انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 10:11pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 256 , 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
البته خیلی اوقات تقصیر ناصر جان نیست و بعضی های دیگه هستند که تاپیک رو خراب میکنند
از مهندس حمید خواهش میکنم که یک بار و برای همیشه با افراد خاطی برخورد کنند.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 1 اردیبهشت1393 - 12:20am
مدیر سایت
مدیر سایت

متشكرم مهندس ناصر اميدوارم شاهد تلاشها و موفقتهاي شما در اين انجمن دوستانه در كنار كساني كه خواهان پيشرفت در علم ساخت فلزياب هستند باشيم . به اميد خدا :-BD :ymapplause:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 1 اردیبهشت1393 - 12:32am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ناصر عزیز اگه از بنده هم رنجیدید معذرت میخوام ولی اگه شما خودتونو جای ما بزارید درک خواهید. موافق حرفای رکیک هم نیستم و از همه میخوام ادب و احترام همدیگرو رعایت کنید.
هر کسی واسه خودش شخصیتی داره. چرا ما نتونیم محیطی بسیار علمی و تخصصی و البته دوستانه داشته باشیم؟ چرا باید همیشه بر ضد هم باشیم و در کنار هم نباشیم. جناب ناصر من از شما میخوام ابتدا تحقیقات خود رو تکمیل کرده و سپس مطرح کنید. مداری هست به هر طریقی اثباتش کنید تا چنین برخوردهایی بوجود نیاد. شما این وعده هارو عملی کنید ما نمیزاریم کسی بی حرمتی کنه البته در اون صورت هم خود بچه ها رعایت میکنن و احتیاجی هم به این گفته من نیست.
ممنون از همه تون به امید روزی که به مدار ایده الی که در ذهن همه ماست برسیم. @};-

سه شنبه 1 اردیبهشت1393 - 1:04am
مدیر کل
مدیر کل

پستهای نامناسب رو حذف کردم! :| امیدوارم همه دوستان مدنظر داشته باشن ما اینجا همگی به منزله یک تیم و خانواده هستیم! اگر میخواین به جواب برسین لازمه کار همکاریه که متاسفانه ما ایرانیها در موردش بشدت دچار فقریم! ولی عقل سلیم و کمی تفکر مسیر صحیح رو به ما نشون میده. از درگیری لفظی یا منم منم تا الان چه چیزی گیر کسی اومده که از این بعد بیاد؟
دوستانی هم که کاری روی این مدار میخوان انجام بدن اولا میتونن قبلش با من هماهنگ کنن تا بنده هم روی مدار آزمایش کنم. در ثانی اگر هم خودشون به نتیجه رسیدن لطف کنن پس از جوابگیری عملی مساله رو در انجمن اعلام کنن! وگرنه در مرحله حرف و طرح و تئوری خیلی چیزها میشه مطرح کرد. ثالثا کسی چیزی میخواد بفروشه اینجا جاش نیست! چه این مدار و چه هر چیز دیگه ای. تاپیک مخصوص فروش بین کاربران در قسمت فروشگاه قرار داره و تنها قسمت مجاز برای این کار هست. پس هر پستی در این زمینه وسط تاپیک های دیگه غیر مجاز تلقی میشه و باید حذف بشه.
از همه عزیزان خواهش میکنم همونطور که بارها عرض کردم ؛ همیشه در مسیر تاپیک مورد نظر حرکت کنیم و ضمن احترام به هم به پیشبرد گروهی کارها توجه داشته باشیم تا به امید خدا به موفقیتهای بیشتری دست پیدا کنیم.

سه شنبه 1 اردیبهشت1393 - 3:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یکی دو هفته پیش سر کار بودم که یه مرده همش دخالت میکرد تو کارهام من ۲ روزبهش حرفی نزدم سر سومین روز دیگه حرفی زد که از کوره در رفتم لباس کار هم پوشیده بودم از این یکسره ها خیلی دست و پا گیره خلاصه کارمون به در گیری کشید تا حدی که چند تا وسیله پرت کرد سمتم من هم دس به تیزی کردم و با کمربندم دو سه تا جاشو زدم دیگه رفت پی کارش کار به کلانتری و از این حرف ها کشیده شد بعد خودم پشیمون شدم که چرا دوباره بعد از یک سال شروع کردم به دعوا و درگیری دیگه سنی از من گذشته چند سال پیش که بدتر بودم ولی دیگه یکساله که اروم نشستم سر جام چون دیگه نمیشه دعوا گرفت دیه دادن سخته دست و پا شکستن ولی راحته وقتی زن و بچه ادم میاد جولوی چشش و باید به فکر اون ها هم بود دیگه باید منطقی تر فک کرد به امید خدا این دعوا ها هم تموم میشه یک روز

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 8:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حميد و دوستان
حميد جان من نتونستم irf9640 گير بيارم جاش irfp9240 گرفتم الان با pcb كه شما طراحي كردين مشكل دارم و جاي ماسفتها با هم نميخونه
اگه ممكنه فايل پروتيوس كه كار كردين بهم پيام خصوصي بفرستين ويا اينجا آپ كنين تا اين قسمتش كه مربوط به پايه هاي irf p 9240 ميشه اصلاح كنم وكليد شستيها رو از مدار حذف كنم وروي مدار ديگري بزارم تا كليدها رو داخل جعبه خوب جاسازي كنم
iفكر ميكنم اول بايد از pcb مدار شما استفاده كنم ضمنا pcb من رو هم كه تاييد نكردين :-? :-?
ممنونم
سپاس @};- @};- @};- @};-

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 7:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز.من مدار چنس رو ساختم و فقط میخواستم قبل از امتحان اون از دوستان با تجربه چندتا سوال در مورد قطعاتش بپرسم تا بیشترین بهره وری رو بتونم بگیرم. واسه همین چند تا قطعه ای که روشون شک داشتم رو رو عکس نشون دادم آخه فروشنده قطعات سرش شلوغ بود میترسم قطعه درست رو بم نداده باشه آحه قبلا چندین بار اقدام به ساخت مدار کردم ولی متاسفانه بدلیل قطعات مشابه جواب خوبی نگرفتم.
1. L1 و L3 هستش که میخوام بدونم آیا همین سیم پیچ ها درستن؟
2. قطعات VD1,VD2,VD3,VD4 که فروشنده به جای اونها دیود 1n4148 بم داد.
3. خازن های1و3و9و10و12و14و15و16و18و20و22و23و24 که همه رو عدسی 104 بم داد
4. خازن های 11و17 که هر دو عدسی 22 بم داد
5. خازن21 که سرامیکی 0.01بم داد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 7:23pm
مدیر کل
مدیر کل

ناصر عزیز بابت فایل پروتئوس شرمنده نمیتونم همچین کاری بکنم! برای 9240 هم میتونین پایه ها رو کمی کج کنین جواب میده. ولی در هر صورت 9640 مناسب تر هست.

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 7:24pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشی mzzzzzzz عزیز.
خازنها و دیود ها که مشکلی نداره. فقط سیم پیج L1 بنظر میاد مقاومت گذاشته شده! در فایل توضیح دادم که این سیم پیچ رو باید خودتون بصورت توروئیدی درست کنین. با این حال اگر براتون مشکل هست فعلا میتونین به جاش یک سیم وصل کنین مدار کار میکنه.

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ناصر عزیز بابت فایل پروتئوس شرمنده نمیتونم همچین کاری بکنم! برای 9240 هم میتونین پایه ها رو کمی کج کنین جواب میده. ولی در هر صورت 9640 مناسب تر هست.

مشكلي نداره مهندس حميد عزيز
فوقش 1 ساعت واسم كار داره ديگه كل pcb رو در بيارم :D
فكر ميكنم در مسير light مدار ايراد داره چون شما از 5 ولت پايه ميكرو مثبت مسير تغذيه لايت السيدي رو تامين كردين كه اين كار درستي نيست چون بشدت از ميكرو جريان ميكشه وراندمان توان وسرعت ميكرو كنترلر افت ميكنه واين نقش زيادي در كار كرد صحيح ميكرو كنترلر ايجاد ميكنه
علاوه برآن در كنتراست السيدي مدار هم تاثير ميزاره :-?

آخرین بار توسط zinteredi در سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 8:41pm ویرایش شده است، در کل 4 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 2 اردیبهشت1393 - 8:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 256 , 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 109 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure