انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:13pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 482 , 483 , 484 , 485 , 486 , 487 , 488 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
دوستان لطفا راهنمایی کنید
ظاهرا ورژن جدید چنس دو نوع هست نوع بدون محدودیت و نوع با محدودیت استفاده ؟
لطفا دوستان مشخص کنن کدوم به کدومه ؟

جمعه 19 آذر1395 - 9:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس عزیز جناب حمید @};-

این فت دوتایی IRF9640 نیاز به هیت سینگ دارند ؟ با سپاس

و اینکه تو ورژن جدید با پی سی بی جدید که عکسشو تو صفحه قبل گذاشتم درست نشان ندادن ولتاژ باطری مربوط کدوم قطعه میشه .مقاومت ها را چک کردم سالم هستند مجدد پروگرام کردم نشد . ممنون
@};-

سه شنبه 23 آذر1395 - 10:27am
مدیر کل
مدیر کل

خیر ماسفت های این مدار نیاز به هیت سینک نداره و نیاز هم پیدا نخواهد کرد چون نه عرض پالس رو میتونین بیشتر کنین و نه فرکانس!
دو مقاومت 12 کیلو و 3 کیلو که به پایه 27 میکرو متصل هستن مربوط به تنظیم نمایش ولتاژ باطری در این مدار هستن. در نسخه ای که بنده کار کردم و در اختیار دوستان گذاشتم ؛ مقاومت 3 کیلو با پتانسیومتر 5 کیلو تعویض شده بود تا تنظیم نمایش ولتاژ دقیق توسط خودتون امکانپذیر باشه.
ماشالا شما اینجوری بخواین جلو برین فکر میکنم بعد چند ماه تازه میرسین به نقطه نهایی که من 3 سال پیش رسیده بودم! نمیدونم واقعا چه حسابیه که این همه دوباره کاری باید صورت بگیره و دوستان تک به تک انرژی و وقت و هزینه صرف کنن تا اخر به چیزی برسن که از قبل هم وجود داشته!!!

سه شنبه 23 آذر1395 - 2:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون مهندس عزیز والا همش از سر بیکاریه :D . خودم دارم با فلزجو میرم بیرون از کارکردش هم خیلی راضیم . با سپاس

سه شنبه 23 آذر1395 - 3:16pm

سلام , من فلزیاب chance رو ساختم , با لوپ عنکبوتی ۴۵ یه سکه پونصدی رو از حدود ۴٠ سانتی تشخیص داد .فقط یه مشکل اساسی دارم اونم اینه که به هیچ وجه من الوجوه به طلا حساسیتی نشون نمیده به طوریکه حتی اگه به لوپ هم بچسبونی تغییری نمیکنه ولی به فلزات دیگه مثل مس و آلومینیوم و نقره و ... واکنش نشون میده.فکر کردم شاید مشکل از آپ امپ باشه و اونو عوض کردم ولی هیچ فرقی نکرد . آپ امپ هایی که استفاده کردم رو به ترتیب خوب بودن عملکرد مینویسم
١-MAB357 فلزی
٢-CA3130 فلزی
٣-OPA37
۴-NE5534P
۵-AD844
۶-OP07 این یکی در حد خیلی خیلی کمی نسبت به طلا واکنش نشون میداد ولی برد دستگاه رو حدود یک سوم کم میکرد

جمعه 9 دی1395 - 1:46am
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
بردی که فرمودین تقریبا خوبه ولی میتونه کمی بیشتر از این هم باشه. این فلزیاب مشکلی در مورد سنس طلا نداره و اصولا بیان حساسیت به طلا در حالت کلی لفظ درستی نیست! فلزیاب های پالسی به فلزات متخلخل نظیر زنجیر ریزبافت از هر جنسی که باشه حساسیت ندارن! پس برای تست حتما باید از سکه یا انگشتر یا النگو استفاده کنین. در نهایت برای سنس فلزات ریز و نرم نیاز به لوپ خوبی هم هست. در این مدار باید لوپی داشته باشین که گارد شروع به کار اون زیاد از 20 بالاتر نباشه و نهایتا خود تنظیم گارد رو هم نباید از 30 بیشتر بذارین وگرنه سنس اینجور اهداف تضعیف میشه. مساله ای که فرمودین چندان ارتباطی به آپ امپ نداره و بهرحال دو شماره OP37 و NE5534 تنها دو شماره مورد تایید هستن که تفاوت عملکرد محسوسی هم ندارن.

جمعه 9 دی1395 - 2:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

siscoo نوشته است:
سلام , من فلزیاب chance رو ساختم , با لوپ عنکبوتی ۴۵ یه سکه پونصدی رو از حدود ۴٠ سانتی تشخیص داد .فقط یه مشکل اساسی دارم اونم اینه که به هیچ وجه من الوجوه به طلا حساسیتی نشون نمیده به طوریکه حتی اگه به لوپ هم بچسبونی تغییری نمیکنه ولی به فلزات دیگه مثل مس و آلومینیوم و نقره و ... واکنش نشون میده.فکر کردم شاید مشکل از آپ امپ باشه و اونو عوض کردم ولی هیچ فرقی نکرد . آپ امپ هایی که استفاده کردم رو به ترتیب خوب بودن عملکرد مینویسم
١-MAB357 فلزی
٢-CA3130 فلزی
٣-OPA37
۴-NE5534P
۵-AD844
۶-OP07 این یکی در حد خیلی خیلی کمی نسبت به طلا واکنش نشون میداد ولی برد دستگاه رو حدود یک سوم کم میکرد

سلام
دوست عزیز چنس به درد کاوش نمیخوره !!! چون روی زمین ثبات نداره و بوق بی مورد میزنه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 13 دی1395 - 7:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان خوبین؟

من فلزجورو ساختم خیلی هم راضیم ممنونم

اما سوالم از چنس اس من مدارو ساختم پروگرامم کردم اما تا روشن میشه منو همه چی ظاهر میشه بدون مشکل فقط سنس که اصلا ندارم

و به محض روشن شدن یک صدای وز وزی فقط از بلندگو پخش میشه ولی فکر نمیکنم از مدار باشه چون چندین بار خودم تست کردم حتی دادم

به یکی از دوستان اونم برابر نقشه تست کرد فقط خودم شکم خیلی روی میکرو هستش من میکرو tnmدارم اما بیشتر گزینها رو تغییر دادم ولی

جواب نداد میخواستم یک راهنمایی کنید تشکر عزیزم

پنج شنبه 30 دی1395 - 11:51pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
فکر میکنم در چند صفحه پیش بطور مشابه جواب این مساله رو دادم. در مورد پروگرام میکرو که باید طبق راهنما فیوز بیتها رو تنظیم کنین و نکته خاصی نداره. این میکرو با همه پروگرامرها براحتی پروگرام میشه. بهرحال منظور شما رو از وز وز متوجه نشدم! آیا روی صفحه سنس دارین و فقط صدا مشکل داره یا اینکه کلا سنس نمیکنه؟ اگر فقط صدا مشکل داره مساله میتونه از ترانزیستور 7 یا اتصالاتش باشه. اما اگر بوق ممتد دارین باید به اصلی و سالم بودن ADS7816 یا MCP3201 دقت کنین. همینطور عدد گارد هم باید از حدی بالاتر باشه تا دستگاه بتونه کار کنه. لوپی که با فلزجو بخوبی جواب بده برای این مدار هم قابل استفادست. باز هم تاکید میکنم بنده چند ماه روی این مدار کار کردم و در حال حاضر اصلا قابل مقایسه با فلزجویی که خودم طراحی کردم نیست! لذا بنظر من هر میزان وقتی که روی این مدار بذارین به هدر میره. تنها مزیت این مدارات نداشتن محدودیت استفاده هست!

جمعه 30 دی1395 - 2:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

صدرصد که قلزجو خیلی بهتره چون خودم دارم باهاش کار میکنم اما خب ساختم چون واقعا علاقه دارم به مونتاژ

مهندس ببینید به این حالته مدار من روشن که میکنم صفحه ال سی دی کامل کارشو انجام میده منو کار میکنه اما اصلا سنس نداره یعنی لوپ رو که

به طرف فلزی میبرم عدد گارد پر نمیشه و از همون اول یک صدای وز وز داخل بلندگو شنیده میشه که من وقتی قسمت صوت رو از روی میکرو جدا میکنم

صدا قطع میشه قسمت صوت مشکلی نداره حدس میزنم چون عدد گارد هم پر نمیشه پس خود میکرو احتمالا مشکله ولی چندین ای سی رو

پروگرام کردم اما مشکلم پابرجاس حالا میخواستم ببینم با tnmشاید پروگرام میکنم اینطور باشه

جمعه 30 دی1395 - 2:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 482 , 483 , 484 , 485 , 486 , 487 , 488 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure