انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 5:38pm

پاسخ به موضوع  [ 280 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 28  بعدی
 فلزیاب Clone PI-2 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بردش مثلا 20 درصد بیشتره! خب ارتین جان من خیلی تا الان عرض کردم قدرت فلزیابها بخصوص پالسی ها اصولا در رنج مشخصی هست! وقتی لورنز 200 برابر بی ار ان قیمت داره ولی بی ار ان تا نصف لورنز هم میتونه بزنه دیگه شما حساب باقی داستان رو باید بکنی! البته با ذکر این نکته که میدونم برای شما برد مهمتر از هر چیزی هست. وگرنه اصلا مقایسه نمیشه کرد.
این هم که میگین 3-4 متر بزنه خب چه هدفی با چه ابعاد و جنسی و با چه لوپی؟ طبیعیه که برای طلا اونم زیر خاک پالسی برد کمتری داره ولی میتونین با لوپ خیلی بزرگ برد بیشتری بگیرین.
آیسی هم که فرمودین مشابه هست و درسته که جواب میده. ولی مطمئنا کیفیت آیسی اصلی رو نداره.

یکشنبه 30 تیر1392 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان ورژنی از این فلزیاب با قطعات رایج که همون تفکیک آهنی رو داشته باشه موجود هست؟

دوشنبه 31 تیر1392 - 9:16am
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

sami222 نوشته است:
دوستان ورژنی از این فلزیاب با قطعات رایج که همون تفکیک آهنی رو داشته باشه موجود هست؟

آقا سامی همین دومین فایل که در صفحه اول هست باید خوب باشه که تفکیک آهن هم داره به گفته مهندس حمید عزیز ، درضمن فکر میکنم ارزش ساخت رو داره @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 31 تیر1392 - 10:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهدی جان ولی مشکل این دوتا قطعه هست که یکم پیدا کردنشون مشکل هست یکی از دوستان تو یه انجمن گفته بودند گشتند نتونستند پیدا کنند برای همین میگم یه مداری که قطعاش نسبتا راحت تر پیدا بشند :|

دوشنبه 31 تیر1392 - 10:41am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
بابا شما چرا دنبال همه دستگاها میرین عزیزان حمید جان درست میگن پالسی ها یه محدوده خاص دارن حالا به نظرم یه دستگاه انالوگ مثله ساشو پالسی که گذاشتمو برید ببینید و بسازین و سعی کنید بهینش کنید و روی یه دستگاه کار کنید اینجوری به هیچ جا نمیرسید.ساشو چون ادم باهوشی بوده دستگاهاش خوب جواب میده

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 31 تیر1392 - 12:40pm
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

آقا محمد شما کاملاً صحیح می فرمائید برادر اصل هدف انجمن هم همین بوده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 31 تیر1392 - 1:18pm

سلام
اگه کسی این فلزیابو ساخته نتیجه بردش رو با کوئلی که امتحان کرده بگه.اقا حمید ممنون میشم برای ساخت کوئل 25 و 50 کمکم کنی از چه شماره سیم با چند دور استفاده کنم؟راستی این سیم مسی ها مارک خاصی نداره؟کدوم مارک در صد خالصیش بیشتره؟در ضمن یه سوال دیگه من یه ایمیل به اقا مهدی زدم که بهترین فلزیاب از نظر برد چیه جواب دادن ای پالس ولی متاسفانه مدارشو نداشتن برام بفرسته و تو سایت خودشه که هنوز درست نشده.اگه مدارشو دارین لطف میکنین برام بزاریم.در ضمن من در حال ساخت دلتاپالس انالوگ و brn-1 هستم حالا بین ای پالس و brn-1 و brn-2 و clone pi و pim-2 و ساشو و ترکیبی کاوشگر که در حال بررسی هست کدوم از نظر برد-تفکیک و ثبات از همش بهتره اگه بهتر از اینهام هست از نظر مونتاژ مشکلی ندارم معرفی کنید؟؟؟
با تشکر فراوان

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 8:10pm
مدیر کل
مدیر کل

HARWARD عزیز در مورد کویل بستگی به مدار داره! کلا برای لوپ 25 سانت سیم 0.5 و 0.6 بهتر جواب میدن و برای کویل 50 سانت سیم 0.7 بهتر هست. این حالت کلی داره اما باز بستگی به مدار هم داره!
در مورد مارک سیم لاکی من اطلاعی ندارم باید از خود سیم فروشی ها سوال کنین. مطمئن باشین تفاوت محسوسی نداره. قطرش مهمه که باید درست باشه.
ای پالس بنظر من به نسبت پیچیدگی نسبی که داره جوابدهی خوبی نداره و کاملا آنالوگ هم هست. به اعتقاد من ساخت بی آر ان کاملا به صرفه تر و راحت تره و دیجیتال هم که هست! از نظر برد هم میشه روش کمی کار کرد و قدرتش رو نزدیک به ای پالس رسوند.
از نظر برد هیچکدوم این فلزیاب ها و هیچ طرح و نقشه ای پیدا نمیکنین که با لوپ 1 در 1 بردش به توباکس ساشو برسه! اما ساخت توباکس ساشو کار ساده ای نیست و از همه سخت تره. اگر نتونین به صورت چند تکه هم بسازین مشکل حمل و نقل هم داره.
از نظر تفکیک همین مدار فعلا هست و البته بهترین مداری که من از نظر تفکیک دیدم و کمی جدید تر هم هست و شبیه همین مداره مدار چنس هست که مدارشو داخل انجمن میذارم.

پنج شنبه 2 مرداد1392 - 1:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

همه اين فايلها رو من در سايت آقا مهدي خيلي وقت پيش آپ كرده ام
نه آقا آرتين اون چيزي كه شما دنبالشين نميشه از clone pi انتظار داشته باشين چون من اينها رو ساخته ام وازشون راضي نيستم هر چند تفكيك هم داشته باشن عمق زنيشون كمه فوقش حدود 120 سانتيمتره روي فلز يابهايي فوكوس كن كه فركانسشون از 150 به پايين باشه و ولتاژ كاريش بالا باشه شايد تا به نتيجه بررسي =))
من روي طراحي و ساخت يك سيستم ديجيتالي فركانس پايين كار ميكنم كه اصلا قصد انتشارش و ندارم !!!!!!!!!!!!!!!!! :D

پنج شنبه 2 مرداد1392 - 3:15am

دمت گرم اقا حمید
حمید جان من فلزیابو فقط و فقط برای کاوش در چند خانه ی قدیمی و بیابان میخوام.حالا از نظر شما بین این همه فلزیاب پالسی یکیشو که از نظر برد و تفکیک و ثبات که از همه بهتره به ما معرفی کن.مهدی خان گفته بودن ساشو قوی هست ولی پایدار نیست.راستی چرا هر چه قدرت فلزیابها بالاتر میره ثباتش کمتر میشه؟از نظر فنی مشکلش چیه؟اگه فقط داغ شدن باشه میشه روش کار کرد؟و یه سوال دیگه اینکه بین فلزیابهای پالسی فللزیابی تا حالا ساخته شده که بتونه سکه طلا رو از یک متر بزنه منظورم کارخونه ای ها هست؟

جمعه 4 مرداد1392 - 5:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 280 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 28  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 و 122 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure