انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 11:34am

پاسخ به موضوع  [ 280 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28  بعدی
 فلزیاب Clone PI-2 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ارتین جان من نمیدونم شما روش تنظیم فیوز بیت رو بالاخره کی میخوای یاد بگیری؟ عزیز من امکان نداره عین 3 تا کریستال خراب باشه مگر اینکه سر هویه رو اینقدر روشون نگه داشته باشی که همشون از بین رفته باشن! :D مدار هم که کریستال 4 مگاهرتز نمیخوره!!! پس نتیجه میگیریم شما فیوز بیت رو روی کریستال فرکانس پایین گذاشتی که فقط با اتصال کریستال 4 مگاهرتز راه افتاده!!! :D در این صورت هم فقط ظاهرش کار میکنه وگرنه همه فرکانسها و تایمینگ ها چند برابر کند میشه و فلزیاب هم درست کار نمیکنه.

دوشنبه 3 شهریور1393 - 5:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام من آیسیadg444گیر نیاوردم به جاش dg444گرفتم به نظر شما مشگلی نداره؟ البته تمام قطعاتو خودشو گیر آوردم الا این یکی؟

دوشنبه 3 شهریور1393 - 6:27pm
مدیر کل
مدیر کل

هر دو آیسی مشابه هم هستن! فقط بنظر میرسه نوع ADG کمی سرعت بیشتر از نوع DG داشته باشه که بعید میدونم برای این مدار مشکلی ایجاد کنه. در هر صورت پایه ها هم عینا مطابق هم هستن و قاعدتا باید نوع DG هم جواب بده.

دوشنبه 3 شهریور1393 - 6:41pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ارتین جان من نمیدونم شما روش تنظیم فیوز بیت رو بالاخره کی میخوای یاد بگیری؟ عزیز من امکان نداره عین 3 تا کریستال خراب باشه مگر اینکه سر هویه رو اینقدر روشون نگه داشته باشی که همشون از بین رفته باشن! :D مدار هم که کریستال 4 مگاهرتز نمیخوره!!! پس نتیجه میگیریم شما فیوز بیت رو روی کریستال فرکانس پایین گذاشتی که فقط با اتصال کریستال 4 مگاهرتز راه افتاده!!! :D در این صورت هم فقط ظاهرش کار میکنه وگرنه همه فرکانسها و تایمینگ ها چند برابر کند میشه و فلزیاب هم درست کار نمیکنه.

حمید جان , چی داداش دیگه انرژی سابق رو نداری :-s , هنوز کار داریم باهات :D , من کریستال رو 16 گذاشتم , مدار کار میکنه , lcd بالا میاد , بوق دارم , فرکانس 197 هرتز ثبات , اما ... سنس ندارم , دو سر کویل رو که با اهم متر اندازه می گیرم ولتاژ در حد 0.21 ولت دارم , ولی هر کدوم از لاینهای مربوط به کویل رو جدا با منفی مدار تست میکنم ولتاژ باطری رو دارم , این دیگه چه مدلیه ؟ :-\

سه شنبه 3 شهریور1393 - 12:29am
مدیر کل
مدیر کل

انرژی که چه عرض کنم ... ! :ymsigh: :D
خب اینجور که میفرمایین ایراد در داخل مدار شماست. البته اون تست ولتاژ سر لوپ که تست درستی نیست. با این حال مدارتون رو بیشتر بررسی کنین.

سه شنبه 3 شهریور1393 - 1:35am
مدیر سایت
مدیر سایت

تو شکل زیر که اقای کاوشگر گذاشته بود تو سایت , مثبت خازن c1 بسمت پائینه , درسته ؟
پیوست:
clon.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 4 شهریور1393 - 8:48am

سلام اساتید محترم
من این دستگاه را ساختم ولی زمانی که تغذیه را وصل می کنم روی LCD ورژن 1.4.1 CLONE PI-2 را نشان می دهد بعد کلمه ZERO را نمایش داده می شود بعد از آن هیچ اتفاقی نمی افتد و نمی دانم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟
همچنین برای کویل آن از چه سیم و تعداد دوری و با شعاع چند استفاده کنم؟ ^:)^ [-( [-( :(( :(

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 8:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز آقایmohsenjtag مشکل شما به احتمال زیاد از درست پروگرام نکردن آیسی هست یا جای یک خازن یا مقاومت یا جامپر رو اشتباه جازدید
آقا ارتین مشکل مدار شما به احتمال زیاد از مولتی ترین هست

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 10:05pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
mohsenjtag نوشته است:
سلام اساتید محترم
من این دستگاه را ساختم ولی زمانی که تغذیه را وصل می کنم روی LCD ورژن 1.4.1 CLONE PI-2 را نشان می دهد بعد کلمه ZERO را نمایش داده می شود بعد از آن هیچ اتفاقی نمی افتد و نمی دانم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟
همچنین برای کویل آن از چه سیم و تعداد دوری و با شعاع چند استفاده کنم؟ ^:)^ [-( [-( :(( :(

سلام دوست عزیز

شما از فایل هگز 150 استفاده کنید که جناب کاوشگر گذاشتن.به نظر میاد ایراد از ورژن نرم افزاریه :-? واسه لوپ هم 3 اهم با ظرفیت300 میکروهانری جواب میده...البته سعی کن سیم افشان استفاده کنی ;)

پنج شنبه 5 شهریور1393 - 12:43am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستانیکه این مدار رو ساختن لطف کنن نتایج تست با کویل 1*1 و 60 سانتی رو اینجا بزارن , اندازه فلز تست هم چند در چند بود؟ بهترین حالت تنظیم مولتی ترن 10 دور روی چه عددی بود ؟ تشکر

پنج شنبه 6 شهریور1393 - 11:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 280 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mehdighz و 114 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure