انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 8:20am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 239 , 240 , 241 , 242 , 243 , 244 , 245 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محسن1 نوشته است:
نقل قول:
اشما چنس رو بسازین و در دست بگیرین و تشریف ببرین بیابون باهاش کار کنین تجربیات خودتون رو اینجا درج کنین

اگر هم در اپراتوری حرفایی دارین در تایپیک مخصوص خودش درج کنین ، هر فلزیابی قلق خاص خودشو داره

نه عزیز دلم موقعی که فلز آهنی در کنار غیراهنی باشه هیچ فلزیابی نمیتونه تفکیکش کنه .
از دوستانی که چنسو ساختن خواهش میکنم نتایج تستاشون رو با بزرگترین لوپی که ساختن اعلام کنن.
فکر کنم آخر بدم یدونه خوشگلشو آقا مجتبی برام زحمت بکشه بسازه :D

سلام داداش اره شما هر چه زودتر بسازین یا اگه نمیتونین بسازین بخرین چون واقعا این دستگاه عالیه و از لذت اپراتوریش بی نصیب نشی ! شما که اپراتوری ! @-)

سه شنبه 26 فروردین1393 - 11:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان کسی مدار خودشو شیلد کرده لطفا اعلام کنه.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 26 فروردین1393 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محسن1 نوشته است:
نقل قول:
اشما چنس رو بسازین و در دست بگیرین و تشریف ببرین بیابون باهاش کار کنین تجربیات خودتون رو اینجا درج کنین

اگر هم در اپراتوری حرفایی دارین در تایپیک مخصوص خودش درج کنین ، هر فلزیابی قلق خاص خودشو داره

نه عزیز دلم موقعی که فلز آهنی در کنار غیراهنی باشه هیچ فلزیابی نمیتونه تفکیکش کنه .
از دوستانی که چنسو ساختن خواهش میکنم نتایج تستاشون رو با بزرگترین لوپی که ساختن اعلام کنن.

لوپ 45 برای این مدار ایده ال و خوبه بلاتر از 45 نویز و بوق اضافی و بی ثباتی وجود داره .
لوپ 45 برای من ایده ال جواب داد ولی 60 و 1 اصلا چنگی به دل نمیزد

سه شنبه 26 فروردین1393 - 11:38pm
مدیر سایت
مدیر سایت

zinteredi نوشته است:
KAMALNDT نوشته است:
با سلام
با اجازه دوستان خوبم
1-مطالب کلی در مورد تفکیک
در بحث سنس فلز به وسیله سیستمهای پی آی سه خاصیت تشدید پسماند /تحریک پسماند/وتقلیل پسماند را باید در نظر بگیریم
تمامی فلزات آهنی دارای خاصیت تشدید پسماند به غیر از نواحی ددزون (مرده) میباشند
تمامی فلزات غیر آهنی دارای خاصیت تقلیل پسماند به غیر از نواحی نیر فیلد(نزدیک) ) میباشند
هر گونه تعقیرات در تلرانس قطعات استفاده شده در مدار- نوسان ولتاژ-تعقیرات نا همگون سطح خاک در منطقه نیر فیلد و هرگونه خود القایی دور به دور کابل(جنس کابل-بهترین طلا-نقره-مس) باعث تحریک پسماند میگردد
بنابر این مشاهده مینمایید که به راحتی میتوان با طراحی مداری برای تفکیک این سه حالت مداری با تفکیک مناسب ساخت که حتی با انتگرال گیری دقیق میتوان تفکیک در هر خانواده از فلزات را نیز بسط داذ که در مدار فوق فقط از روش تعقیرات + تا+ آرک پیک برای محاسبه نوع فلز استفاده نموده که روشی مناسب برای تفکیک نمیباشد به طور مثال در منطقه نیر فیلد (در این مدار=30 سانت اول )برای اجسامی با بزرگی 8k ضریب چگالی فلز) تفکیک امکان پذیر نمیباشد و در منطقه ددزون( در این مدار 3 متر برای فلزی به بزرگی 50k-ضریب چگالی فلز-تفکیک امکان پذیر نمیباشد -ولی با این حال طراح با کمترین هزینه توانسته مدار فوق را تا حدی قابل قبول ترسیم نماید-(نشانگر طراحی برای تولید انبوه ولی با سیاست (یه مدل جدیدترش اومده-برای حفظ بازار))
قسمت تغذیه (7660)دارای ثبات پایینی برای -5 ولت میباشد بهتر است از دوبل باطری برای تهییه -5 ولت استفاده نمایید یا با بالا برد جریان باطری از 3 رگلاتور موازی استفاده نمایید(برای دوری از تحریک پسماند)
آی سی میکرو از نوع نا پایداری میباشد بهتر است برنامه برای میکروی pic بر گردانده شود (به طور مثال میتوانید از میکرو و برنامه مدار برن استفاده کنید- البته تفکیک ندارید ولی ثبات و قدرت خوبی دارید))
مدار ماسفت بسیار زیرکانه رسم شده است ولی باز برای سوییچ بیشتر از ولتاژ استفاده شده سعی کنیید سوییچ بیشتر توسط جریان انجام بگییرد
(یکی از نکته های مهم فلزیاب های حرفه ای ) میتوانید به جای q5,6 از ترانزیستور بهره جریان بالا استفاده کنید
در انتها با تشکر از برادر حمید (و دیگر دوستان)که مخلصانه در جهت افزایش سطح علمی دوستان خود تلاش میکنند

دوستان فكر ميكنم يكي دوتا از پيشنهادات استاد كمال مفيد واقع بشه :YMPEACE:

مهندس ناصر انجام تغیرات استاد کمال دست خودتون رو میبوسه برادر ، پس یا علی بگید و موقع ساخت و خرید قطعات تعدادی قطعات اضافی که استاد کمال فرمایش کردن رو هم خرید کنید تا تغیرات رو انجام بدید ، درضمن آی سی هارو از هرکدوم 2 الی 3 تا خرید کنید چون موقع تستها ممکنه آسیب ببینن .. آرزوی موفقیت میکنم برای شما برادر پر تلاش ، جوینده یابنده است برادر . موفق باشی :-BD

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 7:55am
مدیر سایت
مدیر سایت

محسن1 نوشته است:
با سلام. دوستان من از الکترونیک زیاد سر در نمیارم ولی تا اینجا که دستگیرم شده مثل اینکه میشه قدرت این مدارو افزایش داد. با توجه به خصوصیات منحصر به فرد این مدار و زحمات مهندس حمید و علاقه مند شدن سایر اساتید به این مدار پس چرا روی افزایش بردش کار نکنیم و بدنبال ساخت لوپهای بزرگ و 2متری نباشیم. مسلما کار راحتتریه نسبت به ساخت mdl که هیچ اطلاعاتی ازش نیست. حالا اگه تفکیکش هم یه کم به هم خورد مشکلی نداره فقط به ذرات حساس نشه کافیه. اصولا تفکیک در موقع کاوش اصلا کارایی نداره. یعنی اکثر بارها متشکل از چند نوع فلز مختلف در کنار هم هستن که تفکیک جوابگو نیست و کلیه فلزات زنگ زده رو هم فلزیابها غیراهنی نشون میدن و تا حفاری نشه نمیشه مطمئن شد. در ضمن با ردیاب انجمن میشه جبران تفکیک رو انجام داد و راحت نوع جنسو تشخیص داد. در کل اگه بشه روی برد دستگاه و استفاده از لوپ 2متری کار کرد واقعا عالی میشه. تا نظر اساتید و مهندس حمید چی باشه و ایا مدار این قابلیت رو داشته باشه یا نه!!؟

آقا محسن
مدار چنس با هیچ کدوم از پالسی های معمولی عملکرد قابل مقایسه ای نداره ! چون سیستم کاملا متفاوتی در سنس فلزات داره و برای تغیرات دوست عزیزمون آقای پیردانا درست فرمایش کردن که بنده همیشه مشتاق خوندن فرمایشات آقای پیر دانا هستم .. موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 7:59am
مدیر سایت
مدیر سایت

PEERE DANA نوشته است:
محسن1 نوشته است:
با سلام. دوستان من از الکترونیک زیاد سر در نمیارم ولی تا اینجا که دستگیرم شده مثل اینکه میشه قدرت این مدارو افزایش داد. با توجه به خصوصیات منحصر به فرد این مدار و زحمات مهندس حمید و علاقه مند شدن سایر اساتید به این مدار پس چرا روی افزایش بردش کار نکنیم و بدنبال ساخت لوپهای بزرگ و 2متری نباشیم. مسلما کار راحتتریه نسبت به ساخت mdl که هیچ اطلاعاتی ازش نیست. حالا اگه تفکیکش هم یه کم به هم خورد مشکلی نداره فقط به ذرات حساس نشه کافیه. اصولا تفکیک در موقع کاوش اصلا کارایی نداره. یعنی اکثر بارها متشکل از چند نوع فلز مختلف در کنار هم هستن که تفکیک جوابگو نیست و کلیه فلزات زنگ زده رو هم فلزیابها غیراهنی نشون میدن و تا حفاری نشه نمیشه مطمئن شد. در ضمن با ردیاب انجمن میشه جبران تفکیک رو انجام داد و راحت نوع جنسو تشخیص داد. در کل اگه بشه روی برد دستگاه و استفاده از لوپ 2متری کار کرد واقعا عالی میشه. تا نظر اساتید و مهندس حمید چی باشه و ایا مدار این قابلیت رو داشته باشه یا نه!!؟

دوست عزیز هر مداری دارای نقاط ضعف وقوتی وقابلیت های خودش رو داره واگه قراره تغییری مثبت صورت بگیره به نظرم با حفظ تمام خصوصیاتش باید باشه،اگه تفکیک مهم نیست براتون وبرد مهمه، پیشنهاد میدم توباکس رو بسازید...باتوجه بفرمایشات وتلاشهای استاد حمید؛ روی چنس ومحدودیت ازنظر برنامه میکرو ...نمیشه زیاد روش کارکردوپیشنهاد به ارتقاء وکار در زمینه ای لوپ چنس رو داده بودند...ودوست عزیز آقا ناصر بنده در هیچ جای کلماتم اشاره به برد فلز پنجاه سانتی در سه متر نکردم و...منظورم حداکثر برد چنس با فلزات بزرگتر از پنجاه سانت بود

:-BD کاملاً با فرمایشات برادر عزیزم آقای پیر دانا موافقم @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 8:01am
مدیر سایت
مدیر سایت

ali222 نوشته است:
محسن1 نوشته است:
نقل قول:

لوپ 45 برای این مدار ایده ال و خوبه بلاتر از 45 نویز و بوق اضافی و بی ثباتی وجود داره .
لوپ 45 برای من ایده ال جواب داد ولی 60 و 1 اصلا چنگی به دل نمیزد

آفرین علی آقا :-BD
یکی از بهترین قطری که در لوپ چنس خوب جواب میده بین 40 تا 45 هست که بنده با کابل شیلد دار آیفون تصویری درست کردم که تا گارد 22 قابل سنس هست و نویزپذیری خیلی کمی هم داره ؛ البته دوستان فکر میکنم هرچقدر لوپ بزرگتر بشه عدد گارد هم بالاتر میره که دوستان باید عدد گارد و باریر رو مناسب با بهترین عملکرد لوپ تنظیم کنن و بدست بیارن ( یعنی ممکنه لوپ شما تا گارد 20 جواب بده ولی نویز و ثبات خوبی روی گارد 20 نداشته باشه و ممکنه روی گارد 25 و باریر مثلاً 3 عملکرد خیلی چشمگیری به ما بده ) باید تجربه بشه تا بدست بیاد

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 8:21am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان صبح همه بخیر
اقا مهدی حداکثر عمقی که توی زمین با لوپ 45 بدست میاد چقدره؟
ضمنا در مورد خاصیت دی الکتریک قاب پلاستیکی سوالی دارم . شما و بعضی دوستان که از کابل شبکه استفاده کردین خوب اینهم که روکش پلاستیکی داره درسته؟
در اینصورت چه منطقی برای تفاوت این دونوع لوپ هستش(قاب پلاستیکی و کابل شبکه)
ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 8:57am
مدیر سایت
مدیر سایت

bina نوشته است:
سلام دوستان صبح همه بخیر
اقا مهدی حداکثر عمقی که توی زمین با لوپ 45 بدست میاد چقدره؟
ضمنا در مورد خاصیت دی الکتریک قاب پلاستیکی سوالی دارم . شما و بعضی دوستان که از کابل شبکه استفاده کردین خوب اینهم که روکش پلاستیکی داره درسته؟
در اینصورت چه منطقی برای تفاوت این دونوع لوپ هستش(قاب پلاستیکی و کابل شبکه)
ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن.
یاحق

با سلام
استاد بینا لوپ 45 برای دفینه باید تا 1/5 بزنه متناسب با حجم فلز مدفون هم عمق زنی فرق خواهد داشت ، اگر کیفیت ساخت استاندارد لوپ خوب رعایت بشه
در مورد سوال دوم باید عرض کنم که بنده با کابل شبکه نساختم و به نظر بنده کابل شبکه اصلاً مناسب نیست ، به نظر بنده کابل آیفون تصویری که شیلد دار هست خیلی مناسب تر بوده چون از شیلد داخلی کابل هم میشه در شیلد خود لوپ استفاده کرد و بنده متناسب با لوپی که با سیم لاکی تخت دوطرفه ساختم از کابل شیلد دار آیفون نتیجه بهتری در عدد گارد گرفتم که لوپ کابل آیفون عدد گار حدود 2 عدد کمتر از لوپ تخت دوطرفه داشته ولی تفاوت برد و متراژ زیاد تفاوتی نداشته ، البته تستها رو داخل منزل فعلاً انجام دادم تا آزمایشات اولیه تمام بشه و مرحله بعد در بیابون تست بشه تا تفاوت ها مشخص بشه به امید خدا .
جواب سوال دوم شمارو مهندس حمید بهتر میتونن تشرح کنن چون از آگاهی بنده خارجه

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

آخرین بار توسط مهدی در چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:30am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:17am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام مجدد
ممنون آقا مهدی عزیز
راستی این کابل آیفون چند رشته هست ؟ و شما چندتاچندتا باهم سری کردی سیمها رو؟
با چه نام و مشخصاتی و چند متر و با چه قیمتی قابل تهیه است؟
میشه لطفا عکسی ازش بذارین ؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 27 فروردین1393 - 9:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 239 , 240 , 241 , 242 , 243 , 244 , 245 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohammad rog و 200 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure