انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 5:38am

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 اساس کار فلزیاب های pi 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

1:r2 واسه تغییر فرکانسهr3 واسه پهنای پالس.بله حق یا شماست نمیشه اما احتمالا دوتا برد داشته یا اینکه با فتوشاب چسبونده واسه اینکه متوجه بشیم.
2:قسمت بالایی واسه خروجی تایمر(tp19)قسمت پایینی هم واسه کویله(tp2).چون این قسمت از مدار به صورت مدار سوییجینگ.باید زیاد باشه تا بتونه عمق زیاد رو کاوش کنه.تازه اینکه چیزی نیست. :D تایم هم بستگی به فرکانس و مقاومت موازی با کویل داره و پهنای پالس داره.اما در مورد این سوال شما:{چرا موقع یک شدن شکل بالا کویل ولتاژشو پس میده مگه ماسفت با پالس مثبت روشن نمیشه؟"}متوجه نشدم؟؟؟ :-B
3:آقا سوء برداشت نشه اون فایل pdf رو من ننوشتم :-o :)) پس من چیزی نگفتم ولی حرفهای نویسنده رو تصدیق میکنم نویسنده این فایل یه بابا خارجیه.من فقط واسه اینکه موقع ساخت به مشکل برنخوید اونو قرار دادم.اما پهنای پالس:
ببینید یکی از راههای افزایش عمق افزایش پهنای پالس.خوب مسلما وقتی پهنای پالس بره بالا جریان تو سیمپیچ بالا میره و طبق قانون v=r*i با ثابت بودن مقاومت ولتاژ بالا میره.طراح با توجه به کویل و ماسفت و ... میاد واسه مدار حداکثر پهنای پالس رو محاسبه میکنه و با قرار ادن مقاومت متغیر(در اینجاr3)مقدار اون رو میتونید تا اونجا که طراح مشخص کرده کم یا زیاد کنید

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 6:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

در ضمن ما که نفهمیدیم شما کدوم دستگاه رو میخوای بسازی؟؟؟؟

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 6:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
اما در مورد این سوال شما:{چرا موقع یک شدن شکل بالا کویل ولتاژشو پس میده مگه ماسفت با پالس مثبت روشن نمیشه؟"}متوجه نشدم؟؟؟ :-B

منظورم این بود که وقتی ماسفت با پالس مثب از 555 روشن میشه پس کویل یک پالس مثب روشه و وقتی ماسفت خاومش شد یک ولتاژ میرا تو کویل بوجود میاد چرا ولتاژ برگشتی اینقدر زیاد و ac هست؟
من میخوام با دلتاپالس ور برم یه تفکیک آهنی و غیر آهنی بهش اضافه کنم همین! :D
مشکلم اینه که باتوجه اینکه نوع فلز تو میرایی سیگنال برگشتی کویل تاثیر داره با توجه به عکس هایی که خودتون تو صفحه اول آپ کردین من این تفاوت فلز رو احساس نمیکنم!
همین فلزیاب pi بنام Chance که مهندس حمید گذاشته چطوری کار میکنه! نمیدوم چیکار کنم؟

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 6:24pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تو شکل22 بالایی خروجی تایمر و پایینی دوسر سلف. اگه منظورتون چرا شکل رو به بالا داره خوب تو اسکوپ یه کلید هست که شکل رو معکوس میکنه.نویسنده واسه اینکه منظور رو در مورد زمانها برسونه این کار رو کرده. در مورد این سوال توضیح دادم"{چرا ولتاژ برگشتی اینقدر زیاد و ac هست؟}"راستی ac یعنی چی؟شکل موج به صورت تابع نمایی که میرا میشه.خوب ولتاژ دوسر سلف همینطوری میرا میشه دیگه!!!.منظورم شکل موج پایینی تو شکل22.

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 7:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الان چیکار کنیم؟ راه حل؟

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 8:56pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
طبق مطالبی که تو برسی مدارات فهمیدم روش تفکیک در فلزیابها بطور دقیق نیست حتی در بهترین فلزیابها
اما روش ها تفکیک فلز بصورت ساده آهنی و غیر آهنی
1. اختلاف ولتاژ میرا شده در کویل توسط فلزیات مختلف متفاوت است طبق نمودارهای صفحه اول که برای این کار ولتاژ القا شده در کویل رو به وسیله آنالوگ به دیجیتال دقت و سرعت بالا (بیشتر از 10 بیت و چند میکرو ثانیه) که ولتاژهای برگشتی برای فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی متفاوت هست که یک روش تفکیک است
2. اختلاف فاز فرکانسی دریافتی با ارسالی (مانند VLF) که میزان اختلاف فاز بستگی به نوع فلز قرار گرفته در میان ارسال و دریافت است.

جمعه 4 مرداد1392 - 9:09pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حالا دوستان روشی ایده ای مداری برای ساخت یک قسمت تفکیک یا فلزیاب دارای تفکیک یا مواردی مشابه دارند ممنون میشم بفرماییند

جمعه 4 مرداد1392 - 9:11pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان خودتونو یه تکونی بدید حتما باید برید از آقای دمیر بخرید تا راضیتون کنه X(

عکس های زیر هم که واضح توضیح داده حالا برداشت و نظر دوستان درموردشون چیه پیشنهاد؟ :ymblushing:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 9:05pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سامی و پاسارگاد عزیز واقعا دستتون درد نکنه که پیگیر هستین و مطمعن باشین که موفق میشین .
من هم همین گفته شما رو دارم . دوستانی که واردن بیان میدان .اطلاعتشون رو برا خودشون نگه ندارن .
زکات علمشون رو بدن .

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 9:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون mrmr16 جان ولی دریغ از یه کمک و راهنمایی!!!
جناب پاسارگاد هم که به انجمن کم کم سر میزنند و ما میمونیم یه عالمه سوال

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 4:29pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 150 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure