انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:11am

پاسخ به موضوع  [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 طرز عملکرد سیستمهای تصویری (اسکن فلزات زیر زمین) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
سلام دوستان اگه یه دستگاهی باشه که ده بار هم یه جا رو اسکن کنه ونتیجه همه یکی باشه خوبه؟

دوست عزیزبهتره منظورتوواضحتربیان کنی اول بایدبدونیم اسم وسیلت چیه برندهای مختلف قابلیت مشخص وشناخته شده دارنداگرتستت تواین ده باردقیقایک نتیجه روداده یعنی شانس بهت روکرده وازخوب هم خوبتر یانه بهتره بگم عالیه البته بهتره اسکنتو بایک شیء مشخص که ازقبل همه خصوصیاتشومیدونی هم امتحان کنی تاازنظرمیزان نزدیک بودن اسکن به شیءهم عملکرددستگاه بررسی شده باشه

دوشنبه 7 مرداد1392 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازهمه دوستانی که باسیستمهای اسکنرزمین درفلزیابهای پالسی تجربه دارند(خصوصامحصولات سینامدار)
دعوت میشوداطلاعات مفیدشونودراختیاربقیه دوستان قراربدهنداین تجربیات شامل خطاهای احتمالی _میزان
نزدیک بودن نتیجه اسکن به شیء اصلی-قابلیت های نرم افزاربرای نتیجه گیری مطلوبترو...میباشند

سه شنبه 8 مرداد1392 - 8:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

لطفادوستانی که تومیکروهاوارتباطشون به کامپیوترمعلومات دارندجواب بدن
باتوجه به استفاده ازمیکروهاخصوصاخانواده AVRدرساخت فلزیابهاوازطرفی حذف پورت PrinterوRS232برروی لپ تاپ های جدیدبنظرمیرسه که برای انتقال اطلاعات ازپورتهای سریال میکرویعنیRXD وTXDوازطرفی پورت USb برروی کامپیوتربیشتراستفاده بشه حال سوالم اینه برای رسیدن به این مقصودبهترین روش کدومه البته تاجایی که من اطلاع دارم یک روش استفاده ازای سیFT232 است که مبدلusb به سریاله وظاهرامشکلش اینه که سرعتوپایین میاره (که خیلی بده) اصلاساده تربگم ایاروشی ساده هست که این دوروبشه مستقیمابه هم ارتباط دادتا سرعت انتقال دیتاپایین نیاد

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این هم یک مدارساده اینترفیس برای تبدیل سریال به یواس بی کامپیوترکه امروزگیراوردم
کسی مدارساده ترویادرموردهمین مدارنظری نداره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 11 مرداد1392 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

roshik جان مدار ساده و کاربردی هست و تو دیتاشیت ft233 هم مدار عملی گذاشته و بنظرم قیمت این ic هم حدود 12 تومن بود
نمیدونم این مدارو برای کدوم قسمت میخوای ولی نرم افزاری رو که همراف فایل سینا مدار که دوستمون قرار داده بودند تا اونجایی که من یادمه ورودی com داشت و نمیدونم شما این سخت افزار رو برای چی میخواید!

جمعه 11 مرداد1392 - 5:40pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sami222 نوشته است:
roshik جان مدار ساده و کاربردی هست و تو دیتاشیت ft233 هم مدار عملی گذاشته و بنظرم قیمت این ic هم حدود 12 تومن بود
نمیدونم این مدارو برای کدوم قسمت میخوای ولی نرم افزاری رو که همراف فایل سینا مدار که دوستمون قرار داده بودند تا اونجایی که من یادمه ورودی com داشت و نمیدونم شما این سخت افزار رو برای چی میخواید!

شماازکجامتوجه شدین که ورودی com است من تاجایی که توراهنماش خوندم عبارتUSB SERIAL PORTاومده بودکه بنظرم مشخص میکنه که اینترفیسش بایدازنوع مبدل سریال به usbباشه

جمعه 11 مرداد1392 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستش من اون راهنما رو نخوده بودم الان خوندمش ولی سمت چپ نرم افزار کادری هست که نوع ارتبط رو com زده! زیاد هم مطمعا نیستم که شما خودتم یه نگاهی بنداز! درمورد توضیحاتی که نوشته بود نکاتی بود که با نرم افزار همخوانی نداشت شما نظرتون چیه؟

جمعه 11 مرداد1392 - 7:14pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sami222 نوشته است:
راستش من اون راهنما رو نخوده بودم الان خوندمش ولی سمت چپ نرم افزار کادری هست که نوع ارتبط رو com زده! زیاد هم مطمعا نیستم که شما خودتم یه نگاهی بنداز! درمورد توضیحاتی که نوشته بود نکاتی بود که با نرم افزار همخوانی نداشت شما نظرتون چیه؟

بله تاحدودی حق باشماست امااگرمابتوانیم به نحوی یکcom برای سیستم معرفی کنیم کارتمومه
بنظرمن مدارمون درحقیققت ازطریق پورتusb یک comمجازی برای سیستم میسازه وبه همین علت
نرم افزاراونوقبول میکنه فقط مشکل اینجاست که این اینترفیس باتوجه به مبدل بودنش سرعت انتقال
دیتاروتاحدودی پایین میاره نمیدونم چقدرروی سیستم تاثیرمنفی میزاره به خاطر همین مسئله دنبال
روشی هستم که این اشکالوهم نداشته باشه

جمعه 11 مرداد1392 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستش من اصلا با اصول این نرم افزار و سخت افزار مشکل دارم چه برسه برم دنبال مدار مبدل واسطه!
نوشته تبدیل فلزیاب های آنالوگ به دیجیتال ولی مگه الکیه! بنظرم ممکن نیست! اصل ومضوع مشکل داره!

جمعه 11 مرداد1392 - 9:33pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این هم چندتاشماتیک عملی دیگه برای ارتباط میکروبه یواس بی دوستان توجه کنند اینجاازخروجی سریال میکرواستفاده نشده وازطرفی روشهای محدودکردن ولتاژواز 5+ ولت به 3.3+ ولت که برای قابل اتصال شدن میکرو به یواس موردنیازه رونشون داده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 17 مرداد1392 - 10:11am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mnbvcxzaqwsx , sahar1348 و 162 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure