انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 3:58pm

پاسخ به موضوع  [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 طرز عملکرد سیستمهای تصویری (اسکن فلزات زیر زمین) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دستت درد نکنه کاوشگر عزیز اینو داشتم زیاد جالب نیست اونی که ماله سینا مداره جالبتره دوستانی که برنامه نویسی بلدن یه کمکی کنن برنامه ای که فرکانس انالوگ تبدیل کنه به فرکانس دیجیتال وداده ها رو در قالب تکست بده به کامپیوتر بنویسن البته برای اتمگا ۸ بنویسن بهتره من یه مداری پیدا کردم که احتمالا جواب میده

یکشنبه 15 تیر1393 - 1:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان و اساتید عزیز سلام
دستگاههای ترکیه ای مانند گلدن کینگ پلاس و یا دیپ هانتر که با لوپ اسکن میکنن و تصویر میدن از چه روشی استفاده میکنن ؟

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 15 تیر1393 - 2:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تمام دستگاهها هم پالسی هم چی پی ار صوتو به تصویر تبدیل میکنن و اثر عجیبی رو دستگاه ندارن فقط تا حدودی دقیقیتر میتونی هدفو پیدا کنی و جاهایی که دستگاه با شدت سنس کردو پیدا میکنی و ....

یکشنبه 15 تیر1393 - 6:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان یه نکنه رو عرض کنم .اونم اینه که دستگاههای پالسی به هیچ عنوان قادر به اسکن کردن زمین نیستند.تاکید میکنم ،به هیچ عنوان.اینها صرفا امواج صوتی رو به شکل نمودار رو صفحه نشون میدن که هیچ ارزشی نداره.دستگاههی اسکنر امواج اونها در حد مگاهرتز و گیگا هرتز.دستگاههی پالسی در حد هرتز.حالا خودتون فکر کنید چطور میشه با امواج در حد هرتز زمین رو اسکن کرد؟؟!!!!!

دوشنبه 16 تیر1393 - 3:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منم گفتم صوتو به تصویر تبدیل میکنه ولی اینکه بی فایدست نه اینجوری نیست یه اطلاعاتی میده کسی از دوستان تمایل به همکاری نداره؟

دوشنبه 16 تیر1393 - 8:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز میشه بگید چه اطلاعاتی میده؟

سه شنبه 17 تیر1393 - 1:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

۲ تا پست بالاتر توضیح دادم البته واسه کسایی که زیادی طلبن به درد نمیخوره البته لورنز x6 الان داره از این سیستم استفاده میکنه بعدشم هدف من رو کردن دسته کلاه بردارنی بود این سیستمارو با قیمت خیلی بالا به مردم میدن
یه سوال داشتم دوسته عزیز یه توضیحی میدی چه جوری با امواج مگا هرتز اسکن میگیرن؟ ممنون

سه شنبه 17 تیر1393 - 6:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تو این زمینه مطلب خیلی زیاده.ولی در کل به این صورته که به وسیله سنسورهایی امواجی با فرکانس بسیار بالا رو (در حد گیگاهرتز)به زمین میفرستن .این امواج در برخورد با اشیاء ،سنگ،حفره ،بازتاب متفاوتی داره که دستگاه پس از تقویت این امواج برگشتی اونو به وسله نرم افزار به صورت طیف رنگی نشون میده.نکته مهم این سری از دستگاهها استفاده از فرکانس بالای اونه که این کار باعث دقت بیشتر در اسکن کردن زمین میشه.(هرچی فرکانس کمتر باشه دقت هم کمتر میشه).البته فرکانس بالای این کار باعث افزایش خطای این دستگاه هم میشه.کما اینکه خیلی وقتها رگه های زمین و لایه های سنگی رو طوری نشون میده که اپراتور اون رو به عنوان یه هدف ارزشمند تشخیص میده.اینها خلاصه ای از کار کرد این دستگاه بود..اینکه این امواج در حد گیگاهرتز چطور تولید میشه.،تا اونجا که میدونم این کار نه به وسیله میکرو بلکه به وسیله ای سی های انالوگ انجام میشه

چهارشنبه 18 تیر1393 - 9:10pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون جناب elektor عزیز.
تمام قسمتهای مطلب شما درسته فقط در زمینه عدد فرکانس من تا حالا ندیدم و نشنیدم که از 1 گیگاهرتز بیشتر استفاده بشه! چون خود فرکانس 1 گیگاهرتز هم که در بعضی سیستمهای جی پی آر استفاده میشه قدرت نفوذی بیش از 1 متر نداره! لذا از فرکانس های مختلفی بین 50 مگاهرتز تا 1 گیگاهرتز در جی پی آر ها استفاده میشه و فرکانس پایین تر عمق بالاتر و دقت تصویری کمتر و فرکانس بالاتر نفوذ کمتر ولی دقت تصویری بالاتری داره!
در عین حال من فکر نمیکنم سیستمهای جی پی آر بطور دقیق بتونه وجود فلز رو اعلام کنه! تشخیص فلز در این سیستمها نیاز به تحلیل دقیق تصاویر اسکن شده داره.
در خصوص فلزیاب هایی نظیر روبی هم که دوستان اشاره کردن این کار با اسکن نقطه به نقطه محل ممکن هست و در برخی فلزیاب های پیشرفته تر هم که دارای دیتا لاگر هستن دیده میشه. این سیستمها همون فلزیاب های معمولی هستن ولی نتایج نقاط کنار هم رو که بصورت یک جدول ذخیره میشه در نظر میگیرن و یک تصویر حدودی ارائه میدن که اصلا هم دقت بالایی نداره! طبیعتا یا باید فلز خیلی بزرگ باشه یا لوپ کوچک باشه و عمق هم زیاد نباشه تا این قسمت در اون فلزیاب ها بدرد بخوره. وگرنه بنظر من چندان کارایی نداره! خود لوپ فلزیاب هم بخودی خود و اگر بخواد صرفا روی یک نقطه زمین بکار گرفته بشه ؛ اگر با هر روشی هم پیچیده شده باشه بهیچ وجه امکان نداره بتونه حالت تصویری ارائه بده!

چهارشنبه 18 تیر1393 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محمد نوشته است:
این مدار تبدیل صوت به گرافیکه که توی فلزیابهای مخصوصا پالسی به کار میره،

با سلام وتشکر
آیا منبع تغذیه خاصی برای این مدار سراغ دارید ممنون میشوم

پنج شنبه 19 تیر1393 - 7:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure