انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 1:04am

پاسخ به موضوع  [ 280 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 28  بعدی
 فلزیاب Clone PI-2 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

هاروارد عزیز سوالات خوب و مهمی مطرح کردین!
بین مدارات پالسی موجود دلتاپالس مدار خوبیه اما هم ساختش مشکله و هم مشکلات ریزی داره. پالسی ساشو هم اگر بتونیم مدار درستش رو در بیاریم فقط از نظر قدرت خوبه. از نظر ثبات هم که بی آر ان خوبه. از نظر تفکیک بنظر من فقط روی چنس میشه حساب کرد. قویترین فلزیاب قابل ساخت هم که همچنان بی تردید توباکس ساشو هست! :D
اما اینکه چرا ثبات تمام فلزیاب های دنیا رابطه عکس با بردش داره مساله مهمیه. ببینید وقتی فلزیابی قدرتش بیشتر میشه و مثلا میتونه یک سکه رو از فاصله بیشتری بزنه این به معنی حساسیت بیشتر هم هست! حساسیت بیشتر هم یعنی کم کم به عوامل غیر فلزی هم واکنش نشون میده. حتی به یک سنگ معمولی! پس هیچ فلزیابی رو عملا از حدی بیشتر نمیشه تقویت کرد. با افزایش ولتاژ و گذاشتن قطعات قدرتی براحتی قدرت بالا میره ولی دیگه به درد نمیخوره. فلزیاب اصولا بر اساس میدان مغناطیسی کار میکنه و نکته مهم همینه که فلز تنها چیزی نیست که میتونه در این میدان تغییر ایجاد کنه! سایر اجسام هم در حد کمتری تاثیر میذارن. البته بخشی از بی ثباتی مربوط به کیفیت ساخت مدار و قطعاتش هست که هر چقدر هم مدار پر قطعه تر باشه احتمال بی ثبات بودنش از این نظر بیشتر هم میشه! مگر اینکه از قطعات مرغوب استفاده بشه یا مدار دیجیتال باشه که ثبات مدارت دیجیتال معمولا بهتره.
در مورد سکه هم سوال جالبی کردین! تا جاییکه من شنیدم نهایت 60 سانت برای سکه قابل دستیابی بوده. البته سکه هم داریم تا سکه! بهترین لوپ هم برای سکه یابی با قطر حدود 40 سانت هست. سنس سکه از 1 متری تا جاییکه من میدونم با هیچ فلزیابی امکانپذیر نیست و اگر چنین چیزی باشه مطمئنا از تکنولوژی متعارف استفاده نمیکنه. لورنز دیپ مکس 6 که پیشرفته ترین پالسی دنیاست هم تا جاییکه میدونم سکه رو در همین رنج 50-60 سانت نهایتش بتونه بزنه.

جمعه 4 مرداد1392 - 9:36pm

پس یه نتیجه کلی میشه گرفت با توجه به فیلمهایی که دیدم و چیزهایی که گفته بودن:
BRN=ثبات عالی-برد خوب-تفکیک ندارد-
ساشو=ثبات ندارد-برد عالی-تفکیک ندارد-
چنس=ثبات ندارد-برد مزخرف طبق فیلم-تفکیک عالی-
ای پالس=ثبات ندارد-برد کمی بیشتر از BRN -تفکیک ندارد-
CLONE PI=ثبات ندارد-برد نمیدانم-تفکیک ندارد-
دلتا 2 (انالوگ)=ثبات دارد-برد از همه کمتر ولی خیلی بهتر از چنس-تفکیک ندارد-
دلتا 3 (دیجیتال)=ثبات نمیدانم-برد نمیدانم-تفکیک نمیدانم-
PIM-2=ثبات نمیدانم-برد بین چنس و دلتا2-تفکیک نمیدانم-
نتیجه=همون BRN خودمون-درسته حمید جان؟هر جاش اشتباهی شده شما خودت درستش کن؟
سوال2=میشه برای ثبات از مدارات حذف کننده استفاده کرد؟ولی سوال اینجاست چه حذف کننده ای به کار ببریم که ذرات رو حذف کنه؟

شنبه 5 مرداد1392 - 11:22am
مدیر کل
مدیر کل

هاروارد عزیز شاید قسمتهایی از این تحلیل شما درست باشه. من شخصا بدلیل کار زیاد روی فلزیابهای آنالوگ در گدشته دل خوشی از مدار آنالوگ ندارم با اینکه بر خلاف خیلیا دقیقا میدونم چطور باید ساخته بشن و چه مواردی رعایت بشه تا بهتر کار کنن ولی باز چنگی به دل من نمیزنن! :D سر همین توباکس هم واقعا پدر ما در اومد اخرش هم برای هر کسی یک جور کار میکنه! بهرحال ما در 2013 هستیم دیگه مدارات آنالوگ خیلی قدیمی شدن. بی آر ان مدار دیجیتال و در عین حال ساده ای بوده که خوب هم جواب داده.
اما اگر بپرسین در حال حاضر بخوام روی چیزی کار کنم کدوم مدار رو انتخاب میکنم ؛ انتخاب من چنس هست! این مدار جذابیت خاصی داره! :D بخصوص که برد رو همیشه میشه در حدی افزایش داد اما تفکیک رو نمیشه به راحتی اضافه کرد. اگر هم هدف فقط برد باشه و خیلی در حد بالا بخواین کلا هیچی نسازین چون وقت و هزینتونو دارین هدر میدین.

شنبه 5 مرداد1392 - 6:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان این پالسی با ارزش رو هم از دست ندین چون واقعا ارزشمند هستش

کافیه یه سرچی کنین متوجه میشین

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

یکشنبه 17 شهریور1392 - 12:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من با حرف اقا کوروش موافق هستم من با brn و دلتا پالس که نتونستم نتیجه بگیرم

شنبه 6 مهر1392 - 10:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

salam
منم یک نمونه کلون با avr میزارم که عکسش رو صفحه اول گذاشتین اگه اشتباه نکنم که قطعاتش رایجتره فقط نمیدونم مدار نقصی داره یا نه از اقا حمید میخوام یک کارشناسی بکنن تا اگه ارزشش رو داشته باشه (از نظر برد وتفکیک در حد اهن) بسازیم فقط pcb نداره فایلهاشم موجوده که در صورت تایید اقا حمید اونارم اپ میکنم ....اقا حمید منتظریم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 22 بهمن1392 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بهرام جان

این کلون تفکیک نداره حتی در حد آهن . این مدار جز اولین مدارای اندی حساب میشه

یوم الله 22 بهمن رو به تمامی کاربران فلزجوو تبریک میگم.امیدوارم همه عزیزان میهن پرست در مسیر انقلاب و رهبری قدم بردارند :ymhug

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

سه شنبه 22 بهمن1392 - 12:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چه بد..از نظر برد وثبات چی حرفی واسه گفتن نسبت به ورزنهای جدیدش داره.....راستش تو فکر درست کردن چنس بودم ولی قطعاتی که نایاب بودن رو نتونستم پیدا کنم خواستم بی ار ان بسازم اونم که برد درست حسابی نداره.. 8-|

سه شنبه 22 بهمن1392 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان درسته که این کلون جزو مدارات اولیه اندی هستش
ولی بین همه کلونهاش این تنها کلونی هتش که تا به امروز فاییل هگزش رو هر چند وقت یه بار داره به روز رسانی میکنه و ورژن جدیدی داره بیرون میده
من کار کرد این مدار رو از نزدیک دیدم
تفکیک نداره
با لوپ تخت 2 اهمی 40 سانتی یه قوطی کنسرو رو از 1متری میزنه
یه دسته کلید که 8تا کلید داشت رو از 50 سانت سنس میکنه
مدار بسیار ساده ای داره کل مدارش رو با 30هزار تمون میتونین سر هم بیارین
موفق باشین :-BD

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 22 بهمن1392 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کاوشگر جان کل عمقی که میشه با بهترین لوپ ازش انتظار داشت چقدر هست به نظرم بیشتر از دومتر نزنه..کسی هست که این ورزن ساخته باشه تاراهنمایی بگیریم :-B

سه شنبه 22 بهمن1392 - 8:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 280 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 28  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: haikel774 و 114 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure