انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 11:41am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیلی خوبه سامی جان. اگر فرکانس پالس 150 هرتز باشه واقعا امیدوار کنندست!
در مورد اهم لوپ قطعا 3.5 اهم بالاست و میشه با کم کردنش به قدرت بیشتری هم رسید. البته حواسمون باید به تفکیک هم باشه چون این مثل بی آر ان نیست و خیلی حساس تره! :D
مشابهات هم درست بنظر میرسن فقط 1N7000 رو متوجه نشدم کجای مدار استفاده شده؟ :-?

جمعه 3 مرداد1392 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان من دارم سعی میکنم فایل hex رو دیکد کنم تا به حال فقط 1 بار این کارو انجام دادم اونم بخاطر نمره بود که استاد فشار آورد

از صبح تا الان دارم سعی میکنم

این تغییر اهم رو بفرمایین چطور باید انجام داد

کلا یه تغیراتی داخلش اعمال کن حمید جان ممنون میشم و جبران خواهم کرد

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

جمعه 3 مرداد1392 - 12:25am
مدیر کل
مدیر کل

کوروش جان زحمت دیکد رو نکشین! فایل هگز رو نمیشه به زبان سی یا بیسیک برگردوند! فقط میتونین به اسمبلی درش بیارین که مشکل نیست ولی بدرد ما هم نمیخوره. ولی اگر برای تبدلیش به سی یا بیسیک روشی دارین لطف کنین در تاپیک مجزایی این مساله رو مطرح کنین تا همه استفاده کنیم.
تغییر اهم لوپ که مشخصه با استفاده از سیم ضخیم تر براحتی انجام میشه! ولی این باید تست بشه. ما نیاز داریم مدار اصلی با تغییرات نهایی ذکر شده و فایل هگز ورژن اخر ساخته بشه و قشنگ تست بشه! قبلش اظهار نظری روی مدار نمیشه کرد.
اما چند نکته ساده ولی مهم بنظر من میاد یکی در مورد خازن دکوپلاژ 2200 میکرو هست که این خازن قطعا مقدارش کم در نظر گرفته شده. هر چه مقدار این خازن بیشتر باشه هم ثبات بهتری داریم و هم برد بیشتری! دقت کنین همه پالسی های خوب هم خازنهای دکوپلاژ بالایی دارن! حتی همین بی ار ان از دو تا 4700 میکرو استفاده کرده! خازنهای دکوپلاژ دیگه هم در جاهای مختلف مدار بنظر من حداقل مقدار در نظر گرفته شدن که باید یک رنج بیشتر باشن تا مدار با ثبات تر هم بشه. چون بهرحال میدونین که نویز حاصل از سیستم پالس در فلزیابهای پالسی زیاده و اگر هم پالس قوی تر بشه این نویز بیشتر میشه و اولین قدم همین افزایش ظرفیت خازنهای دکوپلاژ یا در واقع نویزگیر هست.
نکته جالب و مهم دیگه استفاده از یک سیم پیچ نویزگیر 220 میکرو هانری هست که من مطمئنم خیلیا روی این سیم پیچ اشتباه میکنن و از نوع معمولی استفاده میکنن که نتیجه خیلی ضعیف میشه! این سیم پیچ باید حتما توروئیدی باشه و از حلقه فریت استفاده کنه و اهم بسیار کمی داشته باشه. پیشنهاد من حلقه فریت کوچک با نیم متر سیم 0.7 میل هست که نتیجه خوبی باید بده و در عین حال ظرفیت حدود 1 میلی هانری پیدا میکنه که ثبات عالی به ولتاژ مدار میتونه بده.
نکته دیگه این هست که میشه با افزایش مقاومت 25 که 470 کیلو گذاشته شده ضریب تقویت تنها آپ امپ بخش گیرنده مدار رو افزایش داد. ولی ممکنه تاثیر مثبتی نداشته باشه. این هم باید روش کار بشه.
قسمت نور ال سی دی هم اشکالی بنظر من داره که البته زیاد مهم نیست. برای تنظیم کنتراست درست هم پتانسیومتر 24 باید 5 کیلو باشه من نمیدونم چرا اینقدر بالا گذاشته!
برای نمایش دقیق ولتاژ روی ال سی دی هم باید مقاومت 26 با مولتی ترن 5 کیلو تعویض بشه.

جمعه 3 مرداد1392 - 12:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

والا من با یک دکتری در ارتباطم که ازش کمک میگیرم

حمید عزیز مگه این فایل hex ورژن آخر نیستش و یا مدار با تغییرات نهایی نیست-

جمعه 4 مرداد1392 - 11:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kooroshxfx نوشته است:
حمید جان من دارم سعی میکنم فایل hex رو دیکد کنم تا به حال فقط 1 بار این کارو انجام دادم اونم بخاطر نمره بود که استاد فشار آورد

از صبح تا الان دارم سعی میکنم

این تغییر اهم رو بفرمایین چطور باید انجام داد

کلا یه تغیراتی داخلش اعمال کن حمید جان ممنون میشم و جبران خواهم کرد

كوروش جان لطف ميكني اون نرم افزار ديكد رو اگه واقعا داري وجواب ميده آپلودش كني من هم خيلي وقته دنبالشم ممنون ميشم جبران ميكنم @};-

جمعه 4 مرداد1392 - 3:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ناصر جان یه چند تا نرم افزار داشتم که اینکار رو انجام میداد
نمیدونم لامصبو کجا گذاشتم

چند تا از این نرم افزارهای داخل وبسایتها رو سرچ کردم جواب نداده

اگه سافتی نتیجه بده حتما قرار خواهم داد بدون شک

من الان منتظر حمید عزیز هستم که آنلاین بشن و در مورد نقشه مدار و هرآنچه میتوان کرد که این مدار پایدارتر و با عمق بالا بشه رو انجام بدن

و همچنین در مورد ورژن آخر که فرمودن صحبت کنن

جمعه 4 مرداد1392 - 4:22pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد دیکد کردن فایل هگز به زبان سی یا بیسیک این کار غیر ممکنه! اگر هم انجام بشه بطور درست و صحیح نمیتونه باشه. حالا اگر نرم افزاری وجود داره خب کوروش جان شما چرا دریغ میکنین؟! :D
مدار چنس ورژن نهاییش 1.2.1 هست که فایل هگز و تمام تغییرات جزئی مدار رو شما در فایل توضیحاتی که جدا از پی دی اف گذاشتم میبینید. ولی این تغییرات جزئی مدار روی فیبرش پیاده نشدن! البته تا جاییکه من بررسی کردم.
نکاتی هم که در مورد مدار بصورت ساده بنظرم رسید عرض کردم.

جمعه 4 مرداد1392 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب مهندس حمید بنده عرض کردم هنوز نرم افزاری پیدا نکردم که بتونه فایل به این عظمتی رو دیکد کنه!!!! من دارم سعیمو میکنم اگه جواب داد که واستون میزارم

حمید عزیز پس مداری که در صفحه ابتدایی pdf هستش کامل هستش و فقط فیبرش کامل نیست؟

جمعه 4 مرداد1392 - 4:53pm
مدیر کل
مدیر کل

کوروش جان ممنون از شما.
عرض کردم پی دی اف کامل نیست! فایلی که با پسوند MHT هست و با مرورگر باز میشه تغییرات جزئی و توضیحات کامل تر رو داره.
فیبر مدار هم ضمن اینکه میتونه برای تغییرات ویرایش بشه ولی بنظر من لزومی نداشته دو رو طراحی بشه! فیبر دو رو هم خودش برای ساخت مشکلساز هست.

جمعه 4 مرداد1392 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به زودی شماتیک رو با تغییرات میزارم

من فکر میکنم میشه ازش نتیجه گرفت!

شنبه 5 مرداد1392 - 2:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: amir reza , uyanik و 179 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure