انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 7:49am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 241 , 242 , 243 , 244 , 245 , 246 , 247 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان لوپ من با قطر 60 و فاصله هر دور از دور بعد نیم سانت که خاطرتون هست ؟ اینم نتایج تست ها
محل تست منزل . موقغیت لوپ عمود بر زمین . نوع سیم یک و نیم متر کابل مازندران . مدار داخل جعبه نیست و شیلد نشده .
گارد از 22 جواب میده ولی تک و توک بوق میزنه گارد رو روی 40 گذاشتم.
یک عدد النگوی طلا 18 عیار 27 گرمی 65 سانت
هفت عدد النگوی طلا 18 عیار 84 گرمی 81 سانت
سینی استیل 19 سانتی در فاصله 104 سانتی
سینی استیل قطر 55 در فاصله 160سانتی
سکه 500 تومانی برنزی رنگ 39 و سفیدش در 30سانتی
لوپ بسیار حساسه ، امیدوارم با شیلد گرافیت بوق اضافه نداشته باشم .
در صورتی که با اسپری گرافیت نتایج مطلوبم حاصل بشه اونو واسه مهندس مجتبی میفرستم تا در صورت موافقت شرایطی فراهم بشه که بتونیم در اختیار متقاضیان قرار بدیم .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 6:52pm
مدیر کل
مدیر کل

هشیار عزیز ممنون خسته نباشین.
نتیجه تست شما با توجه به کیفیت و دقت ساخت لوپتون بنظر من مناسب نیست! البته عرض کردم لوپ 60 اونم شیلد نشده داخل منزل اصلا درست جواب نمیده. همینکه لوپ رو هم عمود بر زمین گذاشتین و در واقع یک طرفش به زمین چسبیده نتیجه جالبی نمیده.
در عین حال وقتی گارد شما از 22 شروع به جوابدهی میکنه ؛ این خودش نشون میده که کیفیت لوپ و کابل شما خوبه. پس دلیلی نداره گارد رو تا 40 بالا ببرین چون هم برد رو کاهش میده و هم کیفیت تفکیک رو پایین میاره. در واقع برای لوپ شما بنظر من گارد حدود 30 مناسب هست.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 6:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لوپ 45 با گارد 31 و باریر 3 برای من بسیار با ثبات بود ولی لوپ 60 با گارد 22 هم جواب داد ولی بسیار با بوق اضافی و بی ثبات بود شماره گاردهای 22 تا 35 قابل استفاده نبود. ولی اطمینان دارم همه مشکلات لوپ 60 مانند45 حل خواهد شد.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 7:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خب دوستان امروز بالاخره آیسی MCP3201 جدیدی رو تهیه و تست کردم و این بار جواب داد! :D
نتیجه تست به این صورت بود که بطور خلاصه هیچ تفاوت قابل فهم و اندازه گیری با ADS7816 نداشت! یعنی از حیث شروع عدد گارد ؛ قدرت سنس ؛ درجه و دقت تفکیک بین چند فلز مختلف و همینطور حذف آهن و حتی مساله تاثیر نویز یا بوقهای اضافی هیچ فرقی نداشتن. از حیث برد هم محض احتیاط فلز بزرگتری رو در نظر گرفتم تا اگر تفاوت سانتی متری در سنس با این دو آیسی وجود داره قابل اندازه گیری باشه. اما واقعا تفاوتی که بشه اندازه گیری کرد نبود. نتیجه تا جایی مشابه هم بود که اگر شماره آیسی ها رو نگاه نمیکردم متوجه نمیشدم 3201 روی مدار هست یا 7816 !
در زیر تصویر این آیسی MCP3201 که جواب داده رو مشاهده میکنین:
پیوست:
MCP3201-B.JPG

این آیسی رو بنده با قیمت 7 تومن از سعید الکترونیک واقع در تهران - خیابان جمهوری - پاساژ امجد - طبقه 1 - واحد 19 تهیه کردم. همینطور که میبینین نوع DIP هم هست و اینطور که گفتن سری جدید رو به این صورت وارد کردن و از سری قبلی که بصورت SMD وجود داشت فقط یک عدد باقی مونده بود که اونو هم محض احتیاط گرفتم! :D هر چند با توجه به جوابدهی نوع DIP و یکسان بودن دقیق نتیجه با ADS7816 نیازی به تست نوع اس ام دی ندیدم.
بهرحال این قضیه هم فکر کنم تقریبا روشن شد و با توجه به اینکه 3201 رو ما چند مدل گرفتیم تا این یکی جواب داد ؛ با اینکه 7816 کمی گرانتر هم هست ؛ توصیه من کماکان به استفاده از ADS7816 هست. چرا که این شماره در بازار راحت تر پیدا میشه و تمام انواعش هم تا الان جواب داده. در هر صورت اگر هم خواستین 3201 استفاده کنین به تصویر گذاشته شده و آدرس خرید دقت کنین تا شماره اشتباهی یا خراب نصیبتون نشه!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 7:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان گرامی و عزیز
سلام مخصوص بر مهندس حمید بزرگوار
دوستان من چنس رو تو خونه تست کردم که نتیجه تست رو با لوپ 45 به عرض می رسونم:
سکه 500 تومنی سفید از 45 رو زد
سینی 47 سانتی استیل رو با لوپ 45 از 170 میگیره .جالبه از 150شروع به تفکیک میکنه.ثباتش عالیه عالیه.
مهندس حمید عزیز از اونچیزی که خدمتتون پیام فرستادم کیفیتش رو بهتر کردم.گارد 20 و Barrier 1. عالی جواب داده.بچه ها کیفیتش بهترینه.من هنوز جعبه و شیلد نکردم.و تستها تو خونه بود.بیرون برم از این هم بهتر میشه.یا حق.دستت درد نکنه مهندس حمید بزرگوار @};-

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 8:48pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آفرين عباس آقاي عزيز ، نتايج خوبي بدست آورديد ، البته بنده قبلا هم عرض كردم كه لوپ 45 و 60 يكي از بهترين ها براي چنس هستن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
محسن1 نوشته است:
با سلام. دوستان من از الکترونیک زیاد سر در نمیارم ولی تا اینجا که دستگیرم شده مثل اینکه میشه قدرت این مدارو افزایش داد. با توجه به خصوصیات منحصر به فرد این مدار و زحمات مهندس حمید و علاقه مند شدن سایر اساتید به این مدار پس چرا روی افزایش بردش کار نکنیم و بدنبال ساخت لوپهای بزرگ و 2متری نباشیم. مسلما کار راحتتریه نسبت به ساخت mdl که هیچ اطلاعاتی ازش نیست. حالا اگه تفکیکش هم یه کم به هم خورد مشکلی نداره فقط به ذرات حساس نشه کافیه. اصولا تفکیک در موقع کاوش اصلا کارایی نداره. یعنی اکثر بارها متشکل از چند نوع فلز مختلف در کنار هم هستن که تفکیک جوابگو نیست و کلیه فلزات زنگ زده رو هم فلزیابها غیراهنی نشون میدن و تا حفاری نشه نمیشه مطمئن شد. در ضمن با ردیاب انجمن میشه جبران تفکیک رو انجام داد و راحت نوع جنسو تشخیص داد. در کل اگه بشه روی برد دستگاه و استفاده از لوپ 2متری کار کرد واقعا عالی میشه. تا نظر اساتید و مهندس حمید چی باشه و ایا مدار این قابلیت رو داشته باشه یا نه!!؟

آقا محسن
مدار چنس با هیچ کدوم از پالسی های معمولی عملکرد قابل مقایسه ای نداره ! چون سیستم کاملا متفاوتی در سنس فلزات داره و برای تغیرات دوست عزیزمون آقای پیردانا درست فرمایش کردن که بنده همیشه مشتاق خوندن فرمایشات آقای پیر دانا هستم .. موفق باشید @};-

@};- سپاسگذارم استاد ودوست گرامی،شما لطف دارین،این بزرگی وعظمت شمادوستان رو میرسونه...با آرزوی پیروزی وشادکامی... @};-

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:10pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم abasazad عزیز شما لطف دارین. خسته نباشین.
بله همونطور که مهدی جان فرمودن نتایج شما با لوپ 45 بسیار خوب و در واقع در حد بهترین نتیجه ای هست که میشه با لوپ 45 بدست اورد. امیدوارم در ادامه هم موفق باشین.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:13pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام دوستان , حمید جان , بازم تشکر میکنم بابت تمام زحمتهای که برای دوستدارانت می کشی , عرض کنم که من کویل 60 جدید با سیم 1.10 رو ساختم , اهم شد 0.7 و ظرفیت هم 430 میکرو هانری , اگه اشکالی تو کار هست لطفا راهنمایی کنید , در ضمن اگه روی سیم رو با چسب نواری و یا برق بپوشنیم موردی داره ؟ با تشکر

پیوست:
DSC_0048.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:16pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم ارتین عزیز.
مشخصات لوپ شما خیلی خوبه. هیچ مشکل خاصی وجود نداره و بنظر میاد با دقت خوبی هم پیچیده شده. فقط اگر لطف کنین بگین این قالب رو از کجا آوردین یا چطور درستش کردین ممنون میشیم.
روی سیمها رو هم اگر واقعا لزومی نیست با چیزی نپوشونین! اما اگر هم خواستین چنین کاری کنین ؛ قبل اینکه از چیزی مثل چسب استفاده کنین ؛ تست کنین ببینین حداقل گارد شروع به کار مدار با لوپتون چند هست. بعد فقط اون چسب رو اضافه کنین و ببینین گارد حداقلی افزایش داشته یا نه؟ در حد 1 درجه افزایش در گارد مشکلی نداره. اما اگر گارد حداقلی چند شماره بالاتر رفت میتونین متوجه بشین که که اون پوشش مناسب نیست و باید حذف بشه.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 241 , 242 , 243 , 244 , 245 , 246 , 247 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 209 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure