انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 7:00pm

پاسخ به موضوع  [ 9 پست ] 
 درخواست مدار تصویری از استاد حمید 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مهندس حمید و کلیه دوستانی که در این انجمن مشغول فعالیت هستن
من چندین ساله که تو‌کار فلزیاب هستم و خیلی از دستگاه ها رو ساختم و با خیلی از دستگاه های شرکتی و دست ساز کار کردم ولی هیچ کدوم از دستگاه ها خوب جواب نمیدن یا ذرات میزنن و یا از بالانس خارج میشن و یا عمق کمی رو میزنن البته من چند بار نتیجه گرفتم ولی باید ده تا جا رو کند تا یک جا نتیجه بده دیگه جوری شده که هیچ حفاری الکی وبیمورد حفاری نمیکنه و همه بدبین شدن به دستگاه های بوقی و پالسی و شعاع زن حرفشون اینه که تصویر و یا یک حاله از جنس رو ببینن تا بعد حفاری کنن دستگاه زمین شناسی رو هم ساخته بودم البته اطلاعات ساختش رو از سایت دیگه ای گرفته بودم ولی کارایی لازم رو نداره و اپراتوری اون دستگاه هم وقت گیره و هم کلی دردسر داره شما که این همه قدرت تو ‌کار برنامه نویسی و طراحی مدارات فلزیاب دارین یه فلزیاب تصویری طراحی کنید که روی ال سی دی رنگی بدون نیاز به کامپیوتر و لپ تاپ بشه تصویر اسکن شده رو مشاهده کردو نیاز به پراپ زنی هم نداشته باشه البته میدونم این پروژه خیلی پیچیده و دشواره ولی من حاضرم برای تهیه قطعات و سنسور ها و یا سیم پیچ و قطعات هذینه کنم امکان داره طول بکشه ولی میدونم شما میتونید همچین کاری کنید و فلزیاب تصویری بسازید تا دیگه دوستان با خیال راحت بتونن کار کنن و نتیجه بگیرن من با دستگاه های فول فایندر و نوکتا گلدن کینگ کار کردم بین این دو دستگاه فقط گلدن کینگ نوکتا نتیجه داد ولی دستگاه رو از دست دادم بخاطر یک سری از مشکلاتی که پیش اومد کار نداریم ولی در حال حاضر هم من و هم کلی از دوستان تو همین سایت نیاز به یک دستگاه تصویری دارن که بدون نیاز به پراپ زنی بتونن زمین رو اسکن کنن و روی ال سی دی بتونن تصویر رو ببینن و تحلیلش کنن منتظر جواب شما هستم :ymhug:

چهارشنبه 28 مرداد1394 - 11:40pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ابتدا یک نکته رو به شما عرض کنم ؛ توی این کار حداقل تا جایی که چند سال تجربه و مشاهدات من اجازه میده باید عرض کنم ما دستگاه صد در صدی و بدون خطا کلا نداریم! حالا شما میلیاردی هم هزینه کنی مطمئن باش باز هم داستان همینه. جایی که شما یک جسم طلایی رنگ رو وقتی حتی از نزدیک هم میبینی نمیتونی بدون ازمایشات خاص و حرفه ای متوجه بشی که طلاست یا نه ؛ دیگه از این دستگاههای فرکانسی اون هم در زیر خاک که به شدت شرایط محدود و پیچیده میشه چه توقعی دارین؟! پس بحث دستگاه تمام کننده و بی خطا کاملا منتفی هست و هر چه که تا الان شنیدیم جنبه شایعه و تبلیغات سودجویانه داشته. حتی دستگاههایی که ادعا میشه نظامی هستن و کار متفاوتی انجام میدن مطمئن باشین اون چیزی نیستن که در ذهن اغلب خیالپرداز کاوشگران وجود داره. هر دستگاهی رو وقتی مدتی دست میگیرین متوجه خطاها و محدودیتهاش میشین.
در زمینه تصویر قبلا چند بار عرض کردم ما به مفهوم واقعی چیزی بنام تصویری نداریم! تصاویری که برخی سیستمهای فلزیاب دارای دیتالاگر یا سیستم زمین شناسی یا مگنومتر یا جی پی آر ها ارائه میدن صرفا مدلی گرافیکی بر اساس اطلاعات امواج هست که تقریبا هیچ ارتباط واقعی با شکل هدف یا جنس اون نداره و در واقع تحلیل اون تصاویر در عین مشکل بودن به خودی خود توام با خطای آنالیز اپراتور هست!
وگرنه در مجموع چیزی که شما درخواست کردین جزو اهداف من هم هست و در آینده اگر به نتیجه ای برسم طبیعتا عنوان میکنم. بهرحال بعد این سالها فکر میکنم بخوبی میدونم چه چیزی میتونه بدرد بخوره و اگر امکان عملیاتی هم داشته باشه حتما پیگیریش میکنم.

پنج شنبه 28 مرداد1394 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همگی
استاد حمید اگر یادتون باشه بنده یک تاپیک در مورد ساخت مداری حرارتی توسط سنسورmlx و نمایش اون در اندروید به صورت لکه صحبت کرده بودم لطفا اگر برای شما مقدوره این تاپیک رو ادامه بدیم و شما یک مداری رو با این mlx طراحی بفرمایید بخدا به نظر من خیلی خیلی میتونه به بچه ها کمک کنه . خواهشن پیگیر این موضوع باشید
با تشکر و سپاس فراوان @};-

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 7:09am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
ابتدا یک نکته رو به شما عرض کنم ؛ توی این کار حداقل تا جایی که چند سال تجربه و مشاهدات من اجازه میده باید عرض کنم ما دستگاه صد در صدی و بدون خطا کلا نداریم! حالا شما میلیاردی هم هزینه کنی مطمئن باش باز هم داستان همینه. جایی که شما یک جسم طلایی رنگ رو وقتی حتی از نزدیک هم میبینی نمیتونی بدون ازمایشات خاص و حرفه ای متوجه بشی که طلاست یا نه ؛ دیگه از این دستگاههای فرکانسی اون هم در زیر خاک که به شدت شرایط محدود و پیچیده میشه چه توقعی دارین؟! پس بحث دستگاه تمام کننده و بی خطا کاملا منتفی هست و هر چه که تا الان شنیدیم جنبه شایعه و تبلیغات سودجویانه داشته. حتی دستگاههایی که ادعا میشه نظامی هستن و کار متفاوتی انجام میدن مطمئن باشین اون چیزی نیستن که در ذهن اغلب خیالپرداز کاوشگران وجود داره. هر دستگاهی رو وقتی مدتی دست میگیرین متوجه خطاها و محدودیتهاش میشین.
در زمینه تصویر قبلا چند بار عرض کردم ما به مفهوم واقعی چیزی بنام تصویری نداریم! تصاویری که برخی سیستمهای فلزیاب دارای دیتالاگر یا سیستم زمین شناسی یا مگنومتر یا جی پی آر ها ارائه میدن صرفا مدلی گرافیکی بر اساس اطلاعات امواج هست که تقریبا هیچ ارتباط واقعی با شکل هدف یا جنس اون نداره و در واقع تحلیل اون تصاویر در عین مشکل بودن به خودی خود توام با خطای آنالیز اپراتور هست!
وگرنه در مجموع چیزی که شما درخواست کردین جزو اهداف من هم هست و در آینده اگر به نتیجه ای برسم طبیعتا عنوان میکنم. بهرحال بعد این سالها فکر میکنم بخوبی میدونم چه چیزی میتونه بدرد بخوره و اگر امکان عملیاتی هم داشته باشه حتما پیگیریش میکنم.

درود بر شرفت
کاش همه متوجه بشیم و دیدمون رو اصلاح کنیم
اونوقت این همه مشکل کلاه برداری و... بوجود نمیومد

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 7:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون استاد از راهنمایی و جوابتون من هم کاملا این گفته های شما رو تایید میکنم و چندین ساله که دارم با انواع دستگاه ها کار میکنم و میدونم دستگاه کاملی وجود نداره و نمیشه صد در صد ایمان اورد به کارکرد یک دستگاه ولی بین این همه دستگاه های تصویری من تنها با دستگاه گلدن کینگ نتیجه خوبی گرفتم نمیگم باز صد در صد جواب میده . این دستگاه هم برای یکی از دوستانمه و چند تا جایی که رفتیم دست خالی برنگشتیم خطا داره ولی خیلی کم در هر حال من هم نمیخوام دستگاهی باشه که صد در صدی باشه اگر ۴۰ درصد هم خطا داشته باشه باز میشه گفت در حد عالی داره کار میکنه چون هم من و ما بقی دوستان توانایی خرید دستگاه بالای ده ملیون رو نداریم رو این حساب این درخواست رو از شما کردم که اگه امکان داره دستگاهی طراحی کنید که بشه یه ۶۰ درصدی بهش اعتماد کرد و نیاز به کامپیوتر و تب لت نداشته باشه چیزی تو مایعات اگزاماینر بیسیک که یه لوپ کوچیک داره با اون لوپ اسکن میکنه زمین رو و روی یه ال سی بزرگ تصویر اسکن شده تحلیل میشه تا دو متر هم جواب بده عالی خیلی از دوستان تو این سایت منتظر همچین دستگاهی هستن تا در کنار نقطه زن پالسی که شما طراحی کردین بتونن تا ۶۰ درصد به نتیجه دلخواهشون برسن

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علي مولايي نوشته است:
ممنون استاد از راهنمایی و جوابتون من هم کاملا این گفته های شما رو تایید میکنم و چندین ساله که دارم با انواع دستگاه ها کار میکنم و میدونم دستگاه کاملی وجود نداره و نمیشه صد در صد ایمان اورد به کارکرد یک دستگاه ولی بین این همه دستگاه های تصویری من تنها با دستگاه گلدن کینگ نتیجه خوبی گرفتم نمیگم باز صد در صد جواب میده . این دستگاه هم برای یکی از دوستانمه و چند تا جایی که رفتیم دست خالی برنگشتیم خطا داره ولی خیلی کم در هر حال من هم نمیخوام دستگاهی باشه که صد در صدی باشه اگر ۴۰ درصد هم خطا داشته باشه باز میشه گفت در حد عالی داره کار میکنه چون هم من و ما بقی دوستان توانایی خرید دستگاه بالای ده ملیون رو نداریم رو این حساب این درخواست رو از شما کردم که اگه امکان داره دستگاهی طراحی کنید که بشه یه ۶۰ درصدی بهش اعتماد کرد و نیاز به کامپیوتر و تب لت نداشته باشه چیزی تو مایعات اگزاماینر بیسیک که یه لوپ کوچیک داره با اون لوپ اسکن میکنه زمین رو و روی یه ال سی بزرگ تصویر اسکن شده تحلیل میشه تا دو متر هم جواب بده عالی خیلی از دوستان تو این سایت منتظر همچین دستگاهی هستن تا در کنار نقطه زن پالسی که شما طراحی کردین بتونن تا ۶۰ درصد به نتیجه دلخواهشون برسن

درود بر شما. آقای مولایی اگزاماینر با پراب هایی که داخل زمین میره تصویر میده اون هم عمق بالا. و اون لوپ کوچیک که شما میفرمایید صرفا متال دتکتور سیستم هست و تصویری برای اون قسمت نداریم و بوقیه، تا 1متر هم جوابگو هستش.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 3:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز من مثال زدم که سیستم لوپ و ال سی دی شبیه اون دستگاه باشه اطلاعات اون دستگاه رو‌ هم دو ماه پیش خونده بودم من میخوام این دستگاهی که مهندس حمید قراره در اینده طراحی کنه نیاز به پراپ زنی نداشته باشه

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 10:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

انشاله در آينده اي نزديك مهندس حميد به اين مورد هم توجه بفرمائيد ديگه كار تمامه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 30 مرداد1394 - 7:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز ما همچنان منتظریم

جمعه 30 مرداد1394 - 7:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 9 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alisardarzadeh , Honarmand7 , sanmao998 و 180 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure