقاومت R13 و اهم لوپ رو پیدا نکنند و منتظر بنشینند تا مقدار R13 محرمانه جناب abasazad فاش بشه. :))
اینجور که شما در مورد R13 کنجکاو شدید جناب ANDY-F هم مشتاق میشه بدونه مقدار R13 چقدره. :))

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 12:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 260 , 261 , 262 , 263 , 264 , 265 , 266 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Dariush1330 و 95 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure