انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 11:05pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 240 , 241 , 242 , 243 , 244 , 245 , 246 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

zinteredi نوشته است:
دوست عزيز آقا محسن لوپ بزرگتر در اين مدار نميتونه كارايي داشته باشه چون فركانسش پايينه به mdl نگاه نكنين اون فرق ميكنه هر چه لوپش بزرگ باشه چون فركانسش 3 برابر اينه بهتر عمل ميكنه
تنها روشي كه ميشه قدرت اين مدار رو زياد كرد استفاده از ماسفتهاي مثبت ولتاژ بالاست البته اگه گير بياد ويا اينكه مدار رو از ماسفت به ترانزيستور جريان تغيير بديم در مورد 7660 هم حق با استاد كماله ولتاژ مدار بايد 24 ولتي بشه و بجاي اين آيسي از رگولاتور منفي استفاده بشه و كلي تغييرات ديگه :-?
البته سوار كردن اين سيستم روي بي ار ان هم بد فكري نيست درسته تفكيكك نخواهد داشت ولي قدرت وثبات خوبي خواهد داشت
در ضمن ما بايد سعي كنيم با لوپ 60 سانت بيشترين جواب رو بگيريم چون لوپ بزرگ مشكلات اپراتوري خاص خودش رو داره
البته اگه مهندس حميد مصلحت بدونند روش كار كنيم

ناصرجان بنده مدار آماده بی ار ان رو دارم و ازش استفاده نمیکنم، آماده همکاری هستم :D

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:33am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
ramin نوشته است:
فرمایشات اقا محسن تا حدودی قابل قبوله در واقع همین طور هم هست ولی اگه قرار بود یا میشد روی برد کاری انجام داد تاحالا مهندس حمید وسایر بچه ها انجام داده بودن ضمن این که ثباتش هم بهم نخوره من فکر کنم از این بیشتر اگه بخواد رو بردش کار بشه ثباتشم به تدریج پایین میاد مگر این که لوپ2.2 ساخته بشه که اونم یه سری محاسن و یه سری معایب داره ظاهرا بیشتر روی لوپ باید کار بشه بله میشه لوپ2.2ساخت ولی فکر حملو نقلشم باید بکنی همین 1.1 خودش دست و پا گیره وای بحال 2.2خلاصه یه سری محاسن داره یه سری معایب به نظرم تا همین 1.1 خودش کافیه

رامین جان شما چند وقت پیش به یکی از دوستانت گفتی مدار چنس را ارتقا بده چی شد !!!!!!!!!!!!!! ;)

والله وحید جان به یه جاهایی داره میرسه ولی دیگه تو همین حده برای چنس خیلی توفیری نداره از طرفی هم میبینم اکثرا از ام دی ال با اون لوپ2.2 صحبت میکنن که این خودش یه معایبه نمیشه حرکتش داد سخته ولی برای چنس همین 1.1 کافیه زیادیشم هست که اونم من ندیدم کسی درست کنه 1.1 رو.. و کسی هم درستش کرده رضایت نداشته ارتقاشم نمیشه داد چون مهندس حمید زحماتشو کشیدن مگر این که روی لوپ کار بشه که اونم مدل به مدل ساخته شده و در همین حدی هست که همه میدونن :ymhug:

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

آخرین بار توسط ramin در چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:42am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

راستش آقا مهدی بنده با آزمایش به این نتیجه رسیدم که کابل شیلد دار عملکرد دستگاه رو مختل می کنه، آقا حمید هم تأیید کردند. حالا نمی دونم جنابعالی چهجوری جواب گرفتید.

آخرین بار توسط mohsenlrl در چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:44am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:39am
مدیر سایت
مدیر سایت

چشم برادر ، دو مدل کابل آیفون خریدم که یکی از اونها خیلی بهتر جواب میده و ظرفیت و مقاومت لوپ رو بهتر میشه میزان درآورد ، ولی متأسفانه موقع ساختن نوشته های روی کابل ها پاک شده ، فقط میتونم بگم سیمهای داخلش 6 زوج بوده یعنی 12 رشته و شماره سیم هم 0.65 بوده که داخل کابل یک رشته سیم بدون روکش هست که در آخر باید به قسمت شیلد کابل رابط متصل بشه تا با شیلد مدار در ارتباط باشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:43am
مدیر سایت
مدیر سایت

mohsenlrl نوشته است:
راستش آقا مهدی بنده با آزمایش به این نتیجه رسیدم که کابل شیلد دار عملکرد دستگاه رو مختل می کنه، آقا حمید هم تأیید کردند. حالا نمی دونم جنابعالی چهجوری جواب گرفتید.

والا چه عرض کنم داداش محسن عزیز شاید مدار بنده مشکل داشته باشه نمیدونم والا ، بنده جهت همفکری در نتیجه گیریهای بعدی تجربیات خودم رو به دوستان ارائه میکنم . این محل برای همین ساخته شده .. انشاا.. که همه بتونیم به نتیجه خوبی برسیم ..یاعلی مدد

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:54am
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص کابل شبکه ای که مهدی جان استفاده کردن باید عرض کنم قطعا منظور ایشون کابلی هست که شیلد داره اما فویل داخلی نداره! چون اگر فویل داشته باشه قطعا درست جواب نمیده. ولی اون سیم بدون روکش داخل کابل که زیاد هم حالت شیلد رو نداره اشکالی ایجاد نمیکنه. دیگه کیفیت جوابدهی هم کابل به کابل فرق داره.
برد چنس با لوپ 45 سانتی براحتی تا 2 متر میرسه! 1.5 متر رو که با لوپ 30 سانتی هم براحتی میتونه بزنه.
اینکه لوپ بزرگتر میشه عدد گارد بالا میره طبیعیه! به همون دلیلی که لوپ بزرگتر رو هر جوری هم بپیچین سیم طولانی تری درش استفاده میشه! پس ظرفیت خازنی هم به مرور بالا رفته و گارد رو افزایش میده. راهش هم بنظر من دقت بیشتر در پیچیدن لوپهای بزرگ و استفاده از سیم روکش تفلون هست. تفلون در بین عایقهای مختلف کمترین ثابت دی الکتریک رو داره.
در این مورد که لوپ بزرگتر از 45 نویز داره و قابل استفاده نیست ؛ نمیتونه نظر درستی باشه! اولا لوپی بزرگتر از این کلا داخل منزل قابل تست نیست! ده ها بار عرض کردم. بنده 6 مدل لوپ ساختم هیچکدوم بزرگتر از 30 سانت نیست! چون همش برای تست ساخته شده. حتما چیزی میدونستم که بزرگتر نساختم! لوپ بزرگتر از 30 سانت رو فقط برای بیرون منزل و کاوش واقعی استفاده کنین. وگرنه هیچ جواب خوبی به شما نمیده. از این گذشته هر چه لوپ بزرگتر باشه نقش بیشتری در حکم یک آنتن رادیویی برای جذب امواج مختلف پیدا میکنه. پس یا باید جایی استفاده بشه که امواج مزاحم نباشن و یا به خوبی توسط گرافیت شیلد بشه تا امواج خیلی کمتر روش نویز بندازن. صد البته یکی از دلایل بی ثباتی در همه لوپهای بزرگ محکم نبودن و تاب خوردنه! چنین لوپی در هیچ فلزیابی قابل استفاده نیست.
در خصوص جنس قالب هم بنظر من آنچنان که سیم و نحوه پیچیدنش اهمیت داره خود قالب اهمیتش کمتره! چون حالت خازن بین لایه های سیم هست. قالب شما خیلی کمتر مابین سیمها قرار میگیره یا در واقع نمیگیره! ولی باز هم بهتره چیزی مثل چوب یا نوعی از تفلون باشه. اینا قطعا بهتر از پلاستیک هستن. بخصوص که پلاستیک خواص الکترواستاتیکی هم داره که میتونه نویز ایجاد کنه.
در ضمن دقت کنین هر چقدر تعداد شکافها در مدل تخت پیشنهادی رو بیشتر بگیرین باز هم گارد کمی بالا میره! چون شیارها هر چه بیشتر باشن ؛ نقاط عبور سیمها از کنار هم بیشتر میشه و کلا کارایی لوپ اندکی میتونه پایین بیاد. پس همیشه باید کمترین تعداد شیاری رو استفاده کرد که در عین حال بشه سیمها رو خیلی منظم و صاف و موازی روی قالب دراورد. این بنظر من اهمیت بیشتری داره نسبت به اینکه شیارها رو بیشتر بگیریم تا لوپ به حالت دایره نزدیک تر بشه!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 2:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با بزرگتر شدن لوپ باید فاصله سیم ها هم از هم بیشتر بشه تا ظرفیت خازن پایین بیاد مثلا هر دور باید 1 سانت سیم از هم فاصله بگیره

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 3:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
با بزرگتر شدن لوپ باید فاصله سیم ها هم از هم بیشتر بشه تا ظرفیت خازن پایین بیاد مثلا هر دور باید 1 سانت سیم از هم فاصله بگیره

درسته اگه دقت کرده باشی در فلزیاب های شرکتی از لوله پلاستیکی همون لوله های پولیکا خودمون با قطر 4 یا 3 سانت استفاده میکنن و سیم هارو با فنر برق داخل لوله میپیچن تا هم ظرفیت خازنی کمترشه و هم لوله از هم باز شه و تا بشه یعنی مثلا 10 دور سیم داخل لوله ها ازاد هستن در صورتیکه لوپ های معمولی که بچه ها میپیچن با نوار چسب سیم ها بهم چسبیده میشن

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 3:40pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید جان جدول اهمی سیم لاکی رو نداری بزاری تو سایت ؟ تشکر

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 3:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
اين هم تصويري از لوپ 60 سانتي با سيم لاكي 1 ميل ظرفيت 397 ميكرو هانري و مقاومت 08 و بعدي كابل آيفون شيلد دار با سيمهاي 065

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 4:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 240 , 241 , 242 , 243 , 244 , 245 , 246 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , zagalo16 و 158 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure