انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 11:46am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حميد عزيز
من هم براي بكلايت السيدي از روش شما استفاده كردم فكر ميكنم اين روش بهتره @};- @};- :YMPEACE: :ymhug: :ymhug:
در ضمن براي تغذيه 2 عدد ميكرو كنترلر از يك رگولاتور 7805 استفاده كردم بنظرتون ايراد كه نداره؟ :-? :-? :-?

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 1:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان گرامی و مهندس حمید عزیز
به جای این همه بگو مگو به فکر مدار باشین دوستان:
نتیجه تستهای لوپ یک متری برای دوستان گرامی:
اندازه لوپ 1 متر
اهم لوپ: 2.5
گارد : 24
Barrier: 2
اندازه سینی 40 سانت استیل
ارتفاع سنس : 310 سانتیمتر
تفکیک از 280 سانتی
به زوردی فیلم تست لوپ یک متری رو میذارم.دیروز گرفتم آمادست.یا حق @};- در ضمن در حال ساخت لوپ 1.5 متری هستم تا به عمق 4 متری دست پیدا کنیم. B-)

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 2:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان در حال تست دستگاه واسه شروع بودم که دیدم وقتی میکرو رو جا زدم..مربع و علامت سوال این چیزا نشون میداد...مشکل از پروگرام هست؟؟دوتا میکرو همین مشکل رو داشتن

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 3:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

abasazad نوشته است:
سلام بر دوستان گرامی و مهندس حمید عزیز
به جای این همه بگو مگو به فکر مدار باشین دوستان:
نتیجه تستهای لوپ یک متری برای دوستان گرامی:
اندازه لوپ 1 متر
اهم لوپ: 2.5
گارد : 24
Barrier: 2
اندازه سینی 40 سانت استیل
ارتفاع سنس : 310 سانتیمتر
تفکیک از 280 سانتی
به زوردی فیلم تست لوپ یک متری رو میذارم.دیروز گرفتم آمادست.یا حق @};- در ضمن در حال ساخت لوپ 1.5 متری هستم تا به عمق 4 متری دست پیدا کنیم. B-)

سلام

خسته نباشی ، اهم لوپ بسیار بالاست حتی از اهمی که جناب اندی گفتن بیشتر هستش

لوپ 1.5 متری؟؟؟ :D داداش من با لوپ 74 مفرغ 15 سانتی رو 180سانتی کشف کردم، به نظرم بهترین سایز لوپ همین باشه

با یه حساب کتاب متوجه میشین نیازی به لوپ 1.5 متری نیست @-)

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 4:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست خوبم kooroshxfx
با اهم 2.5 هیچ فشاری بروی مدار نبود.حتی دمای IRF9640 بسیار پایین بود.عدد گارد پایین نشان از حالت آرمانی بودن لوپ هستش.پس ایرادی نداره برای بدست آوردن عمق نفوذ بیشتر لوپ های متفاوت تست بشن و این به نظر من خنده نداره دوست خوبم.اینکه یدونه 74 درست کردیم و دیگه بگیم کار دستگاه دیگه تمام بریم سراغ یکی دیگه !!!!!!!این درست نیست.باید تمام ابعاد تست بشن تا به یک جمع بندی کلی برسیم.شما اگر لوپ یک متر با کیفیت حتی با مقاومت 3 اهم بسازین البته با کیفیت من اطمینان میدم به شما که کار میکنه بدون هیچ مشکلی.تست کنین تنها به حرف بسنده نکنین.یا حق @};-

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 5:05pm
مدیر کل
مدیر کل

abasazad عزیز به شما تبریک میگم خسته نباشین. بله لوپ بزرگتر با نسبت خاصی موجب افزایش برد میشه ولی اولا در حد بزرگی لوپ به نسبت خطی برد افزایش پیدا نمیکنه و در ثانی فلزات کوچکتر ممکنه بدرستی سنس نشن و ثالثا باید به توانایی حمل و اپراتوری اون لوپ برای کاوش های خودتون هم توجه داشته باشین.
اما در خصوص مقاومت یا اهم لوپ قطعا 2.5 اهم زیاد مناسب نیست و شدت جریان عبوری از لوپ تا حد قابل ملاحظه ای کاهش پیدا میکنه که این برد رو کمی کاهش میده. علت اینکه ماسفت اصلا گرم هم نمیکنه همین جریاندهی بسیار کمی هست که بلحاظ اهم بالای لوپ وجود داره. حالت بهترش این هست که ماسفت Q3 کمی گرم کنه که نشون میده از قدرتش داره بخوبی استفاده میشه. اگر اهم لوپ اصلا مهم نبود که خب ما اصلا بهش اشاره نمیکردیم و شما میتونستی 100 اهم هم بگیری ولی میبینی که برد خیلی کم میشه! علت اینکه در این مدار باید مقاومت لوپ کمتر از خیلی فلزیاب های پالسی دیگه باشه ؛ یکی استفاده از ماسفت مثبت هست و دیگری وجود دیود در مسیر خروجی پالس که اینها خودشون به منزله مقاومتی هستن که جریان رو کاهش میدن. پس برای جبرانش باید اهم لوپ از حد متعارف پالسی ها پایین تر باشه. بهرحال سعی کنین اهم لوپ رو از 1.5 بالاتر نگیرین تا نتیجه قویتری بدست بیاد.

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 6:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قدرت پالس زنی و ایجاد میدان مغناطیسی کویل حد حسابی داره اینطور نیست که شما با ساخت لوپ 2 متری به 4 متر و سپس لوپ 3 متری به 6 متر دست پیدا کنید [-X در واقع تفاوت بین لوپ 45 تا 60 حد اکثر 30 سانت برای اجسام بزرگ هست (توجه کنین فقط اجسام بزرگ ) ! اگر اینجور بود که لوپ 30 سکه ای رو تو 40 سانت میزد لوپ 60 تو 60 سانت میزد !!
قدرت این مدار هم با هر سایز لوپی حداکثر در ایده ال ترین حالت 2 تا 2/5 بیشتر نیست انهم اجسام خیلی بزرگ. در واقع اغراق گویی های بعضی دوستان باعث میشه بقیه فکر کنند یا مدارشون ایراد داره یا کیفیت قطعات خوب نبوده و و هر روز با مدار سر کله بزنند و همین امر باعث اتلاف وقت و بار مالی روی دوش دوستان بشود.
حالا این دوست ما چگونه با لوپ 1 متری مدار ایشون در گارد 24 از اون استفاده میکنه جای سوال داره؟ چون مدار بنده و دیگر دوستان حتی با لوپ 60 از گارد 35 به پایین نمیشه ازش استفاده کرد .

آخرین بار توسط ali222 در چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 6:33pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 6:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

abasazad نوشته است:
دوست خوبم kooroshxfx
با اهم 2.5 هیچ فشاری بروی مدار نبود.حتی دمای IRF9640 بسیار پایین بود.عدد گارد پایین نشان از حالت آرمانی بودن لوپ هستش.پس ایرادی نداره برای بدست آوردن عمق نفوذ بیشتر لوپ های متفاوت تست بشن و این به نظر من خنده نداره دوست خوبم.اینکه یدونه 74 درست کردیم و دیگه بگیم کار دستگاه دیگه تمام بریم سراغ یکی دیگه !!!!!!!این درست نیست.باید تمام ابعاد تست بشن تا به یک جمع بندی کلی برسیم.شما اگر لوپ یک متر با کیفیت حتی با مقاومت 3 اهم بسازین البته با کیفیت من اطمینان میدم به شما که کار میکنه بدون هیچ مشکلی.تست کنین تنها به حرف بسنده نکنین.یا حق @};-

عزیز بردار :D من به تنهایی حداقل 12 مدل لوپ واسه این مدار ساختم، بهترین حالت همون لوپ جناب مهندس حمید بود(تایپیک رو از ابتدا مطالعه

نکردین)

در عمل دیدین که جواب هم گرفتم ، اما این میتونه سلیقه ای باشه که شخص دوست داره چه مقدار از قدرت مدار استفاده کنه :-BD

به هر حال واسه رسیدن به حداکثر قدرت باید اهم پایین بیاد :)

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 6:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali222 نوشته است:
قدرت پالس زنی و ایجاد میدان مغناطیسی کویل حد حسابی داره اینطور نیست که شما با ساخت لوپ 2 متری به 4 متر و سپس لوپ 3 متری به 6 متر دست پیدا کنید [-X در واقع تفاوت بین لوپ 45 تا 60 حد اکثر 30 سانت برای اجسام بزرگ هست (توجه کنین فقط اجسام بزرگ ) ! اگر اینجور بود که لوپ 30 سکه ای رو تو 40 سانت میزد لوپ 60 تو 60 سانت میزد !!
قدرت این مدار هم با هر سایز لوپی حداکثر در ایده ال ترین حالت 2 تا 2/5 بیشتر نیست انهم اجسام خیلی بزرگ. در واقع اغراق گویی های بعضی دوستان باعث میشه بقیه فکر کنند یا مدارشون ایراد داره یا کیفیت قطعات خوب نبوده و همین امر باعث اتلاف وقت و بار مالی روی دوش دوستان میشود. [-X
حالا این دوست ما چگونه با لوپ 1 متری مدار ایشون در گارد 24 از اون استفاده میکنه جای سوال داره؟ چون مدار بنده و دیگر دوستان حتی با لوپ 60 از گارد 35 به پایین نمیشه ازش استفاده کرد .

علی جان خسته نباشی ، این دوستمون از سیم نازکتر استفاده کرده

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 6:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ali222 نوشته است:
قدرت این مدار هم با هر سایز لوپی حداکثر در ایده ال ترین حالت 2 تا 2/5 بیشتر نیست انهم اجسام خیلی بزرگ. در واقع اغراق گویی های بعضی دوستان باعث میشه بقیه فکر کنند یا مدارشون ایراد داره یا کیفیت قطعات خوب نبوده و و هر روز با مدار سر کله بزنند و همین امر باعث اتلاف وقت و بار مالی روی دوش دوستان بشود.

دوست گل بنده من فیلم میزارم تا شما ببنید که با لوپ 1 متر در گارد 24 بهترین سنس رو داره تا این جوری صحبت نکنین.در ضمن لوپ 60 شما تو گارد 35 جواب میده نشان از کیفیت بد لوپ شما هستش.با فیلم بر میگردم تا این دوستمون و سایر دوستان نیز قانع بشن.یا حق @};-

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 6:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure